PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa powietrze - woda md50d - niezwykłe parametry



leniwybudowniczy
20-02-2014, 12:38
Witam, stoję z nagłej konieczności ( gazownia wypieła się na podłączenie z powodów gruntowych - dla przebiegu ) przed wyborem pompy ciepła dla domu 160m2 PU + 35m2 garaż ( całośc 50-55 Wm2 ) i mam takie możliwości ( budżet na kotłownię miałem 15 tyś nie za bardzo mam więcej z kredytu kasy na rozwiązania )

Pompa PW

1. Meeting MD50d http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeting-18kw-powietrze-woda-60c-i3959144103.html - parametry wydają się być super ( proszę czy możecie to zweryfikować - kompletna kotłownia z około 18-19 tyś
2. Panasonic T-cap 9KW - cena za kompletną kotłownię dla 3 FAZówki około 28tyś zł dla 1 FAZ 26tyś zł - http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-aquarea-9kw-montaz-gratis-i3907459684.html
3. LG therma V model:H09SNE - koszt kompletu ze zbiornikami etc bez montażu - 24 tyś

Pompa Woda - Glikol

1. Meeting MDS30D 12KW cena za kotłownię plus źródło poziome 500 m (mam słaby grunt piach i woda dopiero na 3 m ) pex pe32 jakieś 24 tyś zł ( nie wiem czy tego nie można zrobić taniej - ale teraz taką mam wycenę ) http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeting-mds30d-woda-woda-glikol-woda-i3985449253.html


Może jakieś inne proponujecie rozwiązania tak max do 20 paru tyś za kompletną kotłownię?
Bardzo proszę doradźcie coś bo muszę się szybko zdecydować ( wprowadzam się na wiosnę/ lato - znowu ciśnie mnie kredyt i sprzedaż mieszkania )

map78
20-02-2014, 13:16
Witam!
A gdzie budujesz? i jak masz rozwiązane ogrzewanie w domu - podłogówka, grzejniki? I oczywiście jaki standard ocieplenia?

leniwybudowniczy
20-02-2014, 14:46
Buduje w okolicach legionowa k/Warszawy, w domu na dole 75m2 podłogówki a na górze przewymiarowane kaloryfery + podłogówka w łazience. Ocieplenie 15cm grafitowy styropian 031 ściana bloczek kl. 500 - 24 cm, bez kominów, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, Okna z roletami ocieplanymi. bryła domu "stodoła"

l_ukasz
20-02-2014, 15:18
ja mam t capa. 9kw jednofazowy. powierzchnie mam podobną i podobnie ocieplony dom ale bez wm.
Tylko ja mam 100% podłogówki specjalnie pod pompę (gęsto) grzejniki mogą nie działać przy optymalnych parametrach pompy. A jak będziesz podawał na nie 45 st to chyba lepiej kupić taki kocioł elektryczny i grzać w taniej taryfie. Widzę to na drabinkach z łazienki są bardzo letnie nawet ręczniki ledwo schną, a przy podłogówce w pomieszczeniach mam 22st. Nie masz akumulacji cieplej przy grzejnikach więc musiałbyś mieć bufor.
Przy zasilaniu 40 stopni uzyskasz cop może 1,5 przy ujemnych temperaturach. Obecnie za późno na zmianę sposobu ogrzewania.
moja propozycja to rób gazowe z butlą własną dużo pisali na forum cenowo cię nie zabije, chyba że lubisz palić zrób kominek z płaszczem do tego bufor i grzałka. Będziesz chciał mieć taniej palisz w kominku a jak ci się nie będzie chciało to grzejesz bufor w nocnej. drogo też nie masz przy takim zapotrzebowaniu na ciepło. Przy takiej powierzchni pewno nie masz wielkiej kotłowni wiec eko-syf odrzuć, zresztą kto normalny we własnym nowym domu będzie kopalnie sobie robił i dodatkowy etat palacza za oszczędności rzędu 1000zł rocznie.

Henderson
20-02-2014, 15:43
pompy ciepła Chińskiego producenta Meeting Guangzhou to kompletny bubel, te parametry to kpina i oszustwo. Te pompy nawet mają o 40% mniejsza moc niż jest to reklamowane, COP to juz żart. Temat poruszany i dobrze znany, daj sobie lepiej spokój z tym bublem

map78
20-02-2014, 15:50
Buduje w okolicach legionowa k/Warszawy, w domu na dole 75m2 podłogówki a na górze przewymiarowane kaloryfery + podłogówka w łazience. Ocieplenie 15cm grafitowy styropian 031 ściana bloczek kl. 500 - 24 cm, bez kominów, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, Okna z roletami ocieplanymi. bryła domu "stodoła"

A więc tak, mamy domy podobnej wielkości i tak samo rozwiązane ogrzewanie, więc generalnie Panasonica mogę Ci polecić, ale...
- nie ukrywajmy, że grzejniki komplikują tutaj nieco sprawę. Ja wymieniłem grzejniki na klimakonwektory i jestem bardziej niż zadowolony z takiego rozwiązania. Niestety wiąże się to z dodatkowymi kosztami, których jak piszesz nie posiadasz, więc trzeba by zostać przy tym co jest. Piszesz, że grzejniki są przewymiarowane, dodatkowo dom masz lepiej ocieplony od mojego, więc chyba warto zaryzykować.
Rozejrzyj się za Panasonicem serii F 9kW 400V, jego cena powinna być na poziomie 1-fazowego T-cap'a, a moim zdaniem będzie lepszy, bo pogoni Ci całą instalacje na jednej pompie obiegowej. Do tego zbiornik CWU i z robocizną powinieneś się w 25tys. zmieścić.

Co do Meetinga, nie wypowiadam się bo nie mam, ale ja bym nie ryzykował:no: Nie wszystko złoto co się świeci:D

map78
20-02-2014, 15:51
Przy takiej powierzchni pewno nie masz wielkiej kotłowni wiec eko-syf odrzuć, zresztą kto normalny we własnym nowym domu będzie kopalnie sobie robił i dodatkowy etat palacza za oszczędności rzędu 1000zł rocznie.

Jakie oszczędności:confused: Ekosyfek wychodzi minimum 2x drożej niz pompa. Wiem bo miałem.

leniwybudowniczy
20-02-2014, 18:46
Dzięki za podpowiedź - jeszcze fajnie wygląda ta pompa LG therma V - ale wygląda jakby dystrybutorzy przestali sprzedawać - bo aktualnych ofert brak
a mozesz napisać jakie masz realne zużycia energii? sezonowe

Pytania -
Jakie masz zużycie na tym Panasonicu sezonowe na wszystko ( 4 osoby czy więcej w domu ? )
Co to są te klimakonwektery ? ja nie kupiłem jeszcze kaloryferów więc mogę zmienic ale na allegro takie purmo 1 szt 1353 W to kosztuje 2000 zł to licząc na piętro jakies 95 m2 po 50 W wyjdzie że muszę takich kupić ze 3-4 sztuki ( gdzie to wieszać - bo mam 7 pomieszczeń poza łazienkami a do wszystkch kupić takie cacka to trzeba w totaka wygrać

a może założyć sobie ogrzewanie ścienne - w rurkach pod tynkiem ?? to dobry pomysł - w podłodze niestety nie mam miejsca na podłogówkę bo rurka to 2 cm mam też kolizję z kanałami od wentylacji etc... technologicznie do niczego.

ostatecznie może i tak będę głownie grzał na dole i liczył na to że wentylacja mechaniczna mi to ciepło rozprowadzi oraz sama konwekcja z podłogówki na pięterko ;) ?

mkm silesia
20-02-2014, 20:23
Dzięki za podpowiedź - jeszcze fajnie wygląda ta pompa LG therma V - ale wygląda jakby dystrybutorzy przestali sprzedawać - bo aktualnych ofert brak
a mozesz napisać jakie masz realne zużycia energii? sezonowe

Pytania -
Jakie masz zużycie na tym Panasonicu sezonowe na wszystko ( 4 osoby czy więcej w domu ? )
Co to są te klimakonwektery ? ja nie kupiłem jeszcze kaloryferów więc mogę zmienic ale na allegro takie purmo 1 szt 1353 W to kosztuje 2000 zł to licząc na piętro jakies 95 m2 po 50 W wyjdzie że muszę takich kupić ze 3-4 sztuki ( gdzie to wieszać - bo mam 7 pomieszczeń poza łazienkami a do wszystkch kupić takie cacka to trzeba w totaka wygrać

a może założyć sobie ogrzewanie ścienne - w rurkach pod tynkiem ?? to dobry pomysł - w podłodze niestety nie mam miejsca na podłogówkę bo rurka to 2 cm mam też kolizję z kanałami od wentylacji etc... technologicznie do niczego.

ostatecznie może i tak będę głownie grzał na dole i liczył na to że wentylacja mechaniczna mi to ciepło rozprowadzi oraz sama konwekcja z podłogówki na pięterko ;) ?

Ogrzewanie ścienne jak najbardziej polecam mam kilka realizacji ( w tym modernizacje) działa bdb. także można chłodzić tu znajdziesz więcej info
http://ogrzewaniescienne.com.pl/

map78
20-02-2014, 20:32
Zużycie od 27.09.2013r do dziś - 3500kWh - czyli jakieś 1500zł za wszystko CO + CWU na 4 osoby z cyrkulacją. Temp w domu +23*C.

Klimakonwektory - to ogólnie mówiąc ogrzewanie nadmuchowe. Latem mogą służyć jako pełnosprawne klimatyzatory. Te które znalazłeś na allegro to takie jak moje, tylko ja mam większe i mocniejsze. Cena z allegro też jest sporo przesadzona, więc jakbyś się zdecydował to na PW dam znać gdzie można kupić taniej:) Ja mam zamontowane 3 szt, po jednym w każdej sypialni, w górnej łazience mam podłogówkę, a korytarz i garderoba są nieogrzewane.

Jeżeli masz możliwość i chęć montować ścienne to jak najbardziej. Generalnie wszystko będzie lepsze niż grzejniki, a przy pompie ciepła bardzo ważne jest, żeby zasilać jak najniższą temperaturą.

Konwekcja i owszem coś tam da, ale całej góry nie ogrzeje, a na dodatek na górze często występują jakieś niedoróbki w ociepleniu itd, także na to za bardzo nie licz - montuj ścienne, albo klimakonwektory i będziesz zadowolony.

leniwybudowniczy
20-02-2014, 21:15
No to dawaj na priv kontakt gdzie można takie większe klimakonwektory znaleść - na górze mam 3 sypialnie ( 2 x 15m2 i jedna 16 m2, do tego gabinet i pralnia po 8 m2, garderoba też 8 m2 i łaziena 8 m2 oraz jeszcze jedna 6,5 m2 no i hol 20m2, myślisz że tylko w tych 3 sypialniach wystarczą ? w pralni też by się przydał - do suszenia gaci ?

Pozdrawiam i dziękuje za rady.

Tak jeszcze rozważam opcje tej pompy woda-glikol mds30d meetinga - ze źródłem poziomym - pompa niecałe 6 tyś, źródło 8 tyś ( tyle mi wyliczyli na 500 m rury pe32 ) plus reszta gratów i rozruch myslie że z 6-8 tyś następne - wyjdzie najtaniej bo 20-22 tyś za wszystko i chyba sprawność lepsza - temperatura na wyjści z pompy podobno 50 stopni wiec nawet teoretycznie normalne kaloryfery pociągnie

map78
20-02-2014, 23:29
No to dawaj na priv kontakt gdzie można takie większe klimakonwektory znaleść - na górze mam 3 sypialnie ( 2 x 15m2 i jedna 16 m2, do tego gabinet i pralnia po 8 m2, garderoba też 8 m2 i łaziena 8 m2 oraz jeszcze jedna 6,5 m2 no i hol 20m2, myślisz że tylko w tych 3 sypialniach wystarczą ? w pralni też by się przydał - do suszenia gaci ?

Firmę, w której kupowałem mogę w sumie podać, bo widzę, że maja płatny profil to: http://bayzone.pl/pl/search?search_query=purmo+vido&submit_search=&orderby=price&orderway=asc (można się targować;))
U mnie pomieszczenia większe - sypialnie 25m2, 21m2 i 16m2, zasilane klimakonwektorami odpowiednio K140, K140, K120. Wg mnie są znacznie przewymiarowane i teraz wziąłbym mniejsze. Na twoim miejscu wziąłbym chyba 4szt. K80 do sypialni i gabinetu. Do pralni kup suszarkę kondensacyjną i ewentualnie drabinkę - żadne ogrzewanie Ci tam nie potrzebne.


Tak jeszcze rozważam opcje tej pompy woda-glikol mds30d meetinga - ze źródłem poziomym - pompa niecałe 6 tyś, źródło 8 tyś ( tyle mi wyliczyli na 500 m rury pe32 ) plus reszta gratów i rozruch myslie że z 6-8 tyś następne - wyjdzie najtaniej bo 20-22 tyś za wszystko i chyba sprawność lepsza - temperatura na wyjści z pompy podobno 50 stopni wiec nawet teoretycznie normalne kaloryfery pociągnie

Sprawność większa, ale raczej nie z meetinga. Jak już rozważasz takie rozwiązanie to przynajmniej z jakąś porządną pompą, są nawet polskie całkiem chwalone na forum, a DZ możesz zrobić taniej przy odrobinie własnej pracy. To, że może zasilać 50st nie znaczy, że jest to ekonomiczne - większość pomp może zasilać i 55 czy 60st, ale nie ma to już nic wspólnego z ekonomią. Aby system był opłacalny musisz operować w przedziale do 35st. Pozdrawiam

pomarszczonyfred
20-02-2014, 23:52
chłopie rób co chesz ale nie bierz tego meetinga!
1. czynnik R417a jest czynnikiem używanym za zakazany R22, aby ratować stare technologicznie urządzenia.

krbaton
21-02-2014, 07:49
A te pewna firma z północy sprzedaje jako swoje :cool:

http://www.hiseer-heat-pump.com/sdp/502558/4/pd-2691630/5779473-1915670/R410A_Air_Source_Heat_Pump_Heating_Only_AW12_13_15 .html#normal_img

Taką sobie kupię chyba, że doczekam się na

http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-krajowe/programy/prosument-dofinansowanie-mikroinstalacji-oze/


Mają też gruntowe chinnki :)

jbloch
21-02-2014, 09:07
chłopie rób co chesz ale nie bierz tego meetinga!
1. czynnik R417a jest czynnikiem używanym za zakazany R22, aby ratować stare technologicznie urządzenia.


Tak , tak , cała Ameryka Północna to taka zacofana technologicznie -jadą na r22..

mkm silesia
21-02-2014, 09:11
Tak , tak , cała Ameryka Północna to taka zacofana technologicznie -jadą na r22..
Teraz to już nie mam wątpliwości nie jesteś zwykłym konsumentem witam pana od marketingu chińskiego szajsu dziękuję za robienie z Polski śmietnika

l_ukasz
21-02-2014, 09:29
Jakie oszczędności:confused: Ekosyfek wychodzi minimum 2x drożej niz pompa. Wiem bo miałem.

Chodziło mi w porównaniu do "czystego" prądu.

Ja bym brał jednofazową, po co 3 fazy. W pompie grzałki podłączyłem do jednej fazy a jednostkę do drugiej fazy. w instrukcji prąd rozruchowy teoretycznie może być max 25A a w domu mam zabezpieczenie przedlicznikowe 35A. Konstrukcyjnie niczym się nie różnią. 3 fazowe miały nowocześniejszą pompkę obiegową ale od tego roku podobno wszystkie są takie same.

map78
21-02-2014, 10:16
Ja bym brał jednofazową, po co 3 fazy. W pompie grzałki podłączyłem do jednej fazy a jednostkę do drugiej fazy. w instrukcji prąd rozruchowy teoretycznie może być max 25A a w domu mam zabezpieczenie przedlicznikowe 35A. Konstrukcyjnie niczym się nie różnią. 3 fazowe miały nowocześniejszą pompkę obiegową ale od tego roku podobno wszystkie są takie same.

Ja miałem za słabą instalację na 1-fazówkę, więc dużego wyboru nie miałem. Gdyby kolega leniwybudowniczy miał wybierać między 1 i 3-fazowym T-cap'em to również radziłbym mu 1-fazowego, bo jest chyba z 5tys. tańszy. Natomiast ja zwróciłem uwagę, że w cenie 1-fazowego T-cap,a może dostać 3-fazową Aquarea serii F, która ma bardzo podobne parametry do T-cap'a - i tu już bym się zastanowił, bo niby konstrukcyjnie niczym się nie różnią, ale jednak skądś ta różnica w cenie musi wynikać i ja jakoś tak podskórnie czuję się lepiej posiadając jednostkę 3-fazową.:) Pozdrawiam

leniwybudowniczy
21-02-2014, 10:43
Ja miałem za słabą instalację na 1-fazówkę, więc dużego wyboru nie miałem. Gdyby kolega leniwybudowniczy miał wybierać między 1 i 3-fazowym T-cap'em to również radziłbym mu 1-fazowego, bo jest chyba z 5tys. tańszy. Natomiast ja zwróciłem uwagę, że w cenie 1-fazowego T-cap,a może dostać 3-fazową Aquarea serii F, która ma bardzo podobne parametry do T-cap'a - i tu już bym się zastanowił, bo niby konstrukcyjnie niczym się nie różnią, ale jednak skądś ta różnica w cenie musi wynikać i ja jakoś tak podskórnie czuję się lepiej posiadając jednostkę 3-fazową.:) Pozdrawiam

No jasne że jest różnica - i jest ona w silniku sprężarki - generalnie znacznie lepsze sprawności i żywotności - wszystkie silniki elektryczne powinny być na 3 fazy

l_ukasz
21-02-2014, 12:49
ze sprawnością to nie wiem COPy są takie same. Jak by miały lepszą sprawność na pewno producent by się tym pochwalił.

9kw Aquarea serii F może być za słaba, przy -15st C ma 5,39KW a t-cap 9kw. Przy takim domu to za mało. Musiała by być 12kw wtedy ma jak T-cap 8,9kw. Cenowo się to nie będzie opłacać.

jbloch
21-02-2014, 13:29
Teraz to już nie mam wątpliwości nie jesteś zwykłym konsumentem witam pana od marketingu chińskiego szajsu dziękuję za robienie z Polski śmietnika

NIE , ja nie bawię się w taki marketing jak ty , jestem zwykłym użytkownikiem pc , gruntowej , Meeting ,nie jestem zawodowo związny z pc, a gaz mam r 410 , przecież wybór gazów w meetingach jest dość szeroki , nikt nie każe kupować pc z gazem r22 czt też z r 417 . Można się wyśmiewać się z meetinga , ale co z tego skoro moja pc od 01/11/2013 do dzisiaj zużyła 1360 kw , wiem że to może kogoś boleć , zwłaszcza jak za pc typu pw( czyli protezę pc) wydał ponad 20000 pln , a takim zużyciu kw może tylko pomarzyć.

map78
21-02-2014, 13:36
ze sprawnością to nie wiem COPy są takie same. Jak by miały lepszą sprawność na pewno producent by się tym pochwalił.

9kw Aquarea serii F może być za słaba, przy -15st C ma 5,39KW a t-cap 9kw. Przy takim domu to za mało. Musiała by być 12kw wtedy ma jak T-cap 8,9kw. Cenowo się to nie będzie opłacać.

Chyba źle spojrzałeś:) Mi chodzi o model WH-SDF09C9E8 - na allegro kosztuje 17tys. tyle co 1-fazowy T-cap, a cha-ka poniżej:

https://imagizer.imageshack.us/v2/1066x186q90/59/1c01.jpg

r19
21-02-2014, 17:13
pompy ciepła Chińskiego producenta Meeting Guangzhou to kompletny bubel, te parametry to kpina i oszustwo. Te pompy nawet mają o 40% mniejsza moc niż jest to reklamowane, COP to juz żart. Temat poruszany i dobrze znany, daj sobie lepiej spokój z tym bublem

A Exotherm jakie pompy sprzedaje? Nie chinskie?

mkm silesia
21-02-2014, 17:35
NIE , ja nie bawię się w taki marketing jak ty , jestem zwykłym użytkownikiem pc , gruntowej , Meeting ,nie jestem zawodowo związny z pc, a gaz mam r 410 , przecież wybór gazów w meetingach jest dość szeroki , nikt nie każe kupować pc z gazem r22 czt też z r 417 . Można się wyśmiewać się z meetinga , ale co z tego skoro moja pc od 01/11/2013 do dzisiaj zużyła 1360 kw , wiem że to może kogoś boleć , zwłaszcza jak za pc typu pw( czyli protezę pc) wydał ponad 20000 pln , a takim zużyciu kw może tylko pomarzyć.

