PDA

Zobacz pełną wersję : Sufit podwieszany + ocieplenie



gandw
12-02-2014, 18:10
Witam!

Mam już za sobą jeden sufit podwieszany, ale w wąskim pomieszczeniu więc robiłem to na prostej konstrukcji jednopoziomowej. Teraz chcę zrobić sufit w pomieszczeniu 4x5m i do tego z ociepleniem wełną. Sufit będzie pod zwykłym monolitycznym stropem.

1. Nie wiem czy wybrać konstrukcję krzyżową jednopoziomową czy dwupoziomową? Obie wydają się dość proste, nie wiem czym się kierować w wyborze. Czytam te zeszyty Knaufa i Rigipsu ale nie wiem.

2. Jak sobie poradzić z wełną? Nigdy nie miałem z nią do czynienia, chciałbym dać 10cm wełny, tylko nie wiem w którym etapie robienia konstrukcji należy ją wrzucić na ruszt? Czy wystarczy ją wrzucić, czy trzeba jakoś mocować? Musi być ciasno powciskana obok siebie czy niekoniecznie? Czy musi być przerwa między wełną a stropem monolitycznym?

Oczywiście postaram się ją dobrze odizolować od pary stosując paroizolację.

Pozdrawiam!

gandw
15-02-2014, 11:07
Ok, nikt nie odpowiada, chyba zrobiłem temat w złym dziale.

1. Robię ruszt dwupoziomowy bo wydał mi się prostszy.

2. Dalej nie wiem co z wełną, wrzucam po zakończeniu robienia rusztu jak się domyślam. Nacinam wełnę żeby wieszaki powchodziły. Wygodniej będzie wełnę z rolki czy w płytach?

3. Jak mocować folię paroizolacyjną do ścian? Mam zamiar zrobić połączenie ślizgowe i nie wiem czy folię najpierw wywinąć i czymś przykleić i potem taśmę ślizgową? Czy jak?

krzysiek1504
16-02-2014, 18:48
Ad 1 Konstrukcja dwupoziomowa
Ad 2 Wełny się nie mocuje ale aby spełniała swoja funkcję to należy ją ułożyć w taki sposób aby pokrywała sufit w 100% bez żadnych dziur. Aby to wykonać moim zdaniem lepsza będzie wełna z maty pamiętaj też aby cięte kawałki się do siebie jak i do ścian mocno "przytulały"

gandw
18-02-2014, 09:43
Nad stropem jest strych nieogrzewany i słabo izolowany, więc boję się że ze względu na różnicę temperatur (zimny strop) para wodna wykropli się w warstwie izolacji.

Sufit podwieszany i tak robię bo ten jest krzywy więc pomyślałem żeby przy okazji wrzucić z 10 cm wełny bo pokój jest dość zimny.

Ile chce opuścić? Jak najmniej, żeby weszła tylko sensowna warstwa wełny, bo chyba 5 cm wiele nie odczuje.

connecTOMEK
20-02-2014, 08:12
witam.....
jeśli zastosujesz kolego wełnę o dobrym współczynniku, wystarczy 5......i na prawdę bez komplikacji......zrób sobie jednowarstwowy system, prosty, łatwy, nic tam się nie ugina w stropie, wystarczy.....tak naprawdę to ma tylko zniwelować nierówności i docieplić, paroizolację przyklej kolego do profili taśmą dwustronną....jak to się zwykle czyni....i w szybkim tempie zapomnisz o temacie....
pozdrawiam......

GorącyMarian
09-05-2014, 18:33
Ślicznie dziękuje!:D

Pytanie jeszcze jaki to "dobry wspolczynnik"? W jakie produkty celować? No i ile wolnej przestrzeni pozostawić pomiędzy wełną a stropem?

Pozdrawiam!