PDA

Zobacz pełną wersję : Ile max styropianu pod wylewke



simplex
12-02-2014, 12:39
Witam
W niedługim czasie będę wykonywał wylewke betonową (jastrych) obecnie mam 10 cm betonu chudziaka (B-15) na gruncie. Ja widzę to tak 15 cm styropianu w trzech warstwach po 5 cm i na to 5-6 cm wylewki betonowej. Jednak wykonawca który bedzie wykonywał wylewki twierdzi że styropianu powinno być 10 cm max 12 cm ponieważ wylewka może pękać. Dlatego mam wątpliwości i proszę o porade czy 15 cm styropianu to faktycznie za dużo ?

teka
12-02-2014, 15:50
Witam
W niedługim czasie będę wykonywał wylewke betonową (jastrych) obecnie mam 10 cm betonu chudziaka (B-15) na gruncie. Ja widzę to tak 15 cm styropianu w trzech warstwach po 5 cm i na to 5-6 cm wylewki betonowej. Jednak wykonawca który bedzie wykonywał wylewki twierdzi że styropianu powinno być 10 cm max 12 cm ponieważ wylewka może pękać. Dlatego mam wątpliwości i proszę o porade czy 15 cm styropianu to faktycznie za dużo ?

jaka jest powierzchnia posadzek?zmien sobie juz posadzkarza jesli bedzie mu pekac,bo takich glupot dawno nie slyszalem

simplex
12-02-2014, 15:56
W największym pomieszczeniu (salon) 27m, garaż 26 ale tam bedzie wylewka 8cm reszta pomieszczeń poniżej 20 m

teka
12-02-2014, 16:32
10-15cm to standard teraz jezeli Twoj posadzkarz tak twierdzi to sie czegos boi.pierwsze to powinien zniwelowaC Ci powiezrchnie tak by wszedzie poszlo tyle samo betonu,czyli np salon 15cm ktorys pokoj np 17 czy 12cm jesli sa roznice na chudziaku.powinien pytac czy bedziesz kleic drewno,parkiet deske bo tu juz musi byc odpowiednia wytrzymalosc na sciskanie drewna,czego na zwyklym piasku 0-2mm nie uzyskasz tylko z dodatkiem kruszywa 2-8mm.z jastrychow piaskowych drewno moze sie zrywac bo nie wytrzymuja naprezen drewna przy zmianie wilgotnosci.rozumie ze przy 10cm styropianu zakladanym przez niego wylewka nie dojdzie do ramy drzwi tarasowych czy progu wejciowych lub jesli sa wylane schody przed domem i taras to beda one wyzej jak poziom posadzki w domu co tak nie moze byc.a np izolacja pozioma na fundamentach tez bedzie wyzej jak posadzka?:(:(:(:( dozo duzo niejasnosci jest w tlumaczeniu Twojego posadzkarza.fakt ze powyzej 10cm styropianu powinna isc siatka zbrojeniowa.ja wylewam na cementach ze znaczkiem na worku PC pewny cement,suchym nie zamoknietym na deszczu piasku itp.wiele wiele waznych rzeczy.spytaj sie go tez ile cementu na mixa sypie,na jedno urobienie i napisz.tutaj wynik zakladam taki:albo bedziesz go ostro pilnowac albo bedzie zrobione zle

simplex
13-02-2014, 17:22
Sytuacja wygląda tak: Chudziak jest idealnie prosty/ wypoziomowany (mierzone laserem) na gotowe posadzki będzą kładzine w holu kuchni i łazienkach płytki a pokojach panele. Od chudziaka do skrzydła dzwi wejściowych mam obecnie 25cm poloże 15cm styro ples 6 cm wylewki do tego płytki i powinno wyjsc około 22-23 cm zostaje 2-3 cm na próg dzwi wejsćiowych . Chudziak jest wylany na zero z fundamentem (według projektu) styro i jastrych będzie w pierwszej warstwie sciany ytong. Taras oraz wejscie przed domem będzie usypane z ziemi oczywiście wcześniej zrobie odpowiednią izolacje przeciwwilgoci na razie jest dociągnięta na wysokość fundamentów czyli chudziaka. wykonawca wspominał że zamiast siatki stalowej stosuje "wiórki" tyle że nie wiem czy faktycznie to dobre rozwiązanie, może zastosować w garażu siatke a tam gdzie będzie ogrzewanie podłogowe wiórki ?
Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi

teka
14-02-2014, 21:42
Sytuacja wygląda tak: Chudziak jest idealnie prosty/ wypoziomowany (mierzone laserem) na gotowe posadzki będzą kładzine w holu kuchni i łazienkach płytki a pokojach panele. Od chudziaka do skrzydła dzwi wejściowych mam obecnie 25cm poloże 15cm styro ples 6 cm wylewki do tego płytki i powinno wyjsc około 22-23 cm zostaje 2-3 cm na próg dzwi wejsćiowych . Chudziak jest wylany na zero z fundamentem (według projektu) styro i jastrych będzie w pierwszej warstwie sciany ytong. Taras oraz wejscie przed domem będzie usypane z ziemi oczywiście wcześniej zrobie odpowiednią izolacje przeciwwilgoci na razie jest dociągnięta na wysokość fundamentów czyli chudziaka. wykonawca wspominał że zamiast siatki stalowej stosuje "wiórki" tyle że nie wiem czy faktycznie to dobre rozwiązanie, może zastosować w garażu siatke a tam gdzie będzie ogrzewanie podłogowe wiórki ?
Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi

wlokno polipropylenowe to nie to co siatka ktora daje sie na zaklad i ktora po pierwsze usztywnia plyte a po drugie zapobiega naprezeniom w betonie,po trzecie wg,sztuki budowlanej taka siatke powinienes klasc przy gr.styropianow powyzej 10cm.wlokno zapobiega skurczowi poczatkowemu w betonie i nie rozmieszaja go w takich proporcjach jakie podaje producent czyli 0,9kg/m3 bo nawet sie nie da.Ty masz usztywnic plyte poniewaz dajesz 15cm styropianu wiec siatka!!! wlokno nie zaszkodzi.jesli nie chca dawac siatki niech wypisza Ci papier,ze w razie pekniec naprawia:bash: