PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt doprowadzenia przyłącza wody i prądu do domu ?



paczasss
17-02-2014, 15:49
Witam . W niedługim czasie zaczynam budowe domu jednak działka nie jest uzbrojona ani w wodę ani w prąd . Czy orientuje sie ktoś mniej/wiecej jaki jest koszt doprowadzenia ww mediów na długości ok 200m w lini prostej do domku jednorodzinnego ok 140m2. ps bądz gdzie moge sie dowiedziec konkretnych informacji na ten temat ???

wierka
17-02-2014, 15:55
moja działka też jest nieuzbrojona.
robiłam dwie wyceny doprowadzenia wody, bo brałam pod uwagę dwie lokalizacje na działce (mam działkę z dojazdem do drogi z dwóch przeciwległych stron).
pierwsza wycena - doprowadzenie wody 450 metrów - 24.000 zł,
druga - długość 70 metrów - 6.000 zł

Prąd około 2.500 zł

A o konkrety to musisz pytać u dostawcy prądu i wody.

Jastrząb
17-02-2014, 16:02
Witam . W niedługim czasie zaczynam budowe domu jednak działka nie jest uzbrojona ani w wodę ani w prąd . Czy orientuje sie ktoś mniej/wiecej jaki jest koszt doprowadzenia ww mediów na długości ok 200m w lini prostej do domku jednorodzinnego ok 140m2. ps bądz gdzie moge sie dowiedziec konkretnych informacji na ten temat ???
Prad Ci energetycy zrobia sami. Kwestia tego ile Ci kaza czekac. Widzialem sytuacje, ze byla podpisana umowa, ze placiles za podciagniecie eneregtyki a po roku czy dwoch kase oddawali. Prad to podstawowe medium i nie moga Ci odmowic.

Z woda jest gorzej. Wlasciciel sieci (jakis lokalny zaklad wodociagowy) moze powiedziec ze nie planuje inwestycji w rozbudowe sieci, ale jak chcesz to mozesz zbudowac za wlasne i przekazac na stan zakladowi wodociagowemu (za darmo, tudziez za jakas symboliczny zwrot najczesciej). Moze sie okazac ze wtedy taniej wyjdzie studnia. Koszt zalezy od terenu, od tego czy trzeba jakas droge odtwarzac itp, ale pewnie koszty by sie zamykaly w kwotach 150-250 za metr. Ze 3-4 tysiace to papierkologia, mapy i projekt beda kosztowaly.

marcin

paczasss
17-02-2014, 21:32
250 zł za metr tak ?? oczywiscie nic mnie nie interesuje tzn materiał rury itp ? co do terenu to nic nie trzeba psuc mam na mysli dróg asfaltowych itp . a czy w urzedzie miasta i gminy otrzymam jakies informacje dotyczące tego typu działań ?? pytam poniewaz u nas wodociągi są własnością gminy a dzierżawi tylko prywaciaż

Jastrząb
17-02-2014, 21:54
250 zł za metr tak ?? oczywiscie nic mnie nie interesuje tzn materiał rury itp ? co do terenu to nic nie trzeba psuc mam na mysli dróg asfaltowych itp . a czy w urzedzie miasta i gminy otrzymam jakies informacje dotyczące tego typu działań ?? pytam poniewaz u nas wodociągi są własnością gminy a dzierżawi tylko prywaciaż
Jak zatrudnisz firme i o nic sie nie martwisz to i takich cen bym sie spodziewal. Jak zrobisz czesc tymi recami, to wyjdzie sporo taniej. Ale i tak zakladalbym poziom 100PLN.
A co Ci ma wlasciciel sieci powiedziec: ze nie rozbuduja na wlasny koszt sieci, i ze Ty masz ja rozbudowac. Ewentualnie "poleca" Ci znajomego projektanta badz wykonawce. Nie najtanszego, tylko znajomego.
Ale a noz maja plany rozbudowy? I tak musisz przejsc cala procedure, czyli wystapic o jakies warunki techniczne przylaczenia do wodociagu. Pewnie dostaniesz odmowne (brak warunkow).

marcin