PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka siatka pod tynk cementowo-wapienny w pomieszczeniach?!



Glicynka
12-02-2014, 12:44
Pytanie do znawców tematu tynków cementowo-wapiennych.
Czy taka siatka jak na załączonym zdjęciu będzie się nadawała na wzmocnienia tynku na połączeniach beton-Ytong, cegła-Ytong, na ścianki działowe itp.?!
Siatka jest z drutu fi 1mm, ocynkowana, oczka kwadratowe 16x16mm, zgrzewana. Kupować taką czy jednak rozejrzeć się za siatką Rabitza czy Ledóchowskiego. Czy może polecicie inną siatkę?!
Dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam.


242304

Balto
12-02-2014, 20:14
Glicynka: siatka zawsze zwiększy wytrzymałość tynku, z tym że najpierw musi iść siatka potem tynk, ale moje pytanie po co chcesz dawać siatkę? Czyżby w środku dom pracował? Wyjaśnij dokładnie składnie i po kolei co masz.

Glicynka
12-02-2014, 20:27
Wyczytałam gdzieś wcześniej, że trzeba dawać siatkę na łączeniach różnych podłoży np.bloczki ytong-betonowe nadproże albo połaczenia cegła-suporeks.Siatka w połowie grubości tynku. Dlatego moje pytanie, jaka siatka będzie najlepsza do tego typu tynku:)

Balto
13-02-2014, 21:23
Siatkę generalnie daje się tam gdzie "pracuje" powierzchnia... Jeżeli dom jest dobrze zbudowany to powierzchnia nie ma prawa pracować, a danie siatki nie da nic po prostu kolejna warstwa która "gdzieś" się skończy... Siatkę traktuj jak zbrojenie które zwiększa wytrzymałość na pęknięcia- dlatego idzie na styro przy ociepleniu, dlatego daje się am gdzie tynk "z jakiegoś powodu" stale pęka...