PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja "zawilgocony bunkier"



MicMic
24-02-2014, 19:05
Witam forumowiczów.

Chciałbym prosić o poradę. Posiadam bunkier o powierzchni 50m2, wys. ok 2,5m. Chciałbym zrobić w nim salę prób. Problem niestety jest taki, że ściany są bardzo wilgotne- wręcz lekko przegnite. Niedaleko znajduje się morze- jakiś kilometr. Nie ma za bardzo możliwości naprawy izolacji zewnętrznej. Co mogę zrobić aby przywrócic normalne warunki?

Skułem wszystkie tynki, teraz mam zamiar osuszyć pomieszczenie za pomocą nagrzewnicy i dobrej wentylacji, oraz odgrzybić wszystkie ściany za pomocą odpowiedniej chemii, jednak wiem, że problem może być ciężki do rozwiązania dlatego...

Myślałem, aby zbudować pomieszczenie w pomieszczeniu z płyt osb zabezpieczonych grubą folią z zewnątrz, wprowadzając do środka nowego pomieszczenia nową wentylację. Czy waszym zdaniem jest szansa na 100% odcięcie się od starego, zawilgoconego pomieszczenia? Zaznaczam, że interesuje mnie rozwiązanie prowizoryczne na jakieś 2-3 lata...

Sonicsquad
24-02-2014, 19:43
Witam serdecznie.
Pytanie czy jest to bunkier czy schron - jest wieka różnica. Czy jest wolnostojący?
Jednym z zabezpieczeń bunkrów jest okrywa płaszczem ziemnym. Sam beton izolowany był smołą lub innymi środkami chemicznymi. Trzeba by zdjąć starą ziemię, odnowić izolację i usypać nowy płaszcz.

Podaj rodzaj bunkra i ew zdjęcia.