PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa Ciepła - jaka firma instalatorska ? jakiej firmy urządzenia ?



Salah
17-02-2014, 13:37
Witam
Zwracam się do was z prośbą o pomoc w zakresie:

- jaką firmę polecacie do instalacji POMPY CIEPŁA [ wykonawca ]
- jakiej marki poszczególne elementy POMPY CIEPŁA [ producent ]

Z własnego doświadczenia kogo polecacie :

WYKONAWCA - rzetelny, nie oszukuje, jesteście zadowoleni z pracy jaką u was wykonał, ma wiedzę itp
PRODUCENT - długość gwarancji, mała awaryjność, duża sprawność urządzeń itp

instalacja w moim wypadku to Wieluń województwo łódzkie. Pompa ciepła gruntowa pionowa.

ZA POMOC BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY !

tgrzebien
19-02-2014, 12:47
Mam podobny problem, tylko szukam firmy z mazowieckiego gm. Jabłonna k. Warszawy

Rotan
19-02-2014, 18:42
Witam
Zwracam się do was z prośbą o pomoc w zakresie:

- jaką firmę polecacie do instalacji POMPY CIEPŁA [ wykonawca ]
- jakiej marki poszczególne elementy POMPY CIEPŁA [ producent ]

Z własnego doświadczenia kogo polecacie :

WYKONAWCA - rzetelny, nie oszukuje, jesteście zadowoleni z pracy jaką u was wykonał, ma wiedzę itp
PRODUCENT - długość gwarancji, mała awaryjność, duża sprawność urządzeń itp

instalacja w moim wypadku to Wieluń województwo łódzkie. Pompa ciepła gruntowa pionowa.

ZA POMOC BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY !


Mam podobny problem, tylko szukam firmy z mazowieckiego gm. Jabłonna k. Warszawy

U mnie montował "ten o którym pisać nie wolno"- oszust i krętacz.
Sledzę ten temat od początku (2009r).
Jak dla mnie, instalator powinien znać się na chłodnictwie.
Wyjdzie na to że naganiam,, ale nie mam żadnego interesu w tym.
Jedyny instalator na tym forum który przychodzi mi do głowy to Wihajster.
Nie dość że projektuje i buduje własne pompy to jeszcze sam robi odwierty.
Na moje oko On się na tym zna.

Poza tym nie zaczynajcie od tyłu. Najpierw OZC, a później rozmowy z firmami.
Proste szacowanie przez firmę wielkości pompy do budynku już wam może powiedzieć wiele o fachowości instalatora.

gall86
19-02-2014, 19:02
co ma OZC do wyboru firmy, ktora bedzie robila instalacje? Jak dla mnie niewiele.

Rotan
19-02-2014, 19:12
co ma OZC do wyboru firmy, ktora bedzie robila instalacje? Jak dla mnie niewiele.

Powtórzę:

Proste szacowanie przez firmę wielkości pompy do budynku już wam może powiedzieć wiele o fachowości instalatora.

mkm silesia
19-02-2014, 20:24
Powtórzę:

Proste szacowanie przez firmę wielkości pompy do budynku już wam może powiedzieć wiele o fachowości instalatora.

no to muszę wystosować petycję do producentów pomp a raczej sprężarek aby produkowali typoszeregi tak co 500W aby idealnie dopasować do każdego ozc :)

Rotan
19-02-2014, 20:30
Nie czytałeś jaki ludzie dostaja w ofertach roztrzał mocy pomp. jak różne wielkości DZ ???

mkm silesia
19-02-2014, 20:41
Gdyż ponieważ rożnie można pompę dobrać np. 90% ozc (gruntowa) albo przewymiarować jak ktoś chce zainwestować w c.o. i mieć oszczędności z tytułu prądu w 2 taryfach
Zobacz sobie dane w mojej stopce policz ile na śląsku jest obliczeniowego -20

Pyxis
19-02-2014, 20:42
U mnie montował "ten o którym pisać nie wolno"- oszust i krętacz.


Z jakim wynikiem, jesli wolno zapytac?

