PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktos buduje dom GLX 15 Studio Atrium



Ed
21-07-2004, 10:07
Czy ktos buduje dom GLX 15 Studio Atrium?
Ja jestem na etapie wyboru projektu. Czy mozecie sie podzielic doswiadczeniami z tym projektem?
Moze macie ochote ocenic ten projekt.
Podaje link: http://www.studio-atrium.com.pl/atrium.php?p=po&pid=14

Pozdrawiam

Wwiola
21-07-2004, 10:58
Dom wygląda ładnie, ja generalnie lubie takią spokojną w formie (a przez to nie drogą) architekture. A oto kilka uwag :
1. Prysznic na parterze jest niezbedny moim zdaniem w każdym domu, a w tym, w którym jest na dole dodatkowy pokój tym bardziej. Musisz zastanowic sie gdzie go wcisnąc
2. Przedsionek jest bardzo ciasni nie miesci sie w nim żadna szafa, w dodatku w holu tez nie za brdzo jest gdzie te szafe umieścic - gdzie będziesz tyrzymał budty i płaszcze ???
3. Kuchnia wygląda na dość wąską, ale to moze złudzenie. Miedzy rządami szafek powinno być co najmniej 1,6m
4. Kominek przeniosłabym na ścianę od wc mysle, ze lepiej wyglądałby tak w centralnym miejscu wóczas kąt wypoczynkowy byłby nieco przestronniejszy Poza tym rozprowadznie ciepła z centralnie usytuowanego kominka byłoby prostsze
5. Bardzo małe pom gospodarcze = brak miejsca na pralke, zresztą górna łazienka też kiszkowata w dodatku z kominem w srodku.
6. Sypialnia nr 6 kiszkowata. Potzreba ci 4 sypialnie + 5 na dole? Jesli nie to może warto w pokoju nr 6 zrobic super łazienke (zrezygnowac wówczas z balkonu, który moim zdaniem i tak jest zbedny a w miejscu łazienki zrobic garderobe dostepną z sypialni 4 (mogłaby to byc sypialnia małżeńska). wtedy trzeba byłoby troche zmienic usytuowanie komina, ale i tak jest on w dość niefortunnym miejscy. Mysle ze przeniesienie go na przeciwną scianę byłoby lepszym rozwiązaniem (przewody od kominka byłyby w drugim kominie tym przy wc w zwiazku z przeniesieniem kominka)
7. dzrwi do pokoi przy samej ścianie zabieraja powierzchnię. Zwasze warto zostawić za drzwiami troche miejsca choćby na regał czy wieszak
8. Brak bezpośredniego połaczenia dmu z garazem - dla niektórych to moze byc zaleta nie wada

kroyena
21-07-2004, 12:30
Do Wwioli bym dołożył.
No łazienek i luster trochę ubogo jak na tyle pokoi.
Do tego będzie nieźle wiało między garażem, a domkiem i zrobi się dysza do wychładzania ścian.
To złudzenie balkonu z 6. bym zlikwidował i nakrył daszkiem.
Te okno narożne w 5. niby fajne, ale trochę drogo będzie.
Tak nie za bardzo rozumiem ten drugi ciężki komin służący jedynie do wentylacji.
Ogólnie bryła z rzutu fajna, ale się zdziwiłem tym garażem na planie.

Ed
21-07-2004, 12:59
Wielkie dzieki za Wasze uwagi. Szukam projektu dalej... Moze macie jakis pomysl?

kroyena
21-07-2004, 14:57
O nie tak się nie bawimy. Znajdźcie sobie następny atrakcyjny, a potem do naniesienia uwag. Zresztą każdy projekt i własne zmiany mozna bronić. :wink:

PS. Jak możesz to przejedź się po moim http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=28909

Ed
21-07-2004, 16:08
W GLX 15 nie zwrocilismy uwagi na waska kuchnie - sprawa nie do obrony. Chyba zeby poszerzyc dom. Po odjeciu szerokosci szafek po obu stronach kuchni zostaje ok. 1,25 m. To zdecydowanie za malo :cry: . Pozostale kwestie rozwiazalismy inaczej. Nawet zrobilismy rysunek, tylko nie wiem jak go wkleic... :oops: abyscie go mogli zobaczyc.

Podoba nam sie rowniez projekt Dom w hortensjach ale zdecydowanie z innymi balkonami lub wogóle bez balkonow.
Link:
http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m3f02afc1ce6ec&intra=fecb4cabcbf89757e976929e9b5eb86c&crc=618fe96c9f004ccd1e4d80b23656eac8&intra=fecb4cabcbf89757e976929e9b5eb86c

Pozdr

[/img]

Ed
21-07-2004, 17:00
Czesc Kroyena,

Projekt ogolnie ladny. Cos podobnego widzialem w rzeczywistosci. Zastanawiam sie czy sypialnie nie sa za male.
Schody na poddasze chyba beda bardzo strome i waskie.
Czy zamierzasz zagospodarowac poddasze pozniej?
Na dole brakuje garderoby, a WC bym powiekszyl i dodal tam prysznic
aby uniknac porannych korkow.
Super okno w salonie.

