PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż podbitki VOX - zgodnie z osią krokwi, czy poziomo?



wolfau
23-02-2014, 22:08
Witam

wytypowałem na dach podbitkę VOX, zastanawia mnie tylko sposób montażu, czy montowaliście kiedyś ww. podbitkę w taki sposób, jak na fotce?
są jakieś przeciwskazania? myślę, że to rozwiązanie może być prostsze i tańsze, podzielacie moje widzimisie? będę wdzięczny za opinie fachowców.

SC

Andrzej Wilhelmi
25-02-2014, 21:17
Rozumiem, że pokazując spsób montażu łat sugerujesz montaż podbitki w płaszczyźnie krokwi pod skosem?
Prostsze i tańsze ale od czego? Jak łata przy desce okapowej ma być profilowana tak jak na rysunku to ani prostsze ani tańsze od poziomego. Spody krokwi nie muszą i bardzo często nie są w jednej płaszczyźnie więc konieczne staje się wyprowadzenioe tej płaszczyzny. Podbitki będzie więcej niż przy poziomym montażu. W przypadku dachu kopertowego bardzo pracochłonne wyprowadzenie naroża. Na pocieszenie dodam, że mam tak u siebie zrobione ale tylko dla tego, że dość szeroki okap powodował wejście podbitkli w okno. Pozdrawiam.

wolfau
25-02-2014, 21:33
Witam,

dziękuję za opinię, zastanawiam się nad takim montażem, bo taki wydaje mi się bardziej odpowiedni. Klamka jeszcze nie zapadła i na pewno uwzględnię jeszcze inne. Spody krokwi są w 1 płaszczyźnie, wszystkie są jednakowe, jednak bardzo dokładnie tego jeszcze nie zmierzyłem i może wystąpić tu jakaś mała różnica. Najbliższy weekend pokaże. Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję!

Andrzej Wilhelmi
25-02-2014, 22:20
Zapomniałem Ci powiedzieć, że takie rozwiązanie poszerzy deskę okapową (szeroki pas podrynnowy). Można to obejść podcinając krokwie ale wówczas podbitka składa się z dwóch elementów: przy okapie kawałek poziomo a dalej po skosie. Wykonywałem taki montaż drewnianą podbitką. W pvc listwy "J" otworzą szczelinę, profi "H" może być za sztywny. Pozostałoby podcinanie deski od spodu (bardzo pracochłonne). Pozdrawiam.

wolfau
25-02-2014, 22:23
Dzięki, Andrzeju - czy Masz może fotkę jak to wygląda u Ciebie?

SC

Andrzej Wilhelmi
25-02-2014, 22:35
Jak mi podasz adres e-mail to Ci wyślę ale za kilka dni bo aktualnie pracuję poza Łodzią. Pozdrawiam.