PDA

Zobacz pełną wersję : Golband 2, 3 warstwy, gruntowanie



kumitsu
24-02-2014, 08:25
Witam,

wykonuję remont pokoju w przedwojennym domu. Na kilku niewielkich ścianach była konieczność pozbycia się starego tynku i zdecydowałem się wykonać nową warstwę tynku Goldbandem. Ściana jest nierówna na tyle, że średnio muszę położyć warstwę grubości 2-4cm.

Wykonałem już pierwszą warstwę grubości ok. 1cm i teraz mam kilka pytań:

1. Czy mogę nałożyć więcej niż 2 warstwy Goldbandu?
2. Czy przed położeniem kolejnej warstwy Goldbandu poprzednią (wyschniętą) należy zagruntować?

Mozej
24-02-2014, 10:15
Mogę Ci powiedzieć jak to u mnie wyglądało. Dom kostka z lat 80. Cały dom w płytach karton gips z nielicznymi wyjątkami. Jedynym z wyjątków jest ściana w sypialni. Ścianę stanowi Goldband o grubości 3-6 cm. Tak krzywa była ściana... Na całości wtopiona siatka elewacyjna, żeby to wzmocnić. Trzyma się i nie odpada od prawie roku. Nakładając kolejne warstwy zraszałem tylko obficie wodą. Zastrzegam, że nie są to rady, a doświadczenia partyzanckie ;)

kumitsu
02-03-2014, 17:02
Dzięki za odpowiedź. Tak się składa, że mam akurat kawałek siatki elewacyjnej, wiec rozważę jeszcze czy jej nie zastosować.

Tak czy inaczej chętnie poznałbym jeszcze opinię innych użytkowników na temat zadanych przeze mnie pytań w pierwszym poście.

Pozdrawiam.

theme
05-03-2014, 20:09
Zastanawiałbym się, czy takich krzywizn nie zrobić płytą GK.
Jeśli chcesz Goldbandem jechać ściany, to nie musisz ich gruntować (oczywiście jeśli kładziesz warstwę po warstwie a nie czekasz miesiąc pomiędzy kolejnymi podejściami).