PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podłączyć grzałki CWU przez pompe atlantica.



Kasia & Krzysiek
11-02-2014, 21:29
Witam.

Mam Atlantica Excelie TRI i chciałbym podłączyć do niej zbiornik (CWU atlanic fs 300 -czy jakoś tak) elektrycznie. Zasobnik ma grzałkę 3300W i jest podłączony kablem do pompy (tak jak w instrukcji na rysunku 37)czy teraz wystarczy że podłącze do zacisków 17,18,19 napięcie 220 (np z gniazdka) i wtedy pompa będzie sterować zasilaniem?? Jaki kabel użyć.

Ps. Tak naprawdę to jest jeszcze jeden problem (stąd te grzałki)pompa od 3 dni grzeje jak trzeba, nie osiąga temperatury wody na zasilaniu ani przy ogrzewaniu domu ani przy ogrzewaniu CWU. W pierwszym przypadku osiąga 30 C na zasilaniu w drugim ok42-43 na zasilaniu i nie potrafi zagrzać wody w zasobniku.

Dzięki. Pozdrawiam.

wihajster
11-02-2014, 22:19
Jeśli przy takich temperaturach zewn. nie jest w stanie dogrzać cwu, to napraw pompę ciepła a nie podłączaj grzałki...

Kasia & Krzysiek
12-02-2014, 08:24
Jeśli przy takich temperaturach zewn. nie jest w stanie dogrzać cwu, to napraw pompę ciepła a nie podłączaj grzałki...

tyle to ja wiem, ale chciałem podłączyć przy okazji grzałki

A swoją drogą zna ktoś jakiegoś rozgarniętego instalatora/serwisanta Atlantica ze śląska

map78
12-02-2014, 09:12
tyle to ja wiem, ale chciałem podłączyć przy okazji grzałki

A swoją drogą zna ktoś jakiegoś rozgarniętego instalatora/serwisanta Atlantica ze śląska

mkm silesia jest chyba ze śląska, ale musielibyście poczekać do 2015r, bo na 2014 nie ma już terminów:P:D

wihajster
12-02-2014, 09:37
Może jeden taki z (obecnie?) Inowrocławia będzie miał chwilkę i pojedzie? ;)

mkm silesia
12-02-2014, 10:01
mkm silesia jest chyba ze śląska, ale musielibyście poczekać do 2015r, bo na 2014 nie ma już terminów:P:D
Ostatniego Fujitsu/Atlanti... montowałem wieki temu nie pamiętam tak z marszu jak tam było z grzałką cwu może mam jeszcze gdzieś jakiś papirusy ale hydrauli / fachman z wawy na pewno nawet obudzony w nocy wie z głowy.
Trza było brać P albo T to bym coś pomógł w 2015 ;).
Ale ci konsumenci złośliwi zamiast pomagać to dogryzają ale w sumie to takie polskie tyle lat a ciągle się dziwię :)

Kasia & Krzysiek
12-02-2014, 10:04
dzięki, kontaktowałem się z Atlantic'iem , mam to jak na razie ogarnięte, ale w razie co będę pytał.

fachman19
15-02-2014, 19:48
Jak słabo grzeje (inaczej niż zaraz po uruchomieniu) to warto sprawdzić czy nie doszło do ubytku czynnika chłodniczego.
Dzisiaj uruchamiałem instalację PC ze zbyt mała ilością czynnika DT wynosiła 5 *C,po uzupełnieniu do wartości prawidłowej ( + 1000 g)
DT 15 *C