Mnie na razie nic nie boli oby nie zabolało ciebie i twojej rodziny w przypadku inhalacji tym co tam masz w układzie chlodniczym jak się rozszczelni może znajdziesz niedouczonego specjaliste od lodówek co będzie chciał w tym grzebać i wdychać nie wiadomo co

krbaton
21-02-2014, 17:37
pompy ciepła Chińskiego producenta Meeting Guangzhou to kompletny bubel, te parametry to kpina i oszustwo. Te pompy nawet mają o 40% mniejsza moc niż jest to reklamowane, COP to juz żart. Temat poruszany i dobrze znany, daj sobie lepiej spokój z tym bublem




A Exotherm jakie pompy sprzedaje? Nie chinskie?


Bo właściciel pompy 25-30.000 nie może przełknąć, że jego pompa powstała w Chinach i max kosztuje 2500 - 3000 $( przy zakupie jednostkowym) z przesyłka wychodzi ok 11.000 :cool: ( i to takie po 14 kW z EVI i markowymi elementami )

Zgłębiając asortyment chińskich producentów 99.9% jest zaskakująco podobna do asortymentu oferowanego przez ojczyste firmy, ale to pewnie zbieg okoliczności :D:yes:

jbloch
21-02-2014, 18:12
Mnie na razie nic nie boli oby nie zabolało ciebie i twojej rodziny w przypadku inhalacji tym co tam masz w układzie chlodniczym jak się rozszczelni może znajdziesz niedouczonego specjaliste od lodówek co będzie chciał w tym grzebać i wdychać nie wiadomo co

Dokładnie wiem co mam gaz r 410 a , na 100% , jakoś przez 3 sezony nic się nie rozszczelniło , budowa tej pc jest tak prosta że wystarczy wizyta początkującego pomocnika niedouczonego specjalisty od lodówek , żeby to naprawić - tak hipotetycznie, bo jakoś zepsuć się nie chce .Kolejny instalator chinofob.

mkm silesia
21-02-2014, 18:37
Dokładnie wiem co mam gaz r 410 a , na 100% , jakoś przez 3 sezony nic się nie rozszczelniło , budowa tej pc jest tak prosta że wystarczy wizyta początkującego pomocnika niedouczonego specjalisty od lodówek , żeby to naprawić - tak hipotetycznie, bo jakoś zepsuć się nie chce .Kolejny instalator chinofob.

Dokładnie to wiesz co masz na nalepce a nie w środku czubkiem tej góry jest to że pewna znana europejska ! firma rozprowadzała toksyczną mieszaninę z chin pod etykietą bezpiecznego czynnika

jbloch
21-02-2014, 19:28
Dokładnie to wiesz co masz na nalepce a nie w środku czubkiem tej góry jest to że pewna znana europejska ! firma rozprowadzała toksyczną mieszaninę z chin pod etykietą bezpiecznego czynnika

Dokładnie to wiem co mam , wymieniałem kapilarę na TZR :). Dla mnie to tam w tych chińskich pc mogą być nawet przefermentowane wielbłądzie siki , skoro skutecznie i tanio mi grzeje dom to jest ok.Toksyny rozprowadza jakaś europejska firma , skąd w wiesz co jest w tych twoich protezach , pewnie przeczytałeś na nalepce.Toksyny ( np krew węgorza czy też lina zawierają ichtiotoksyny śmiertelna dla ssaków - wić dla ciebie chyba też ) ale mimo że już ich tyle zjadłem jakoś żyję , poruszam się na co dzień samochodem z butlą gazową ( czyli siedzę na bombie) i jakoś żyję , nieszczelność z 11 kg butli gazowej przy kuchence jest bardzo niebezpieczna w przypadku nieszczelności niż hipotetyczny wyciek 0,9 kg gazu z obojętnie jakiego producenta pc ( no może z wyjątkiem są montowane przez ciebie protezy. one zapewne nigdy się nie rozszczelniają).Prędzej zaszkodzą np. kurczaki od polskich producentów - czy wiesz że wszystko co pozostaje z uboju kur ( flaki , krew , głowy , łapki . pióra ) są za pomocą ciśnienia i temperatury przerabiane na paszę , a ta trafia jako karma do hodowców drobiu.
Chinofobie , zmień taktykę , przestań się ośmieszać ,

mkm silesia
21-02-2014, 20:53
Dokładnie to wiem co mam , wymieniałem kapilarę na TZR :). Dla mnie to tam w tych chińskich pc mogą być nawet przefermentowane wielbłądzie siki , skoro skutecznie i tanio mi grzeje dom to jest ok.Toksyny rozprowadza jakaś europejska firma , skąd w wiesz co jest w tych twoich protezach , pewnie przeczytałeś na nalepce.Toksyny ( np krew węgorza czy też lina zawierają ichtiotoksyny śmiertelna dla ssaków - wić dla ciebie chyba też ) ale mimo że już ich tyle zjadłem jakoś żyję , poruszam się na co dzień samochodem z butlą gazową ( czyli siedzę na bombie) i jakoś żyję , nieszczelność z 11 kg butli gazowej przy kuchence jest bardzo niebezpieczna w przypadku nieszczelności niż hipotetyczny wyciek 0,9 kg gazu z obojętnie jakiego producenta pc ( no może z wyjątkiem są montowane przez ciebie protezy. one zapewne nigdy się nie rozszczelniają).Prędzej zaszkodzą np. kurczaki od polskich producentów - czy wiesz że wszystko co pozostaje z uboju kur ( flaki , krew , głowy , łapki . pióra ) są za pomocą ciśnienia i temperatury przerabiane na paszę , a ta trafia jako karma do hodowców drobiu.
Chinofobie , zmień taktykę , przestań się ośmieszać ,

Bądź konsekwentny kup samochód tata i zamieszkaj w jurcie

jbloch
22-02-2014, 09:28
Bądź konsekwentny kup samochód tata i zamieszkaj w jurcie

Tata to indyjski wyrób , jurta to w Mongoli , mam nadzieje że na pc znasz się lepiej niż na geografii , a jeśli kupywać samochód , w którym maczały małe żółte rączki to lepiej taki http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,13768679,Volkswagen_w_Chinach_rosnie_jak_ na_drozdzach__Zatrudni.html

A tak w ogóle to ten twój marketing , fatalny jest , rozmawiamy o pompach ciepła , a ty tu zaraz wyjeżdżasz że chińskie pc są bee , bo chińskie auta są nie najlepsze .A z tymi autami , to bądż spokojny , za parę lat będą w cenie tak jak dzisiaj np. auta japońskie , pewnie młody jesteś i nie pamiętasz jak w 80-latach nabijano się z japońskich aut w europie , dzisiaj największym producentom samochodów europejskich już nie jest tak wesoło.

jbloch
22-02-2014, 09:42
Ouch.... Proteza.... A nie pomyslales ze zuzycie pradu przez PC to tez kwestia zapotrzebowania domu na cieplo? :o
Wiesz ty masz 45cm w podlodze...
Ja np. cm i WG.

Samochod tez "odpowiednik" merting'a ;) ?

PS. Nic do twojej PC nie mam, fajnie ze jestes zadowolony

Szczerze mówiąc to masz rację , najważniejsza jest izolacją , pewnie z pc pw w moim domu też miałbym niskie zużycie energii , i taką miałem założyć , ale skoro tą chinkę gruntową zamontowałem sobie za 15000 pln , czyli wyszło trochę taniej inwestycyjnie , a tem.DZ jednak stabilniejsze są .
Ta ,,proteza" to fakt , trochę za mocno ,,pojechałem"Te COP-y I inne SROPY , to tak naprawdę drugorzędna sprawa , nalważniejsza izolacja jest , dzięki niej możemy kupić mniejszą i tańszą pc , nawet cop mniejszy np. o rząd wielkości 1 , w przypadku mojego domu niewiele by zmienił , zamiast np. 1500 kw , zużyłbym np. 2000 kw , czyli praktycznie żadne duże koszta w skali sezonu grzewczego.


Tylko po co ta chinofobia uprawiana przez różnych monterów pc , instalują jakieś tam pc i dobrze , tylko niech robią jak należy , trzeba kupić płatny profil i świecić twarzą za to co się pisze , a marketing oparty na ,,chinki " są bee i już , to bardzo fatalny jest , to nawet nie jest marketing. Te ostatnie zdanie to nie do ciebie VARMEPUMPSAGARE

mkm silesia
22-02-2014, 10:23
Jak się zabijesz w chińskim aucie razem z rodziną to twoja sprawa.
Jak sobie spalisz dom przy pomocy chińskiej pc to też twoja sprawa.
Dla mnie ważne jest żebym miał święty spokój i nie musiał jeździć na reanimację jakiegoś taniego g bo klient uzna mnie za partacza.
Dlatego normalnie myślący ludzie w tym instalatorzy omijają tanie g.
Zarabiaj sobie na sprzedaży g i miej nadzieję że nikt nie będzie ciągnął cię po sądach.
Widziałem wiele produktów dobrych bo tanich z aluminiowymi kablami itd itp.
Klient kiedyś rzucił mi hasłem jestem za biedny żeby kupować tanie rzeczy ( po 3 4 razy ).
Na budowę kupuję np wiertła hilti bo nie muszę tracić czasu i paliwa na ciągłe zakupy nowych tanich

mkm silesia
22-02-2014, 10:53
Co do samochodów to pamiętam czasy jak Niemcy przyjeżdżali do pl bo auta były tańsze a potem zdziwienie

jbloch
22-02-2014, 12:40
Rzecz w tym że instalatorom opłaca zainstalować się jak najdroższą pc , bo marża jaką mają przy cenie katalogowej pc już daje przyzwoity zarobek bez ruszenia palcem , im droższa tym większy zarobek tylko jelenia trzeba poszukać .Nie zarabiam na sprzedaży pc , bo nimi nie handluje , w ogóle nie jestem zawodowo związany z branżą pc. , skoro twierdzisz że zarabiam na meetingach to może znajdziesz jakiegoś klienta któremu sprzedałem jakąś pc.

U mnie w miarę tania ( nie handlująca ,,chinkami") firma wyceniła minp. kolektor poziomy na 15000 + vat ( 3 nitki pe 40 liniowo 150mb każda ) Ja wynająłem koparkę ( tak samo zrobiła by firma) która za 2000 pln wykpała i zakopała mi rury pe które z synem wrzuciliśmy -toż to żadna filozofia.Rury w detalu kosztowały z tego co pamiętam jakieś 1600 pln , studzienkę na działce już miałem , to policzmy 1600 +2000 równa się 3600 * rozdzielacz . Jak widać do tych 15000 pln + vat jeszcze bardzo daleko jest .Pazerność niektórych instalatorów to zgroza , przecież na takim kolektorze za fizyczne wrzucenie rur chcieli zarobić około 1000 pln +vat brutto robocizna , jaja jakieś .Tak samo jest z ceną katalogową pc , tak samo jest z tzw kotłownią ( u mnie chcieli za kotłownie 5000 + vat + zbiornik CWU - cena w zależności od modelu)

jbloch
22-02-2014, 12:45
Co do samochodów to pamiętam czasy jak Niemcy przyjeżdżali do pl bo auta były tańsze a potem zdziwienie

Z tego co ja pamiętam , to komuna sprzedawała polonezy i duże fiaty w RFN ( wiadomo dewizy ) trochę ponad 2000 marek , czyli w cenie przeciętnej wypłaty robotnika niemieckiego. To była cena poniżej kosztów produkcji , ale dewizy były potrzebne, To nie były auta o połowe tańsze , tylko co to wspólnego ma z ,chinkami"? Zenada nie marketing panie kolego , trzeba się troszkę dokształcić z techniki sprzedaży.

mkm silesia
22-02-2014, 13:53
Niemiec przyjeżdżał po auto i dostawał w pl taniego golfa i okazywało się że nie będzie bezpiecznie bez poduszek napinaczy pasów szyby na korbe itd. a nie jakieś tam poldki
Pisałem już wielokrotnie że instalator to nie adwokat jest wolny dostęp do zawodu więc startuj będzie cię stać na dobrą pc i na nowy dom dla syna dlaczego nie chcesz spijać tego miodu a może będziesz musiał jak twój pracodawca znajdzie na twoje miejsce kogoś tańszego kto zadowoli się mieszkaniem w bloku nie jak ty który potrzebujesz kasę na dom

mkm silesia
22-02-2014, 13:56
Chyba że jesteś darmozjadem z budżetówki przyspawanym do stołka ze 100% l4

mkm silesia
22-02-2014, 14:10
A wystarczy trochę własnej inicjatywy na pewno wszyscy by się rzucili na tanie pc od blocha przyszłość zapewniona i darmowa reklama bo klienci mieliby tanio i dobrze tylko trzeba by wziąć odpowiedzialność za to co się komuś instaluje a za pisanie w necie nikt nie rozlicza co nie panie bloch i można spać spokojnie pożaru od aluminiowych kabli nie będzie sprężarki na własny koszt nie trzeba wymieniać rękojmi i gwarancji dawać

oberwatorPC
22-02-2014, 14:26
A wystarczy trochę własnej inicjatywy na pewno wszyscy by się rzucili na tanie pc od blocha przyszłość zapewniona i darmowa reklama bo klienci mieliby tanio i dobrze tylko trzeba by wziąć odpowiedzialność za to co się komuś instaluje a za pisanie w necie nikt nie rozlicza co nie panie bloch i można spać spokojnie pożaru od aluminiowych kabli nie będzie sprężarki na własny koszt nie trzeba wymieniać rękojmi i gwarancji dawać


Podaj jeden udokumentowany przykład spalonej chińskiej pompy ciepła. U nas w firmie 90% sprężarek w pompach jest z Chin - panasonic, sanyo a nawet daikin

mkm silesia
22-02-2014, 14:38
Ale jak jak tego nie markowego nie montuję
Pisałem już dla mnie liczy się święty spokój a nie ruletka pod nazwą miting itp.
Nie mam zamiaru tracić czasu pieniędzy opinii z powodu szajsu albo szlajać się po sądach.

oberwatorPC
22-02-2014, 14:40
meetinga też bym nikomu nie polecił ale jeśli jbloch ma i jest zadowolony to jest najważniejsze a kupując "markową" pompę wydałby 3 razy tyle i osiągnąłby ten sam efekt.

mkm silesia
22-02-2014, 14:50
Bloch nie widzi drobnej różnicy że jak sam sobie zrobi krzywdę to nikt go z torbami w sądzie nie puści no chyba że prokurator jak mu się rodzina spali ale to już ekstremalnie w razie pożaru

mkm silesia
22-02-2014, 15:01
niby to oczywiste, ale niektórzy sfrustrowani sprzedawcy/instalatorzy nie rozumieją tego......i dziwić się potem, że opinia o instalatorach jest jaka jest....:mad:
Tak mogą pisać ci którzy nie ponoszą odpowiedzialności za " owce " własnej pracy

mkm silesia
22-02-2014, 15:08
niby to oczywiste, ale niektórzy sfrustrowani sprzedawcy/instalatorzy nie rozumieją tego......i dziwić się potem, że opinia o instalatorach jest jaka jest....:mad:

A po drugie to popyt kreuje podaż więc skoro konsumenci oczekują taniego partactwa to je otrzymują prawdziwymi beneficjentami tego są partacze biorący normalną kasę za swoje dziadostwo

jbloch
22-02-2014, 17:47
Powtarzam po raz kolejny , nie jestem zawodowo związany z branża pc , od ponad 20 lat jestem serwisantem w różnych bardzo markowych firmach , wiem jak te markowe firmy wyglądają od kuchni, nigdy też nie byłem pracownikiem budżetówki.
Nikt nie rzuci się na tanie pc ode mnie , pewnie dlatego że nimi nie handluję , ani ich nie montuję.Ja w przeciwieństwie do ciebie mkm silesia , nie chowam się za nickiem , świecę swoim,, pyszczychem" , a ty jak jestes takim fachurą , to czemu chowasz się za nickiem? czyżbyś się bał że jakiś klient publicznie ciebie rozliczy? Ty czasem w żywcu nie mieszkasz ?
Jak cię interesuje , to w moim meetingu nie ma kabli , są tylko przewody i wszystkie są miedziane . Owszem , produkuje sie kable i przewody aluminiowe , ale wtedy stosuje się grubsze przekroje. Ja osobiście widziałem tylko na żywo ,,bebechy ' 3-ch meetingów i żadnym nie było ani przewodów , ani kabli aluminiowych.Z tymi sprężarkami w meetingach , to widziałem Panasonica i Copelanda , i powiem że przy tych cenach meetinga , jak przechodzi 6 lat ( mój biega już trzeci sezon) to będzie ok. nie wiem czy warto naprawiać , lepiej może kupić nowy , ja trzy lata temu zapłaciłem za meetinga 5900 z transportem , dzisiaj śa po 4700 , i lepsze jakościowo od tego mojego , ciekawe po ile będą za trzy lata ?
Czy twoi klenci są świadomi ile kosztuje naprawa pogwarancyjna tych twoich pc -pewniw wymiana sprężarki ze 3-4 tyś pln , elektronika pewniw 2-3 tyś pln - to horror .Tylko nie mów że markowe się nie psują , poczytaj różne fora budowlane , pełno takich przypadków , gdzie wielce fachowi instalatorzy , zamontowali markowe pc i doopa blada.
Z tym pożarem , to możliwe jest tylko w przypadku złej instalacji wykonanej przez elektryka , a u mnie to ta pc może się doszczętnie spalić , a chałupa z dymem nie pójdzie. A swoją drogą faktycznie znasz gdzieś przypadek , że gdzieś spalił się dom w wyniku awarii pc , obojętnie jakiego producenta? Czy tylko tak sobie mielisz ozorem , schowany za nickiem , wtedy nie trzeba ponosić odpowiedzialności za ,,owoce " swojej paplaniny.

Owszem , zamontowałem sobie ,,tymi ręcami" pc , ale zauważ że nie ja jeden , ja się różnię od innych tylko marką pc .Czemu nie uświadamiasz , innych o zagrożeniu ,a jest wielu takich na forum muratora.Opcja z montażem mojego meetinga była tylko o 3 tyś droższa ( dz i gz we własnym zakresie, czułem się na siłach to zrobiłem , wiesz co chyba się od dz i gz nie spalę )
Prawda , popyt kreuje podaż , ale popytem się trochę steruje . To że coś jest tanie , to wcale nie musi oznaczać że dużo gorsze.Czemu pc powietrzna bardo markowa , japońskiego producenta , jest tańsza w Anglii niż ten sam model w Polsce?Pewnie ta w Anglii jest jakaś badziewna.