Pyxis
19-02-2014, 20:42
Zobacz sobie dane w mojej stopce policz ile na śląsku jest obliczeniowego -20

Wiedzialem, ze nie wytrzymasz z "reklama" PW. ;)

mkm silesia
19-02-2014, 20:51
Wiedzialem, ze nie wytrzymasz z "reklama" PW. ;)

psychoza - gdzie jest mowa o pw :no:

gall86
19-02-2014, 21:41
Powtórzę:

Proste szacowanie przez firmę wielkości pompy do budynku już wam może powiedzieć wiele o fachowości instalatora.

To ja też powtórzę: co to ma do rzeczy? Kolega chce, aby mu polecono firmę, jak będzie wiedział gdzie się zgłosić to poda co trzeba. wiec nie powtarzaj tylko przeczytaj czego oczekuje autor. Wg ciebie mając OZC masz gwarancję, że firmy będą godne polecenia? :confused:

Pyxis
19-02-2014, 23:09
psychoza - gdzie jest mowa o pw :no:

Dobra, dobra.
Skoro tam malo obiczeniowego -20, a wogole bardzo cieplo to po co gruntowa.... itd.
Przeciez po to masz te dane w stopce. Czyz nie? :)

wihajster
19-02-2014, 23:19
.

Salah
20-02-2014, 09:06
Proszę aby nie schodzić z tematu i nie pisać wypowiedzi nic nie wnoszących do niego ! bo robi się śmietnik

DZIĘKUJĘ

Pyxis
20-02-2014, 09:37
Proszę aby nie schodzić z tematu i nie pisać wypowiedzi nic nie wnoszących do niego ! bo robi się śmietnik

DZIĘKUJĘ

Przeciez wlasnie Ci "ochronilem" przed gosciem, ktory chcial Ci w nastepnym poscie pompe PW pociskac.
Dziekowac nie musisz. ;)

mkm silesia
20-02-2014, 10:27
A teraz będziesz miał "pociśnięty" wynalazek ze Strzegomia z cop 3,6 :)) ale żeby mieć ten cop to jeszcze 20k zł na odwiert ;)

mkm silesia
20-02-2014, 10:46
Przeciez wlasnie Ci "ochronilem" przed gosciem, ktory chcial Ci w nastepnym poscie pompe PW pociskac.
Dziekowac nie musisz. ;)
Parafrazując tekst Dezertera a kto nas ochroni przed milicją.
Nie wiedziałem że marketing szeptany obejmuje też usługi ochroniarskie :)

Pyxis
20-02-2014, 11:36
Parafrazując tekst Dezertera a kto nas ochroni przed milicją.
Nie wiedziałem że marketing szeptany obejmuje też usługi ochroniarskie :)

Nie wiem co obejmuje, ale Ty jako specjalista w tej dziedzinie mozesz smialo zrobic mi wyklad. :)

mkm silesia
20-02-2014, 20:16
ja jestem tylko instalatorem marketing szeptany to twoja domena

Pyxis
20-02-2014, 20:43
ja jestem tylko instalatorem marketing szeptany to twoja domena

A kto w Twojej firmie zajmuje sie sprawami marketingu? :)

mkm silesia
20-02-2014, 20:53
A kto w Twojej firmie zajmuje sie sprawami marketingu? :)

zadowoleni klienci

mirek118
20-02-2014, 21:09
Witam
Zwracam się do was z prośbą o pomoc w zakresie:

- jaką firmę polecacie do instalacji POMPY CIEPŁA [ wykonawca ]
- jakiej marki poszczególne elementy POMPY CIEPŁA [ producent ]

Z własnego doświadczenia kogo polecacie :

WYKONAWCA - rzetelny, nie oszukuje, jesteście zadowoleni z pracy jaką u was wykonał, ma wiedzę itp
PRODUCENT - długość gwarancji, mała awaryjność, duża sprawność urządzeń itp

instalacja w moim wypadku to Wieluń województwo łódzkie. Pompa ciepła gruntowa pionowa.

ZA POMOC BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY !

witam "sąsiada". ja latem będę u siebie w Praszce montował. też z pionowym DZ. podrzuć nr na priva to się zdzwonimy. może wykombinujemy jakiegoś groupona na zakup pompy. dosyć długo już zgłębiam temat i mam pewne rzeczy już rozplanowane....oszczędzę ci czasu

Rotan
20-02-2014, 23:23
witam "sąsiada". ja latem będę u siebie w Praszce montował. też z pionowym DZ. podrzuć nr na priva to się zdzwonimy. może wykombinujemy jakiegoś groupona na zakup pompy. dosyć długo już zgłębiam temat i mam pewne rzeczy już rozplanowane....oszczędzę ci czasu

Czasu i czytania durnych dyskusji.

