PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie - krok po kroku (pytania)



kancelariajawna
09-02-2014, 18:11
Witajcie. Miałbym małą prośbę, by ktoś pomógł mi rozwiązać sprawę o której myślę od dłuższego czasu. Po raz pierwszy będę mieć do czynienia z "tzw" tragiczną ścianą. Nie wspominając już o krzywiznach, dziurach itp znajduje się na niej bardzo dużo kolorów. Obecnie znajduje się jasny żółty. Moje pytanie i sprawa nad którą się zastanawiam wygląda tak.

Czy po 1 przejechać ścianę jakimiś Unigruntem uprzednio oderwać co się da oderwać szpachelką.
Czy po 2 mogę przystąpić do nałożenia szpachli (np. Stabila) na ścianę.
Czy po 3 mogę przejechać po odpyleniu ścian farbą gruntującą (np. Śnieżka Grunt)?
Czy po 4 mogę wtedy nałożyć kolor farby (osoba która chce by jej wykonał ten mały remoncik życzy sobie koloru Frappe i Stony Grey firmy Beckers)

Zastanawiam się także, czy między punktem 3 a 4 nie pomalować ściany jeszcze raz jakąś emulsyjną białą?

Ktoś coś pomorze, podpowie jak się na to zapatruje? Czy coś dodać, coś odjąć itp?

zeusrulez
10-02-2014, 09:55
Lepiej aby po odpyleniu ścian użyć farby gruntującej z Beckersa. Jeśli ta osoba sobie właśnie wybrała taką farbę niech będzie konsekwentna.
I nie jakimś unigruntem tylko zastosuj np Ceresit CT17.
Jeśli jest to jakiś intensywny kolor zawsze farbę gruntującą mogę Ci zabarwić o jeden numer niżej.

Marta008
13-02-2014, 11:01
Maluj najlepiej wysokiej jakości produktami sama malowałam śnieżką czy innymi takimi potem zrozumiałam że to co dobre jest drogie:(

E-Rzecznik Śnieżka
24-02-2014, 07:49
Szanowny Panie,

Pierwszym etapem renowacji będzie sprawdzenie stanu starego wymalowania – łuszczące się, odpadające fragmenty starej farby należy usunąć za pomocą szpachelki. Tak przygotowaną powierzchnię proponuję następnie zagruntować Gruntem Polimerowym Uniwersalnym ACRYL-PUTZ® GU40 http://www.acrylputz.pl/produkty/grunty/acrylputz-gu-40-grunt-uniwersalny.html Po wykonaniu tego zabiegu można przystąpić do wyrównywania powierzchni – rysy, pęknięcia i ubytki łatwo można uzupełnić przy wykorzystaniu gotowej do użycia masy naprawczej ACRYL-PUTZ® LT22 LIGHT http://www.acrylputz.pl/produkty/gladzie-i-gotowe-masy-szpachlowe/acryl-putz-lt-22-light.html Po przeszlifowaniu ścian i ich dokładnym odpyleniu polecam jeszcze aplikację cienkiej warstwy Gruntu Polimerowego Uniwersalnego ACRYL-PUTZ® GU40. Przygotowane w ten sposób podłoże jest gotowe do malowania – można tu wykorzystać np. farby z kolekcji Śnieżka Barwy Natury http://www.sniezka.pl/produkty/farby-wewnetrzne/gotowe-kolory/opis/sniezka-barwy-natury

wilewski
28-02-2014, 13:33
Tak jak napisane wyżej, musisz zrobić to uważnie i ostrożnie. Kurcze, ja muszę zabrać się powoli za malowanie domu i trochę mnie to przeraża. Bo nie ma na to zwyczajnie czasu :D

MIRAS41
28-02-2014, 17:18
Witajcie. Miałbym małą prośbę, by ktoś pomógł mi rozwiązać sprawę o której myślę od dłuższego czasu. Po raz pierwszy będę mieć do czynienia z "tzw" tragiczną ścianą. Nie wspominając już o krzywiznach, dziurach itp znajduje się na niej bardzo dużo kolorów. Obecnie znajduje się jasny żółty. Moje pytanie i sprawa nad którą się zastanawiam wygląda tak.

Czy po 1 przejechać ścianę jakimiś Unigruntem uprzednio oderwać co się da oderwać szpachelką.
Czy po 2 mogę przystąpić do nałożenia szpachli (np. Stabila) na ścianę.
Czy po 3 mogę przejechać po odpyleniu ścian farbą gruntującą (np. Śnieżka Grunt)?
Czy po 4 mogę wtedy nałożyć kolor farby (osoba która chce by jej wykonał ten mały remoncik życzy sobie koloru Frappe i Stony Grey firmy Beckers)

Zastanawiam się także, czy między punktem 3 a 4 nie pomalować ściany jeszcze raz jakąś emulsyjną białą?

Ktoś coś pomorze, podpowie jak się na to zapatruje? Czy coś dodać, coś odjąć itp?

Prosta zasada PZOM
1. Przygotować podłoże
2. Zagruntować
3. Odczekać
4. Malować

Do zalepienia ubytków użyj gładzi gipsowej, odczekaj aż wyschnie i na to farba gruntująca.