PDA

Zobacz pełną wersję : Balustrada balkonowa



qecaj
24-02-2014, 21:06
Witam

Balustrada balkonowa wykonana ze stali, cynkowana i malowana proszkowo. Została osadzona na kotwach w ścianie zewnętrznej z Porothermu. Kotwy wykonane z prętów ocynkowanych gwintowanych. Balustrada ma zatem możliwość jej demontażu. Jak można zabepieczyć końcówki prętów przed korozją ? Może jakieś plastikowe zaśle244812244813pki, końcówki nakłądane na końce prętów, a może poprostu pokryć to farbą proszkową.

nikt ważny
24-02-2014, 21:16
sam ocynk powinien wytrzymać ale jak dodatkowo pomalujesz na pewno nie będzie gorzej

qecaj
26-02-2014, 21:27
Myślałem o platikowych końcówkach ale nie wiem gdzie można je dostać. Byłoby to praktyczne bo gdzy kiedyś zdejmowałbym balustradę to wystarczy zdjąć końcówki plastikowe , odrękcić nakrętke i zdjąć balustrade.....- proste ?

theme
27-02-2014, 08:01
Od biedy możesz zastosować rurkę termokurczliwą, która ładnie oblecze śrubę. Końcówkę przypalasz lub dajesz kapkę silikonu i zrobisz coś a'la nakładka o której piszesz. Samych nakładek na śrubę chyba nigdzie nie dostaniesz.
Wydaje mi się, że sam ocynk i ewentualne malowanie w zupełności wystarczy, o czym pisał nikt ważny