PDA

Zobacz pełną wersję : projekt AGA pracownia ARCHIPELAG



cyla
06-01-2006, 17:51
WITAM!

jakie są Wasze opinie o tym domku

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=417

Czy ktoś go może buduje? Mam mało czasu na decyzje i dużo więcej wątpliwości i niepewności.

aladin07
10-03-2006, 10:29
witam

czy ktos juz realizowal ten projekt:
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=417

planuje zaczac budowe na wiosne 2007 i chce do tego czasu troche wiedzy nabyc i skorzystac z doswiadczen innych inwestorow.

jesli chodzi o wybor projektu to z moja kobieta zastanawialismy sie jeszcze na kilkoma innymi, ale jakos ten przypadl nam najbardziej do gustu:
-ma garaz
-dach dwuspadowy ( bardzo zalezy mi na kosztach )
-uklad parteru jak i ogolne ustawienie tego domu na naszej dzialce a takze
wzg kierunkow swiata i tym samy swiatla wydaje sie bardzo dobre
-odpowiedniej wielkosci taras z tylu domu ( bedzie od strony zachodniej )
po prostu nam sie podoba:)

nasza dzialka to 9,5 ara - w sasiedztwie juz nic sie nie wybuduje bo nie ma gdzie raczej - jeden sasiad juz dom postawil, drugi ma juz sporo lat i dom z czasow przedwojennych takze watpie czy zechce mu sie cos murowac, a od dwoch stron naszej dzialki sa uliczki - malo ruchliwe

jezeli chodzi o media to raczej sa wszystkie "na wyciagniecie reki" od plotu dzialki jest jakies 5 metrow do ulicy w ktorej wszystko jest
takze mam nadzieje ze tutaj duzych kosztow chociaz nie bedzie

i teraz pytanie :

czy ktos juz budowal ten domek? w jakiej technologii ( dlaczego ? )?
i ile to kosztowalo? i jakies uwagi moze ktos jeszcze ma?


-ja jeszcze ostatecznej decyzji co do tego jak to zbuduje nie podjalem
ale do scian jednowarstwowych raczej nie podejde. albo dwie albo 3 warstwy
-dach chce kryc dachowka cementowa nie ceramiczna
-stolarka okienna to raczej pcv
-w garazu i w pom. gosp. raczej zrezygnuje z okien - bedzie to strona polnocna i do tego od strony sasiada a i tak z doswiadczenia wiem ze takie okna i tak nie sluza do wietrzenia pomieszczen bo sa zastawione:)
-drzwi w domu proste, tanie
-dom ma byc dla mnie zamieninikiem mieszkania ( wiadomo tanszego w przypadku mojej malej miejscowosci ), bo w mieszkaniu zawsze mozna miec, wpasc w niezla lipe - a to grzyb na scianie, a to libacje dzien w dzien u sasiada za sciana, obsikane klatki schodowe, tluczenie schabowych o 8 rano w niedziele u sasiadow itp itd jak to z mieszkaniami bywa
-ogrzewanie raczej gazowe ( ziemny gaz ) choc bedzie kominek to tylko jako element sobotniowieczorny a nie jako kotlownia, i grzejniki jakies klasyczne bez wodotryskow


jestem ciekaw jak widzicie koszty takiego przedsiewziecia
do stanu surowego zamknietego plus instalacje
wykonczenia to plytki w kuchni na podlodze, w wiatrolapie i lazience ( mowa o parterze ), salon to panele podlogowe
na pietrze raczej zwykla wykladzina bedzie sciany tylko malowane i w lazience jak to w lazience, plytki
czy ktos jest w stanie napisac z jakimi kosztami musze sie liczyc

budowa raczej systemem gospodarczym, wojewodztwo dolnoslaskie - 20km od Klodzka

do wiosny powinienem zgromadzic 80tys co jak sadze powinno starczyc na stan surowy a reszte sie dokredytowac ( jak bedzie czas pokaze :) )

gourmand
12-03-2006, 08:43
Aladin,
nie chcę ci lać miodu na uszy, ale twoje podejście do sprawy wydaje mi się bardzo rozsądne.
Kilka refleksji i sugestii.
Jeśli dobrze zrozumiałem, to dom twój będzie umieszczony na działce w lustrzanym odbiciu? Jest to jak najbardziej uzasadnione, z uwagi na słoneczko wędrujace po niebie.
Zastanawia mnie ta przestrzeń przy schodach, czy jest właściwie zagospodarowana. A może inne umiejscowienie schodów?
Okna połaciowe od północy zlikwidowałbym, natomiast pokoje 2 i 5 można doświetlić poprzez większe okna od wschodu i zachodu. Może komuś się narażę, ale nie widzę potrzeby doświetlania klatki schodowej okem połaciowym. Mój kolega tak zrobił i uważa to za najgorszy (obok ściany 1-warstwowej) swój pomysł. Wyrywek nieba widoczny przez nie jest ciągle brudny, a umyć je można tylko wchodząc na drabinę. Zimą pod tym oknem było znacznie chłodniej niż w całym domu. Dom jest zgrabny, ładny i domaga się budowy. Powodzenia.