Są tacy jelenie co namiętnie lubują się w np.Hilti , drogie jak cholera , taki jeleń co to kupuje myśli że jak takie drogie to takie dobre . Taka szlifierka kątowa hilti , swego czasu droższa od odpowiednika Bosch jakieś 3 razy , to ta sama szlifierka wyprodukowana w tej samej fabryce , różniąca się tylko kolorem , rękojeścią i mocowaniem osłony tarczy , no ale tam się popytem steruje , trzeba tylko wmówić jeleniom jakie to dobre jest .Te twoje wiertła też produkuje jedna fabryka , dla Boscha , Hilti , i innych sprzedawców - różnią się logo na wiertle i cenną - te z Hilti są dużo droższe .Jest też taka markowa firma WURTH mają takie drogie i dobre młotki elektropneumatyczne , tylko też ich w ogóle nie produkują , robi je Bosch , robi je też pod własną marką , tylko są tańsze , pewnie dlatego że gorsze jakościowo :rolleyes:
mkm silesia , młody człowieku , widzę że jeszcze długa droga nim troszkę zmądrzejesz .Ile to ja razy widziałem , podobnych do ciebie , przyjeżdżają do serwisu na szkolenia , to takie bardziej pranie mózgu , głupoty im się wmawia , a oni łykają tą wazelinę , jaka to dobra i markowa firma na szkolenie zaprosiła.
Powtarzam , bawisz się w marketing , nie traktuj wszystkich potencjalnych klientów jak idiotów , podszkol się , nie można jechać że moje jest dobre , bo inne jest bee

mkm silesia
22-02-2014, 20:50
Powtarzam po raz kolejny , nie jestem zawodowo związany z branża pc , od ponad 20 lat jestem serwisantem w różnych bardzo markowych firmach , wiem jak te markowe firmy wyglądają od kuchni, nigdy też nie byłem pracownikiem budżetówki.
Nikt nie rzuci się na tanie pc ode mnie , pewnie dlatego że nimi nie handluję , ani ich nie montuję.Ja w przeciwieństwie do ciebie mkm silesia , nie chowam się za nickiem , świecę swoim,, pyszczychem" , a ty jak jestes takim fachurą , to czemu chowasz się za nickiem? czyżbyś się bał że jakiś klient publicznie ciebie rozliczy? Ty czasem w żywcu nie mieszkasz ?
Jak cię interesuje , to w moim meetingu nie ma kabli , są tylko przewody i wszystkie są miedziane . Owszem , produkuje sie kable i przewody aluminiowe , ale wtedy stosuje się grubsze przekroje. Ja osobiście widziałem tylko na żywo ,,bebechy ' 3-ch meetingów i żadnym nie było ani przewodów , ani kabli aluminiowych.Z tymi sprężarkami w meetingach , to widziałem Panasonica i Copelanda , i powiem że przy tych cenach meetinga , jak przechodzi 6 lat ( mój biega już trzeci sezon) to będzie ok. nie wiem czy warto naprawiać , lepiej może kupić nowy , ja trzy lata temu zapłaciłem za meetinga 5900 z transportem , dzisiaj śa po 4700 , i lepsze jakościowo od tego mojego , ciekawe po ile będą za trzy lata ?
Czy twoi klenci są świadomi ile kosztuje naprawa pogwarancyjna tych twoich pc -pewniw wymiana sprężarki ze 3-4 tyś pln , elektronika pewniw 2-3 tyś pln - to horror .Tylko nie mów że markowe się nie psują , poczytaj różne fora budowlane , pełno takich przypadków , gdzie wielce fachowi instalatorzy , zamontowali markowe pc i doopa blada.
Z tym pożarem , to możliwe jest tylko w przypadku złej instalacji wykonanej przez elektryka , a u mnie to ta pc może się doszczętnie spalić , a chałupa z dymem nie pójdzie. A swoją drogą faktycznie znasz gdzieś przypadek , że gdzieś spalił się dom w wyniku awarii pc , obojętnie jakiego producenta? Czy tylko tak sobie mielisz ozorem , schowany za nickiem , wtedy nie trzeba ponosić odpowiedzialności za ,,owoce " swojej paplaniny.

Owszem , zamontowałem sobie ,,tymi ręcami" pc , ale zauważ że nie ja jeden , ja się różnię od innych tylko marką pc .Czemu nie uświadamiasz , innych o zagrożeniu ,a jest wielu takich na forum muratora.Opcja z montażem mojego meetinga była tylko o 3 tyś droższa ( dz i gz we własnym zakresie, czułem się na siłach to zrobiłem , wiesz co chyba się od dz i gz nie spalę )
Prawda , popyt kreuje podaż , ale popytem się trochę steruje . To że coś jest tanie , to wcale nie musi oznaczać że dużo gorsze.Czemu pc powietrzna bardo markowa , japońskiego producenta , jest tańsza w Anglii niż ten sam model w Polsce?Pewnie ta w Anglii jest jakaś badziewna.

Są tacy jelenie co namiętnie lubują się w np.Hilti , drogie jak cholera , taki jeleń co to kupuje myśli że jak takie drogie to takie dobre . Taka szlifierka kątowa hilti , swego czasu droższa od odpowiednika Bosch jakieś 3 razy , to ta sama szlifierka wyprodukowana w tej samej fabryce , różniąca się tylko kolorem , rękojeścią i mocowaniem osłony tarczy , no ale tam się popytem steruje , trzeba tylko wmówić jeleniom jakie to dobre jest .Te twoje wiertła też produkuje jedna fabryka , dla Boscha , Hilti , i innych sprzedawców - różnią się logo na wiertle i cenną - te z Hilti są dużo droższe .Jest też taka markowa firma WURTH mają takie drogie i dobre młotki elektropneumatyczne , tylko też ich w ogóle nie produkują , robi je Bosch , robi je też pod własną marką , tylko są tańsze , pewnie dlatego że gorsze jakościowo :rolleyes:
mkm silesia , młody człowieku , widzę że jeszcze długa droga nim troszkę zmądrzejesz .Ile to ja razy widziałem , podobnych do ciebie , przyjeżdżają do serwisu na szkolenia , to takie bardziej pranie mózgu , głupoty im się wmawia , a oni łykają tą wazelinę , jaka to dobra i markowa firma na szkolenie zaprosiła.
Powtarzam , bawisz się w marketing , nie traktuj wszystkich potencjalnych klientów jak idiotów , podszkol się , nie można jechać że moje jest dobre , bo inne jest bee

Postaram się odnieść do wypowiedzi powyżej choć to nudne już się staje.
Więc po kolei.
Ja jestem związany z branżą instalacyjną od 20 lat i robiłem różne instalacje od mrożni wysokiego składowania poprzez zakłady przetwórcze spożywcze i centra handlowe, dystrybucyjne fabryki biurowce kopalnie etc. układy freonowe amoniakalne bezpośrednie pośrednie instalacje grzewcze chłodnicze wentylacyjne wcale nie uważam że na wszystkim się znam.
Mam dość jeżdżenia po kraju ( i za granicę ) więc teraz mam działalność gospodarczą małą (nie sp. z o.o. itp.) w której odpowiadam własnym imieniem i majątkiem za to co robię własnoręcznie z pomocnikiem.
Nie mam ambicji sprzedawania 30 pomp rocznie bo nawet tyle nie zdążę zamontować.
Owszem sprzedaje gotowe działające instalacje których elementem czasem jest pompa ciepła i to taka która sobie sam wybieram bo akurat uznam że teraz ten producent (nie producent krzak) ma wyrób za który nie będę musiał się wstydzić.
Z racji tego że mam dobry kontakt z przednimi pracodawcami i klientami czasami jeszcze coś zrobię w "przemysłówce" jako podwykonawca.
Nica używam ponieważ:
-nie szukam tu reklamy,
-mam prawo odnieść się do niektórych głupot rozpowszechnianych na tym forum.
Nie mieszkam w Żywcu tylko w Rudzie od urodzenia i od co najmniej trzech pokoleń.
Klienci mogą mnie w każdej chwili rozliczyć bo nic nie robię "na gębę" mam umowy wystawiam faktury i paragony fiskalne (do umów dołączam symulacje kosztów eksploatacji które pokrywają się z rzeczywistością)
Przepychanka kabel przewód jest śmieszna - widziałem chinskie stalowe pokryte miedzią albo raczej coś co przypominało stal i miedź.
A rób se tymi ręcami tylko nie wmawiaj wszystkim że to jedyna słuszna droga.
Ceny w Polsce to nie moja sprawa np. oponę do motocykla też kupiłem w UK sds max jak mi się zepsuł na budowie w BRD to kupiłem w obi za 100euro w PL marketowy kosztuje 150euro - napisze tylko jedno jak kiedyś podnieśli ceny żywności to krew się lała na ulicach teraz są sprytniejsi rośnie vat "tylko" o 1 albo 2%.
Co do ceny urządzeń w Pl jeden producent ma np. urz. osobno na Pl Rumunię i Bułgarię już jesteśmy śmietnikiem dzięki takim mitingom jeszcze większym.
W hilti kupuje wiertła i zostawię sobie ten luksus bycia jeleniem w kwestii wierteł - elektronarzędzia kupuje Metabo część z chińskiej fabryki niestety.
Odnośnie prania mózgu nie odniosę się - twój też jest wyprany przez wieczną biedę w PL - przypomina mi się anegdota jak gość mówi że w PL jest kryzys odkąd wojna się skończyła.
Zabawę w marketing mam gdzieś nie chce mi się przyjmować pracowników żeby robić jakieś wielkie obroty dość mam użerania się z ludźmi
P.S. chinoli nienawidzę za Tybet

jbloch
23-02-2014, 09:56
mkm silesia .Fakt , rozmowa staje się nudna .Fakt jest taki że jednak meeting grzeje mi trzeci sezon , w bardzo przyzwoitych kosztach, kabel przewód to nie przepychanka , jako fachowiec powinieneś rozróżniać , A ja nie spotkałem się z innymi przewodami w meetingu jak miedziane , skąd ty możesz wiedzieć że są aluminiowe , teraz twierdzisz że jeszcze jakieś inne , skąd możesz wiedzie jak meetingami się nie zajmujesz.
Zainstalowałem sobie pc,, tymi ręcami" , ale pokaż chociaż jedną moją wypowiedź , że twierdzę że to jedyna słuszna droga.Ja tylko wypowiadam się ,że niekoniecznie kompletna instalacja (pc + dz+gz+podłogówka ) zrobiona przez jedną firmę to jedyna słuszna droga , jak ty twierdzisz.
Widzę ,że trochę ci w interesach nie idzie , skoro jeździsz za chlebem za granicę.:no:
Fakt , jest taki że ten negatywny marketing jaki uprawiasz jest zabawny

-- dość mam użerania się z ludźmi -- , no stary jak tak się wypowiadasz jak tu na forum , do ludzi(pracowników? klientów?) to nie dziwię się że ci nie idzie.
Metabo , owszem ma kilka b. dobrych narzędzi ( bardo niewiele , konkurencja ma na tym samym , lub lepszym poziomie ,też ma , ale znacznie tańsze), ale jednego bądź pewien , na pewno nie ma swojej fabryki narzędzi w chinach ( tak jak np . ma Makita- co akurat nie przeszkadza w produkcji naprawdę bardzo dobrych narzędzi) Oni zamawiają u pana Wonga, jakąś partię narzędzi ze swoim logo , a później tragedia z częściami zamiennymi , co dostawa , to inne bebechy w maszynie .
Jest wiele rzeczy za których można nienawidzieć ,,chinoli" ale co to ma wspólnego z pc.

Wiesz ja już wcześniej przed pc podłączał , chińską lodówkę , zamrażarkę , komputer i też dałem sobie radę , jakoś chałupa się nie spaliła , to niby czemu ma się spalić od pc.Ty zapewne też wystukujesz te banialuki na chińskiej klawiaturze , a i w tych twoich pc też sż elementy wyprodukowane w chinach.
Odwagi trochę nie chowaj się za nickiem.

Pyxis
23-02-2014, 10:58
Fajna stronka. Jak ktos ma uprzedzenia do Galmetu, to moze taki zasobnik sobie kupic:
http://www.alibaba.com/product-detail/Heat-exchanger-KENO-ENERGY-with-two_111969926.html

wihajster
23-02-2014, 11:22
Fajna stronka. Jak ktos ma uprzedzenia do Galmetu, to moze taki zasobnik sobie kupic:
http://www.alibaba.com/product-detail/Heat-exchanger-KENO-ENERGY-with-two_111969926.html

Ale JAJA. Kopiują na żywca i nawet zdjęcia swojego nie muszą wklejać....... Logo Galmet :)
W tabelce prawie to samo - tylko jedną różnicę znalazłem w wydajności dla największego zbiornika.

mkm silesia
23-02-2014, 11:52
-- dość mam użerania się z ludźmi -- , no stary jak tak się wypowiadasz jak tu na forum , do ludzi(pracowników? klientów?) to nie dziwię się że ci nie idzie.
.

Nie wyrywaj słów z kontekstu i nie dorabiaj do nich swojej chorej filozofii.
Pełne sformułowanie brzmi:
"Zabawę w marketing mam gdzieś nie chce mi się przyjmować pracowników żeby robić jakieś wielkie obroty dość mam użerania się z ludźmi"
Popracujesz trochę na budowach to zrozumiesz.
Twoje zdanie na temat Metabo nie interesuje mnie - mój wybór - to samo dotyczy wierteł Hilti narzędzi do chłodnictwa CPS pomiarowych Testo itd.
Jeszcze jedno produkty robione w Chinach pod kontrolą zapewniająca jakość wcale nie są tanie.
Niestety brak kontroli powoduje że każda następna paleta tego samego towaru z Chin staje się lżejsza - pewnie nie zrozumiesz.
Przestań już promować te wyroby które powoduję że po trzech latach pracy uważasz się za szczęściarza bo jeszcze działa- nie rób z tego kraju śmietnika.

jbloch
23-02-2014, 13:14
Nie wyrywaj słów z kontekstu i nie dorabiaj do nich swojej chorej filozofii.
Pełne sformułowanie brzmi:
"Zabawę w marketing mam gdzieś nie chce mi się przyjmować pracowników żeby robić jakieś wielkie obroty dość mam użerania się z ludźmi"
Popracujesz trochę na budowach to zrozumiesz.
Twoje zdanie na temat Metabo nie interesuje mnie - mój wybór - to samo dotyczy wierteł Hilti narzędzi do chłodnictwa CPS pomiarowych Testo itd.
Jeszcze jedno produkty robione w Chinach pod kontrolą zapewniająca jakość wcale nie są tanie.
Niestety brak kontroli powoduje że każda następna paleta tego samego towaru z Chin staje się lżejsza - pewnie nie zrozumiesz.
Przestań już promować te wyroby które powoduję że po trzech latach pracy uważasz się za szczęściarza bo jeszcze działa- nie rób z tego kraju śmietnika.

Przyjacielu , ta firma od której kupujesz elektronarzędzia nie ma żadnej kontroli nad produkcją w Chinach , produkuje to Chiński producent , na zamówienie , z takim logo jakie się zamówi , ta chińska firma robi też produkty dla innych producentów , wyroby tej samej jakości - różnią się kolorem obudowy , i takimi tam pierdołami , fakt że tej samej jakości z tej samej fabryki w chinach, kupisz produkt w Polsce np, małą szlifierkę w rozpiętości ceny od 35 pln do 300 pln , jak bardziej markowa nalepka to trzy stówki , jak mniej markowa to 35 pln.A wiem bo akurat w robię .

--- Zabawę w marketing mam gdzieś nie chce mi się przyjmować pracowników żeby robić jakieś wielkie obroty dość mam użerania się z ludźmi.-------
i co tu wyrwane z kontekstu , dalej z tego wynika że masz problem chyba w kontaktach ludzmi.

-----Popracujesz trochę na budowach to zrozumiesz.--- jak się pracuje w serwisach gdzie przerabia się niejednokrotnie dziesiątki klientów ,to dopiero można zrozumieć dużo , ale albo się do takiej pracy nadajesz , albo sobie odpuść jak kontakty z ludźmi cię męczą.

------Klienci mogą mnie w każdej chwili rozliczyć bo nic nie robię "na gębę" mam umowy wystawiam faktury i paragony fiskalne (do umów dołączam symulacje kosztów eksploatacji które pokrywają się z rzeczywistością)---- ten Żywca też podobnie w twoim stylu się wypowiadał, też faktury wystawiał , później klienci skojarzyli jego nazwisko i gdzie on dzisiaj jest?Śmiało mkm silesia , skońćz z tym nickiem.

jbloch
23-02-2014, 13:38
Varmepumpsagare
Z kupnem z chin bezpośrednio to jednak trochę ryzyko jest , tam się płaci pieniążki a później przychodzi towar , no ale towar może nie przyjść a po pieniążki do chin nie pojedziesz .Lepiej jednak -takie moje zdanie- kupić w Polsce od importera , zawsze jakaś gwarancja jest , a i koszta zakupu nie są takie droższe niż jak bezpośrednio sprowadzisz sam .Importer jednak kupuje hurtem Ja znam przypadek ,że sprowadzenie indywidualnie pc Chin kosztowało po całości 4000 pln , a kupno u polskiego importera takiej samej pc 4700 , ja bym nie ryzykował, 700pln różnicy.

--No ale trzeba sie przekonac...a ja mam jakis wewnetrzny opor... słuszne podejście do sprawy , akurat u ciebie są takie izolacje jakie są i raczej ten COP lepiej jednak jak faktycznie będzie wysoki. nie wypowiadam się na temat pc pw meeting , ja mam gruntową , dlatego nie ma żadnej ściemy , kupiłem za tyle ile kupiłem , zamontowałem sam , owszem nie ja jeden ( ale opcja z montażem też była ,nie skorzystałem) , koszty eksploatacji - podawałem fak z enei , cop podawałem z ciepłomierza i podlicznika , jak ktoś chce niech tak sobie robi , jak chce mieć jakąś markową , z całością montażu dz i gz to niech tak robi co mi do tego .

--Chinczykow mozna nie lubiec za wiele... ale ludzie w fabryce przypuszczalnie nie maja nic wspolnego z Tybetem... i maja to gdzies pracujac za grosze...---
to prawda niestety , ja też pracowałem za grosze w stosunku do zarobków robotnika w RFN. Pamiętam jak za całą pensję kupiłem dolary u cinkciarza , całe 8-słownie osiem- i pojechałem na Turzyn w Szczecinie kupić sobie dżinsy -LEE- no i w końcu jak znalazłem takie pasujące na mnie , to sprzedawczyni mi mówi 12 dolarów się należy :no: Pewnie I Chinach kiedyś stopa życiowa wzrośnie , tyle że te produkty chińskie już tanie nie będą.

Z drugiej strony to co - Szwedów mam nie lubić za potop , Niemców za wojnę , Francuzów za 1939 r , więc dlatego nie będę kupował ich produktów , i na pewno z tych względów te produkty są złe?

jbloch
23-02-2014, 13:48
A tu dla miłośników tej firmy , w większości oryginalne wyroby , http://www.alibaba.com/premium/metabo/2.html , tylko ceny kilkakrotnie niższa , w końcu serwis i białe kołnierzyki w Polsce dużo kosztują , trzeba tylko jeleni pozyskiwać .

klaudiusz_x
23-02-2014, 14:06
Znajomy końcem zeszłego roku odsyłał telefon kupiony w Chinach za przeszło 200 dolców na gwarancję.
Przy kupnie miał pecha, dowalili cło i vat. W sumie prawie 1000złotych.
Nie było problemu. Chińczycy wymienili wadliwą część i odesłali.
Trwało to w sumie 5 tygodni od dostarczenia telefonu na pocztę.

klaudiusz_x
23-02-2014, 14:12
Jest tego troche...
http://www.alibaba.com/trade/search?fsb=y&IndexArea=product_en&CatId=&SearchText=heat+pump

i naprawde tanio... na roznych czynnikach w roznych konstelacjach... i naprawde tanio.
Osobiscie najbardziej podobaja mi sie obudowy z SS....W przypadku P/W parametry jakos nie zachwycaja... ale cos za cos...
Wiekszosc jest tez jakos bardzo do siebie podobna... no i ilosc przeroznych producentow...

Cena jednak bezkonkurencyjna...
Jak z ciekawosci spytalem dostalem oferte... czynnik 407C, ceny w zaleznosci od mocy...10-20kW 1800-2300$...

Jedynie dane wydajnosci jakos malo jasne... przy -20* COP ponoc 2.. tylko nie wiem czy nie dla samej sprezarki... no i dla jakiej temp na zasilaniu...
Byly i Monoblock za 1550:- ktore oddaja ponoc 5kW z COP 2 przy -20*C...

Exotherm to typowe Chinskie PC ( z nie Chinska cena ), wszystkie sie chwala markowymi sprezarkami,zaworami rozpreznymi, miedzianymi rurkami i elektronicznymi sterownikami...

Kazdy moze sobie kupic 200 sztuk... ze swoja naklejka i sprzedawac :rolleyes: :D

Za 1500:- nie musi dlugo chodzic nawet z SCOP 2 w sumie aby ktos stwierdzil ze warto .

No ale trzeba sie przekonac...a ja mam jakis wewnetrzny opor... :lol2:

PS.

Chinczykow mozna nie lubiec za wiele... ale ludzie w fabryce przypuszczalnie nie maja nic wspolnego z Tybetem... i maja to gdzies pracujac za grosze...

Ciezko nam bedzie konkurowac z Chinami, Korea... to nie kwestia tylko pensji ale systemu i podejscia...

