PDA

Zobacz pełną wersję : tv satelitarna na kilku odbiornikach



kori
12-02-2014, 10:33
Mam zagłostkę, może będziecie mogli mi pomóc.
Sytuacja wyglada następująco
Instalacja TV/elektryka już rozłożona.

Natomiast mam wątpliwość co do jednej kwestii.
Mianowicie, przykładowo na dole w salonie chciałabym mieć TV + dekoder nki lub innego dostawy + dodatkowo dvb-t (dodatkowa antena), z tym nie ma problemu wszystko będzie chodzić.
Ale na piętrze chciałabym mieć 2 dodatkowe telewizory ale już bez dekoderów (jako urządzenia wolnostojące), a z wbudowanymi dekoderami dvb-s oraz dvb-t.
No i tu pytanie jak to jest u dostawców typu nka ew Polsat bądź inni.
Czy trzeba mieć 3 karty tj. jedna na parter do dekodera, a dwie pozostałe na piętro do LCD wyposażonych w dvb-s i wszystko będzie chodzić pod jednym abonamentem??
czy nie ma szans??

Yaa
12-02-2014, 11:22
kori, nie wiem jak to jest u wymienionych przez ciebie dostawcow, ale moge ci powiedziec jak jest u mnie
na strychu mam urzadzenie od operatora kablowki z wyjsciem na kabel do odbiornika
do tego wyjscia mam podlaczony rozgaleziacz i dalej normalnie ida kable do pomieszczen gdzie sa odbiorniki

kori
12-02-2014, 11:54
ok zgadzam się, ale Ty masz kablówkę :-)
a u mnie dekoder satelitarny.
no i pytanie czy wszystko pogonie na jednym abonamencie

Yaa
12-02-2014, 12:03
no tak, ja dekodera nigdy nie mialam, ale slyszalam ze ktos w takim przypadku ma podlaczony drugi tv, ale sterowanie jest tylko na tym przy dekoderze tzn nie mozna zmienic kanalow na tym drugim
wiec chyba zeby miec pelna funkcjonalnosc to potrzebny drugi dekoder

Dziesiatka
12-02-2014, 12:42
Czy trzeba mieć 3 karty tj. jedna na parter do dekodera, a dwie pozostałe na piętro do LCD wyposażonych w dvb-s i wszystko będzie chodzić pod jednym abonamentem??

A gdzie chcesz wsadzić te karty? Masz CI?
Może pomyśl o Multiroom? Jednak to dwa dodatkowe dekodery i dzierżawa,ale połączone bez kabli (połączenie routerem w sieci domowej) i połączenie głównego dekodera(na parterze) dwoma koncentrykami z anteną

kori
12-02-2014, 12:45
tak w tv gniazda CI
chciałabym miec tylko jeden dekoder na dole, natomiast na órze w tv same karty w gniazdach CI.
No więc pytanie czy da rade to pogonić jednym abonamentem

S***mee
15-02-2014, 11:04
Zarówno Polsat jak i NC+( z nowymi kartami) ma sparowany dekoder z kartą więc nie masz możliwości podzielenia uprawnień z jednej karty na wiele urządzeń. Pozostaje Ci jedynie dokupienie dodatkowych kart jako multiroom.
Jeśli jednak przeszedłeś do NC+ z Cyfry i masz ich starą kartę uprawnienia możesz rozdzielić przy pomocy spliterów(Clone, Greeneight itp)

Pozdrawiam,
Grzegorz

kori
15-02-2014, 20:32
dzieki
niestety nie ma zadnych starych kart
zatem bedzie koniecznosc dokupienia dodatkowych kart co wiaże się z dodatwkoymi kosztami, tak??

map78
15-02-2014, 20:41
dzieki
niestety nie ma zadnych starych kart
zatem bedzie koniecznosc dokupienia dodatkowych kart co wiaże się z dodatwkoymi kosztami, tak??

W Cyfrowym Polsacie multiroom kosztuje 5zł miesięcznie z dekoderem cyfrowym bez nagrywarki ( z nagrywarką chyba 10zł). Jedyna upierdliwość to to, że trzeba dość często przekładać kartę główną do dodatkowych dekoderów celem odblokowania (zabezpieczenie przed spółkami z sąsiadami:))