aladin07
12-03-2006, 09:28
dziekuje dziekuje :)

co do kierunkow to moze nie do konca precyzyjnie je okreslilem.
otoz dom bedzie w takim stanie jak teraz ( nie lustrzanym )
elewacja frontowa bedzie od wschodu
elewacja tylna od zachodu
elewacja boczna z balkonem od poludnia
a boczna od strony garazu od polnocy

takze sadze ze bedzie to najlepsze wyjscie i nic tu nie trzeba bedzie kombinowac:) okna polaciowe beda od wschodu i zachodu

co do okna na schodach ktore bedzie od zachodu to myslalem zeby
zrobic z niego wylaz dachowy bo nie chce zeby mi pozniej kominiarz
lazil przez sypialnie i wtedy nie bede musial stawiac drabiny do mycia
tegoz okna :) mysle ze jest to dobry kompromis

Lucyna
14-03-2006, 23:08
Witaj Aladin07!!!!
Domek bardzo fajny - prosty i ładny - na pewno nie będzie drogi w budowie.
A koszty budowy zależa od rejonu gdzie budujesz, ekipy jaką zatrudnisz i materiałow jakich użyjesz- więc wszystko zależy od Ciebie.
Ja będę budowała podobny z Archipelagu "Oleńkę z garażem"-też wydaje się prosty.
Jeśli można zasugerować jakieś zmiany u Ciebie- to wejście do wc zrobiłabym od strony hallu a nie od salonu. :lol:
Życzę powodzenia w budowie "własnego" domku :D

dork_1
07-05-2006, 10:51
Witam Wszystkich Forumowiczów:)
Poszukujemy inwestorów, którzy zrealizowali już swoją inwestycję. Nigdzie nie możemy uzyskać informacji o tym gzie taki domek już stoi i gdzie można go obejrzec...:(. Projekt jest z Archipelagu i nazywa się " AGA" i ma 112 m użytkowej powierzchni. Zależy nam na podaniu choćby ogólnej lokalizacji gdzie stoi domek z poniższego linku (najlepiej ze śląska) :
http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3091300&ProjID=417
Chcemy zacząć budowę w czerwcu... i może jakiś kosztorys by się znalazł?:). Nasz wykonawca wycenił stan surowy otwarty (z kryciem dachu dachówką ) 27 tys.zł. Zastanawiamy się czy to dobra cena. Po naszej stronie koszt sprzętu.
Bardzo prosimy o wszelkie informacje, za które jesteśmy z góry wdzięczni (może być na tel. 607446013):)

dork_1
07-05-2006, 10:56
Witam Wszystkich Forumowiczów:)
Poszukujemy inwestorów, którzy zrealizowali już swoją inwestycję. Nigdzie nie możemy uzyskać informacji o tym gzie taki domek już stoi i gdzie można go obejrzec.... Projekt jest z Archipelagu i nazywa się " AGA" i ma 112 m użytkowej powierzchni. Zależy nam na podaniu choćby ogólnej lokalizacji gdzie stoi domek z poniższego linku (najlepiej ze śląska) :
http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3091300&ProjID=417
Chcemy zacząć budowę w czerwcu... i może jakiś kosztorys by się znalazł?:). Nasz wykonawca wycenił stan surowy otwarty (z kryciem dachu dachówką ) 27 tys.zł. Zastanawiamy się czy to dobra cena. Po naszej stronie koszt sprzętu.
Bardzo prosimy o wszelkie informacje, za które jesteśmy z góry wdzięczni (może być na tel. 607446013):).

Nefer
07-05-2006, 10:59
Wpisz w wyszukiwarkę i Ci wyjdzie :

np. :

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=993706&highlight=aga+archipelagu#993706


http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=66232&highlight=aga+archipelagu

Agnieszka&Jarek
12-05-2006, 09:34
Szukam osób, które kupiły "Aga". Czy może ktoś już budował, lub buduje ten domek i może podzielic sie doświadczeniami. My jesteśmy na etapie fundamentów.Jesteśmy zainteresowani galerią zdjęć. :D

cyla
13-05-2006, 21:45
Hejo! :lol:
Ja co prawda nie buduje Agi choć długi czas to był "mój" projekt.Ale po znajomości ( troche Wasza ziomalka jestem - urodziłam się w Sztumie :wink: )powiem Wam ,że w klubie budujących Grupa bygosko- toruńska jest ktoś kto buduje Age. Jak go bliżej zlokalizuje to się odezwe :D
pozdrawiam cyla 8)

cyla
13-05-2006, 21:53
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=993840&highlight=#993840

Gość nazywa się Syfon8

Agnieszka&Jarek
15-05-2006, 12:02
Cyla!
Dzięki za informacje.
POZDRAWIAM :lol:

cyla
19-05-2006, 13:11
Oni też szukaja :lol: :lol: :lol:


http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=70994

L3g1on
19-05-2006, 23:26
Witam Wszystkich Forumowiczów:)
Poszukujemy inwestorów, którzy zrealizowali już swoją inwestycję. Nigdzie nie możemy uzyskać informacji o tym gzie taki domek już stoi i gdzie można go obejrzec...:(. Projekt jest z Archipelagu i nazywa się " AGA" i ma 112 m użytkowej powierzchni. Zależy nam na podaniu choćby ogólnej lokalizacji gdzie stoi domek z poniższego linku (najlepiej ze śląska) :
http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3091300&ProjID=417
Chcemy zacząć budowę w czerwcu... i może jakiś kosztorys by się znalazł?:). Nasz wykonawca wycenił stan surowy otwarty (z kryciem dachu dachówką ) 27 tys.zł. Zastanawiamy się czy to dobra cena. Po naszej stronie koszt sprzętu.
Bardzo prosimy o wszelkie informacje, za które jesteśmy z góry wdzięczni (może być na tel. 607446013):)

Witam ja buduje Age tylko z modyfikacjami
-dach z blacho dachowki
-częściowe podpiwniczeni z uwagi na pochyłośc terenu
-usunięcie wykuszu (chyba tak sie to odmienia :D),i balkonu nad nim
-i jeszcze kilka zmian we wnetrzu
nasz wykonawca zapewni wszystko sprzet ludzi i materialy,nie mamy czasu za wszystkim chodzic.
cena za stan surowy otwart 31tyś. oczyiście sama robocizna.
Nasza "aga" Dopiero się buduje w przyszłym tygodniu powinien być strop nad parterem.

