PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie ścian Ytong wewnątrz tynkiem cienkowarstwowym.



rufus111
25-02-2014, 12:17
Witam szystkich, jestem w trakcie budowania domu z Ytonga i chciałem się podpytać odnośnie tynków cienkowarstwowych wewnątrz budynku.
1) czy tynk cienkowarstwowy jest leprzym rozwiązaniem od tradycyjnego tynku na ścianie Ytong ( bo ktoś kiedyś mi powiedział że zwykły tynk na ścianie z Ytonga może odpadać )
2) czy przewody elektryczne muszą być wpuszczonę w ścianę ( w bruzdy ) przy stosowaniu tynku ciękowarstwowego?

EWBUD
25-02-2014, 17:36
Co rozumiesz przez cienkowarstwowy? Jaki tynk ?
Zwykły będzie odpadał? bzdury....
Przewody? jeśli zrobisz bruzdy o super...

Balto
25-02-2014, 19:57
exbuxxxo: tego nie wie nikt - tynk cienkowarstwowy to zgodnie z metodologia na ziarnie o tych 2 mm albo czymś podobnym. Z drugiej strony przecież jest to tak czy inaczej warstwa finalna, docelowa na jakimś tam szprycu czy narzucie...
Chyba że ktoś próbował dać tynk cienkowarstwowy jako jedyni i od razu finalny i mu powychodziły łączenia na Ytongu...

rufus111
26-02-2014, 06:19
czyli rozumiem że tynk ciekowarstwowy nie nadaje się bezpośrednio na ścianę :( Tak naprawdę nie wiem co się kryje pod " tynk ciekowarstwowy" czytałem że właśnie na Ytong się go stosuje, ponieważ wszystkie suporexy ciągną wodę i zwykły tynk nie zwiążę. Szukalem w internecie i znalazłem pare firm które mają w ofercie tynki ciekowarstwowe. Ale niestety są to informacje z internetu a sam się nie znam a każdy kto chce sprzedać produkt zachwala swoje nie podając minusów.

Balto
26-02-2014, 19:11
rufus: problem nie jest z ciągnięciem wody - na to zawsze znajdzie się jakaś chemia radosna, problem jest z czymś innym - z tynkiem. Standardowo idzie narzut / warstwa tynku ok 20 mm (25 mm) np c/w (piszę o murach a nie k/g) i dopiero na to idzie coś kolejnego.
Poza tym czym innym jest tynk drobnoziarnisty (ziarno do 1,2 - 1,5 mm) a czym innym cienkowarstwowy.
Takowy jako jedyną warstwę tynku oczywiście nałożysz, ale jak dla mnie nie jest to sensowne rozwiązanie