PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana dachu płaskiego na kopertowy- samowolka z lat 80tych.



Jajko0
16-02-2014, 16:42
Witam,
dostałem dom rodzinny który w planach z lat budowy miej więcej 83 rok ma dach dwu-spadziowy a w rzeczywistości jest płaski i niema jednego z półpięter który jest niezagospodarowanym stychem. Z tego co pamiętam z opowiadań rodziców to plany te podobno zaginęły i w urzędzie ich nie ma ale nie sprawdzałem czy tak faktycznie jest. W tej chwili mam problem ponieważ chciałem wyremontować dach i z płaskiego zrobić kopertowy z blacho dachówki bez ingerencji w konstrukcjie czyli płyta dachu płaskiego została by nienaruszona jedynie krokwie zostały by przymocowane do płyty i przedłużone zostało by wysunięcie dachu ponad konstrukcjie domu o około 20 cm i zastanawiam się jak to rozpocząć formalnie czy zgłaszać samowolkę do legalizacji i liczyć na to że się uda czy po prostu przedstawić plany remontu dachu i liczyć na to że starych planów nie będą dotykać i nawet się nie zorientują jaki tam był dach itd ponieważ kształt domu się nie zmienił ? Czy w planie remontu dachu umieszcza się plan całego domu czy jest to tylko taki ogólny zarys konstrukcji ? Jakie są wasze rady ponieważ jeśli chodzi o tą tematykę to jestem zielony ? Proszę o pomoc!!!!

Andrzej Wilhelmi
17-02-2014, 17:51
Twoja sytuacja wygląda tak: masz zadaszony jakiś etap budowy. Należałoby sprawdzić czy został dokonany odbiór częściowy. Jak nie to mieszkanie w takim obiekcie jest nielegalne. Jak tak to można mieszkać i kontynuować budowę. Przerwa w realizacji jest zbyt długa i pozwolenie na budowę stracilo swoją ważnoiść. Mogą być dwie wersje rozwiązania tego problemu: jedna to kontynuacja (dokończenie)starego projektu a druga to nowy projekt przebudowy. W obu przpadkach należy wystąpić o pozwolenie na budowę. W obu przypadkach konieczna pomoc doświadczonego projektanta. O ile możliwa będzie ta druga wersja to ją bym sugeroweł bo można budynkowi nadać blichtru w aktualnych trendach mody. Pozdrawiam.