Aha mieszkam w Żywcu na Śląsku jakby co :)

dork_1
27-05-2006, 07:19
Witam L3g1on:)
Jeśli można to prosiłbym o kontakt bo chętnie byśmy na "żywo" obejrzeli jak się buduje AGA . Mój telefon:607446013 jeśli można dokładniejsze dane odnośnie lokalizacji domeczku to było by nam bardzo miło.Chętnie podjedziemy i popodziwiamy:).Pozdrawiamy
Przemek&Justyna
Ps.My zaczynamy od 1-go lipca, acha a mieszkamy w Knurowie koło Gliwic...hej:)

Agnieszka&Jarek
30-05-2006, 10:09
Witam Wszystkich Forumowiczów:)
Poszukujemy inwestorów, którzy zrealizowali już swoją inwestycję. Nigdzie nie możemy uzyskać informacji o tym gzie taki domek już stoi i gdzie można go obejrzec...:(. Projekt jest z Archipelagu i nazywa się " AGA" i ma 112 m użytkowej powierzchni. Zależy nam na podaniu choćby ogólnej lokalizacji gdzie stoi domek z poniższego linku (najlepiej ze śląska) :
http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3091300&ProjID=417
Chcemy zacząć budowę w czerwcu... i może jakiś kosztorys by się znalazł?:). Nasz wykonawca wycenił stan surowy otwarty (z kryciem dachu dachówką ) 27 tys.zł. Zastanawiamy się czy to dobra cena. Po naszej stronie koszt sprzętu.
Bardzo prosimy o wszelkie informacje, za które jesteśmy z góry wdzięczni (może być na tel. 607446013):)

Witam ja buduje Age tylko z modyfikacjami
-dach z blacho dachowki
-częściowe podpiwniczeni z uwagi na pochyłośc terenu
-usunięcie wykuszu (chyba tak sie to odmienia :D),i balkonu nad nim
-i jeszcze kilka zmian we wnetrzu
nasz wykonawca zapewni wszystko sprzet ludzi i materialy,nie mamy czasu za wszystkim chodzic.
cena za stan surowy otwart 31tyś. oczyiście sama robocizna.
Nasza "aga" Dopiero się buduje w przyszłym tygodniu powinien być strop nad parterem.

Aha mieszkam w Żywcu na Śląsku jakby co :)

Cześć!
chyba jesteśmy na podobnym etapie budowy. Prawdopodobnie, jak wszystko dobrze pójdzie to w tym tygodniu skończymy strop. Jesteśmy ciekawi jak wygląda wasz domek? Może macie jakieś fotki......

L3g1on
31-05-2006, 05:43
podajcie na Pw swojego majla to wam wyśle aktualne zdjecia

Agusia i Ja
24-07-2006, 16:58
Witajcie.
Też zastanawiamy się nad budowš AGI. Mam do Ciebie proœbę L3g1on. Mógłbyœ wysłac nam zdjęcia jak wyglšda domek w budowie? [email protected]
Z góry dziękujemy i pozdrawiamy.

Agnieszka&Jarek
27-07-2006, 08:36
Witamy!
Jakiś czas się nie odzywalismy... Ciągły brak czasu i prace budowlane nam na to nie pozwalały. Ale już jesteśmy i dla zainteresowanych przedstawiamy fotki z kolejnych etapów budowy:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=51776&grupa=0&kat=2&a=Aga_Jarek1

Agusia i Ja
27-07-2006, 18:12
Wiatajcie Agnieszko i Jarku.
Pięknie wyglšda Wasz domek. My też będziemy budowac AGĘ. Zastanawiamy się czy wprowadziliœcie jakieœ zmiany do projektu. Zauważyliœmy że zrezygnowaliœcie z drzwi do pom. gospodarczego od strony tarasu. My zastanawiamy się nad zamianš miejscami spiżarni i wc na parterze. Podobno ten dom jest prostym i tanim :D w budowie. To prawda?
Pozdrawiamy i czekamy na kolejne nowiny z budowy. Aha, prowadzicie może dziennik budowy na forum?
Aga i Jacek

