PDA

Zobacz pełną wersję : Ciepła woda; w lecie z samoróbki solarnej, w zimie z ogrzewania domku 93 m2. ?



fiesta4711
12-02-2014, 06:58
Czy taki system jest możliwy, a jeżeli tak, czy ktoś ma doświadczenie i jakie. Myślę, że zakładanie solaru z glikolem, aby czynnik w zimie nie zamarzł, nie ma większego sensu. W zimie słońce rzadko świeci, a piec do ogrzewania i tak produkuje ciepło. Wystarczyło by na jesieni spuścić wodę, a wiosną napełnić. Czy w takiej sytuacji potrzebne jest dogrzewanie wody np. gazem po zakończeniu grzania.
Zaznaczam, że jestem przed budową i nie mam tu żadnego doświadczenia.

marzenaew
13-02-2014, 14:23
Powiem ci że w domu mam 2 solary na dachu też nie jestem specjalistką bo nie ja się tym zajmowałam, ale jeśli chodzi o grzanie wody w lato to zwyczaj tego nie robimy. Woda grzeje się sama i tak naprawde w lato jest ciepła cały czas. W czasie wiosennym rzeczywiście trzeba dogrzać.

fiesta4711
14-02-2014, 19:38
Dzięki za odpowiedż, ale chodzi mi o następujący system; ciepła woda w lecie z samoróbkowego solaru, przed sezonem grzewczym spuścić wodę z solaru i przejść na grzanie ciepłej wody z pieca dwu funkcyjnego na gaz. Czy taki system ma sens, czy ktoś ma doświadczenia z czymś takim ?

adam_mk
14-02-2014, 19:45
Rusz szukaczkę.
Sporo o tym było.
Sporo uwarunkowań, ale generalnie - da się i nawet się opłaca.

Adam M.