PDA

Zobacz pełną wersję : Mebrana dachowa Tyvek® Supro czy Dorken Delta MAXX



tracer_00
26-02-2014, 09:30
Witam chciałem zapytać co polecacie Membranę dachową Tyvek® Supro czy Dorken - Delta Maxx chodzi mi o poddasze użytkowe a mebrana będzie kładziona na same krokwie a na to dachówka a od spodu izolowane pianą. Proszę o pomoc w wyborze.

turalyon
26-02-2014, 11:44
Nie można dawac piany bezposrednio na membrane. Musi byc deskowanie

tracer_00
26-02-2014, 21:22
Dzwoniłem do kilku firm i powiedzieli że można dawać nie ma znaczenia. Ale nie o pianę pytam tylko membranę.

fotohobby
26-02-2014, 22:14
To wiesz co - napisz do działu technicznego producenta/przedstawiciela producenta tych membran takie właśnie zapytania - czy dopuszczaja natrysk pianki i czy nie ma to wpływu na jej trwałość/gwarancję producenta.
Bo, to, że firma zarabiajaca na natrysku piany twierdzi, ze można, to nic dziwnego. W razie, gdyby membrana sie rozpadła, to tylko rozłoży ręce....

firewall
27-02-2014, 06:14
raczej firemki już nie będzie. A pan pianujący będzie już inną,nową firmą.
Przecież membrana nie jest sztywna, a piana sobie rośnie, to wyobraź sobie jak będzie wyglądać ta membrana pod dachówką.Czy będzie taka sama powierzchnia jak przed pianowaniem? Nie sądzę. Ale zawsze możesz zrobić sobie test. Zrób z desek skrzynkę. Rozepnij dwa pasy membrany z normalnym zakładem między dwoma deskami imitującymi krokwie ( w tym samym odstępie) i wpuść pana pianującego niech tryśnie ci w to pianę. Zobaczysz co wyjdzie.

Andrzej Wilhelmi
09-03-2014, 20:46
Tak się czasem zastanawiam skąd takie dziwaczne pomysły?! Po pierwsze folia nie jest materiałem odpowiednim do przenoszenia obciążeń. po drugie piana wypchnie folię i przeciek na krokwiach gwarantowany. Po trzecie to co wspomnieli szanowni przedmówcy czy folia wchodzi w reakcję z pianą? Po czwarte folia nie jest trwałym materiałem więc takie eksperymenty to duże ryzyko. No ale kto bogatemu zabroni. Życzę rozsądnych decyzji. Pozdrawiam.