Agnieszka&Jarek
28-07-2006, 08:28
Wiatajcie Agnieszko i Jarku.
Pięknie wyglšda Wasz domek. My też będziemy budowac AGĘ. Zastanawiamy się czy wprowadzili�cie jakie� zmiany do projektu. Zauważyli�my że zrezygnowali�cie z drzwi do pom. gospodarczego od strony tarasu. My zastanawiamy się nad zamianš miejscami spiżarni i wc na parterze. Podobno ten dom jest prostym i tanim :D w budowie. To prawda?
Pozdrawiamy i czekamy na kolejne nowiny z budowy. Aha, prowadzicie może dziennik budowy na forum?
Aga i Jacek
Witamy!
Z braku czasu dziennika budowy nie prowadzimy, ale możemy podzielić się bieżącymi doświadczeniami. Rzeczywiście zrezygnowaliśmy z drzwi wyjściowych z pomieszczenia gospodarczego. Po pierwsze z oszczędności, a po drugie w ten sposób można bardziej wykorzystać powierzchnię tego pomieszczenia. Również zastanawialiśmy się nad zamianą miejscami toalety ze spiżarnią. Nie głupi pomysł, bo będzie toaleta z oknem, ale pod warunkiem, że zrezygnujecie z wiatrołapu. My przestawiliśmy jedynie wejście do toalety, zrobiliśmy je od korytarza. Drugą istotną zmianą jakiej dokonaliśmy to przesunęliśmy ściankę pomiędzy łazienką a pokojem (kosztem pokoju) na piętrze o jakieś 50 cm, ponieważ chcieliśmy mieć prysznic w łazience, a bez tej zmiany cieżko byłoby go gdziekolwiek wcisnąć.
Schody zrobiliśmy lane żelbetowe zamiast drewnianych.
W tej chwili mamy już wszystkie ścianki działowe i uwierzcie, że wszystkie pomieszczenia spełniają nasze oczekiwania. Domek jes nieduży, przytulny i rzeczywiście niedrogi w budowie. Jak na razie oczywiście. Wiadomo, że największe koszty powstają przy wykańczaniu.
Ponieważ marzeniem mojego męża był duży taras z zadaszeniem, wysunęliśmy taras o metr do przodu. Ponadto powiększyliśmy daszek nad wejściem do domu.
Innych istotnych zmian nie robiliśmy. Jeżeli mogę coś doradzić to przesunąć kominek obok komina, na ścianie, a nie przyległy do komina na środku pokoju. My tego nie zrobiliśmy i trochę żałujemy, zajmowałby mniej miejsca.
A poza tym to wszystko jest w porządku, nie żałujemy wyboru projektu, jeżeli nie zakładacie budowy ogromnego domu to na pewno będziecie zadowoleni. A kiedy wy zamierzacie ruszyć z budową?

Agusia i Ja
28-07-2006, 08:55
U nas jeszcze to potrwa. Za ok miesiąc powinniśmy mieć załatwione wszystkie formalności z działką. Później zakup projektu i zacznie się załatwianie wszystkich pozwoleń. Może jestem zbyt dużą optymistką, ale chciałabym żeby nam się udało ruszyć z budową w przyszłym roku na wiosnę.
Ile kosztowała was dotychczas budowa bez ziemi i w jakiej kwocie macie zamiar się zamknąć? Jestem przekonana w 100% do tego projektu, tak naprawdę to tylko ten i żaden inny :lol: , ale wciąż się boję czy nie porywamy się z motyką na księżyc decydując się na postawienie domu.
Bardzo się cieszę, że udało nam się znaleźć na forum kogoś koto buduje taki sam domek. Chyba nie będzieci mieli nic przeciwko żebyśmy korzystali z Waszych doświadczeń. Jesteśmy zupełnie zieloni w tym temacie :D .
Pozdrawiamy.

Agnieszka&Jarek
28-07-2006, 09:49
My też byliśmy zieloni i w zasadzie uczymy się na bieżąco wraz z kolejnymi etapami. Jak na razie budowa wyniosła nas ok. 100 tys. (w tym są już wliczone okna, drzwi wejściowe, brama garażowa, styropian do ocieplenia domu i dachówka ceramiczna z oknami dachowymi). Mamy nadzieję zmieścić się w 200 tys.
Cieszymy się, że możemy wam jakoś pomóc, chociażby wesprzeć dobrym słowem. Też długo szukaliśmy osób, które budują ten sam domek.
jeżeli mozemy się pochwalić to w poniedziałek wchodzi ekipa od okien i dekarz (oczywiście podzielimy się zdjęciami). Bardzo się cieszymy :lol: Fajnie oglądać jak nasz domek z dnia na dzień wyglada coraz piękniej. :D :D :D
Jak macie jeszcze jakieś pytania to pytajcie. Postaramy się pomóc.
Pozdrawiamy i życzymy wytrwałości w załatwianiu formalności. To chyba najgorszy etap. Jeżeli chodzi o papiery to dokładnie rok temu byliśmy w tym samym miejscu co wy. Na początku września podpisaliśmy akt notarialny. A potem zaczęliśmy zbierać wszystkie pozwolenia. Myślę że zima to dobry okres na takie czynności, żeby wiosną pełną parą ruszyć z budową. My zaczęliśmy w kwietniu.
Trzymamy kciuki. :lol: :lol:

Agusia i Ja
28-07-2006, 19:39
Hej.
Super z tymi oknami, wtedy będzie już wyglšdac jak prawdziwy dom. Moja żona też się cieszy, ogladajšc zdjęcia Waszego domu, jakby to były już nasze własne œciany :D Korzystajšc z Waszej uprzejmoœci mam kilka pytań na poczštek :) :
1). Piszesz, że ocieplacie œciany tzn, że zrezygnowaliœcie ze œcian jednowarstwowych, które sš w projekcie. Z czego je stawiacie i czy sšdzicie, że tak będzie lepiej?
2). Jak jest z miejscem na poddaszu? Nie jest tam zbyt mało przestrzeni? Mam na myœli wysokoœc œciany kolankowej, może warto by jš było podnieœc?
3). Co było nie tak ze schodami drewnianymi że zdecydowliœcie się na betonowe?
Widzšc stan budowy i wiedzšc ile kosztował, wydaje mi się że sporo prac wykonujecie we własnym zakresie.
Ok, chyba niczego więcej teraz już nie wymyœlę :D do następnego spotkania na forum.
Pozdrawiam

dendziu
25-08-2006, 09:42
Bardzo mocnozastanawiam się nad tym projektem. Najbardziej zasdanawiamnie czy pomieszczenie jadalnia+kuchnia+salon nie są zamałe. Jeżelijest to możliwe proszę o zdięcia dołu.

