PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja przeciwwilgociowa



Olaf_Przemysl
25-02-2014, 11:18
Witam,

Bardzo proszę o poradę, gdyż informację które uzyskuję z różnych źródeł są sprzeczne.
Remontuje lokal użytkowy w kamienicy pochodzącej z lat 60. Jest w nim 300 metrów kwadratowych piwnicy. Z racji, że jest to remont generalny zdecydowałem o położeniu pod wylewkę styropianu. Aktualnie na podłodze znajduje lastriko, gdzieniegdzie wylewka betonowa. Mój plan zakładał, że istniejąca podłoga zostanie pomalowana dysperbitem, a następnie położę na niej papę termozgrzewalną, folię, styropian 5 cm, folię i właściwą wylewkę. Wylewka została pomalowana, jednak wynikł problem ponieważ jest to lokal użytkowy i okazało się, że przez toksyczność papy nie mogę jej położyć. Zostałem poinformowany, że nie dostanę odbioru, gdyż papa nie posiada atestów na kładzenie jej w budynku. Dowiedziałem się, że jedynie co mogę zrobić to w kolejną warstwę dysperbitu zatopić welon szklany i jeszcze raz pomalować. Wtedy mógłbym zrezygnować z papy i od razu dać folię. Cenowo wychodzi podobnie.

Proszę o informację czy zaproponowana metoda ma sens. Czy faktycznie będzie działała?

Trochę informacji
- kamienica z lat 60
- przy izolacji brak połączenia z izolacją pod ścianami (po prostu jej nie ma)
- na powierzchni 300 metrów nie zauważyłem zawilgocenia posadzki
- dwa miejsca zawilgocenia na ścianach wynikające z uszkodzonych kanałów (na wiosnę ma być naprawione)
- pod lastriko i wylewką betonową znajduje się glina
- obniżenie posadzki piwnicy względem poziomu terenu od 3 do 4,5 metra