PDA

Zobacz pełną wersję : Kolor i materiał na cokół wokół domu.



Kasia Wojtek
27-02-2014, 11:15
Wiele pomysłów przeszło nam przez głowę, ale jakoś nie możemy się zdecydować. Prosimy więc o radę, sugestie.
Czy do naszego domku bardziej pasowałby cokół w ciemnym, zbliżonym do dachu, komina i parapetów odcieniu grafitu, czy jaśniejszy, powiedzmy odrobinę ciemniejszy od ściany.
A może wrócić do (jednego z wielu) pomysłów i obłożyć cokół cegłą/klinkierem? Tylko, że nigdzie w elewacji cegła się nie powtórzy. Choć z drugiej strony, w przyszłości chcielibyśmy mieć od frontu ogrodzenie z cegłą, tj. "surowe" słupki z cegły i poziome deski pomiędzy nimi.

Tak to (mniej więcej) dzisiaj wygląda:

wierka
27-02-2014, 11:56
ja bym zrobiła jasną.
zastanowiłabym się co będzie na ziemi dookoła, może warto nawiązać do tego kolorystycznie.
taka ciemna opaska jak dach zrobi takie odcięcie bryły.

Kasia Wojtek
27-02-2014, 12:14
Na ziemi dookoła będzie trawa ;-)
Pod oknami tarasowymi, do okna tarasowego na ścianie szczytowej będzie (kiedyś) drewniany taras w kształcie litery L.

mpbud
28-02-2014, 13:10
Ja również bym zrobił jasną. Cegła jak dla mnie opada, tym bardziej, że kiedyś chcecie mieć płot w podobnym stylu.

Marlid
28-02-2014, 17:19
jakie to drewno na elewacji ?

Kasia Wojtek
01-03-2014, 15:17
Marlid jakieś normalne :-) krajowe i wymagające pewnie szybkiego odświeżenia. Wyboru nie byli, wiec się nie zastanawialem.

Gawor5
05-03-2014, 11:40
Marmolit dobrze się prezentuje na cokołach, to takie drobne "kuleczki", ekipa od elewacji jeżeli była dobra to położy bez problemu, tylko zakupcie im do nakładania ręcznego bo raczej nie mają sprężarki do natrysków. Kolor to już kwestia gustu ale ja bym poszukał czegoś w kolorze dachu, nie zostaną ślady po wysypywaniu ziemi do ogródka.