Korea nie jest tansza do zycia od Polski...Tylko stocznia Hyundai buduje ca 80 statkow ( nawt tych najwiekszych ) rocznie... sa tez inne...
Maja najwieksze fabryki samochodow.... Hyundai, Kia, Samsung itd.
I to nie Chiny...
Jak im to wychodzi?
:)

Tej zimy może z 10 dni leciałbym na grzałce. Reszta na chińszczyźnie.
Może to taka promocja, wiecie, zrobili coś z pogodą u nas by podnieść sprzedaż :P

jbloch
23-02-2014, 15:00
Znajomy końcem zeszłego roku odsyłał telefon kupiony w Chinach za przeszło 200 dolców na gwarancję.
Przy kupnie miał pecha, dowalili cło i vat. W sumie prawie 1000złotych.
Nie było problemu. Chińczycy wymienili wadliwą część i odesłali.
Trwało to w sumie 5 tygodni od dostarczenia telefonu na pocztę.

Ok . Telefon , ale pc to przecież nie odeślesz , koszty transportu mogą być większe niż wartość samej pc , a po za tym w przypadku pc , bardzo ważny jest poprawny montaż , dobrze zrobione dz i gz , no i trochę głupio jak pc zawiedzie cię np. 24 grudnia.

jbloch
23-02-2014, 15:05
Tej zimy może z 10 dni leciałbym na grzałce. Reszta na chińszczyźnie.
Może to taka promocja, wiecie, zrobili coś z pogodą u nas by podnieść sprzedaż :P

No może w moich ustach głupio to może trochę wyglądać , ale ja do tych pc p-w trochę jestem ostrożny , pc p-w jednak to trochę ,,wyższa " technika , jednak może być bardziej problemotwórcza.Zresztą w twoim przypadku zdaje się masz wystarczające warunki na DZ poziomy , z tego co pamiętam.

mkm silesia
23-02-2014, 17:22
A tu dla miłośników tej firmy , w większości oryginalne wyroby , http://www.alibaba.com/premium/metabo/2.html , tylko ceny kilkakrotnie niższa , w końcu serwis i białe kołnierzyki w Polsce dużo kosztują , trzeba tylko jeleni pozyskiwać .

No super sds Max tańszy o 400zł dziękuję postoję tyle to rabatu w pl też dostanę i mam gwarancję a ty dalej się podniecaj odpadami produkcyjnymi

mkm silesia
23-02-2014, 17:41
A tu dla miłośników tej firmy , w większości oryginalne wyroby , http://www.alibaba.com/premium/metabo/2.html , tylko ceny kilkakrotnie niższa , w końcu serwis i białe kołnierzyki w Polsce dużo kosztują , trzeba tylko jeleni pozyskiwać .
I z trudem znalazłem coś co przypomina oryginalny wyrób ciekawe czy nim jest

jbloch
23-02-2014, 17:53
No super sds Max tańszy o 400zł dziękuję postoję tyle to rabatu w pl też dostanę i mam gwarancję a ty dalej się podniecaj odpadami produkcyjnymi

Zwróć uwagę , że napisałem ,,w większości oryginalne" , przyjacielu ja nie podniecam się odpadami produkcyjnymi , ja wiem co na ten temat mówię , ja to na co dzień naprawiam/serwisuję. To ty jesteś jeleniem ,że kupujesz te jak to mówisz ,,odpady produkcyjne" w Polsce za duże pieniążki , przekonany że takie dobre niemieckie , zwróć uwagę gdzie jest centralny serwis tej firmy w Polsce , i skąd ja pochodzę .Ja naprawdę wiem co piszę na ten temat .

Druga sprawa , a ile dostajesz rabatu od markowej pc , 15-20-25% ? od katalogowej ceny , niech się ludzie zorientują , ile masz przycinki na samej pc , do tego dochodzi reszta robocizny , no to można zrozumieć dlaczego lepie zamontować k_rewsko drogą ( im droższa tym lepiej dla instalatora ) jedna zamontowana i przyzwoity zarobek , po co się przemęczać i zasuwać powiedzmy 4 miesięcznie .
Zgoda dobry jakościowo produkt z górnej półki , z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi musi kosztować , ale półchińskie pompki które montujesz nie są warte tych pieniędzy .Pomyślmy skoro dostają instalatorzy tak duże rabaty to ile zarabia w na tej pc firma/czy też przedstawiciel w Polsce.? I ta droga wzrostu ceny końcowej pc -produkcja całej , lub podzespołów ( najczęściej daleko od Europy - import do europy ,nadanie metki made in EU , w macierzy firmy , eksport do Polski przez generalnego przedstawiciela , póżniej marża instalatora i z 1000-2000 dolarów mamy cenę końcową powyżej 20000 pln. Na tę końcową cenę , jak widać, najwięcej wpływa marża kolejnych pośredników niż cena samej produkcji .Prawda jest taka że zachodnie firmy -i wcale niekoniecznie z branży pc)- mają w Polsce eldorado , każde giee, dobrze opakowane ze słuszną nalepką sprzedaje , za takie pieniądze ,że bardziej świadome społeczeństwo zachodnie patrzeć nawet nie chce.Wytłumacz logicznie ,czemu bardzo dobra zresztą pc mitschubisi zubdan tańsza jest w Anglii , jak w Polsce , pewnie wiesz o tym skoro dorabiasz na budowie w Anglii.

Pyxis
23-02-2014, 17:53
Ale JAJA. Kopiują na żywca i nawet zdjęcia swojego nie muszą wklejać....... Logo Galmet :)
W tabelce prawie to samo - tylko jedną różnicę znalazłem w wydajności dla największego zbiornika.

Wiedzialem, ze sie odezwiesz jako najwiekszy "fan" tej firmy. ;)

jbloch
23-02-2014, 17:54
I z trudem znalazłem coś co przypomina oryginalny wyrób ciekawe czy nim jest

Jest , jest dużo ich tam jest.

jbloch
23-02-2014, 18:14
Tu mysle sa roznice... wiekszosc PC to on/off ( sa jednak i inverterowe ale nie wiadomo jak dobre ).
Pieniadze sa jednak faktycznie male... kwestia ile bedzie kosztowala do momentu dotarcia przed drzwi...
Kiedy mamy "markowe" PC za ca 20k z montazem, gwarancja i zbiornikiem CWU. Ba... nawet takie z marketu budowlanego za ca 7000:- z gwarancja.

Kazdy musi sam to rozwazyc...

Interesujace by bylo kupic "dobre " Chinki... nadac wzbudzajca zaufanie nazwe i ... sprzedawac ;)

Nie wiem tego na pewno , ale rozmawiałem jakiś czas temu z importerem Chińskich pc p-w i mówił mi że ma w ofercie invertorowe, choć ja takiej nie widziałem na oczy , cena też była jakaś atrakcyjna.Znajomy płacił za pc w chinach około 900 dolarów( gruntowa) , a w domu miał ją za 4000 pln.Tylko w przypadku pc p-w , inverter , to siłą rzeczy rozbudowana elektronika , i tutaj bym się tej elektroniki w razie awarii obawiał , lepiej może te ryzykować,, zrzucić" na importera.Tak jest z np. z chinkami z Juli.W gruntowej on/of jest jednak uboga elektronika , bez problemu można ją wymienić , na oryginalną czy też odpowiednik , a dostępnośc w Polsce tych części jest jednak bezproblemowa.
Pytanie , co też rozumieć pod względem ,, dobrej " chinki , ja jak kupowałem swoją , założyłem że wystarczy mi jak podziała 6 lat , to dobrze , jak dłużej , to jeszcze lepiej , konkurencja ,,chinek" zrobi swoje , standartowe markowe pc w Polsce muszą stanieć, kwestia czasu..Tak jakiś czas temu przeszedłem się od zaplecza budynków , na głównej ulicy w moim mieście ( wiadomo przeważnie knajpy , banki , telefonie komórkowe itp) otóż naliczyłem tam ( a ulica ma nie więcej jak 400 m ) ponad 80 jednostek zewnętrznych , pewnie klimy ( to też pc) i pc do ciepłej wody( knajpy) niewiele więcej jak 10 miało markową nazwę , za jakiś czas tak też się stanie z pc p-w , czy też pc gruntowymi.

jbloch
23-02-2014, 18:31
I z trudem znalazłem coś co przypomina oryginalny wyrób ciekawe czy nim jest

A tak swoją drogą , naprawdę myślisz że lepiej się znasz , na wyrobach tej firmy ode mnie?:D

oberwatorPC
23-02-2014, 18:35
Druga sprawa , a ile dostajesz rabatu od markowej pc , 15-20-25% ? od katalogowej ceny , niech się ludzie zorientują , ile masz przycinki na samej pc .

Od katalogów są raczej rabaty 35-40%:cool:

rwxw
23-02-2014, 19:05
Fajna stronka. Jak ktos ma uprzedzenia do Galmetu, to moze taki zasobnik sobie kupic:

Ale JAJA. Kopiują na żywca i nawet zdjęcia swojego nie muszą wklejać....... Logo Galmet :)
Chyba nie przeczytaliście gdzie jest produkcja, a gdzie sprzedaż. Na Alibabie piszą, że kraj pochodzenia to Polska a nie Chiny, osoby do kontaktu też mają polskie nazwiska. Kontakt jest do Gliwic. Wygląda że ktoś sprzedaje polskiego Galmeta na Alibabie, a nie Galmet kupuje na Alibabie w Chinach ;-)

pitersson
23-02-2014, 20:11
Chyba nie przeczytaliście gdzie jest produkcja, a gdzie sprzedaż. Na Alibabie piszą, że kraj pochodzenia to Polska a nie Chiny, osoby do kontaktu też mają polskie nazwiska. Kontakt jest do Gliwic. Wygląda że ktoś sprzedaje polskiego Galmeta na Alibabie, a nie Galmet kupuje na Alibabie w Chinach ;-)

:p

Pyxis
23-02-2014, 21:03
Chyba nie przeczytaliście gdzie jest produkcja, a gdzie sprzedaż. Na Alibabie piszą, że kraj pochodzenia to Polska a nie Chiny, osoby do kontaktu też mają polskie nazwiska. Kontakt jest do Gliwic. Wygląda że ktoś sprzedaje polskiego Galmeta na Alibabie, a nie Galmet kupuje na Alibabie w Chinach ;-)

To jest jasne. Jednak ja i Wihi piszemy o tym, ze Galmeta sprzedaja pod jakas tam nibymarka i nawet foty z nalepka nie zmiania, wiec to raczej Ty nas nie zrozumiales. :)

rwxw
23-02-2014, 21:10
Galmeta sprzedaja pod jakas tam nibymarka i nawet foty z nalepka nie zmiania, wiec to raczej Ty nas nie zrozumiales. :)
Najważniejsze, że wyjaśniliśmy sobie wątpliwości :-). Piszą, że mogą obrandować jak się chce, więc po co by mieli przerabiać obrazki.

Pyxis
23-02-2014, 21:14
Najważniejsze, że wyjaśniliśmy sobie wątpliwości :-). Piszą, że mogą obrandować jak się chce, więc po co by mieli przerabiać obrazki.

Wiec to jest swietny przyklad "marek" we wspolczesnym handlu i to na bazie wlasnego podworka. Dlatego go podalem. :)

wihajster
23-02-2014, 21:19
Duzo jest kwestia podejscia i filozofii... ma byc najtaniej... czy ma byc przynajmniej Europejskie...?

Sami sobie prace zabieramy... pytaniem jest czy kiedys bedziemy mieli za co kupic cos z Chin...


Podpisuję się pod tym.

Pod opinią mkm-silesia również w zakresie "robienia z Polski śmietnika".... (:(

Niestety. Co do jakości pomp G-W prosto z Chin pod nazwą np. Meeting to już swoje powiedziałem. I lepiej nie będzie.

rwxw
23-02-2014, 21:24
Wiec to jest swietny przyklad "marek" we wspolczesnym handlu
Zgadza się, dziś marka to często tylko logo i nalepka. Choć nie zawsze.

mkm silesia
23-02-2014, 21:32
A tak swoją drogą , naprawdę myślisz że lepiej się znasz , na wyrobach tej firmy ode mnie?:D

Nie ale myślę że w Pl są drogie bo zachodzi konieczność utrzymywania drogiego serwisu a w tym serwisie to zwykły serwisant zarabia tyle że go stać na budowę domu z najdroższym możliwym rozwiązaniem c.o. czyli pompa gruntowa i ogrzewanie podłogowe zamiast mieszkać w bloku najlepiej z piecem węglowym żeby u mnie na Śląsku górnicy zarabiali.
Jestem ciekaw ile zarabia taki kierownik serwisu a właściciel to już pewnie ma prywatne lotnisko a wszystko to z pieniędzy które muszę płacić za narzędzia i potem amortyzować doliczając do wykonywanych robót.
Żeby przynajmniej tak jak w UK ci serwisanci mieli nie płatne pierwsze dwa dni L4 a reszta płatna 35% to już by pewnie wiertarki staniały jeszcze tylko vat taki jak w UK i już by było taniej.
:P8-)

mar1973
23-02-2014, 21:33
Chyba nie przeczytaliście gdzie jest produkcja, a gdzie sprzedaż. Na Alibabie piszą, że kraj pochodzenia to Polska a nie Chiny, osoby do kontaktu też mają polskie nazwiska. Kontakt jest do Gliwic. Wygląda że ktoś sprzedaje polskiego Galmeta na Alibabie, a nie Galmet kupuje na Alibabie w Chinach ;-)

witam

zgadza się
przecież na alibabie może każdy sprzedawać nie tylko Chińczycy
w Gliwicach jest firma Keno Energy, która sprzedaje w taki sposób zbiorniki Galmetu - ja między innymi od nich kupuję zbiorniki Galmetu

pozdrawiam

jbloch
24-02-2014, 11:08
Nie ale myślę że w Pl są drogie bo zachodzi konieczność utrzymywania drogiego serwisu a w tym serwisie to zwykły serwisant zarabia tyle że go stać na budowę domu z najdroższym możliwym rozwiązaniem c.o. czyli pompa gruntowa i ogrzewanie podłogowe zamiast mieszkać w bloku najlepiej z piecem węglowym żeby u mnie na Śląsku górnicy zarabiali.
Jestem ciekaw ile zarabia taki kierownik serwisu a właściciel to już pewnie ma prywatne lotnisko a wszystko to z pieniędzy które muszę płacić za narzędzia i potem amortyzować doliczając do wykonywanych robót.
Żeby przynajmniej tak jak w UK ci serwisanci mieli nie płatne pierwsze dwa dni L4 a reszta płatna 35% to już by pewnie wiertarki staniały jeszcze tylko vat taki jak w UK i już by było taniej.
:P8-)

Drogie są bo tak zostały ,,wykreowane " w Polsce.Utrzymanie serwisu drogie , bo większość narzędzi kiepska, niektóre naprawia się na gwarancji kilkadziesiąt razy , ale za to tak naprawdę płacą jelenie, zadowoleni jakie dobre , bo drogie mają narzędzia.
Nie serwisantów tej firmy nie stać na budowę domu za pensję z tej pracy ( no chyba że na kredyt i najlepiej ,,tymi ręcami) A jeślo któryś z serwisantów buduje dom to nie koniecznie z tej pracy , z pensji tylko utrzymuje dom, a pc taka jaką mam , nie jest najdroższym możliwym rozwiązaniem ,raczej najtańszym, podłogówka też tańsza jest w inwestycji niż kaloryfery.Mieszkania w bloku pozbyłem się , jest wiele droższe w utrzymaniu niż dom.Nie patrzę w kieszeń górnikowi , tak jaki kierownikowi serwisu.
A przebywanie na zwolnieniu , to gorzej jak w UK , traci się po prostu pracę.

jbloch
24-02-2014, 11:09
Zgadza się, dziś marka to często tylko logo i nalepka. Choć nie zawsze.

Ale czy coś jest dobre czy nie , to ta nalepka wcale nie jest decydująca.

Pyxis
24-02-2014, 12:02
Ale czy coś jest dobre czy nie , to ta nalepka wcale nie jest decydująca.

Dokladnie. Jesli cos jest produkcyjnym bublem, to nawet najbardziej kolorowa nalepka tego nie zmieni.

jbloch
24-02-2014, 13:08
No wiesz , na logo to jednak najpierw trzeba zapracować , i to solidnie , ale często później , jak już zdobędzie odpowiednią wielkość rynku nakleja się na byle czym logo. Najważniejsze jest , jednak zapoznanie się z danymi technicznymi produktu i ceną , to jest średnia która decyduje o zakupie danego produktu przeze mnie.Jeśli cena markowego jest nieznacznie większa od niemarkowego , wybiorę markowy .

Pyxis
24-02-2014, 13:09
Ale chyba przyznacze ze czasami nalepka cos przedstawia... i nie koniecznie ta najbardziej kolorowa musi byc najlepsza...
W innym przypadku bez sensu jest wogole spogladanie na materialy w sensie premium vs budget... okna, pokrycia dachowe, AGD & RTV , samochody itd.
to tylko naklejki, logo... co nic nie znacza...:rolleyes:

Jesli za nalepka stoi solidna produkt, to oczywiscie. Taka jest wlasnie idea "marki".

mkm silesia
24-02-2014, 21:29
Drogie są bo tak zostały ,,wykreowane " w Polsce.Utrzymanie serwisu drogie , bo większość narzędzi kiepska, niektóre naprawia się na gwarancji kilkadziesiąt razy , ale za to tak naprawdę płacą jelenie, zadowoleni jakie dobre , bo drogie mają narzędzia.
Nie serwisantów tej firmy nie stać na budowę domu za pensję z tej pracy ( no chyba że na kredyt i najlepiej ,,tymi ręcami) A jeślo któryś z serwisantów buduje dom to nie koniecznie z tej pracy , z pensji tylko utrzymuje dom, a pc taka jaką mam , nie jest najdroższym możliwym rozwiązaniem ,raczej najtańszym, podłogówka też tańsza jest w inwestycji niż kaloryfery.Mieszkania w bloku pozbyłem się , jest wiele droższe w utrzymaniu niż dom.Nie patrzę w kieszeń górnikowi , tak jaki kierownikowi serwisu.
A przebywanie na zwolnieniu , to gorzej jak w UK , traci się po prostu pracę.

Z moimi narzędziami nie biegam do serwisu ale może jak kupię nowe to już będzie trzeba - znów Pan mnie wydoi, ogoli etc.

Podsumowując Panie Bloch.
Żyje pan ze sprzedaży i serwisu narzędzi na pewno w dużej części są to narzędzia instalatorów czyli zarabia Pan na instalatorach natomiast instalatorom zarobić Pan nie da w przyrodzie taka postawa to pasożyt w kapitaliźmie nie wiem bo nie jestem ekonomistą ale dla mnie prostego instalatora to coś przed handlem wymiennym jeszcze.
To już lepszą postawę wykazują żyjący z moich podatków urzędnicy bo taki urzędnik to instalatorowi da zarobić - raczej sam nie zrobi.
Mało tego gryzie Pan ręce które Pana żywią szkalując instalatorów na tym forum - tego nie robił nawet mój pies jak go wziąłem ze schroniska choć był podobno do usypania z powodu agresji...

Skoro jest Pan takim specjalistą od serwisu za jakiego się tu Pan podaje i jest Pan nie zadowolony z zarobków to polecam wziąć sprawy we własne ręce euro komuna pomoże da kasę na start ( z tego ja nie skorzystałem) a pomroczna zwolni na 2lata z zusu (z tego tak).

jbloch
25-02-2014, 18:10
Nie biegasz z tymi narzędziami do serwisu z trzech powodów:
1 być może kupiłeś akurat naprawdę dobrę( jak wspominałem nie wszystkie są kiepskie-aczkolwiek droższe niż konkurencji) - co też świadczy że produkt wytworzony w chinach bez nadzoru nad produkcją , też może być dobry.
2 Montując kilka szt rocznie pc , więc używasz ich okazjonalnie( no chyba że zabierasz je z sobą na budowę do Anglii)
, w przypadku montażu tych kilku szt pc rocznie równie dobrze możesz sobie kupić Topexa , też ci wystarczy , do serwisu też raczej byś nie biegał , a jak już to wymienili by ci na nowe.
3 Być może umiesz się dobrze posługiwać tymi narzędziami , niestety nawet najbardziej profi narzędzie w rękach nieudacznika długo nie posłuży , a amatorszczyzna w rękach profesjonalisty , tez potrafi długo pracować.

