PDA

Zobacz pełną wersję : Membrana dachowa i szczelina?



kipi
23-02-2014, 22:45
Niedługo rozpoczynam ocieplanie poddasza i mam dyskusję z wykonawcą odnośnie szczeliny pomiędzy wełną a membraną dachową. Wykonawca chce zrobić taką szczelinę na 3 cm jak to się robi przy pełnym deskowaniu a ja wolałbym jednak zmieścić jak najwięcej wełny przy jak najmniejszym opuszczaniu sufitu i skosów, które i tak są nisko.
Kąt nachylenia dachu 40 stopni, dachówka ceramiczna, na każdej połaci po 3 dachówki wentylacyjne przy kalenicy, długość połaci około 5m. Krokwie 18 cm wysokie. Dach bez deskowania - z membraną Ventia.

Czy można pomiędzy krokwie dać 18 cm wełnę, żeby przylegała do membrany, czy grozi jej zawilgocenie?

tomraider
23-02-2014, 23:06
Wykonawca bardzo dobrze radzi , daj szczelinę, poddasze zawsze jest za mało wentylowane .

zeusrulez
24-02-2014, 06:45
Niedługo rozpoczynam ocieplanie poddasza i mam dyskusję z wykonawcą odnośnie szczeliny pomiędzy wełną a membraną dachową. Wykonawca chce zrobić taką szczelinę na 3 cm jak to się robi przy pełnym deskowaniu a ja wolałbym jednak zmieścić jak najwięcej wełny przy jak najmniejszym opuszczaniu sufitu i skosów, które i tak są nisko.
Kąt nachylenia dachu 40 stopni, dachówka ceramiczna, na każdej połaci po 3 dachówki wentylacyjne przy kalenicy, długość połaci około 5m. Krokwie 18 cm wysokie. Dach bez deskowania - z membraną Ventia.

Czy można pomiędzy krokwie dać 18 cm wełnę, żeby przylegała do membrany, czy grozi jej zawilgocenie?

Teoretycznie Ty masz rację, bo tak przedstawiają rysunki. Jednak on praktycznie - bo zabezpiecza się przed wypchnięciem membrany.
To co mój przedmówca napisał, uważam za ważny argument, dodatkowo ryzyko wypchnięcia membrany, zamknięcia przepływu powietrza - problem gotowy. Niestety o takich rzeczach jak grubość izolacji myślimy podczas projektu.

Pozdrawiam
Z.

kipi
26-02-2014, 19:41
Dziękuję za rady. Będzie jednak ze szczeliną dla świętego spokoju :-)