PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacje wod.-kan i co problem z wykonawcą



asia1007
21-02-2014, 16:30
Może ktoś pomoże. Podpisałam umowę na wykonanie prac wod.-kan i co. Niestety z powodu opóźnień na budowie wykonawca nie mógł rozpocząć prac. Teraz wezwał mnie przez prawnika do umożliwienia mu rozpoczęcia prac. Nawet nie zadzwonił. W tej sytuacji to raczej trudno będzie mi z nim współpracować. Jeżeli rozwiążę umowę będę musiała zapłacić karę. Nie wiem co mam robić.

Mareks77
20-05-2014, 08:11
Może ktoś pomoże. Podpisałam umowę na wykonanie prac wod.-kan i co. Niestety z powodu opóźnień na budowie wykonawca nie mógł rozpocząć prac. Teraz wezwał mnie przez prawnika do umożliwienia mu rozpoczęcia prac. Nawet nie zadzwonił. W tej sytuacji to raczej trudno będzie mi z nim współpracować. Jeżeli rozwiążę umowę będę musiała zapłacić karę. Nie wiem co mam robić.

Jeśli w umowie nie zawarłaś terminu rozpoczęcia prac to niestety chyba nie będziesz miała wyjścia. Poza tym rozumiem że opóźnienia wykonania prac wod. kan było spowodowane opóźnieniami w innych pracach budowlanych więc wina że on nie wykonał leży po stronie inwestora. Poza tym wykonawca jak będzie chciał to może obciążyć ciebie kosztami swojej działalności ponieważ ty go nie wpuściłaś a przez oczekiwanie na twoją gotowość do zlecenia on mógł nie dotrzymać terminu w innej umowie.