Pozdr

kroyena
22-07-2004, 07:12
Dzięki, prysznic jak najbardziej.
Na m2 nic nie poradzę kasiorka.
Poddasze jak najbardziej później, kasiorta too. Tym bardziej, że przekrój na wysokości 1m.
Schody może zakończe jakimsik zabiegiem, albo co.

Ed
23-07-2004, 16:15
Dom wygląda ładnie, ja generalnie lubie takią spokojną w formie (a przez to nie drogą) architekture. A oto kilka uwag :
1. Prysznic na parterze jest niezbedny moim zdaniem w każdym domu, a w tym, w którym jest na dole dodatkowy pokój tym bardziej. Musisz zastanowic sie gdzie go wcisnąc
2. Przedsionek jest bardzo ciasni nie miesci sie w nim żadna szafa, w dodatku w holu tez nie za brdzo jest gdzie te szafe umieścic - gdzie będziesz tyrzymał budty i płaszcze ???
3. Kuchnia wygląda na dość wąską, ale to moze złudzenie. Miedzy rządami szafek powinno być co najmniej 1,6m
4. Kominek przeniosłabym na ścianę od wc mysle, ze lepiej wyglądałby tak w centralnym miejscu wóczas kąt wypoczynkowy byłby nieco przestronniejszy Poza tym rozprowadznie ciepła z centralnie usytuowanego kominka byłoby prostsze
5. Bardzo małe pom gospodarcze = brak miejsca na pralke, zresztą górna łazienka też kiszkowata w dodatku z kominem w srodku.
6. Sypialnia nr 6 kiszkowata. Potzreba ci 4 sypialnie + 5 na dole? Jesli nie to może warto w pokoju nr 6 zrobic super łazienke (zrezygnowac wówczas z balkonu, który moim zdaniem i tak jest zbedny a w miejscu łazienki zrobic garderobe dostepną z sypialni 4 (mogłaby to byc sypialnia małżeńska). wtedy trzeba byłoby troche zmienic usytuowanie komina, ale i tak jest on w dość niefortunnym miejscy. Mysle ze przeniesienie go na przeciwną scianę byłoby lepszym rozwiązaniem (przewody od kominka byłyby w drugim kominie tym przy wc w zwiazku z przeniesieniem kominka)
7. dzrwi do pokoi przy samej ścianie zabieraja powierzchnię. Zwasze warto zostawić za drzwiami troche miejsca choćby na regał czy wieszak
8. Brak bezpośredniego połaczenia dmu z garazem - dla niektórych to moze byc zaleta nie wada




:wink: Zdecydowalismy sie na GLX 15. Garaz podwojny, przyklejony do domu. Lazienke u gory poszerzamy kosztem pok 2 , a z 2 robimy garderobe i pralnie. Z powodu waskiej kuchni (wielkie dzieki za spotrzezenie Wwiola :) ) poszerzamy dom o ok 60 - 80 cm.
WC na dole powiekszamy i dolkadamy tam prysznic.
Zastanawiamy sie jeszcze nad garazem - czy nie zrobic nizszego dachu - ten moze wygladac troche jak stodola.
Napiszcie co sadzicie o tym.
Pozdrowienia

markes
23-07-2004, 19:07
Nareszcie ktoś wybrał mój projekt (no prawie ja mam GLX5 w wersji 2 rodzinnej z teściami niestety)

myślałem że nikomu juz się nie podoba taki mały i przytulny domek.

Ja u siebie zmieniłem niewiele
1.Zamknąłem klatkę schodową (żeby teściowie mi nie włazili)
2.Zlikwidowałem 2 WC na parterze dzięki czemu uzyskałem powierzchnię na szafę.
Myślałem o zlikwidowaniu wykuszu i poszerzeniu domu o 1m ale architekt mi odradził bo byłby problem z symetrią kominów
3. powiększyliśmy wykusz tak aby mieścił się 6osobowy stół zo skutkuje zmianą stopu z Teiwy n Monolityczny
Ps. z czego zamierzasz budować ja z porotermu 25 + steropian + kinkier jak starczy kasy.
Pozdrawiam

Ed
23-07-2004, 20:56
Witaj Markes

ja tez myslalem, ze jestem osamotniony z 15 tka. Uff :) . Komus sie jeszcze podoba.
My bedziemy budowac z Porothermu 44 mur jednowarstwowy.
Z kominami to chyba racja - nie pomyslelismy o tym. Kuchnia jest strasznie kiszkowata w orginale - ma 2,35 m szerokosci. Jak odejmiesz
1.2 (szafki) to zostaje 1,15 luzu.
Na jakim etapie budowy jestes? My startujemy na wiosne.

markes
31-07-2004, 11:18
Jestem na etapie załatwiania dokumentów ( od lutego czekam n aWarunki zabudowy)
Ale i tak ten rok przeznaczyłem na prace przygotowawcze
1 Podłączenie porądu już zrobine
2.Ogrodzenie wczoraj skończyłem dwa tygodnie urlopu poszło
3.Dolumentacja w toku
4 We wrześniu planuję wylać fundamenty z guchy bo nie mam jeszcze wody
A na wiosnę rusza czła budowa już mam umówioną ekipę chcą 14tyś zł za pstawienie domu bez dachu

A ile u ciebie i skąd jesteś pozdrawiam .