zbovid
05-09-2006, 11:53
Ja rowniez kupilem ten projekt, teraz jestem na etapie adapacji, pozwolen, szukania wykonawcy itd. Jak moze ktos pochwalic sie swoim kosztorysem zwiazanym z tym projektem bardzo prosze o kontakt. Pozdrawiam.

zbovid
07-09-2006, 08:13
Po wstepnych ogledzinach architekta ktory bedzie robil adaptacje dowiedzialem sie ze projekt jest bardzo malo szczegolowy (typowa masowka), chodz dla mnie (czyt. kompletnego laika) wydaje sie max skomplikowany.
Poza tym trzeba bedzie koniecznie wsadzic jakies wzmocnienia w strop zeby sie sciana kolankowa nie rozjechala. :-)

Agusia i Ja
07-09-2006, 20:20
Witaj.
Co masz na myœli piszšc o wzmocnieniu stropu? Robišc projekt ktoœ chyba pomyœlał o odpowiedniej wytrzymałoœci poszczególnych elementów. Tak mi się przynajmniej wydaje. Nikt tu wczeœniej nie wspominał o takim "problemie" a niektórzy sš już doœć znacznie zaawansowani w realizacji projektu.
Pozdrawiam.

zbovid
12-09-2006, 09:57
Chodzi o jakies zelbetowe rdzenie wzmacniajace ktore sie zakotwicza czy cos takiego) w stropie a ktore zabezpieczaja sciany kolankowe przed rozjechaniem sie. Nie ma tego w projekcie a podobo powinno byc.

Agusia i Ja
14-09-2006, 21:40
Witaj.
Mam do Ciebie proœbę. Jak będziesz wiedział coœ więcej, to daj znać. Jestem zainteresowany tym projektem, ale jeszcze nie rozmawiałem o nim z żadnym architektem, ponieważ czekam na dokończenie spraw zwišzanych z zakupem działki.
Pozdrawiam.

Agusia i Ja
18-11-2006, 22:13
I stało się. Kupiliœmy TEN właœnie projekt i zaczynamy adaptację.
ZBOVID wiem już o co chodzi z tymi wzmocnieniami. W projekcie strop jest wykonany z gotowych elementów i żeby nie klawiszował potrzebne sš właœnie poprzeczne wzmocnienia. My będziemy robić strop monolityczny, więc nie będziemy mieć z tym problemu. Mamy jeszcze dylemat z czego budować œciany. W projekcie jest silka, ale się zastanawiamy cišgle.

AAgnieszk@
16-03-2007, 19:40
Witam wszystkich, którzy śledzić będą moje wyczyny na planu boju przez następne... X lat!

asiaf1
12-05-2007, 11:08
podajcie na Pw swojego majla to wam wyśle aktualne zdjecia


witajcie
Szkoda, że temat tak się urwał :( My wlaśnie podjeliśmy decyzję o kupnie Agi z Archipelagu. Czy możecie pokazać pare fotek z budowy (a moze juz nie budowy?), chetnie byśmy zobaczyli jak domek się prezentuje

podajemy maila:
[email protected]


bedziemy baaaaardzo wdzięczni.
Jeszcze jedno pytanie czy ktoś z was przenosił wc do pom. gospodarczego? Troche nam przeszkadza jego obecność obok kuchni i salonu. A może zmieściłoby się pod schodami?

Agnieszka&Jarek
14-05-2007, 08:37
podajcie na Pw swojego majla to wam wyśle aktualne zdjecia


witajcie
Szkoda, że temat tak się urwał :( My wlaśnie podjeliśmy decyzję o kupnie Agi z Archipelagu. Czy możecie pokazać pare fotek z budowy (a moze juz nie budowy?), chetnie byśmy zobaczyli jak domek się prezentuje

podajemy maila:
[email protected]


bedziemy baaaaardzo wdzięczni.
Jeszcze jedno pytanie czy ktoś z was przenosił wc do pom. gospodarczego? Troche nam przeszkadza jego obecność obok kuchni i salonu. A może zmieściłoby się pod schodami?



My przenieśliśmy drzwi do wc z salonu na korytarz i jest w porządku.

Agusia i Ja
14-05-2007, 11:33
Witajcie.
Zdjęć nie mamy bo dopiero dostaliśmy pozwolenie na budowę. A wc robimy pod schodami, przy salonie to jakoś tak nie bardzo z tym kibelkiem. :lol:

asiaf1
14-05-2007, 16:49
Witajcie.
Zdjęć nie mamy bo dopiero dostaliśmy pozwolenie na budowę. A wc robimy pod schodami, przy salonie to jakoś tak nie bardzo z tym kibelkiem. :lol:

To super, bałam się że będzie za mało miejsca :D . My chyba też tam przeniesiemy.

asiaf1
29-05-2007, 07:14
[quote=Agusia i Ja]Witajcie.
Zdjęć nie mamy bo dopiero dostaliśmy pozwolenie na budowę. A wc robimy pod schodami, przy salonie to jakoś tak nie bardzo z tym kibelkiem. :lol:

Wczoraj przyszedł projekt!!!!! ale sie cieszę :) W między czasie wprowadziłam kilka zmian, które załączam:
to jest parter:
http://www.album.astral.pl/album/fotos/6369/6/5857/12.jpeg

1. wc przenioslam pod schody,
2. powiekszyłam spizarkę
3. usunęłam drzwi z C.O. na zewnatrz
4. usunęłam drzwi z garażu do pralni
5. przedłużyłam wiatrolap
6. poszerzymy garaż
7. zmiana na zewnatrz to oczywiście te daszki i wykusz zostawiamy ale nie bedzie balkonu tylko go zadaszymy

a to jest poddasze;
http://www.album.astral.pl/album/fotos/6369/6/5857/13.jpeg
1. powiększyłam lazienkę, żeby wstawic prysznic
2. wstawiłam bidet - ale nie wiem czy pod skosem sie zmieści
3. wanne przestawiłam pod skos, o ile da radę do niej wejśc :D
4. zlikwidowalam garderobę, na rzecz wnęk na szafy w pokojach
5. powiększyłam sypialnię 3, ucinając sypialnie 2
Na gorze beda lukarny
to chyba wsjo :D

Agnieszka&Jarek
29-05-2007, 08:58
My już mieszkamy od dwóch miesięcy. Jeżeli chodzi o łazienkę to też ją powiekszyliśmy, żeby zmieścić kabinę prysznicową. Wanna też wam wejdzie spokojnie pod skos. Też mamy w tym samym miejscu. I o bidet się nie martwcie. Natomiast mam obawy o ubikację pod schodami, ponieważ jest tam strasznie nisko i chyba musielibyście przerobić schody, bo w takim układzie na pewno wam nie wejdzie.
Tak jak wy zrezygnowaliśmy z drzwi z c.o. na zewnątrz. A także nie stawialiśmy ścianki pomiędzy kotłownią a pomieszczeniem gospodarczym. Zostawiliśmy natomiast drzwi do garażu (WYGODA).
Pozdrawiamy, życzymy powodzenia :lol:

asiaf1
29-05-2007, 19:59
My już mieszkamy od dwóch miesięcy. Jeżeli chodzi o łazienkę to też ją powiekszyliśmy, żeby zmieścić kabinę prysznicową. Wanna też wam wejdzie spokojnie pod skos. Też mamy w tym samym miejscu. I o bidet się nie martwcie. Natomiast mam obawy o ubikację pod schodami, ponieważ jest tam strasznie nisko i chyba musielibyście przerobić schody, bo w takim układzie na pewno wam nie wejdzie.
Tak jak wy zrezygnowaliśmy z drzwi z c.o. na zewnątrz. A także nie stawialiśmy ścianki pomiędzy kotłownią a pomieszczeniem gospodarczym. Zostawiliśmy natomiast drzwi do garażu (WYGODA).
Pozdrawiamy, życzymy powodzenia :lol:

Co do wc to Agusia i Ja robia pod schodami więc powinna wejsc. Czy robiliscie moze lukarny zamiast okien dachowych? i czy podnosiliscie scianke kolankową?
Czy zmiany które wprowadziliscie nanosił wam architekt na projekt? czy tego nie trzeba zglaszc. Mamy straszny dylemat czy palcic dodatkowo za zmiany (jeden architekt krzyknał sobie 5tys!!!) nie chcemy tez balkonu tylko ładnie zadaszyc dachówka wykusz. Co do tych drzwi miedzy garazem to macie racje :)

Agnieszka&Jarek
30-05-2007, 06:55
Zmiany które wprowadziliśmy wymagały jedynie naniesienia na projekt przez naszego kierownika budowy. Nie wiem jak daszek zamiast balkonu. Może potrzebna jest jedynie zgoda z Archipelagu. Musicie się dowiedzieć. Nie mamy lukarnów. Aokna dachowe w jednym pokoju i na klatce schodowej. Ścianki kolankowej nie podnosiliśmy. Pomimo tego pokoje są naprawdę duże.

asiaf1
10-06-2007, 08:38
Zmiany które wprowadziliśmy wymagały jedynie naniesienia na projekt przez naszego kierownika budowy. Nie wiem jak daszek zamiast balkonu. Może potrzebna jest jedynie zgoda z Archipelagu. Musicie się dowiedzieć. Nie mamy lukarnów. Aokna dachowe w jednym pokoju i na klatce schodowej. Ścianki kolankowej nie podnosiliśmy. Pomimo tego pokoje są naprawdę duże.

Dzisiaj o 11 mamy spotkanie z Panią architekt nt zmian w projekcie i planu zagospodarowania działki :) już się nie mogę doczekać......

asiaf1
11-06-2007, 07:40
No to mamy ustalone zmiany :D Wc zmiećsi sie pod schodami (250/90cm). drzwi na zewnątrz z c.o. nie bedzie, spizarka powiększona o wc, garaz poszerzamy o 70cm (miało byc 1m ale stwierdzilismy ze to troche rozpusta :lol: ), przedłuzamy wiatrołap. A na poddaszu poszerzamy łazienkę o 20cm z prawej strony, garderobe zamykamy od korytarza a otwieramy od sypialni 2/2 (wejście obok komina). Scianki kolankowej jednak nie podnosimy bo sypialnie faktycznie sa dośc duże. No i kukarny zamias okien dachowych. Pani architekt naszkicuje 2 rodzaje i mamy wybrać, które ładniejsze :)
Nie wiemy co robić z drzwiami balkonowymi i oknami na górze, które wystaja poza balkon. Czy zmielnialiście może ich szerokość? Aaaaaa i zmieniamy drzwi balkonowe z oknem w salonie na dwuskrzydłowe...ufffffffffffffff