Pyxis
20-02-2014, 23:26
zadowoleni klienci

Czyli "pion marketingu" lezy. :D

mirek118
21-02-2014, 06:25
Czasu i czytania durnych dyskusji.

dokładnie tak. a spróbuj o coś zapytać nie czytając tysięcy postów uprzednio. wtedy jest zgoda na forum - wszyscy zgodnie nazwą cię leniem i zagonią do lektury :-)

Bad
21-02-2014, 10:26
Wracając do pytania założyciela wątku - ja mogę z czystym sumieniem polecić firmę, która montowała u mnie pompę. Namiary mogę wysłać na priv bo nie chcę robić reklamy na forum (zaraz będzie że naganiam komuś klientów). Pompę mam Buderusa i działa drugi sezon bez zająknięcia. Jest z resztą temat o pompach Buderusa na forum - znajdź i poczytaj. Mnie interesuje to, że pompa oferuje ciepło przy niskich kosztach eksploatacyjnych i akceptowanym poziomie ceny zakupu (ale to już każdy sam powinien sobie określić). Problemów nie ma (oby tak dalej), firma wykonała pracę w terminie. Reszta dla mnie nie ma znaczenia.

mirek118
21-02-2014, 10:42
no i niestety będą mieć rację :mad:

bardzo współczuję
tak ciężko zrozumieć, że tym co tutaj piszą, nie chce się po raz n-ty odpisywać na te same elementarne pytania, na które odpowiedzi zostały udzielone już wielokrotnie? Skończy się to tak, że zniechęcą się całkowicie i przestaną pisać w ogóle, zostaną tylko sprzedawcy, instalatorzy i naganiacze....ten proces zresztą już się dzieje......i to od dawna.

ale ja to doskonale rozumiem i samego mnie już zaczyna lekko irytować gdy co jakiś czas "poczatkujacy" wyskakuje z podstawowym pytaniem. Problemem jest filtrowanie informacji pomieszanych z różnymi kłotniami, OT itp. No ale cóż taka jest natura forum

Rotan
21-02-2014, 19:06
no i niestety będą mieć rację :mad:

bardzo współczuję
tak ciężko zrozumieć, że tym co tutaj piszą, nie chce się po raz n-ty odpisywać na te same elementarne pytania, na które odpowiedzi zostały udzielone już wielokrotnie? Skończy się to tak, że zniechęcą się całkowicie i przestaną pisać w ogóle, zostaną tylko sprzedawcy, instalatorzy i naganiacze....ten proces zresztą już się dzieje......i to od dawna.

Tak ciężko zrozumieć że brnięcie przez przepychanki Pyxisa, Artura, i kilku innych forumowiczów (przepraszam ich za nieniewyminienie z nick'a)
jest niewykonalne dla poszukujących informacji.

Pyxis
21-02-2014, 21:44
Tak ciężko zrozumieć że brnięcie przez przepychanki Pyxisa, Artura, i kilku innych forumowiczów (przepraszam ich za nieniewyminienie z nick'a)
jest niewykonalne dla poszukujących informacji.

To w takim wypadku trzeba monografie czytac, a nie fora.

Arturo72
21-02-2014, 23:24
Tak ciężko zrozumieć że brnięcie przez przepychanki Pyxisa, Artura, i kilku innych forumowiczów (przepraszam ich za nieniewyminienie z nick'a)
jest niewykonalne dla poszukujących informacji.
Pleciesz bzdury lub faktycznie jesteś leniem lub nie douczonym inwestorem nie chcącym zbudować dom a jednie szałas lub dach nad głową.
Budowa domu zaczyna się kupna działki pod budowę i od tego momentu zaczyna się przygoda z budowaniem a nie zaczyna się od dupy strony czyli od wyboru systemu grzewczego do domu w tym przypadku od pompy ciepła.
W momencie doboru źródła ciepła powinieneś wiedzieć wszystko o swoim nowym domu czyli jaka moc grzewcza,jakie straty ciepła,jakie źródło,ile zapłacisz za ogrzewanie z poszczególnych źródeł ciepła i wtedy decydujesz o doborze.
Jeśli tego nie wiesz,tzn.nie wiesz co budujesz i zdajesz się na łaskę prawdomównych lub nieprawdomównych.
Jeśli wiesz to zadajesz proste,konkretne pytania do firm i będziesz wiedział czy ciulają czy piszą prawdę.
Nie mając żadnego pojęcia o swoim domu ryzykujesz,że zdasz się na łaskę nieprawdomównych.
Podjąłeś takie ryzyko zdając sobie z tego sprawę,że nic nie wiesz o swoim domu...