Wyobraź sobie że ja do mojego Meetinga , też żaden chłodniarz póki co , nie biega.

Cała ta wymiana poglądów na temat elektronarzędzi , którą sam nie wiem czemu akurat tutaj zacząłeś poruszać ( na forum są odpowiednie wątki) służy tylko do pokazania że nie wszystko co ma fajną nalepkę i jest drogie , że jest takie dobre, o czym jak widać nie byłeś świadom.To że końcowa cena ( podobnie jak w przypadku markowych pc ) jest wysoka , to nie koniecznie wpływa sama jakość , ale marże narzucane przez kolejne ręce mają decydujące znaczenie, czas to zrozumieć.Pytam kolejny raz, czemu pc japońskiego producenta wyprodukowana w tej samej fabryce droższa jest w Polsce jak w Anglii ,czyżby w Anglii mniej ludzie zarabiali , jakiś biedny kraj? , otóż nie - tam między fabryką a końcowym klientem jest mniej pośredników.

Wymiana z tobą poglądów to , podobnie jak z TB , nie odpowiesz na zadane pytanie tylko zadajesz następne , jako odpowiedź.

Podsumowując meeting jest zły :
- bo nie lubisz chińczyków za tybet
-bo Chńczycy produkują złe samochody ( aczkolwiek tego nie wIem , nie widziałem chińskiego ,,rasowego" samochodu)
- bo jakaś znana firma europejska ( znana czyli co -markowa- sam widzisz co znaczy nieraz marka ) sprowadziła toksyczny ,,freon" z Chin
- dlatego w meetingu jest toksyczny gaz, który mnie i moją rodzinę wytruje , zwykłe kłamstwo
- spalę dom od ,,chinki" ,( jakoś na pytanie czy znasz jakiś przypadek spalenia chałupy od obojętnie jakiego producenta pc , nie raczyłeś odpowiedzieć) kolejna bzdura , jakoś od trzech sezonów nie spaliłem , od lodówki ,zamrażarki , czy też innych sprzętów nie europejskich które sam podłączyłem , nic nie spaliłem.
- bo mają aluminiowe przewody , kolejna bzdura
- bo mają przewody które wyglądają jak miedziane , ale nimi nie są , bzdura

Co prawda nie sprzedaję elektronarzędzi , ale jak kiedyś sprzedawałem , to zawsze mówiłem prawdę ( nie ukrywałem np. skąd produkt pochodzi) , podawałem rzeczowe , techniczne parametry , dobierałem klientowi narzędzie odpowiednie do jego potrzeb , jak narzędzie miało jakieś słabsze punkty , też o tym informowałem .Jak klient pytał się czy różni się dane narzędzie ,od konkurencji, to też podawałem znane mi dobre i złe strony każdego z nich , wybór klienta co kupi, na pewno nigdy nie podawałem takich bzdurnych nieprawdziwych informacji jak ty to robisz.Tak kolego , buduję się marę dobrego sprzedawcy /serwisanta , tak buduje się markę danej firmy produkującej elektronarzędzia.
Nigdzie nie pisałem że jestem jakimś super specjalistą , jestem serwisantem , i nigdzie nie pisałem że jestem niezadowolony z zarobków , napisałem że nie z zarobków zbudowałem ( prawie) dom , napisałem że pracując jako serwisant z pensji na dom nie odłożę - z pomocą kredytu , to i owszem można. Czy to cię boli że zbudowałem dom , a ty co wolisz w bloku z płyty mieszkać , palić węglem , jeździć na saksy , nie zazdrość , weź się do roboty
.
Co ty jakieś uraz masz do tych urzędników , oni tak naprawdę są potrzebni , rozumiem że piszesz to przez pryzmat zus-u , kolego trzeba zakasać ręce do roboty , troszkę więcej montować tych pc , a nie zabierać pracy zachodnim robotnikom ( no chyba że nie jeździsz tam na budowy a siedzisz na tamtejszym socjalu) , pracując za minimalne tamtejsze stawki , żeby zarobić na ZUS w Polsce.W Polsce wszyscy instalatorzy straszą , ze kupując od chińczyków ,wkrótce nie będzie pracy w kraju dla polaków, ciekawe że jeżdżąc do pracy do Anglii , czy też Szwecji nikt z was nie martwi się , że zachodni robotnicy przez was pracy nie będą mieli , a i podatki zostawiacie na zachodzie , a nie w Polsce.

Zróbmy może tak , ty przestaniesz chować się za nickiem , a ja założę firmę ( jak cię to tak interesuje żadna nowość dla mnie)

Rozumiem , że należysz do tych osób że ostatnie słowo musi należeć do ciebie , choćby nie wiem jak bzdurne było , ważne że ostatnie i twoje.Niniejszym informuję ciebie ,że temat na który wymieniamy poglądy , został wyczerpany , nie będę już z tobą ( na ten temat tylko oczywiście) dyskutował , choćby nie wiem co bzdurnego jeszcze napisał . Pozdrawiam ,życzę powodzenia w interesach , z takimi poglądami ,i bzdurami jakie piszesz,będzie ci jak najbardziej potrzebne.

wihajster
25-02-2014, 18:39
Wyobraź sobie że ja do mojego Meetinga , też żaden chłodniarz póki co , nie biega.
Nie, wcale. Tylko raz zaprosiłeś do nowego sprzętu żeby poprawił i tak żenujące parametry - wymiana kapilary na zawór rozprężny.
Czy mój Alzheimer aż tak się rozwinął??? Może źle kojarzę?
(może serwis fabryczny z CHRL przyjechał wymienić?)
Ale czepiam się, przecież twój chłodniarz nie wziął dużo, w szarej strefie nie ma tylu kosztów...
A zresztą następnym razem naprawisz sobie sam "tymi ręcami".


nie wszystko co ma fajną nalepkę i jest drogie , że jest takie dobre
Oczywiście racja. Ale o wiele większe prawdopodobieństwo otrzymania g0wna za g0wniane pieniądze. Są wyjątki ale niezmiernie rzadkie.

PS. Nie piszę tego aby wkładać kij w mrowisko, chociaż tak się stanie znając twój uraz na punkcie mojej osoby (że kiedyś ośmieliłem się zasugerować że masz marną pompę za jeszcze bardziej marne pieniądze).
Nie mam przyjemności z tobą dyskutować i nie będę.

Zwracam tylko uwagę na na twoje kłamstwo w pierwszym cytacie, chcesz być chociaż odrobinę wiarygodny (to już raczej na tym forum niewykonalne) to następnym razem nie mijaj się z prawdą. Nie wszyscy są tępi jak Góry Stołowe.

rwxw
25-02-2014, 22:33
zarabia Pan na instalatorach natomiast instalatorom zarobić Pan nie da w przyrodzie taka postawa to pasożyt w kapitaliźmie nie wiem bo nie jestem ekonomistą ale dla mnie prostego instalatora to coś przed handlem wymiennym jeszcze. To już lepszą postawę wykazują żyjący z moich podatków urzędnicy bo taki urzędnik to instalatorowi da zarobić - raczej sam nie zrobi.
Tu się z Tobą nie mogę zgodzić. Urzędnik nie tworzy żadnej wartości dodanej w gospodarce, lecz tylko konsumuje to co wyprodukowali inni. Serwisant sprzętu wykonuje jak najbardziej produktywną pracę. To, że nie dał zarobić takim, czy innym instalatorom (a np. chłodnikowi dał zarobić przy wymianie kapilary), nie ma znaczenia i nie umniejsza jego wkładu w gospodarkę. Na co kasę wyda, to jego sprawa, ważne, że pracując robi coś produktywnego, a nie przesypuje piasek/papiery z kupki na kupkę. Czy Ty zastanawiasz się jak najlepiej dla Ciebie wydać zarobioną przez Ciebie gotówkę, czy tylko patrzysz jak innym zrobić dobrze ? Przypuszczam, że wolisz to pierwsze i jest to jak najbardziej normalne, bo każdy dba przede wszystkim o własne interesy, zwłaszcza gdy dysponuje ograniczoną ilością kapitału.
Spójrzmy trochę inaczej na to jak kto komu dał zarobić. Ja z pewnych powodów wykonałem instalację samodzielnie nie dając zarobić instalatorowi, ale Ty jako instalator też masz z tego korzyści. Jeden zrobił sam, drugi, trzeci, naopowiadali znajomym i nieznajomym, informacje zadowolonych użytkowników się rozchodzą. Ktoś inny usłyszał i stwierdził że pc to rzeczywiście nie jest głupi pomysł, więc dzwoni do instalatora, np. mkm silesia i Twój biznes też się kręci, mimo że nie dałem Ci ani grosza. Oczywiście moje znaczenie jest żadne w całym rynku pomp ciepła, ale jest to kolejna jakaś tam cegiełka.

mkm silesia
25-02-2014, 23:29
Tu się z Tobą nie mogę zgodzić. Urzędnik nie tworzy żadnej wartości dodanej w gospodarce, lecz tylko konsumuje to co wyprodukowali inni. Serwisant sprzętu wykonuje jak najbardziej produktywną pracę. To, że nie dał zarobić takim, czy innym instalatorom (a np. chłodnikowi dał zarobić przy wymianie kapilary), nie ma znaczenia i nie umniejsza jego wkładu w gospodarkę. Na co kasę wyda, to jego sprawa, ważne, że pracując robi coś produktywnego, a nie przesypuje piasek/papiery z kupki na kupkę. Czy Ty zastanawiasz się jak najlepiej dla Ciebie wydać zarobioną przez Ciebie gotówkę, czy tylko patrzysz jak innym zrobić dobrze ? Przypuszczam, że wolisz to pierwsze i jest to jak najbardziej normalne, bo każdy dba przede wszystkim o własne interesy, zwłaszcza gdy dysponuje ograniczoną ilością kapitału.
Spójrzmy trochę inaczej na to jak kto komu dał zarobić. Ja z pewnych powodów wykonałem instalację samodzielnie nie dając zarobić instalatorowi, ale Ty jako instalator też masz z tego korzyści. Jeden zrobił sam, drugi, trzeci, naopowiadali znajomym i nieznajomym, informacje zadowolonych użytkowników się rozchodzą. Ktoś inny usłyszał i stwierdził że pc to rzeczywiście nie jest głupi pomysł, więc dzwoni do instalatora, np. mkm silesia i Twój biznes też się kręci, mimo że nie dałem Ci ani grosza. Oczywiście moje znaczenie jest żadne w całym rynku pomp ciepła, ale jest to kolejna jakaś tam cegiełka.

W pewnym sensie masz rację ale z mojej strony to też był skrót logiczny przyznam że trochę złośliwy po podsumowaniach tego Pana ja jednak dalej wolałbym sytuację jaka opisywałem jeszcze wcześniej np. znów w uproszczeniu kucharz ma pełną knajpę i zarabia na tym na czym się zna i robi dobrze, instalator po szychcie w domu kucharza idzie do jego knajpy na obiad.

mkm silesia
25-02-2014, 23:39
Tu się z Tobą nie mogę zgodzić. Urzędnik nie tworzy żadnej wartości dodanej w gospodarce, lecz tylko konsumuje to co wyprodukowali inni. Serwisant sprzętu wykonuje jak najbardziej produktywną pracę. To, że nie dał zarobić takim, czy innym instalatorom (a np. chłodnikowi dał zarobić przy wymianie kapilary), nie ma znaczenia i nie umniejsza jego wkładu w gospodarkę. Na co kasę wyda, to jego sprawa, ważne, że pracując robi coś produktywnego, a nie przesypuje piasek/papiery z kupki na kupkę. Czy Ty zastanawiasz się jak najlepiej dla Ciebie wydać zarobioną przez Ciebie gotówkę, czy tylko patrzysz jak innym zrobić dobrze ? Przypuszczam, że wolisz to pierwsze i jest to jak najbardziej normalne, bo każdy dba przede wszystkim o własne interesy, zwłaszcza gdy dysponuje ograniczoną ilością kapitału.
Spójrzmy trochę inaczej na to jak kto komu dał zarobić. Ja z pewnych powodów wykonałem instalację samodzielnie nie dając zarobić instalatorowi, ale Ty jako instalator też masz z tego korzyści. Jeden zrobił sam, drugi, trzeci, naopowiadali znajomym i nieznajomym, informacje zadowolonych użytkowników się rozchodzą. Ktoś inny usłyszał i stwierdził że pc to rzeczywiście nie jest głupi pomysł, więc dzwoni do instalatora, np. mkm silesia i Twój biznes też się kręci, mimo że nie dałem Ci ani grosza. Oczywiście moje znaczenie jest żadne w całym rynku pomp ciepła, ale jest to kolejna jakaś tam cegiełka.

Jeszcze co do urzędników u nas w Rudzie nowa p. prezydent zwolniła dość sporo pracowników na rozpoczęcie kadencji urząd miasta działa nawet sprawniej bo reszta wzięła się do roboty chyba z obawy o stołki.
Dwa - podobno jesteśmy w czołówce euro kołchozu jeżeli chodzi o urzędników na jednego mieszkańca.
Trzy - wyobrażasz sobie jak jeden prywatny przedsiębiorca daję kopertę drugiemu aby drugi wystawił mu zawyżona fakturę albo pisze specyfikację przetargu tak jak ostatnio w zus

jbloch
26-02-2014, 07:22
Nigdy nie ukrywałem że( o czym wielokrotnie na forum pisałem) w sprawnej pompie wymieniłem tą kapilarę( kupiłem pc z kapilarą , choć te same modele są dostępne z TZR ) na na TZR ,owszem zamierzałem poprawić jej i tak zadowalające mnie parametry w miesiącach , listopad grudzień styczeń , kiedy mam dość wysokie tem dz , ale w lutym (dz 3/1) jak zima się przeciąga zauważyłem że meeting jest słabszy -aczkolwiek do ogrzania mojego domu wystarczał - i to w kosztach które podawałem na forum ( kopie fak za prąd) ,Jak widzisz to że pc ,,ma żenujące parametry" nie przeszkadza w bezproblemowym , niskim eksploatacyjnie ogrzaniu , przynajmniej mojego domu, tak naprawdę nie COP jest decydującym parametrem w kosztach ogrzania energooszczędnego domu.Jak na razie nie sprawdzają się też twoje ,,przepowiednie" z przed trzech lat , że meeting mi zaraz padnie , że będzie nie efetywny .
Nie wiem czemu myślisz że chłodniarz działa w szarej strefie , ja rachunek za usługę posiadam.

Nie mam żadnego urazu do twojej osoby ,nie chodzi mi tu o to że się wyśmiewałeś/wyśmiewasz z taniej pc , masz prawo , chodzi o sposób i słownictwo , które do tego używałeś, czasami bardzo szybko komuś co zarzucasz , nim napiszesz pomyśl, co piszesz.
Nie mam jakieś urazy , do ciebie , ale jak ,, brzydko " do mnie się zwracałeś , tak tym samym ci odpowiadałem , czasami bardzo ,,brzydko" , to fakt..

rwxw
26-02-2014, 10:10
ja jednak dalej wolałbym sytuację jaka opisywałem jeszcze wcześniej np. znów w uproszczeniu kucharz ma pełną knajpę i zarabia na tym na czym się zna i robi dobrze, instalator po szychcie w domu kucharza idzie do jego knajpy na obiad.
Też bym tak wolał, ale mieszkamy w biednym kraju, więc jest jak jest...
Odnośnie meetinga to jbloch opisał jego wady oraz zalety w relacjach, którą z ciekawością czytałem. Po dowiedzeniu się, że fabrycznie jest tam zamontowana kapilara, co świadczy o maksymalizacji oszczędności u producenta, nigdy bym takiej pc nie kupił. Kapilara nie jest pierwszą i jedyną częścią na której można przyoszczędzić, więc spodziewam się, że pozostałe są podobnej klasy. Ktoś inny może podejmie wyzwanie, ale z drugiej strony dużo lepiej przerabiać meetinga, niż palić jak większość w naszym kraju mułem.

jbloch
26-02-2014, 14:17
Jak kupowałem tego swojego meetinga , to nie specjalnie interesowałem się , co tam jest w środku , chciałem ogrzać do , w miarę tanio , przede wszystkim bez obsługowo . Wcześniej po wycenie , np w tej firmie http://www.hitsystem.pl/#!/kontakt , cena pc + koniecznie podłogówki robionej przeZ tą firmę , bo do pc jest ,,specjalna" na kwotę wstępnej wyceny ( totalnie gość nie słuchał jakie izolacje jaka wentylacja ) tylko proste liczenie 50w/m2 + powierzchnia to pompa taka , a tak , cena 90000 -inna nie wchodzi w rachubę ,- a w ogóle kup sobie pan piec na gaz . A do gazu to ja mam 2 km w lini prostej.Pracując tyle lat w serwisach poczułem się na siłach zamontować tego meetinga , 90000 pln- te15000 + zasobnik , to jednak kilka lat moich zarobków brutto jest , wole je wydać inaczej.A montaż pc nie ważne jakiej firmy aż takie trudne nie jest.
Dzisjaj dalej kupiłbym meetinga, tylko wyposażoną w TZR fabrycznie , to proste urządzenie , dwa wymienniki , dwa presostaty , sprężarka ,teraz TZR , dwa manometry ciśnienia , prosta podstawowa elektronika( aczkolwiek możliwość rozbudowy jest ) z 5-oma czujkami temperatur , zbiornik gazu , wziernik , to jedna nie jest prom kosmiczny . Można różne rzeczy zarzucać temu meetingowi , mniejsza sprawność przy 0*C DZ ( choć ja takich niskich nie mam) a przy takich izolacjach jakie ja mam , to i zasilanie GZ tem 30*c to jest bardzo wysokie , różnica tem Dz / GZ w mim przypadku robi swoje.
Raczej zanosi się na to że w tym sezonie grzewczym moja pc nie zużyje więcej jak 1500 kw , a to raczej działa na myślenie , dobre DZ , dobre GZ , dobra izolacja i taką pc można bardzo tanio ogrzać dom , i wcale ( przynajmniej w moim przypadku) nie jest awaryjna , prawda taka im coś mniej skomplikowane w budowie ( mniej części składowych ) tym mniejsze prawdopodobieństwo awarii , a i naprawa, ewentualna , mniej kosztowna

mkm silesia
26-02-2014, 23:32
Też bym tak wolał, ale mieszkamy w biednym kraju, więc jest jak jest...
Odnośnie meetinga to jbloch opisał jego wady oraz zalety w relacjach, którą z ciekawością czytałem. Po dowiedzeniu się, że fabrycznie jest tam zamontowana kapilara, co świadczy o maksymalizacji oszczędności u producenta, nigdy bym takiej pc nie kupił. Kapilara nie jest pierwszą i jedyną częścią na której można przyoszczędzić, więc spodziewam się, że pozostałe są podobnej klasy. Ktoś inny może podejmie wyzwanie, ale z drugiej strony dużo lepiej przerabiać meetinga, niż palić jak większość w naszym kraju mułem.