Agnieszka&Jarek
11-06-2007, 08:21
No to mamy ustalone zmiany :D Wc zmiećsi sie pod schodami (250/90cm). drzwi na zewnątrz z c.o. nie bedzie, spizarka powiększona o wc, garaz poszerzamy o 70cm (miało byc 1m ale stwierdzilismy ze to troche rozpusta :lol: ), przedłuzamy wiatrołap. A na poddaszu poszerzamy łazienkę o 20cm z prawej strony, garderobe zamykamy od korytarza a otwieramy od sypialni 2/2 (wejście obok komina). Scianki kolankowej jednak nie podnosimy bo sypialnie faktycznie sa dośc duże. No i kukarny zamias okien dachowych. Pani architekt naszkicuje 2 rodzaje i mamy wybrać, które ładniejsze :)
Nie wiemy co robić z drzwiami balkonowymi i oknami na górze, które wystaja poza balkon. Czy zmielnialiście może ich szerokość? Aaaaaa i zmieniamy drzwi balkonowe z oknem w salonie na dwuskrzydłowe...ufffffffffffffff

Drzwi balkonowe i okna na piętrze zostawiliśmy bez zmian. Natomiast na dole również zmieniliśmy drzwi na dwuskrzydłowe.

asiaf1
24-06-2007, 17:33
Drzwi balkonowe i okna na piętrze zostawiliśmy bez zmian. Natomiast na dole również zmieniliśmy drzwi na dwuskrzydłowe.

Witajcie, mam pytanie co do materiału z jakiego budowaliście. Czy trzymaliście się projektu i budowaliliscie z silikatów czy może z czegoś innego? My wahamy sie pomiędzy silikatami a czerwonym pustakiem....Myślę że 18cm z projektu to dość mało, a poza tym nasz murarz polecał pustaka wię nie wiem czy zgodzi sie na silikaty, które sa o wiele cięższe.
[/quote]

asiaf1
11-07-2007, 20:15
Witamy!
Jakiś czas się nie odzywalismy... Ciągły brak czasu i prace budowlane nam na to nie pozwalały. Ale już jesteśmy i dla zainteresowanych przedstawiamy fotki z kolejnych etapów budowy:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=51776&grupa=0&kat=2&a=Aga_Jarek1

Witajcie, czy mozemy prosic o kilka fotek domku, z budowy czy tez juz nie :D , bedę bardzo wdzieczna. Troche osob buduje Agę ale jak narazie nie znalazlam nikogo kto by umiescił jakies fotki na forum..... :(

asiaf1
11-07-2007, 20:17
Witamy!
Jakiś czas się nie odzywalismy... Ciągły brak czasu i prace budowlane nam na to nie pozwalały. Ale już jesteśmy i dla zainteresowanych przedstawiamy fotki z kolejnych etapów budowy:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=51776&grupa=0&kat=2&a=Aga_Jarek1

Witajcie, czy mozemy prosic o kilka fotek domku, z budowy czy tez juz nie :D , bedę bardzo wdzieczna. Troche osob buduje Agę ale jak narazie nie znalazlam nikogo kto by umiescił jakies fotki na forum..... :(

zapomniałam o adresie mailowym :oops: [email protected]

asiaf1
13-07-2007, 19:59
My już mieszkamy od dwóch miesięcy. Jeżeli chodzi o łazienkę to też ją powiekszyliśmy, żeby zmieścić kabinę prysznicową. Wanna też wam wejdzie spokojnie pod skos. Też mamy w tym samym miejscu. I o bidet się nie martwcie. Natomiast mam obawy o ubikację pod schodami, ponieważ jest tam strasznie nisko i chyba musielibyście przerobić schody, bo w takim układzie na pewno wam nie wejdzie.
Tak jak wy zrezygnowaliśmy z drzwi z c.o. na zewnątrz. A także nie stawialiśmy ścianki pomiędzy kotłownią a pomieszczeniem gospodarczym. Zostawiliśmy natomiast drzwi do garażu (WYGODA).
Pozdrawiamy, życzymy powodzenia :lol:

a tak wygląda nasz projekt po zmianach


lukarny sa 2 rózne, mamy sie zdecydowac czy lewa czy prawa, wybralismy lewą bo jest szersza i dom wygląda mniej wyciagniet do góry :)
http://1.1.1.1/bmi/www.album.astral.pl/album/fotos/6369/4/6731/6.jpeg

Agusia i Ja
28-08-2007, 03:20
Witajcie.
Dawno nas tu nie było, ale w końcu znaleźliśmy chwilkę. W wielkich bólach zalaliśmy w końcu ławy fundamentowe, a teraz szykujemy się do murowania zwyżki. I znów robota się opóźni bo jeden z muraży ma rękę w gipsie :-? niestety.
Asiaf1 kibelek powinien się zmieścić pod schodami, na pewno nie będzie dużo mniejszy niż przy salonie. Tylko nie możecie postawić go bezpośrednio pod spoczynkiem schodów, bo faktycznie będzie tam za nisko.
Aga jest prostym domkiem a, lukarny niepotrzebnie go komplikują. I chyba nie bardzo pasują. Tak przynajmniej mi się wydaje.
Niech się mury pną do góry- oby jak najszybciej, wszystkim tego życzymy :D

