PDA

Zobacz pełną wersję : Brzydki grzejnik



karcia600
10-02-2014, 14:21
Witam :-)
Mam pytanie, ponieważ mam w pokoju bardzo szpecący, stary grzejnik. Na nowy mnie nie stać,a obudowy też nie są tak tanie co najmniej 200 zł a jeśli są to nie przepuszczają one powietrza. Zastanawiam się na przemalowanie go w kolorze ściany taki jak na zdjęciu, ponieważ chciałabym mieć krótkie firanki , ale nie wiem czy to będzie ładnie wyglądać Jeśli tak to należy mieć jakieś specjalne farby czy taka do ściany będzie się nadawać.
Proszę o wszelkie rady
241937
241938

map78
10-02-2014, 16:04
Farba do ścian się nie nada, co więcej pomalowanie takiego grzejnika na jakikolwiek kolor nie sprawi, że będzie on ładniejszy:)
Ja bym to zrobił dużo prościej - grzejnik jest we wnęce, warto to wykorzystać - "zamykasz" wnękę płytą K/G, w płycie robisz ze 20 otworów o średnicy 5cm, w otwory pakujesz przelotki takie jak do kabli i na koniec płytę malujesz w kolorze ściany - ładnie i skutecznie - koszt <>50zł.:yes: Pozdrawiam

Misterhajt
10-02-2014, 20:09
A gdzie on brzydki? Nie widać rdzy, zadbany, NOWOCZESNY! :-)
Pomaluj tło ściany za grzejnikiem w kolorze grzejnika i rurki, a wtedy nie będzie rzucał się w oczy. Jak dla mnie, to można by go tak zostawić, byleby się zlewał z tłem.
Ewentualnie można go jeszcze zamaskować jakimiś fajnymi badylami (długimi, suchymi prostymi gałęziami (umocowanymi "trytkami") do grzejnika, pomalowanymi gałęziami w kolorze ściany i grzejnika), wtedy ciepło będzie oddawane, jak należy. Nie przykrywaj grzejnika żadną płytą!
Kombinuj! Zajebiście by to wyglądało!

zouza
11-02-2014, 14:24
Farba do ścian się nie nada, co więcej pomalowanie takiego grzejnika na jakikolwiek kolor nie sprawi, że będzie on ładniejszy:)


Serio? ;) Ja pomalowałam kaloryfer Tikkurilą taką samą jak ściany bardzo ładnie pokryło i bez problemu trzyma, w drugim pokoju Beckersem i podobnie.

map78
11-02-2014, 15:15
Serio? ;) Ja pomalowałam kaloryfer Tikkurilą taką samą jak ściany bardzo ładnie pokryło i bez problemu trzyma, w drugim pokoju Beckersem i podobnie.

Moi rodzice za komuny też malowali olejną - razem z drzwiami, oknami i ścianami;) ale chyba nie o to chodzi:confused:
Mamy XXI wiek i specjalne farby do grzejników:yes: Samochód też można pomalować lakierem do paznokci, a drewno farbką plakatową - robisz tak?

zouza
11-02-2014, 15:40
Może i mamy, ale nie pisz, że się nie sprawdza, idealnie kryje, po paru latach nic się nie łuszczy i nie wygląda nic gorzej niż "specjalną farbą" a dla mnie ma jeszcze tą zaletę, że szybko schnie i jest idealnie w kolorze ściany.
Te ściany olejną to chyba nie w pokoju? ;)

kinka
11-02-2014, 15:52
Najtaniej białą farbą,albo srebrzanką.
Możesz tez zrobić sama osłoną np:
siatka ogrodzeniowa i listewki:
http://2.bp.blogspot.com/-0WkAs2X1tQQ/UPr4AHyP0mI/AAAAAAAAC9Q/GVlRgvVlKcw/s1600/oslona_grzejnika_600x0_rozmiar-niestandardommmwy.jpg
Kawałek materiału+listewki
http://2.bp.blogspot.com/-ssDu2vARroo/UPr4C66aslI/AAAAAAAAC9o/9QocKIqcRT4/s1600/oslona_grzejnika_kkk600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
filcu
http://2.bp.blogspot.com/-JOxzwYFlkFI/UPsftLtlhLI/AAAAAAAADJE/phJppnuYzwM/s1600/oslona_kaloryfer.jpg

map78
11-02-2014, 16:45
Może i mamy, ale nie pisz, że się nie sprawdza, idealnie kryje, po paru latach nic się nie łuszczy i nie wygląda nic gorzej niż "specjalną farbą" a dla mnie ma jeszcze tą zaletę, że szybko schnie i jest idealnie w kolorze ściany.
Te ściany olejną to chyba nie w pokoju? ;)

Jak to jest z wami babami, że kremem do d...y pod oczami się nie posmarujecie, a przecież
po paru latach nic się nie łuszczy i nie wygląda nic gorzej;), ale już grzejnik to można wszystkim pomalować, aby taniej było:D

zouza
11-02-2014, 17:07
Jak to jest z wami babami, że kremem do d...y pod oczami się nie posmarujecie, a przecież , ale już grzejnik to można wszystkim pomalować, aby taniej było:D

hmm a wiesz, że na moim ulubionym blogu babka chemiczka poleca pomadkę (taką odżywczą, nie mylić ze szminką) do ust jako odżywkę do rzęs? ;) Taniej sraniej :P jak się coś sprawdza po co kombinować, a farby do metalu długo schną i śmierdzą.