PDA

Zobacz pełną wersję : Czy dach został zakończony poprawnie??



lajonus
20-02-2014, 17:33
Miałem z wykonawcą podpisaną umowę dotyczącą wymiany pokrycia dachowego, dość lakoniczną, bez szczegółów.
Zapłaciłem, kwota była podana, umowa na piśmie, podpisana, jedyne zastrzeżenie jakie uczynił wykonawca, że nie daje gwarancji na regipsy.
Fragmenty umowy
1. Inwestor powierza, a Wykonawca zobowiązuje się do wykonania robót budowlanych polegających na budowie domu jednorodzinnego przy ul. .
2. Szczegółowy zakres prac, objętych umową, wynika z załącznika do umowy.
Załącznik 1
- zdjęcie dachówki
- łaty ,kontrłaty
- folia
- dachówka ceramiczna Roben
- opierzenia
-ocieplenie poddasza
- rynny metalowe
Tak to wyglądało
Brak jest podbitki, wykończenie nie jest całkowite i estetyczne. Wykonawca twierdzi, że nic nie było na temat szczytów w umowie i nie widzi potrzeby wykonania prac bez dodatkowych opłat, że za umówioną cenę to wymagam zbyt wiele.
Dach wygląda tak:
244138244139244140244141244142

Chciałbym wypowiedzi dekarzy lub rzetelnych wykonawców na temat czy w opisanym przypadku mam prawo domagać się zakończenia dachu.

Nie wiem czy mój dach został wykonany w całości czy w części.

Jan P.
20-02-2014, 18:15
Powinna być jeszcze jedna blacha na wiatrówce. W pionie , zagięta pod spód. To jest opierzenie. Jan

Andrzej Wilhelmi
20-02-2014, 19:48
Co mają płyty gipsowe dodachu? Czy Twój wykonawca robił też elewację? Kto załatwiał materiał? Jak widać przyoszczędziłeś na dachu maksymalnie. Szczyty obrobione tandetnie. Mocowanie wkrętów przypadkowe (gdzie popadnie). Zakończnie blach przy rynnie z każdej strony inaczej, źle domierzone (wstawiony jakiś kawałeczek). Folia pofałdowana, wygląda tak jakby nie robił tego dekarz. Tak jak wspomniał Jan brakuje drugiej obróbki, która ewidentnie należy do dekarza i powinna być wykonana w cenie dachu. Elewacja na szczycie doprowadzona praktycznie do folii, ostra krawędź tynku może ją uszkodzić. Folia wprowadzona do rynny, brak obróbki blacharskiej, na którą powinna być wyprowadzona. Za duży rozstaw pomiędzy hakami rynny, ostatni hak za daleko od końca. Lej spustowy zamontowany przy końcu rynny brak haka (haki powinny być po obu stronach leja). Brak czapy na kominie. Jak szybko nie zostaną zamknięte szczyty to folia ulegnie degradacji. Pozdrawiam.

pan Żubr
20-02-2014, 19:56
wrzuć jeszcze zdjęcia obróbki komina

lajonus
20-02-2014, 20:45
Na dachach nie znam się wcale. Przyszedł "dekarz" powiedział, że za umówioną kwotę zrobi mi dach i zrobił. Płyty nie mają nic. Elewacji nie robił, dach i poddasze, materiał w gestii wykonawcy.
Jakie mama szansę na ewentualne dochodzenie swoich racji, że jest do dupy?

Andrzej Wilhelmi
20-02-2014, 23:04
Gdybyś nie zapłacił wszystkiego to by zrobił. Opinię w tej sprawie powinien wystawić Ci kierownik budowy. Niech napisze, że dach nie skończony i napisze czego brakuje i co należy poprawić. A tak na marginesie to kto zdecydował, że nie będzie dachówek skrajnych (szczytowych)? Bo jak nie Ty to te blaszane obróbki są do wywalenia a w ich miejsce wykonawca musi wstawić dachówki szczytowe. Na podstawie opinii kierownika budowy wezwij pisemnie wykonawcę do dokończenia robót. Gdy odmówi pozostaje tylko droga sądowa. Czasami skutyki przynosi pismo z kancelarii adwokackiej. Rozumiem, że wykonawca wystawił Ci fakturę i udzielił gwarancji. W Twoim przypadku nie ma znaczenia czy jest szczegółowy zakres rót bo to o czym piszemy jest nieodzowną częścią dachu. Pozdrawiam.

Małgoś83
21-02-2014, 09:08
Nie znam się na dachach ale jako osoba z zewnątrz która interesuje się teraz dachami bo sama będę miała zmieniany na swoim domu muszę przyznać, że załamałabym się widząc tak zrobiony dach u siebie.. jak już wcześniej Panowie się wypowiedzieli to skrajne dachówki powinny być położone zamiast tej szpetnej blachy no chyba,że zdecydowałeś się na blachę tnąc koszty..folia pozawijana jakby gdzieś im się śpieszyło.. nie no to jest beee... walcz o poprawkę!

lajonus
21-02-2014, 13:10
Zbierając Wasze opinie szykuję się do walki.
Kierownika budowy nie było, był remont dachu.
Gwarancja na wykonane prace jest na okres dwóch lat w umowie.
Czyli szczytowe, brzegowe dachówki i sposób wykończenia (podwinięcia folii), a podbitka szczytowa we własnym zakresie jak zostanie porządnie zakończona folia.?

bracki88
21-02-2014, 18:17
Ile płaciłeś od metra za tą "robotę" ?

lajonus
22-02-2014, 08:21
Ile płaciłeś od metra za tą "robotę" ?

Cena była łącznie z innymi robotami, np. adaptacja poddasza.

Małgoś83
23-02-2014, 16:11
Z tego co zrozumiałam to w umowie nie było mowy o podbitce? ja z dekarzem jestem umówiona na wymianę dachówki i zrobienie podbitki.