Ktoś kto od tej strony zaczyna budowę domu dla mnie jest i będzie jeleniem i łosiem łykającym każdy kit nie mającym pojęcia co dla niego samego będzie najlepszym rozwiązaniem...

P.S
Każda szanująca się firma podaje na stronie swoich autoryzowanych przedstawicieli do montażu.
Autoryzacja polega na zgodzie ws ewentualnych reklamacji do producenta i nie wiem w czym jest problem z wyborem.
Będzie nie tak,rzucamy reklamację.
Problemem,może być stwierdzenie,że coś jest nie tak ale jeśli łoś buduje to łoś łyka ;)
Żeby nie było,sam jestem łosiem...

wihajster
22-02-2014, 00:45
Arturo, nie mogę pojąć, że Ty dalej po wszystkich swoich doświadczeniach nadal jesteś tak naiwny, żeby nie powiedzieć więcej...

(....)P.S
Każda szanująca się firma podaje na stronie swoich autoryzowanych przedstawicieli do montażu.
Autoryzacja polega na zgodzie ws ewentualnych reklamacji do producenta i nie wiem w czym jest problem z wyborem.
Będzie nie tak,rzucamy reklamację.

Jakże Ty jesteś oderwany od rzeczywistości!!??
Mam wiele przykładów, że niby polecani instalatorzy przez samego producenta robią takie błędy że aż trudno uwierzyć.

Z oczywistych względów nie mogę nic więcej dodać czy przybliżyć, ale wiedz Arturku, że liderzy sprzedaży wielkich marek mają zaszczytne miejsca na listach lokalnych instalatorów i nikt, dosłownie nikt im tego nie zabierze i nie usunie z oficjalnej strony producenta.
Właśnie dlatego, że są liderami sprzedaży. I przynoszą producentowi realne dochody.
Nieważne czy grzeszą fachowością czy nie grzeszą, dzięki nim firma zarabia i tylko tyle się liczy niestety.


Żeby nie było,sam jestem łosiem...
Żeby nie było, szanuję samokrytykę.
Nie wszystkich stać na obnażenie własnych słabości, jeszcze mniej osób jest w stanie przyznać to publicznie.
To tak na marginesie.


Proszę aby nie schodzić z tematu i nie pisać wypowiedzi nic nie wnoszących do niego ! bo robi się śmietnik
DZIĘKUJĘ
No niestety, Pani (Panie) Salah tak wygląda sytuacja na żywym FORUM. Czyste tematyczne definicje możesz znaleźć na Wikipedii. Tutaj wiele się dzieje i wątki poboczne "same ożywają".
Wiele osób tutaj zna się od dawna i często rozmowy schodzą na inny temat niż w tytule wątku. I nie ma w tym chyba niczego strasznego.

Mam skasować powyższe komentarze nie pasujące do "twojego" tematu?

Rotan
22-02-2014, 02:59
Cytat. Napisał Krzysiek_BB:
co dziś bulkacie .... ja jade Krupnik

Cytat. Napisał Arturo72:
Krakus ale jutro zapewne będzie moja ulubiona czyli Luksusowa






Atrur, nie pij tyle, dostajesz słowotoku. Na podstawie ostatniego postu wyciągasz wnioski.

P.S.

Mądry inwestor pójdzie z projektem do Asolta, zrobi OZC, poprawi izolację. Dowie sie jak rozplanować podłogówkę, jakiej mocy potrzebuje PCi i z tą wiedzą złoży zapytania ofertowe na pompę.

Tyle w temacie.