No przestań bo biedą wszystko można wytłumaczyć nawet wyjazdy na "jume".
Jedni wola ruletkę inni wolą mieć coś co nawet jak się zepsuje (po 5 latach gwarancji) to mają instalatora pod ręka i dostęp do części nawet za 10 15 lat bo nie koniecznie od razu padnie spr. zwłaszcza że w tych lepszych urz. jest full zabezpieczona "ciśnieniowo" (preso) "temperaturowo" (czujniki temp.) "prądowo" - brakuje tylko zabezp. poziomu oleju :) (zwykle stosowanego przy więcej niż jednej spr. równolegle lub w rozległych instalacjach)

rwxw
27-02-2014, 08:47
No przestań bo biedą wszystko można wytłumaczyć ..w tych lepszych urz. jest full zabezpieczona "ciśnieniowo" (preso) "temperaturowo" (czujniki temp.)
A czy nasz kraj jest bogaty ? Z tym związana jest też mentalność. Wracając do tematu, to myślałem że 2x preso + termostat zabezpieczający przed zalewaniem sprężarki czynnikiem oraz monitorowanie temperatury dz to standard, a Ty oglądając różne urządzenia piszesz, że to lepsza liga ;-) Oj nie chciałbym kupić tych z gorszej bez takich podstawowych zabezpieczeń... Prądowe to kolejność faz + zwykły bezpiecznik, czy coś jeszcze ?

mkm silesia
27-02-2014, 08:58
A czy nasz kraj jest bogaty ? Z tym związana jest też mentalność. Wracając do tematu, to myślałem że 2x preso + termostat zabezpieczający przed zalewaniem sprężarki czynnikiem oraz monitorowanie temperatury dz to standard, a Ty oglądając różne urządzenia piszesz, że to lepsza liga ;-) Oj nie chciałbym kupić tych z gorszej bez takich podstawowych zabezpieczeń... Prądowe to kolejność faz + zwykły bezpiecznik, czy coś jeszcze ?
Co ma wspólnego temp. dz z zabezpieczeniem sprężarki chyba chodzi ci o zabezpieczenie parownika w gruntowych.
Zwykły bezpiecznik to możesz sobie zastosować do żarówki.

jbloch
27-02-2014, 08:59
W moim meetingu mam :
- dwa presostaty - zabezpieczenie ciśnieniowe po stronie niskiego i wysokiego ciśnienia ,
- czujniki temp. podłączone pod elektronikę sterującą zabezpieczają pc ,,temperaturowo"
- w spr. wbudowany jest termik , który zadziała , jak uszkodzeniu uległo by zabezpieczenie ,,prądowe" na tablicy rozdzielczej.

Ruletki nie lubię , dostęp do części mojego meetinga jest bezproblemowy , tą prostą pc może naprawić każdy chłodnik , części z jakich zbudowany jest mreeting a więc :
sprężarka - koszt ok 700-900 pln w detalu
presostaty szt 2 - koszt 1 szt od 40-100pln w detalu
wziernik - koszt 60-100 pln w detalu
filtr - koszt 60-100 pln w detalu
tzr KOSZT 250-- 400 pln w detalu
-wymienniki szt 2 -cena od 700-1300 pln szt w detalu
elektronika - koszt 450-1000 plnpln w detalu
częsci dostępnych w każdej praktycznie hurtowni chłodnictwa , choć większość tych części każdy cłodnik ma ns ,,stanie"
Straszenie z brakiem części zamiennych do meetinga to bzdura jest .

Trochę inaczej wygląda dostęp do oryginalnych części zamiennych za parę lat do ,,markowych" produktów .Otóż te części są dostępne ale baardzo , baardzo drogie .Prawo przewiduje że producent musi dostarczyć części zamienne iles tam lat po zaprzestaniu produkcji urządzenia .W mojej branżey ten czas to 7 lat , ale co z tego że dostęp jest , skoro producenci podnoszą cenę tych części ( TAKA ZAPOROWA , ABY NIE ZAPYCHAĆ MAGAZYNÓW STAROCIAMI) w mojej branży to wychodzi tak że takiej maszyny na tych oryginalnych częściach nie opłaca się inwestorowi naprawiać , bo cena nowego narzędzia jest niższa . Druga sprawa , to taka że części marowych pc są drogie , wystarczy poczytać np. forum muratora , taka elektronika do markowej japońskiej pc to około 3000 pln , naprawa pc VIESKA , to może być kosz t nawet 10000 PLN. Warto wspomnieć inwestorowi , że ewentualna naprawa pogwarancyjna może go kosztować tyle ile płaci za kilka - kilkanaście sezonów grzewczych.

mkm silesia
27-02-2014, 09:13
W moim meetingu mam :
- dwa presostaty - zabezpieczenie ciśnieniowe po stronie niskiego i wysokiego ciśnienia ,
- czujniki temp. podłączone pod elektronikę sterującą zabezpieczają pc ,,temperaturowo"
- w spr. wbudowany jest termik , który zadziała , jak uszkodzeniu uległo by zabezpieczenie ,,prądowe" na tablicy rozdzielczej.

Ruletki nie lubię , dostęp do części mojego meetinga jest bezproblemowy , tą prostą pc może naprawić każdy chłodnik , części z jakich zbudowany jest mreeting a więc :
sprężarka - koszt ok 700-900 pln w detalu
presostaty szt 2 - koszt 1 szt od 40-100pln w detalu
wziernik - koszt 60-100 pln w detalu
filtr - koszt 60-100 pln w detalu
tzr KOSZT 250-- 400 pln w detalu
-wymienniki szt 2 -cena od 700-1300 pln szt w detalu
elektronika - koszt 450-1000 plnpln w detalu
częsci dostępnych w każdej praktycznie hurtowni chłodnictwa , choć większość tych części każdy cłodnik ma ns ,,stanie"
Straszenie z brakiem części zamiennych do meetinga to bzdura jest .

Trochę inaczej wygląda dostęp do oryginalnych części zamiennych za parę lat do ,,markowych" produktów .Otóż te części są dostępne ale baardzo , baardzo drogie .Prawo przewiduje że producent musi dostarczyć części zamienne iles tam lat po zaprzestaniu produkcji urządzenia .W mojej branżey ten czas to 7 lat , ale co z tego że dostęp jest , skoro producenci podnoszą cenę tych części ( TAKA ZAPOROWA , ABY NIE ZAPYCHAĆ MAGAZYNÓW STAROCIAMI) w mojej branży to wychodzi tak że takiej maszyny na tych oryginalnych częściach nie opłaca się inwestorowi naprawiać , bo cena nowego narzędzia jest niższa . Druga sprawa , to taka że części marowych pc są drogie , wystarczy poczytać np. forum muratora , taka elektronika do markowej japońskiej pc to około 3000 pln , naprawa pc VIESKA , to może być kosz t nawet 10000 PLN. Warto wspomnieć inwestorowi , że ewentualna naprawa pogwarancyjna może go kosztować tyle ile płaci za kilka - kilkanaście sezonów grzewczych.
I dlatego nie kupuję jakiś mitingow tylko jak potrzebuję prosty agregat to sobie wyspawam i to na lepszych częściach

szukaj
27-02-2014, 09:55
I dlatego nie kupuję jakiś mitingow tylko jak potrzebuję prosty agregat to sobie wyspawam i to na lepszych częściach

Zanim zdecydowałęm się na gruntową pompę ciepła interesowałem się powietrzną
Jedna z firm z Szczecina przysłała mi cennik części zamiennych do pompy firm atlantic
Poniżej jego wycinek:
245214

245215

Wniosek każdy musi sobie wyciągnąć sam.

map78
27-02-2014, 11:11
Zanim zdecydowałęm się na gruntową pompę ciepła interesowałem się powietrzną
Jedna z firm z Szczecina przysłała mi cennik części zamiennych do pompy firm atlantic

Wniosek każdy musi sobie wyciągnąć sam.

Jakby to dodać do siebie to spokojnie 2-3 nowe Atlantiki można za to kupić:rolleyes:
No tak to niestety wygląda - przy samochodach jest podobnie. Na szczęście małe jest prawdopodobieństwo, żeby wszystko padło.

rwxw
27-02-2014, 12:44
Co ma wspólnego temp. dz z zabezpieczeniem sprężarki
Nic, to są 2 oddzielne zabezpieczenia przy gruntówce - oddzielny termostat kawałek przed sprężarką, a w zasadzie jeszcze przed "ekonomizerem" i oddzielne monitorowanie temperatury dz.

mkm silesia
27-02-2014, 17:01
Zanim zdecydowałęm się na gruntową pompę ciepła interesowałem się powietrzną
Jedna z firm z Szczecina przysłała mi cennik części zamiennych do pompy firm atlantic
Poniżej jego wycinek:
245214

245215

Wniosek każdy musi sobie wyciągnąć sam.

Pewnie ceny takie bo małe obroty na tych częściach.
Jak by były takie awaryjne to dawno żyłbym z serwisu a parę A/F lata temu montowałem.

jbloch
27-02-2014, 18:35
Dla mnie pracownika serwisów takie ceny części zamiennych wcale mnie nie szokują , taki przykład 169005 cewka/kondensator(zapewne chodzi o kondensator do silnika ) -cena 789 pln to markowy w praktycznie każdej hurtowni kupi się za jakieś 50 pln .
Ceny części zamiennych markowych wyrobów są tak wywindowane , bo w przypadku awarii , markowy serwis nie może stosować innych tylko te markowe , dostarczone od producenta danego wyrobu , co z tego że te markowe w większości dostępne w hurtowniach chłodnictwa, nieraz kilkakrotnie tańsze
Ciekawostka tak że cena tych części zamiennych do ,,chinki" to nie podawałem chińskich tylko markowe odpowiedniki .

wihajster
27-02-2014, 18:50
>> jbloch - nie mogę się nie zgodzić - 100% racji w ostatnich 2. postach....

szukaj
23-03-2014, 23:26
Jestem dzisiaj po wizycie w jednym z domów w Bydgoszczy w którym od 3 sezonów śmiga powietrzna pompa firmy metting.
Jakość wykonania typowo chińska ale użytkownik zadowolony i chwali się rachunkami które robią wrażenie.
Dziwię się że chińczycy potrafią zrobić ciekawą alternatywę do markowych chiński pomp ciepła.
Moze nie nazywa się na P, A, D ale o dziwo chodzi.
A najbardzie powala kwota za instalację całość około 14 tysięcy złotych za:
- pompę chyba 18kW
- zbiornik
- montaż
Ciekawa alternatywa dla niskiego budżetu

mkm silesia
23-03-2014, 23:45
tylko tego 18kw mitinga możesz porównać z 9 kw P bo przy -7 maja taka samą moc (cop oczywiście inny) a przy -15 miting już nie działa oczywiście P ze zbiornikiem 300l i montażem będzie jakieś 8k zł droższy

szukaj
23-03-2014, 23:57
ja rozumiem ale widzę jednak alternatywę do małego budżetu kogoś kto szuka oszczędności

mkm silesia
23-03-2014, 23:59
no i po 5 latach jesteś na zero a następne lata dopłacasz do rachunków

szukaj
24-03-2014, 00:01
a na ile lat szacujesz żywot pompy powietrze - woda?

mkm silesia
24-03-2014, 00:02
15 - 20 najstarsze urz. naprawiałem fujitsu 3 lata temu z 97 (jeszcze r22) roku klima w serwerowni praca cały rok wymieniłem płytkę padła od przepięcia (piorun)

szukaj
24-03-2014, 00:07
to ciekawe?
miałem w mieszkaniu klime firmy fujitsu ( taki sam sprzęt jak pompa ciepła ) padła mi po 6 latach i koszt naprawy przerastała cene zakupu
dlaczego moja klima która pracowała około 2-3 miesiące w roku wytrzymała 6 lat a pompa ciepła powietrze-woda da radę 15-20 lat?

mkm silesia
24-03-2014, 00:21
a czyściłeś skraplacz kiedyś bo skoro naprawa droga to pewnie spr. zwykle padaja jak się oszczędza i nie czyści skraplacza stare klimy nie maja presostatów hp i lp i czujników temp. skraplania parowania temp sprężarki był tylko klikson który po wystygnięciu załączał spr aż padła
mi zawsze się nasuwa ten słynny cud motoryzacji sang yong ludzie nakupili a po 3 latach chiczycy zwinęli się
spr do P kosztuje 1600zł to przy cenie pompy chyba opłaca się naprawić jak padnie po 5latach gwarancji

mkm silesia
24-03-2014, 18:34
A dlaczego Chinczycy sie zwineli jak Ssang Yong jest PoludniowoKoreanski? :o
Był potem chiński

Pyxis
24-03-2014, 18:38
15 - 20

Ze co? Ze zywotnosc pompy PW to 20 lat?
:lol2:

mkm silesia
24-03-2014, 18:40
Ze co? Ze zywotnosc pompy PW to 20 lat?
:lol2:
Nie miesięcy :)

Pyxis
24-03-2014, 18:47
To gruntowe pewnie beda z 50 lat pracowaly. ;)

mkm silesia
24-03-2014, 18:57
To gruntowe pewnie beda z 50 lat pracowaly. ;)
Oj to źle wróżę fabrykom

surgi22
24-03-2014, 19:47
Pyxis to one Ciebie i mnie przeżyją. PS zapiszesz w spadku wnukom ???:rolleyes:

Pyxis
24-03-2014, 20:09
Przeczytaj jeszcze raz posty, bo chyba nie zalapales ironii. :)

surgi22
24-03-2014, 20:18
To chyba Tobie padło poczucie rzeczywistości jeśli myślałeś że ja serio o tym spadku. To niemożliwe, znając Twoją miłość do PC GW zakopią ją obok Ciebie ( no chyba że chcesz się skremować ) :lol2:
PS. taki żarcik jakbyś nie czaił :rolleyes:

Pyxis
24-03-2014, 20:20
IMHO slaby. :)

surgi22
24-03-2014, 20:26
No co ty a gdzie autoironia ??? Ja myślę że po śmierci to każdy sobie osobiście będzie mógł pomierzyć temperatury DZ, tylko wtedy ta wiedza może się już nam nie przydać :no:

mkm silesia
26-03-2014, 00:56
Kolego wyobraź sobie że wiem z czego składa się pompa ciepła jak byś nie nazwał ten agregat chłodniczy - "wyspawałem" od podstaw nie wiem ile już sztuk bo nie wiem czy liczyć do tego np. zespoły sprężarkowe miałem tez takie szczęście składać do kupy dość spore instalacje nie domowe stąd wiem co np. dają elektroniczne zawory rozprężne sterowanie wydajnością itd. ty nazywasz to zbędną elektronika ale jednocześnie przyznałeś że stosujesz elektroniczne pompy obiegowe w celu oszczędności to jest sprzeczność z tym co piszesz a pompa obiegowa to tylko mały % oszczędności.
Nie kupię od ciebie tego urządzenia ponieważ nie robię z moich klientów królików doświadczalnych poza tym nie będę ich narażał na:
-wysokie koszty eksploatacji (po 5 normalnych zimach wyjdą na zero w porównaniu z zakupem dobrej markowej pompy pw)
-monoblok uważam za pomyłkę w naszym klimacie ryzyko zamarznięcia lub wymiennik (wyższe skraplanie) lub całe co na glikolu (gorsze parametry)
Poza tym
-mam obawy że może się to skończyć jak z firma sang yuong ludzie mają te tanie samochody ale producenta już nie ma - wiesz co się z tym wiąże
-nie lubię tracić czasu i opinii (pieniędzy bo czas to pieniądz)na reklamacje i naprawy
-obawiam się także że może się to skończyć dla mnie mniej ciekawie (np sąd) z rożnych powodów (np. hałas zbyt mała moc - niezadowolenie klienta) nie zamierzam firmować tego swoim nazwiskiem.

Twoje wyliczenia to bzdury ponieważ przy -15 miting już przestanie działać a Panasonic nadal będzie miał 9kw i cop ok. 2,5 i pokryje 100% zapotrzebowania .
podajesz w swoich wyliczeniach temp. -10 jaka moc ma miting przy -10? Panasonic zapewni pokrycie 100% zapotrzebowania nawet poniżej -15 przy pomocy pompy ciepła bez grzałek a miting oczywiście będzie działał ale będzie miał zbyt małą moc i załączy grzałkę więc cop można miedzy bajki włożyć.
To prawda że wersje t-cap podrożały znacznie ale można kupić wersje 9kw 400V która przy -15 ma 8,3kw i cop lepszy od t-cap w całym zakresie pracy.

mkm silesia
26-03-2014, 01:27
zakres pracy mitinga kończy się na -15 a przy -10 ma 9kw ( pompa opisana jako 18kw) to jaka moc ma przy -15? patrząc na liniowy spadek mocy chyba 4kw optymistycznie
p.s tak bezsenność tak to jest jak człowiek leży na L4 nawet spać się nie chce

mkm silesia
26-03-2014, 01:31
a pompę obiegową to jaką ma żeby był wymagany przepływ 5m3/h bo jak nie ma to pewnie cop bez pompy a Panasonic ma przepływ 2m3/h i cop podany z pompą obiegową

Pyxis
26-03-2014, 08:41
Witaj, straszna nienawiść bije od Ciebie na te pompy Meeting, nie wiem skąd to się bierze?.

Silesia to tez instalator PW, ktorego nie stac na platny profil.

mkm silesia
26-03-2014, 08:45
Silesia to tez instalator PW, ktorego nie stac na platny profil.
A Pyxis to marketingowiec który dla uwiarygodnienia udaje zadwolonego użytkownika tutaj płatny profil wręcz nie wskazany

Vld
26-03-2014, 09:18
Trzymam kciuki za chińczyka
Trochę świeżego powietrza konkurencji zawsze wskazane.
Silesia może kwestionować parametry przy - 15C ale jakoś na temat kosztów inwestycyjnych do eksploatacyjnych cisza

mkm silesia
26-03-2014, 10:53
Trzymam kciuki za chińczyka
Trochę świeżego powietrza konkurencji zawsze wskazane.
Silesia może kwestionować parametry przy - 15C ale jakoś na temat kosztów inwestycyjnych do eksploatacyjnych cisza
Ok to złożymy optymistyczne ze miting ma 6kw przy -15 to odpowiada P 9kw 230V za 16k zł ale miting ma mieć 5m3/h przepływu to pompa za 2k zł tylko raczej nie w domowej instalacji taki przepływ więc sprzęgło i druga pompa na ok 2m3/h to znów ok 1k zł ale jak będzie +5 to miting przewymiarowany że hej no to bufor żeby nie taktował no i teraz cena z tym wszystkim i jaki cop instalacji.
Za 5 lat jesteśmy z kosztami na zero mamy chińskiego gniota i dokładamy co rok do rachunku z 1,5k zł

Vld
26-03-2014, 11:19
miej proporcjum mocium panie

18kW to ona ma przy 20C powietrza - taki sobie chińczyk wybrał model marketingu
a że nie ma modulacji, to potrzebny ten przepływ by te moc odebrać przy w miarę rozsądnych parametrach.
Na co dzień spokojnie wystarczy 2,5 m3/h dla mocy ok 12 kW. Dla podłogówki i drugiej taryfy pasuje jak najbardziej, z grzejnikami i klimakonwektorami będzie problem.
Podobny problem będzie z grzaniem CWU latem o ile w ogóle sterownik taka możliwość oferuje. Jedyne sensowne wyjście to bufor combi tzw "mamka", z nim pójdą już i grzejniki, ale cena skacze o kolejne 5-6 tys.
Jak ktoś go zaaplikuje bezpośrednio do podłogówki, to COP będzie nie wiele niższy i z kosztami nigdy na zero nie wyjdziesz.

Oni zamiast jednej dużej powinni zacząć montować dwie mniejsze w tandemie. Wtedy problemy by znikły, a cena nie wiele wzrosła.
Ja natomiast, wszczepił bym mu regeneracyjny i nabił propanem. Wtedy czesałaby wszystkie capy w okolicy.

mkm silesia
26-03-2014, 11:53
miej proporcjum mocium panie

18kW to ona ma przy 20C powietrza - taki sobie chińczyk wybrał model marketingu
a że nie ma modulacji, to potrzebny ten przepływ by te moc odebrać przy w miarę rozsądnych parametrach.
Na co dzień spokojnie wystarczy 2,5 m3/h dla mocy ok 12 kW. Dla podłogówki i drugiej taryfy pasuje jak najbardziej, z grzejnikami i klimakonwektorami będzie problem.
Podobny problem będzie z grzaniem CWU latem o ile w ogóle sterownik taka możliwość oferuje. Jedyne sensowne wyjście to bufor combi tzw "mamka", z nim pójdą już i grzejniki, ale cena skacze o kolejne 5-6 tys.
Jak ktoś go zaaplikuje bezpośrednio do podłogówki, to COP będzie nie wiele niższy i z kosztami nigdy na zero nie wyjdziesz.

