PDA

Zobacz pełną wersję : FILM: Kupujemy drewno na więźbę dachową



Redakcja
25-02-2014, 17:23
Kupujemy więźbę - co trzeba wiedzieć o drewnie, które przez dziesiątki lat będzie dźwigało dach Waszego domu? Czy może to być drewno "prosto z lasu"? Zapraszamy do wizyty w specjalistycznym składzie drewna. Oprowadzą Was redaktor Radek Murat i inżynier Robert Wiktor. Kolejny odcinek serialu "Stan surowy bez błędów".

Zobacz film:

841 (http://forum.muratordom.pl/private.php?do=showpm&pmid=4131533)

Zobacz cały nasz serial "Stan surowy bez błędów" (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftv.muratordom.pl%2 Fcykle-tematyczne%2Fstan-surowy-bez-bledow%2C6%2F)

marekzmarek
11-04-2014, 15:04
mnie zaciekawił.........................warto luknąć

m4rsh4ll
19-04-2014, 12:35
Mnie interesuje czym takie drewno klejone jest klejone, co to za masa, czy ten klej nie jest rakotwórczy i czy taka klejona belka nie oddaje jakichś chemikaliów do powietrza, wiadome jest np, ze płyty osb zawierają formaldehyd, nie przypuszczam, ażeby z drewnem klejonym było inaczej, ale może się mylę, Szanowna Redakcja, i Panowie Inzynierowie, zapewne wyprowadzą mnie z błędu ?

ZygmuntIII
01-10-2014, 13:17
Czy klei jak by był rakotwórczy to byłby dopuszczony do użytku w takiej ilości ? Wystarczy zobaczyć i wyobrazić sobie ile tego kleju jest na jednej belce. Myślę że nie ma obaw co do tego że klei jest niebezpieczny.
Co do filmu - bardzo fajny chociaż pewien niedosyt jest. Taki filmik to tylko uzupełnienie lub zapoznanie się z podstawami zamówienia drewna na budowę. Lepiej pogadać z majstrami budowlanymi oni lepiej wytłumaczą leżeli ma się jakiegoś znajomego dobrego majstra budowlanego któremu warto zaufać.

מרכבה
01-10-2014, 17:28
6:06 jak bozia dała deskę ta my ją skleiły ... przecież część z tych desek to na szalunek się nadaje ... słoje ... występują bardzo rzadko ..
cóż ...
Składowanie więźby ..masakra .. nie chodzi o deszcz, tylko jeśli z tartaku przyjeżdża tak mokre że soki wychodzą to
położenie na słońcu... momentalnie zaczyna je kręcić .. i zacienienie warto mieć, niech drewno .. traci stopniowo wilgoć .. a nie w dwa dni ..:D

JacekW123
03-02-2015, 09:34
Polecam bardzo kupowanie drewna do więźby z gotową obróbka ciesielską automatyczną CNC, minimalna ilość strat, gotowe elementy trafiają do Ciebie na budowę ponumerowane, więźbę składa się dosłownie jak klocki LEGO. Wiadomo, że osobno za prefabrykacje trzeba zapłacić, ale wychodzi mniej więcej to samo jak docinanie, pojedynczo każdego elementu na budowie. Firmy zajmujące się tym zazwyczaj stosują drewna najwyższej jakości. Kilka takich firm już w Polsce funkcjonuję, u naszych zachodnich sąsiadów to jest na porządku dziennym. Nie trzeba też męczyć się z nabijaniem łączników i gwoździ. Maszyny elegancko docinają elementy, stosowane w każdym łączeniu są tradycyjne łączenie ciesielskie.

ORaczkowski123
10-02-2015, 14:38
Świetny film, bardzo dużo mi wyjaśnił, mam nadzieję, że będzie z tego jakaś większa seria dla większych laików bo może być czasem trochę trudno zrozumieć specjalistyczny język jeżeli ktoś sie nim nie posługuje.

JendrzejJawor
13-02-2015, 22:45
To prawda, tych filmów jest zbyt mało, a dach jest ciężkim zagadnieniem.

janusz79
15-02-2015, 10:01
ciągle mnie zastanawia jak trzeba wykonać więźbe pod taką dachówkę jaką jest staroklasztorna Creatona, bo zastanawia mnie kwestia rozkładu równomiernego środka ciężkości ;)

dort
16-02-2015, 12:49
to chyba już zmartwienie tych, co będą kłaść dach:) dla mnie największym problemem jest wybór dachówki, ale chyba jednak zdecyduje się na titanie Creatona, a co do filmu, warto obejrzeć:)

janusz79
16-02-2015, 17:13
ale kupię sobie tego Creatona i co?! potem mi pół domu rozbiorą, a znajomy nie ma czasu wpaść i spojrzeć na konstrukcję dachu :/

JendrzejJawor
20-02-2015, 23:17
Ojj patrz na to, że znajomy musi być wykwalifikowany żeby dobrze to ocenić, bo nie jest to takie proste. Co aktualnie masz na dachu?

Wojtko55
21-02-2015, 07:57
Janusz ale z tym dokładnie to najlepiej zwrócić się do dekarza lub cieśli oni dokładnie powini wiedzieć jak ją wzmocnić tak aby nie zużyć zbyt dużej ilości drewna i aby nie było zbyt skomplikowanie, bo to zwiększa koszty.

janusz79
22-02-2015, 13:10
tak myślę, że chyba jestem w stanie wzmocnić to nawet dużą ilością drewna, ogólnie to mi się marzy w tym roku wymiana całego dachu razem z belkowaniami i wszystkim :) tak żeby to miało ręce i nogi :)

dort
22-02-2015, 17:41
niestety, najgorzej jest robić po kolei, ponieważ zawsze zostaje coś niedokończone

Wojtko55
25-02-2015, 19:11
tak myślę, że chyba jestem w stanie wzmocnić to nawet dużą ilością drewna, ogólnie to mi się marzy w tym roku wymiana całego dachu razem z belkowaniami i wszystkim :) tak żeby to miało ręce i nogi :)

No trochę pracy i pieniędzy będzie trzeba w to włożyć. Życzę powodzenia :). A jeżeli cały dach chcesz wymienić to masz już jakąś dachówke na oku? ,bo również zaczynam poszukiwania, żeby na wiosenne prace dekarskie zdążyć :)

JendrzejJawor
11-03-2015, 21:34
No tworzenie dachu od nowa na pewno będzie sporo kosztowało, ale na pewno jest warte ceny.

Wojtko55
12-03-2015, 16:33
No oczywiście nie ma co się oszukiwać, ale jednak jest to inwestycja na długie, długie lata, więc chyba lepiej zainwestować i żyć w spokoju nie martwiąc się czy przy wichurze, burzy nic się z nim nie stanie :)

JendrzejJawor
01-04-2015, 22:47
Nom, widać jakie to ma znaczenie, po wiadomościach dzisiaj, gdzie mówili ciągle o tym jak wichura pozrywała blachę z dachów.

Wojtko55
02-04-2015, 17:34
No to prawda. Słyszałem również wypowiedź jakiejś osoby, że zerwało właśnie ogromny płat blachy z jego budynku, który poleciał na pole, a gdyby tam znajdował się człowiek to, że bez problemu by go przecięło . Nie ma więc co ryzykować, bo może niestety skończyć się to dla nas niefajnie.

JendrzejJawor
23-04-2015, 22:20
Ojj nie bądź takim fatalistą, zabić nas nie zabije, ale co racja to racja: trwałości to blacha nie ma.