PDA

Zobacz pełną wersję : Imitacja klinkieru, płytki na elewacji



Bullineczka
24-02-2014, 14:19
Witam, potrzebuję informacji jak w temacie szukałem na ten temat ale nic konkretnego. Planuję takie coś zrobić i szukam sposobu podstawowe założenia to tanio i dobrze :lol2: Widziałem w necie jakieś szablony, jakieś płytki elastyczne ale to nie to. Myślę bardziej o zrobieniu jakiegoś szablonu stalowego i natrysku tynku cieniutko a następnie fuga. Może ktoś ma coś podobnego?

fighter1983
24-02-2014, 14:35
a jaki jest budzet ? bo ciekawe jest to... ze plytka jest imitacja cegly... a TY chcesz imitowac imitacje....

Balto
24-02-2014, 19:36
W ramach ciekawostek - na jednych targach proponowali tego typu patent w postaci tynku robionego "na dwa etapy". Etap I - tynk biały, tradycyjny c/w , etap II - tynk także c/w ale zdecydowanie mniej cementu a deczko więcej wapna, wypełniacza nie pomnę, barwiony w masie, na w miarę jednolity kolor. Po nałożeniu metoda "palcowo - paznokciową" robiono fugę imitującą odgraniczenie kamienia...

Bullineczka
25-02-2014, 06:58
metoda "palcowo - paznokciową" trochę czasochłonna bardziej skłaniałbym się do jakiegoś szablonu i tynk cienko warstwowy (tarabona, może -teraz mi przyszło do głowy) tak żeby nie był to "zwykły" baranek.

Balto
25-02-2014, 19:49
Każda jest taka - tynk cienkowarstwowy ma circa 2 mm (minimalnie ponad grubość ziarna jakie jest w wypełniaczu, dlatego piszę circa). Ty musisz mieć tynk dwuwarstwowy : podkład jednego koloru i nakładany drugi, który potem np. metodą paznokcia wydrapiesz (masz dwa kolory) lub jeden - ale tez grubiej nałoży by byly te wszystkie "imitacje fug" normalnie widoczne.

Bullineczka
26-02-2014, 09:24
Taką opcję tez biorę pod uwagę. Zastanawiam się jeszcze na takim czymś: na klej farba sylikatowa w kolorze późniejszej fugi lub prawdziwa fuga do klinkieru nałożona w minimalnych w tym przypadku rowkach.

Michał Kowalski
03-06-2014, 12:52
Witam,

najprostszym rozwiązaniem jest MATHERMIC.

Jedna warstwa do montażu. Ocieplenie z poliuretanu połączone (trwale) z ozdobną warstwą klinkierową.

Pozdrawiam

Tuznajdziesz.pl
03-06-2014, 14:58
Myślę bardziej o zrobieniu jakiegoś szablonu stalowego i natrysku tynku cieniutko a następnie fuga. Może ktoś ma coś podobnego?

Są gotowe szablony tekturowe specjalnie do tynkowania - może spytaj jednego z producentów (http://tuznajdziesz.pl/produkty/firma/dryvit-systems-usa-europe-sp-z-oo-45?utm_source=forum%20muratordom&utm_medium=link_w_postach&utm_campaign=wpisy_na_forum_mdom):rolleyes:

Wojciech010
31-03-2019, 09:54
Kiedyś kupiliśmy imitację klinkieru - dramat.. płytki poodpadały ze ścian, szkoda gadać. Nie polecam...