Oni zamiast jednej dużej powinni zacząć montować dwie mniejsze w tandemie. Wtedy problemy by znikły, a cena nie wiele wzrosła.
Ja natomiast, wszczepił bym mu regeneracyjny i nabił propanem. Wtedy czesałaby wszystkie capy w okolicy.
Nie mogę potwierdzić zanim " nastały " inwertery montowałem on off renomowanego producenta z naprawdę dobrym sterowaniem między innymi krzywa grzewcza budowana na podstawie temp. wew. zew. i w instalacji sterowanie w/g taryfy grzałkami i spr. itd. rachunki obecnie proporcjonalnie większe o te ok 1k zł/sezon od inwerterów w zależności od wielkości obiektu nie sądzę że chinczyk będzie lepszy

jbloch
26-03-2014, 11:54
Ok to złożymy optymistyczne ze miting ma 6kw przy -15 to odpowiada P 9kw 230V za 16k zł ale miting ma mieć 5m3/h przepływu to pompa za 2k zł tylko raczej nie w domowej instalacji taki przepływ więc sprzęgło i druga pompa na ok 2m3/h to znów ok 1k zł ale jak będzie +5 to miting przewymiarowany że hej no to bufor żeby nie taktował no i teraz cena z tym wszystkim i jaki cop instalacji.
Za 5 lat jesteśmy z kosztami na zero mamy chińskiego gniota i dokładamy co rok do rachunku z 1,5k zł

Ale sę teraz czepiłeś tych -15*C , jakie to ważne , a jeszcze niedawno tak te -15*C bagatelizowałeś , jak mało jest dni z taka tem w roku , że nie warto dla tych kilkudziesięciu godzin w roku wchodzić w pc gruntową .To teraz ci powiem że dla tych kilkudziesięciu godzin w roku nie warto inwestować tak dużych pieniędzy w tą twoją pc

jbloch
26-03-2014, 11:56
Nie mogę potwierdzić zanim " nastały " inwertery montowałem on off renomowanego producenta z naprawdę dobrym sterowaniem między innymi krzywa grzewcza budowana na podstawie temp. wew. zew. i w instalacji sterowanie w/g taryfy grzałkami i spr. itd. rachunki obecnie proporcjonalnie większe o te ok 1k zł/sezon od inwerterów w zależności od wielkości obiektu nie sądzę że chinczyk będzie lepszy

Moja chinka pociągneła z sieci 1520 kw za sezon grzewczy.

Vld
26-03-2014, 12:34
Nie mogę potwierdzić zanim " nastały " inwertery montowałem on off renomowanego producenta z naprawdę dobrym sterowaniem między innymi krzywa grzewcza budowana na podstawie temp. wew. zew. i w instalacji sterowanie w/g taryfy grzałkami i spr. itd. rachunki obecnie proporcjonalnie większe o te ok 1k zł/sezon od inwerterów w zależności od wielkości obiektu nie sądzę że chinczyk będzie lepszy
Przy różnicy w COP ok 1, by nastukać 1tys zł różnicy rachunki musiały by być ponad 3000zł. Nie wiem w którym obiekcie ktoś tyle płaci za ogrzewanie z PC.
Prawda jest taka, że wynalazki typu inwerter nie nadają się do podłogówki i 2 taryfy, za to znakomicie odnajdzie się w tym chińczyk za 6 tyś.
Nawet mógł bym się zakładać, że w takich warunkach wyczesał by capa pracującego z modulacją w G11

qubic
27-03-2014, 16:15
może już ktoś użytkuje takiego powietrznego meetinga i mógłby opisać jak się sprawuje i jakie ma parametry w stosunku do tych z materiałów informacyjnych

juliangdynia
15-05-2014, 02:43
może już ktoś użytkuje takiego powietrznego meetinga i mógłby opisać jak się sprawuje i jakie ma parametry w stosunku do tych z materiałów informacyjnych

Na forum widzę fachowców od pomp ciepła. Jestem amatorem, elektrykiem okrętowym potrafiącym naprawić zepsuty kontener z 30 tonami bananów, wymienić żarówkę na maszcie czy odpalić silnik o mocy 30000 kW bez common shaftu, sterowany ekranami dotykowymi.
Rok temu zainstalowałem sobie sam pompę Meeting MD50D. Podłączyłem równolegle do istniejącej instalacji elektrycznej CO. Do CWU od 5 lat używam Buderusa Logatherm a jak coś dobrze działa nie widzę sensu przerabiać. Dom jest prawie 20-letni, 160 m2 plus pełne podpiwniczenie z garażem. Bez ogrzewania podłogowego, instalacja CO przygotowana pod gaz na który nie mogłem się doczekać ale jest od roku przed domem. Od początku grzałem prądem dwutaryfowym plus kominkiem. Na drugiej taryfie temperatura w domu o 1,5 stopnia wyższa . Sterowane Auratonen. Każdy dom sam w sobie jest akumulatorem ciepła, grzanie głównie na 2 taryfie
Od końca września ubiegłego roku do dzisiaj PC pobrała 5500 kW, zainstalowałem podlicznik. Jeżeli była to tylko 2 taryfa to daje to około 2.000 zł jeżeli mieszana to nie więcej niż 3.000 zł) Sterowana jest tak samo jak poprzednio Auratonem ( nowym nad starym, aby odczyt był identyczny) ale mam nastawę o 1,5 stopnia wyższą. W dzień 19,5 a w nocy 21 °C, ± 0,25°C. Auraton został umieszczony w najzimniejszym miejscu domu, przez instalatora CO 20 lat temu. W pomieszczeniach termometry pokazują od 21 do 23 stopni. Poprzednio dom był dogrzewany kominkiem, około 8 m3 drzewa na sezon. Tej zimy poniżej pół metra zostało zużyte, w weekendy dla przyjemności syn czasami popalał. PC działała nawet przy tych kilkudniowych mrozach w nocy w okolicy - 15°C i dawała rady. Jako ogrzewanie awaryjne cały czas jest gotowy podgrzewacz elektryczny, ręcznie trzeba przestawić dwa zawory i dwa bezpieczniki.
Rachunki za prąd są niższe niż poprzednio o około 300 zl miesięcznie. Była podwyżka cen a w domu dużo cieplej i wygodniej. Codzienne palenie w kominku to utrapienie a nie przyjemność.
Być może rachunki byłyby niższe i cieplej w domu gdybym zainstalował inny typ PC, innej firmy ale z jakim kosztem dodatkowym? W cenach dzisiejszych instalacja PC MD50D kosztowała mnie dużo poniżej 9.000 zł. Zanim znalazłem MD50D na allegro miałem kilka wycen różnych firm na zainstalowanie różnych typów PC, od 35.000 do 65.000 zł. Dla mnie były one z kosmosu. Gdy fachowcowi od 65.000 powiedziałem, że procentami bankowymi od tej kwoty ogrzewam dom elektrycznie to wyszedł obrażony. Rachunki za prąd (całość = oświetlenie, kuchnia, komputery, itp.) za lata 2009 do 2013 były w od 8.000 do 8.800 zależnie od zimy plus około 1.000 za drzewo.
Mogłem również zainstalować gaz ale zapewne dużo drożej niż te 9.000 zł.
Niektórzy sąsiedzi w okolicy mają gaz w domu budowanym taką samą technologią jak mój, w tym samym czasie i podobnej wielkości.
Z rozmów sąsiedzkich wynika, że moje obecne sumaryczne rachunki za prąd są niższe od ich połączonych za prąd i gaz w zimnych miesiącach o ponad 300 zł do 500zł. A oni jeszcze zużyli po 10 m3 drzewa lub więcej. Przy tych samych temperaturach w domu.
Zdaje sobie sprawę, że chińskie urządzenie nie jest wieczne. Trzeba też pamiętać że nawet piece gazowe trzeba po czasie wymieniać na nowe a o kosztach bieżącego serwisu nie wspomnę. Tak samo z najlepszymi pompami ciepła. Ile lat bez serwisu może pracować wymiennik woda – woda w pompie głębinowej ?
A z innej strony, kiedyś lodówki pracowały po 30 lat a obecne? Przykładów jest więcej, ale jak ktoś ma pecha to i nowe BMW rozsypie się mu po miesiącu.
Pozdrawiam:D

lukasza
15-05-2014, 09:18
Rok temu zainstalowałem sobie sam pompę Meeting MD50D.
Dom jest prawie 20-letni, 160 m2 plus pełne podpiwniczenie z garażem. Bez ogrzewania podłogowego, instalacja CO przygotowana pod gaz na który nie mogłem się doczekać ale jest od roku przed domem.
Od końca września ubiegłego roku do dzisiaj PC pobrała 5500 kW, zainstalowałem podlicznik. W pomieszczeniach termometry pokazują od 21 do 23 stopni. Tej zimy poniżej pół metra zostało zużyte. PC działała nawet przy tych kilkudniowych mrozach w nocy w okolicy - 15°C i dawała rady.

W domu bez podłogówki jak się stanie CUD to masz COP tego chińczyka 2.0. CUD nawet tej zimy. Co oznacza, że 5500 kW x 2 = 11000kWh na rok dla domu 160m2 sprzed 20 lat. Czyli 81kWh na m2. GRATULACJE. Chyba sam TB ci doradzał jak dom budowałeś albo zapomniałeś napisać, że dołożyłeś minimum na ściany domu 20cm styropianu, 30cm wełny pod dach a na suficie piwnicy wisi 15 cm styro. A takie informacje tylko marketingowiec może pominąć.


Zanim znalazłem MD50D na allegro miałem kilka wycen różnych firm na zainstalowanie różnych typów PC, od 35.000 do 65.000 zł. Dla mnie były one z kosmosu. Gdy fachowcowi od 65.000 powiedziałem, że procentami bankowymi od tej kwoty ogrzewam dom elektrycznie to wyszedł obrażony. Rachunki za prąd (całość = oświetlenie, kuchnia, komputery, itp.) za lata 2009 do 2013 były w od 8.000 do 8.800 zależnie od zimy plus około 1.000 za drzewo.

może ty wszystko źle liczysz? Bo nie wiem czy wiesz, ale nawet te najwyższe 65000 zł daje rocznie na 3,8% odsetek ok 2470 zł. To gdzie tu do zapłaty rachunków rocznych za 8800 zł? A od 35000 zł to już tylko 1330 zł odsetek. Byś się przyłożył choć nieco do tych bajek. I nie pisz, ze 8000 zł płacisz razem z prądem do codziennego użytku bo ile go może być? 2000zł, czy może 2800 zł rachunku 8800 zł. Zostaje jak nic 6000 zł na grzanie prądem.


Mogłem również zainstalować gaz ale zapewne dużo drożej niż te 9.000 zł.
Niektórzy sąsiedzi w okolicy mają gaz w domu budowanym taką samą technologią jak mój, w tym samym czasie i podobnej wielkości.
Z rozmów sąsiedzkich wynika, że moje obecne sumaryczne rachunki za prąd są niższe od ich połączonych za prąd i gaz w zimnych miesiącach o ponad 300 zł do 500zł. A oni jeszcze zużyli po 10 m3 drzewa lub więcej. Przy tych samych temperaturach w domu.

Ten twój Meeting to prawie perpetuam mobile jak w takich samych domach z podobnych okresów jest tańszy w eksploatacji od gazu o 500 zł (co jest absolutnie realne) ale on jeszcze jeszcze nadrabia za 10m3 lub więcej drewna spalonego niż sąsiedzi. Chwała mu, chwała. Weź te Meetingi na Ukrainie zacznij sprzedawać. tam szybko potrzebują się przestawić z gazu. Kontakty z Chinami mają lepsze niż Polska. Tam Meetingi będą sprzedawane po 3-4 tys.

Daj lepiej zdjęcia jak wchodzisz na ten masz po żarówkę to może w coś i ktoś Ci uwierzy. Forum ma być pomocne a tu taki marketing nachalny. Ja ci w ani 1 słowo nie wierzę!

Pyxis
15-05-2014, 09:50
Na forum widzę fachowców od pomp ciepła.

Mozesz wykupic platny profil. Bedziesz wtedy bardziej wiarygodny. :)

juliangdynia
15-05-2014, 22:04
Mozesz wykupic platny profil. Bedziesz wtedy bardziej wiarygodny. :)
Mnie interesuje ile płacę za energię elektryczną, to jest takie coś dostarczane u mnie na wsi ( przejęta przez miasto Gdynia ) przez takie kable z transformatora. Nic reklamuję bo nic nie sprzedaję. Ale widzę, że sami fachowcy się odzywają, nawet procenty potrafią liczyć ( ale czemu dzisiejsze a nie sprzed paru lat? ) i na budowie domów się znają ( grubości styropianu i betonu podają) . Odpowiedziałem na prostego posta a gromy lecą na mnie. To tak po polsku drodzy przyjaciele, tak trzymać dalej, a Ukraina sama przyjdzie do nas.
Pozdrowienia, z ciepłego domu grzanego Meetingiem MD50D :rolleyes:

Pyxis
15-05-2014, 22:12
To nie pisz tu tekstu reklamowego. Niektorzy na tym forum "lizneli" conieco temat pomp.

mkm silesia
16-05-2014, 08:02
Co z tymi bananami?
Niejaki Marek J od mitingow dostał banana a zaraz pojawia się następny fan mitinga z takimi samymi rozwlekłymi wywodami :-)

juliangdynia
17-05-2014, 07:57
[QUOTE=lukasza;6483904]W domu bez podłogówki jak się stanie CUD to masz COP tego chińczyka 2.0. CUD nawet tej zimy.

Dziękuję, obliczenia prawie się zgadzają. W roku 2009 zapłaciłem 6.000 zł za 17.500 kWh (6.000 kWh na pierwszej taryfie i 11,500 kWh na drugiej ) a w roku 2010 zapłaciłem 8.000 zł za 21.000 kWh ( odpowiednio 6.600 + 14.400 ), ale zawsze plus drzewo za około 1.000 zł. Widocznie cuda się zdarzają.
Moja idea meetinga to jeszcze obniżyć zużycie prądu czyli kosztów. Jeżeli „COP tego chińczyka 2.0” to zapłacę za ogrzewanie o połowę mniej, a jak padnie po trzech latach to już będę pewnie na swoim.
Dla ułatwienia, CWU w obiegu (na piętrze ciepła woda po spuszczeniu tylko tej z rureczki ze ściany do kranu ) kosztuje mnie 130 do 150 zł miesięcznie dzięki ( uwaga, pewnie bezpłatna reklama ) Buderus’wi Logafix WPT ( kupione na Allegro, 4 lata temu ) a bez obiegu tylko 60 do 70 zł miesięcznie na 3 osoby w domu i 300 ltr ciepłej wody.
Jak zauważał kolega z Białegostoku mieszkam nad morzem, nie mam - 30°C przez 2 miesiące w roku a poniżej - 10°C jest kilka dni w roku. Gdybym mieszkał w okolicach Szczecina byłoby pewnie jeszcze lepiej. O Neapolu nie wspomnę ale tam bym chłodził meetingiem.
Tymczasem
:)

MAREKJANK
15-06-2014, 00:05
Niejaki Marek J od mitingow dostał banana a zaraz pojawia się następny fan mitinga z takimi samymi rozwlekłymi wywodami :-)

do mkmsilesia

JAKIEGO BANA? Sezon jest człowieku, pracować trzeba, czasu nie mam na siedzenie jak Ty non stop i pisanie głupot!!!

Weź się za robotę, ale z takimi poglądami jak ty to pewnie ciężko się z ludźmi dogadać.

MAREKJANK
15-06-2014, 00:15
Witam, Panie Julianie dziękuję za obiektywną opinię, tutaj na forum też chciałem się kiedyś udzielać, ale tu są sami handlowcy, beton taki że aż słów brak.
Przekonać się ich nie da bo większość instaluje cuda za 35000 wzwyż i jak widzą meetinga za 6825zł, to ich rozum nie przyjmuje że to może się opłacać.
Porażka..... jak człowiek może być ograniczony.

Pozdrawiam, i życzę udanego korzystania i niskich rachunków.

mik37
15-06-2014, 09:27
Po chyba rocznym zastanawianiu się chyba zdecyduję się jednak na meetinga 18 kw w wersji split. Wiem,wiem na pewno jest on gorszy od panasów nie mówiąc już o gruntówkach. Natomiast całą kotłownię mam wyliczoną na ok 20 tyś (zbiornik cwu 300 maxi i mały bufor niestety ) Myslę że na jesień ją odpalę więc już wkrótce bedę wiedział czy popełniłem błąd czy nie no i bez ściemniania napiszę o tym na forum. Będzie to więc reklama albo antyreklama tej pompy :)

map78
15-06-2014, 09:28
Przekonać się ich nie da bo większość instaluje cuda za 35000 wzwyż i jak widzą meetinga za 6825zł, to ich rozum nie przyjmuje że to może się opłacać.
Porażka..... jak człowiek może być ograniczony.


Forumowicze jeszcze pamiętają Twoja wycenę meetinga na ponad 18tys. zł do domku 100m2;) Więc farmazonów tu nie opowiadaj:sick:

mkm silesia
15-06-2014, 10:50
Po chyba rocznym zastanawianiu się chyba zdecyduję się jednak na meetinga 18 kw w wersji split. Wiem,wiem na pewno jest on gorszy od panasów nie mówiąc już o gruntówkach. Natomiast całą kotłownię mam wyliczoną na ok 20 tyś (zbiornik cwu 300 maxi i mały bufor niestety ) Myslę że na jesień ją odpalę więc już wkrótce bedę wiedział czy popełniłem błąd czy nie no i bez ściemniania napiszę o tym na forum. Będzie to więc reklama albo antyreklama tej pompy :)
Do P pewnie musiałbyś dołożyć koło 7 ~ 8 po 5 latach wyjdziesz na zero potem będziesz dopłacać do interesu.
Napisz jak z hałasem i funkcjonalnością sterownika i oby nie było tak jak z tymi tanimi autami u mnie straszy rudera gdzie te cuda sprzedawali

MAREKJANK
15-06-2014, 22:17
18000:- :eek: Tyle bym jednak za Chinczyka nie dal.... nawet z najlepszym Czerwcowym COP :D

Kup sobie niemiecką pompę, zapłać jak za niemiecką, płać rachunki jak niemiec, ale też zarabiaj w euro.
wtedy będziesz zadowolony

MAREKJANK
15-06-2014, 22:19
18000:- :eek: Tyle bym jednak za Chinczyka nie dal.... nawet z najlepszym Czerwcowym COP :D

jak widzę że od lutego 2013 ma ktoś 6479 postów to, albo jesteś na rencie, albo jest z Tobą bardzo źle.....

wihajster
15-06-2014, 22:32
Kup sobie niemiecką pompę, zapłać jak za niemiecką, płać rachunki jak niemiec, ale też zarabiaj w euro.
wtedy będziesz zadowolony
Jak kupi niemiecką za cenę niemiecką, to jakość również będzie miał niemiecką.

A chiński wynalazek wiadomo że ubogi do granic wytrzymałości, niech również będzie odpowiednio i proporcjonalnie tańszy.
Jeśli cena zbliża się do 20000zł, to ja czegoś także nie rozumiem, jak poprzednicy.

wihajster
15-06-2014, 22:43
Do P pewnie musiałbyś dołożyć koło 7 ~ 8 po 5 latach wyjdziesz na zero potem będziesz dopłacać do interesu.
Ooo proszę, to już się o "grunt" wyceny powietrznych ocierają ;)
A miały tanieć????

mkm silesia
15-06-2014, 23:13
Ooo proszę, to już się o "grunt" wyceny powietrznych ocierają ;)
A miały tanieć????

ostatnio zdrożały o 6% a tutaj chodziło o kompletna kotłownię z cwu 300l itd. porównywalna albo lepsza od tego chińczyka 18kw przy +15 i z 6kw przy -15

wihajster
15-06-2014, 23:29
ostatnio zdrożały o 6% a tutaj chodziło o kompletna kotłownię z cwu 300l itd. porównywalna albo lepsza od tego chińczyka 18kw przy +15 i z 6kw przy -15
Ale ja rozumiem o co chodziło.
O kompletną kotłownię za 27 - 28k.
Czyli tak jak napisałem, ociera się to o gruntową prawie..... 8 - 10 kW niezależnie od temperatury zewnętrznej.

mkm silesia
15-06-2014, 23:45
Ale ja rozumiem o co chodziło.
O kompletną kotłownię za 27 - 28k.
Czyli tak jak napisałem, ociera się to o gruntową prawie..... 8 - 10 kW niezależnie od temperatury zewnętrznej.