Pozdrawiam.

norberrt
24-02-2014, 11:12
Salah, u mnie pompy montował Wasser Mann II z Bolewic. Uważam, że firma wykazała się bardzo profesjonalnym podejściem do zlecenia i zwróciła uwagę na kilka istotnych kwestii w moim projekcie, których jakoś wcześniej nikt nie zauważył. Dodatkowo, w umowie dokładnie został określony zakres obowiązków stron, z których firma terminowo i rzetelnie się z wywiązała. Propozycja instalacji uwzględniała dostosowanie mocy grzewczej urządzeń do zapotrzebowania na ciepło. Mam dom o powierzchni 157 m2 z gruntową pompą ciepła Natea i zbiornikiem do c.w.u. Instalacja bez zastrzeżeń działa już drugą zimę.

Pyxis
24-02-2014, 11:54
Podsmierduje mi to mocno "autopromoicja". ;)

wihajster
24-02-2014, 22:45
Salah, u mnie pompy montował ............................. z ....................... Uważam, że firma wykazała się bardzo profesjonalnym podejściem do zlecenia i zwróciła uwagę na kilka istotnych kwestii w moim projekcie, których jakoś wcześniej nikt nie zauważył. Dodatkowo, w umowie dokładnie został określony zakres obowiązków stron, z których firma terminowo i rzetelnie się z wywiązała. Propozycja instalacji uwzględniała dostosowanie mocy grzewczej urządzeń do zapotrzebowania na ciepło. Mam dom o powierzchni 157 m2 z gruntową pompą ciepła Natea i zbiornikiem do c.w.u. Instalacja bez zastrzeżeń działa już drugą zimę.

Ciekawe, że tak "doświadczona" firma od pomp ciepła nie ma sterowania czasowego pompą cyrkulacji c.w.u. ..... (żeby do takiej instalacji dokupywać tajmer mechaniczny z dyskontu)...
Coś mi tu "śmierdzi"....

Salah
06-03-2014, 10:09
Witam po przerwie :)

Siły połączyłem z sympatycznym i pomocnym Mirkiem [ mirek118 ]. Po spotkaniu dowiedziałem się sporo na tematy mnie interesujące :)

do Arturo72 zgadzam się po części z tobą ,ale co do jednego nie : Czasami ludziska są głupsze od Łosia ! - więc nie obrażaj Łosia :)

tgrzebien
08-03-2014, 16:08
P.S.

Mądry inwestor pójdzie z projektem do Asolta, zrobi OZC, poprawi izolację. Dowie sie jak rozplanować podłogówkę, jakiej mocy potrzebuje PCi i z tą wiedzą złoży zapytania ofertowe na pompę.

Tyle w temacie.

Pozdrawiam.
No wszystko ładnie pięknie, ale komu złożyć te oferty? Bo nie raz się czyta tutaj na forum, że niby firma instalatorska ,a nie ma za bardzo pojęcia o tym co robi, albo zawyża wszystko co się da, żeby sciągnąc jak najwięcej pieniędzy od inwestora. Jak na razie tylko Bad zaoferował info na PW.

No i post użytkownika, który specjalnie się zarejestrował na forum, żeby polecić firmę ;>

koktajl
09-03-2014, 08:36
To ja też powtórzę: co to ma do rzeczy? Kolega chce, aby mu polecono firmę, jak będzie wiedział gdzie się zgłosić to poda co trzeba. wiec nie powtarzaj tylko przeczytaj czego oczekuje autor. Wg ciebie mając OZC masz gwarancję, że firmy będą godne polecenia? :confused:

Wlasnie tak- nasza firma od pomp zaczęła przeliczania ozc dla naszego budynku. Wlasnie m.in. to świadczy ze przynajmniej wiedza od czego zaczynać. Ja polecę firmę Termo-spec z Żor ( woj śląskie) i mam pompy IVT. Wybraliśmy tego producenta ponieważ mamy ich pompy zamontowane ( w domu rodzicow) juz 14 lat.

Salah
10-03-2014, 07:17
a jak pompy Pana Wihajstra działają ? , dostałem info na skrzynkę polecającą tego Pana [ za co serdecznie dziękuję ]
Chodzi mi o efektywność,gwarancję,montaż no i oczywiście cenę