Z odwiertami?
tutaj też 8kw przy -15 i cop 2,5 to tylko o 1 gorzej od gruntowego "Strzegomia"

mik37
16-06-2014, 06:53
Ale ja rozumiem o co chodziło.
O kompletną kotłownię za 27 - 28k.
Czyli tak jak napisałem, ociera się to o gruntową prawie..... 8 - 10 kW niezależnie od temperatury zewnętrznej.
Jeśli Szanowny Wihajster zrobi mi kompletną kotłownie za cenę "ocierającą się" się o 27-28k to zapraszam do Kielc Koszt wiercenia w Świętokrzyskiem jest wysoki a kolektor poziomy odpada bo mam piasek. Najtańszy bodajże ghs wyszedł mi ponad 40 a wszystko dobrane na styk . Wiadomo że gruntówka jest lepsza ale nie ma co prowadzić "krucjaty" przeciw powietrznym. Aha ,gdybym miał gaz to miałbym wszystkie pompy głęboko w ...poważaniu

fachman19
16-06-2014, 07:00
Sama prawda

asolt
16-06-2014, 07:36
Wiadomo że gruntówka jest lepsza ale nie ma co prowadzić "krucjaty" przeciw powietrznym. Aha ,gdybym miał gaz to miałbym wszystkie pompy głęboko w ...poważaniu

Jak miałbym miec gaz to bym wybrał bufor z grzałkami w II taryfie, inwestycyjnie najtaniej, duzo, duzo taniej niz gaz, jednakowy koszt grzania i całkowity brak kosztów serwisu, to jakie zalety ma gaz?

Pyxis
16-06-2014, 09:29
Z odwiertami?
tutaj też 8kw przy -15 i cop 2,5 to tylko o 1 gorzej od gruntowego "Strzegomia"

Jesli dla Ciebie jako instalatora roznica COP o wartosc 1 to jest "tylko 1", to bron nas Boze przed takimi "fachfocami". :D

Pyxis
16-06-2014, 09:32
Aha ,gdybym miał gaz to miałbym wszystkie pompy głęboko w ...poważaniu

Ja mialem gaz 10 lat. Nidy wiecej i za zadna kase. :)

map78
16-06-2014, 10:38
Jeśli Szanowny Wihajster zrobi mi kompletną kotłownie za cenę "ocierającą się" się o 27-28k to zapraszam do Kielc Koszt wiercenia w Świętokrzyskiem jest wysoki a kolektor poziomy odpada bo mam piasek. Najtańszy bodajże ghs wyszedł mi ponad 40 a wszystko dobrane na styk . Wiadomo że gruntówka jest lepsza ale nie ma co prowadzić "krucjaty" przeciw powietrznym. Aha ,gdybym miał gaz to miałbym wszystkie pompy głęboko w ...poważaniu

Jakbyś miał gaz to dopiero byś płakał na wysokość rachunków, więc może lepiej dla Ciebie, że nie masz;)
A co do odwiertów to potwierdzam - gdyby ceny w realu były takie jak tu podają na fm to każdy miałby gruntówkę z odwiertami. Ja jak zbierałem wyceny to wszyscy zgodnie mówili, że poniżej 80zł/m i porządnie się nie da, więc po podliczeniu wychodziło mi najbiedniej 10tys. drożej niż porządna PW z chłodzeniem. Licząc optymistycznie, że dzięki lepszej sprawności zyskam rocznie 500zł na rachunkach to czas wyrównania wyjdzie 20 lat - sorry, ale to za długo. Za 20lat mogą być już inne technologie;)

mkm silesia
16-06-2014, 16:13
Jesli dla Ciebie jako instalatora roznica COP o wartosc 1 to jest "tylko 1", to bron nas Boze przed takimi "fachfocami". :D
No tak bo od października do kwietnia mam non stop -15

wihajster
16-06-2014, 21:45
Z odwiertami?
tutaj też 8kw przy -15 i cop 2,5 to tylko o 1 gorzej od gruntowego "Strzegomia"
A Ty uwzględniłeś w wycenie Mitsubishi ZUBADAN?
Nie? -to dlaczego ode mnie wymagasz więcej?
Przyjąłem dolne źródło poziome i już niewiele brakuje do powietrznej.

Jak komu indywidualne warunki gruntowe nie pozwalają, to co ja poradzę ;)

mkm silesia
17-06-2014, 05:37
A Ty uwzględniłeś w wycenie Mitsubishi ZUBADAN?
Nie? -to dlaczego ode mnie wymagasz więcej?
Przyjąłem dolne źródło poziome i już niewiele brakuje do powietrznej.

Jak komu indywidualne warunki gruntowe nie pozwalają, to co ja poradzę ;)

Poziomek? to raczej z chłodzenia nici trzeba doliczyć jakąś klime szczególnie jak jest poddasze użytkowe no i mieć dużą działkę to też kosztuje ;-)

wihajster
17-06-2014, 07:17
A w ogóle, to niezwykłe są parametry MD50D - bo o tym toczy się dyskusja? ;)

Pyxis
17-06-2014, 08:30
Poziomek? to raczej z chłodzenia nici trzeba doliczyć jakąś klime szczególnie jak jest poddasze użytkowe no i mieć dużą działkę to też kosztuje ;-)

Dzialki "na wsi" kupuje sie minimum 10 arow. Na takiej zrobisz kolektor poziomy bez problemu.
Jak kogos stac na kupno 7-arowej dzialki w miescie, to go bedzie i stac na odwierty. ;)

mkm silesia
17-06-2014, 15:40
Dzialki "na wsi" kupuje sie minimum 10 arow. Na takiej zrobisz kolektor poziomy bez problemu.
Jak kogos stac na kupno 7-arowej dzialki w miescie, to go bedzie i stac na odwierty. ;)

A ile wydałeś na klime tylko na poddaszu :-)

Pyxis
17-06-2014, 16:23
2x 3,5kW chodniczej w sumie za 5600 zl. Majatek to to nie jest, jak by nie patrzec. :)

mkm silesia
17-06-2014, 18:24
2x 3,5kW chodniczej w sumie za 5600 zl. Majatek to to nie jest, jak by nie patrzec. :)
No ale jednak i masz " wiatraki " na elewacji jakbyś miał pc pw a parter dalej bez klimy.
Pieniądze na dz na klime następna kasa a wszystko po to żeby mieć rachunek niższy o 300 ~ 500zł/rok no ale każdy ma wolny wybór ile inwestować w budynek.
Masz multi split czy dwie skrzynie wiszą bo taniej jest dwa pojedyncze :-)

Pyxis
17-06-2014, 19:02
No ale jednak i masz " wiatraki " na elewacji jakbyś miał pc pw a parter dalej bez klimy.
Pieniądze na dz na klime następna kasa a wszystko po to żeby mieć rachunek niższy o 300 ~ 500zł/rok no ale każdy ma wolny wybór ile inwestować w budynek.
Masz multi split czy dwie skrzynie wiszą bo taniej jest dwa pojedyncze :-)

Nie na elewacji, ale na kominie od strony ogrodu. Jednego widac bokiem a drugiego wogole, bo od strony kalenicy jest, ale to zawsze jakis dodatkowy grat. Urody na pewno nie dodaje.

Inwestycja w klime to chyba po to, zeby miec wyzsze rachunki, a nie oszczedzic, bo na czym niby ta oszczednosc? Na chlodzeniu latem?. Ona na chlodzenie potrzebuje pradu i kreci licznikiem. :)

Mam 2x split. Nie dlatego ze bylo taniej, tylko za porada instalatorow z tego forum i nie tylko z tego oraz ogladajac mozliwosci jednego i drugiego rozwiazania. Mam wrazenie, ze multisplit zatrzymal sie technologicznie jakies 3-4 lata temu, a nad splitami troszke popracowali. Multislit nie mial programowania dobowego, osuszania wymiennika po chlodzeniu, osuszania pomieszczenia, trybu snu i jeszcze paru drobniejszych i mniej przydatnych "bajerow".

mkm silesia
17-06-2014, 21:25
Nie na elewacji, ale na kominie od strony ogrodu. Jednego widac bokiem a drugiego wogole, bo od strony kalenicy jest, ale to zawsze jakis dodatkowy grat. Urody na pewno nie dodaje.

Inwestycja w klime to chyba po to, zeby miec wyzsze rachunki, a nie oszczedzic, bo na czym niby ta oszczednosc? Na chlodzeniu latem?. Ona na chlodzenie potrzebuje pradu i kreci licznikiem. :)

Mam 2x split. Nie dlatego ze bylo taniej, tylko za porada instalatorow z tego forum i nie tylko z tego oraz ogladajac mozliwosci jednego i drugiego rozwiazania. Mam wrazenie, ze multisplit zatrzymal sie technologicznie jakies 3-4 lata temu, a nad splitami troszke popracowali. Multislit nie mial programowania dobowego, osuszania wymiennika po chlodzeniu, osuszania pomieszczenia, trybu snu i jeszcze paru drobniejszych i mniej przydatnych "bajerow".

A co na to kominiarz?
Oszczędność na kosztach inwestycji i eksploatacji także w/g producentów chłodzenie płaszczyznowe jest tańsze w eksploatacji.
Poza tym nie ma problemu z legionellą i smrodkiem z klimatyzacji.

Pyxis
17-06-2014, 22:01
A co na to kominiarz?
Oszczędność na kosztach inwestycji i eksploatacji także w/g producentów chłodzenie płaszczyznowe jest tańsze w eksploatacji.
Poza tym nie ma problemu z legionellą i smrodkiem z klimatyzacji.

Przeciez nie jest zainstalowana do gory komina tylko z boku. :)

Ja potrzebuje 20-30 dni w roku ochlodzic 2 pomieszczenia na poddaszu. Ot i cala filozofia. Nie jest to klima kanalowa ktora sie trudno czysci. Plyn do dezynfekcji i deodoracji wymiennika to na Allegro 50 zl i pewnie starczy na pare latek (chyba, ze poprosze Ciebie o "serwis" za 150 zl ;)).
Jak sie powiedzialo A, to trzeba powiedziec B.

mkm silesia
17-06-2014, 22:37
Przeciez nie jest zainstalowana do gory komina tylko z boku. :)

Ja potrzebuje 20-30 dni w roku ochlodzic 2 pomieszczenia na poddaszu. Ot i cala filozofia. Nie jest to klima kanalowa ktora sie trudno czysci. Plyn do dezynfekcji i deodoracji wymiennika to na Allegro 50 zl i pewnie starczy na pare latek (chyba, ze poprosze Ciebie o "serwis" za 150 zl ;)).
Jak sie powiedzialo A, to trzeba powiedziec B.

No i na te 30 dni to wystarczy podłogówka + ewentualnie ściana.
Z punktu widzenia technicznego to ważniejsze jest umycie skraplacza to u ciebie technika alpinistyczna albo zwyżka ;)
Tutaj znajdziesz stopniodni chłodnicze
http://www.andretti.pl/wxdegreedetail.php

Pyxis
17-06-2014, 22:54
No i na te 30 dni to wystarczy podłogówka + ewentualnie ściana.
Z punktu widzenia technicznego to ważniejsze jest umycie skraplacza to u ciebie technika alpinistyczna albo zwyżka ;)
Tutaj znajdziesz stopniodni chłodnicze
http://www.andretti.pl/wxdegreedetail.php

Mowisz, ze legionella w jednostce zewnetrznej moze byc problemem? ;)
Z puntu widzenia technicznego, to ja tam mam obok komina wylaz i lawe kominiarska. Dostep pezproblemowy.

Policze mniej wiecej ile tych dni "chlodniczych" bedzie u mnie tego lata oraz ile te "wspaniale inwertery" nakreca na liczniku.

mkm silesia
17-06-2014, 23:01
Mowisz, ze legionella w jednostce zewnetrznej moze byc problemem? ;)
Z puntu widzenia technicznego, to ja tam mam obok komina wylaz i lawe kominiarska. Dostep pezproblemowy.

Policze mniej wiecej ile tych dni "chlodniczych" bedzie u mnie tego lata oraz ile te "wspaniale inwertery" nakreca na liczniku.

Nie - wysokie skraplanie jak wymiennik się zawali brudem z komina np. albo tym co lata z topoli - to jak wysoka temp. gz

Pyxis
17-06-2014, 23:22
Nie - wysokie skraplanie jak wymiennik się zawali brudem z komina np. albo tym co lata z topoli - to jak wysoka temp. gz

Przy moim paleniu nie grozi. Za malo pale i tylko brykietem drzewnym. Okopcony mam jedynie daszek od komina. Ogladalem to wczoraj z bardzo bliska.

Topolami tez mnie "straszyl" ten co instalowal. Widac na szkoleniach o tym mowia. ;)
Ludzie z pompami PW pewnie ze 2-3x do roku musza czyscic. Ta klima bedzie pracowala ze 150h w roku, a pompa ciepla PW pracuje pewnie z 1500h, a wiec 10x wiecej.


BTW:
Nie kojarze sytuacji doladowania czynnika do instalacji. Taszczyli na dach jakies manometry z rurkami i pompe prozniowa. Zadnego dodatkowego pojemnika czy czegos takiego nie przyuwazylem. Klima ma wg opisu 1kg czynnika i powyzej 5m instalacji powinno sie doladowac 20g/m. U mnie jest ten instalacji z 8-9m, powiniej jakies 60-80g dolozyc (R410A). Dopytywac i scigac? Moglem to przeoczyc?

mkm silesia
18-06-2014, 07:30
Przy moim paleniu nie grozi. Za malo pale i tylko brykietem drzewnym. Okopcony mam jedynie daszek od komina. Ogladalem to wczoraj z bardzo bliska.

Topolami tez mnie "straszyl" ten co instalowal. Widac na szkoleniach o tym mowia. ;)
Ludzie z pompami PW pewnie ze 2-3x do roku musza czyscic. Ta klima bedzie pracowala ze 150h w roku, a pompa ciepla PW pracuje pewnie z 1500h, a wiec 10x wiecej.


BTW:
Nie kojarze sytuacji doladowania czynnika do instalacji. Taszczyli na dach jakies manometry z rurkami i pompe prozniowa. Zadnego dodatkowego pojemnika czy czegos takiego nie przyuwazylem. Klima ma wg opisu 1kg czynnika i powyzej 5m instalacji powinno sie doladowac 20g/m. U mnie jest ten instalacji z 8-9m, powiniej jakies 60-80g dolozyc (R410A). Dopytywac i scigac? Moglem to przeoczyc?

He he jak chłopakom od klimy padnie zatowarowana chłodnia to nie trzeba będzie na szkoleniach powtarzać.
Przy pw wystarczy max 2 razy/rok miękką miotłą przejechać i raz na dwa trzy lata umyć.
Inwerter jak ma za mało czynnika to nie osiągnie max wydajności.

Pyxis
18-06-2014, 09:49
Jesli czynnika zamiast 1080g jest tam tylko standardowe 1000g, to jaka bedzie skala tego spadku maksymalneju sprawnosci?
Jak duzy to bled w sztuce ze strony instalatora?

wihajster
18-06-2014, 14:16
chłodzenie płaszczyznowe jest tańsze w eksploatacji.
Poza tym nie ma problemu z legionellą i smrodkiem z klimatyzacji.
Z zimną podłogą też nie ma problemu.
Dobry pomysł, zamontujmy chłodzenie od dołu a ogrzewanie od góry.... W szkole chodziłeś na mirabelki zamiast na fizykę?

mkm silesia
18-06-2014, 15:32
Z zimną podłogą ma problemu.
Dobry pomysł, zamontujmy chłodzenie od dołu a ogrzewanie od góry.... W szkole chodziłeś na mirabelki zamiast na fizykę?
A powiedz to tym u których działa
Proponuję udać się do zabytkowych obiektów w których to działa od ho ho widać kiedyś lepiej uczyli fizyki.
Kiedyś używali do tego wody z górskich rzek ale tera jest forum muratora a ten beton co tu pisze wie lepiej.
A w basenie m. śródziemnego do teraz nie izoluje się podłóg jak myślisz po co

mkm silesia
18-06-2014, 16:04
Jesli czynnika zamiast 1080g jest tam tylko standardowe 1000g, to jaka bedzie skala tego spadku maksymalneju sprawnosci?
Jak duzy to bled w sztuce ze strony instalatora?
To 8% braku czy to odpowiada wydajności mniejszej o 8% to może wie producent.
Sam musisz sobie odpowiedzieć czy to duży czy mały błąd.
Gdyby to było mało znaczące producent nie wymagałby uzupełniania.

Pyxis
18-06-2014, 20:55
Sam widzisz jak to jest z instalatorami. Na chwile oko oderwiesz i juz Cie rypia....
A ja im mineralke z lodoweczki... koowa ... guma i waskie drzwi. :)

mkm silesia
18-06-2014, 22:10
Sam widzisz jak to jest z instalatorami. Na chwile oko oderwiesz i juz Cie rypia....
A ja im mineralke z lodoweczki... koowa ... guma i waskie drzwi. :)

przyznaj szukałeś najtaniej więc chłopaki zaoszczędzili na czynniku ;)
jak masz najtańszy lg to zarobili po 800zł minus materiały na sztuce o ile podajesz cenę netto to się dziwisz że liczyli każdy grosz - cennik mam z 2013:)
to nic u mnie jest gość co robi za 300 (te z castoramy)bo dostał kiedyś dotację na firmę w tym roku nie robi bo fura się sypnęła a on goły :)
słyszałem że na koniec to robił taki numer że podpinał puste butle i kasował za czynnik ale był najtańszy :)

Pyxis
18-06-2014, 22:20
przyznaj szukałeś najtaniej więc chłopaki zaoszczędzili na czynniku ;)

Facet kupuje u mnie lacze internetowe. "Poczestowal" pracownikow co instalowali mu neta wizytowka. Ta trafila do mnie na biurko. Akurat myslalem o klimie i sie napatoczyla. Zadzwonilem i popwiedzialem co potrzebuje. Facet zaproponowal Gree i kwote za calosc z instalacja. Po szperaniu w necie i rekonesansie co to jest to "Gree", zgodzilem sie i nawet nie zajaknalem co do ceny (2800,- z instalacja od sztuki do reki). Ja przygotowalem zasilanie i ja przygotowalem przepusty w dachu. Czego do ciula jeszcze oczekiwal? "Clintona" po robocie? ;)

mkm silesia
18-06-2014, 22:54
a wiesz na pewno że nie dołożyli czynnika?

Pyxis
18-06-2014, 23:38
Przeczytaj PS w moim poscie #191 na gorze tej strony.

clarnet
19-06-2014, 15:26
No dziwię ci się Pyxis, że się zdecydowałeś na montaż 2 agregatów na kominie na skośnym dachu.
Pomijam kominiarza i estetykę, ale wyobraź tam sobie serwis i ewentualną naprawę
Nie dziw sie więc, że nikt nie taszczył tam wagi elektronicznej, nie ustawił jej, nie wypoziomował, nie położył 11kg butli i nie wpuścił 80g freonu do klimy, która jest tuż, tuż.
No ale lepiej sprzedać klime na kominie niż żadnej.
Pewnie nawet nie mieli o tym pojęcia, ani w standardzie takiej procedury. Zresztą cena dość niska.
A co do samej ilości czynnika - to 10% niedobór czynnika skutkuje 20% większym poborem prądu.
Zartobliwie napiszę, byś się tym nie martwił, bo pewnie będziesz chłodził akumulacyjnie w taniej taryfie i jeszcze na tym zaoszczędzisz.
Bo jak nie to musisz dodać to do kosztów ogrzewania :D
A na poważnie - jak ma być tyle, a tyle czynnika to tyle ma być i warto go uzupełnić.
pzdr

Pyxis
19-06-2014, 17:28
Dlaczego mi sie dziwisz?

O estetyke nie trzeba sie martwic, bo widac tylko jedna jednostke i przy moim kominie z 2 ciagami dymowymi i 4 kanalami wentylacyjnymi ta jednostka zewnetrzna sie zgubila. W fazie projektu spodziewalem sie duzo wiekszej szpetoty, dlatego naciskalem mocno na multisplita. Duzo bardziej szpeci talerz od satelitki, bo jest 2x bardziej widoczny. Zreszta to akademicka dyskusja. Innej opcji montazu po prosty nie bylo (bez ostrej demolki w domu) i albo moglem miec na kominie, albo wogole. :).

Tuz przy wylazie i obok lawy kominiarskiej ani montaz nie byl karkolomny, ani serwis nie bedzie. Jesli tego czynnika nie dolozyli, to raczej z lenistwa czy pospiechu (konczyli montaz po 20:00) niz z racji tego, ze to na kominie.