bonzobudy
02-09-2007, 20:50
Witam wszystkich, bardzo wnikliwie zastanawiamy sie nad projektem Aga. podoba nam sie maly tani i funkcjonalny domek a Aga taka jest. bardzo prosimy o zdjecia na maila: [email protected] . bede wdzieczny
bonzo

asiaf1
16-09-2007, 15:14
Witajcie.
Dawno nas tu nie było, ale w końcu znaleźliśmy chwilkę. W wielkich bólach zalaliśmy w końcu ławy fundamentowe, a teraz szykujemy się do murowania zwyżki. I znów robota się opóźni bo jeden z muraży ma rękę w gipsie :-? niestety.
Asiaf1 kibelek powinien się zmieścić pod schodami, na pewno nie będzie dużo mniejszy niż przy salonie. Tylko nie możecie postawić go bezpośrednio pod spoczynkiem schodów, bo faktycznie będzie tam za nisko.
Aga jest prostym domkiem a, lukarny niepotrzebnie go komplikują. I chyba nie bardzo pasują. Tak przynajmniej mi się wydaje.
Niech się mury pną do góry- oby jak najszybciej, wszystkim tego życzymy :D

Najwazniejsze zeby robota szła do przodu :) Co do wc to faktycznie po zmianach w projekcie jestemy spokojni, sporo tam miesjca, a lukarny, no cóz kwestia gustu ja poprostu bez nich nie wyobrazam sobie domku :)

pozdrawiam wszystkich

Dudusie
15-11-2007, 11:02
Witam!

Chcielibyśmy odświeżyć wątek, nie bez powodu...
Właśnie rozpoczynamy budowę "Agi" (zbieżność imion autorów projektu całkowicie przypadkowa), cieszę się że znaleźliśmy ten temat i tych co wybrali ten projekt. Papierologia związana z początkiem budowy już prawie za nami, pozwolenie na budowę mamy, ekipa prawie zaklepana, załatwiamy kredyt i na wiosnę chcemy ruszyć.
Z przyjemnością posłuchamy jakiś rad na początek :D
Tych co w budowie i tych co już mieszkają, może będziecie chcieli podesłać zdjęcia?

Pozdrawiamy
Aga i Robert

Agusia i Ja
18-11-2007, 21:29
Hej.
W tym tygodniu zaczynamy kłasc dachowke, czas nagli bo zima ciagle straszy a trzeba przed sniegiem przykryc budynek. Fotki sa zrobione tylko trzeba wiedziec jak je zamiescic na forum :D , ale jakos damy rade, mam nadzieje. Jak bedzie troche czasu w dlugie wieczory.

asiaf1
24-11-2007, 19:57
Hej.
W tym tygodniu zaczynamy kłasc dachowke, czas nagli bo zima ciagle straszy a trzeba przed sniegiem przykryc budynek. Fotki sa zrobione tylko trzeba wiedziec jak je zamiescic na forum :D , ale jakos damy rade, mam nadzieje. Jak bedzie troche czasu w dlugie wieczory.

No to trzymamy kciuki aby mrozy za szybko nie przyszły!!!!!

asiaf1
24-11-2007, 19:59
Witam!

Chcielibyśmy odświeżyć wątek, nie bez powodu...
Właśnie rozpoczynamy budowę "Agi" (zbieżność imion autorów projektu całkowicie przypadkowa), cieszę się że znaleźliśmy ten temat i tych co wybrali ten projekt. Papierologia związana z początkiem budowy już prawie za nami, pozwolenie na budowę mamy, ekipa prawie zaklepana, załatwiamy kredyt i na wiosnę chcemy ruszyć.
Z przyjemnością posłuchamy jakiś rad na początek :D
Tych co w budowie i tych co już mieszkają, może będziecie chcieli podesłać zdjęcia?

Pozdrawiamy
Aga i Robert


No to witamy w grupie "Agi" :)
Mam pytanie nie tylko do Was, w jakiej kwocie zamierzacie sie zmieścić jeśli chodzi o budowe?


A&T

Dudusie
05-12-2007, 13:04
W jakiej kwocie mamy zamiar się zmieścić?
Cóż... aż boję się pisać... za dużo chyba czytałem forum, bo kwoty które tu padają przyprawiają o zawrót głowy. Wydać można każdą kwotę :)

Człowiek planuje a Pan Bóg kule nosi :)
A kwota w jakiej chcemy się zmieścić to 280.000 PLN, chcemy doprowadzić do stanu w którym będziemy mogli normalnie mieszkać. Mamy nadzieję wystarczy także na jakieś małe meblowanie...
I dużo to i mało. A Wy ile planujecie?

asiaf1
06-12-2007, 19:47
W jakiej kwocie mamy zamiar się zmieścić?
Cóż... aż boję się pisać... za dużo chyba czytałem forum, bo kwoty które tu padają przyprawiają o zawrót głowy. Wydać można każdą kwotę :)

Człowiek planuje a Pan Bóg kule nosi :)
A kwota w jakiej chcemy się zmieścić to 280.000 PLN, chcemy doprowadzić do stanu w którym będziemy mogli normalnie mieszkać. Mamy nadzieję wystarczy także na jakieś małe meblowanie...
I dużo to i mało. A Wy ile planujecie?

Z tymi kwotami to racja, ale zalożenia (pobozne życzenia :D ) zawsze jakieś sa, my tez planujemy koło 300.000, a jak wyjdzie to zobaczymy.
Cieszę się że tak blisko bedzie druga Aga, my też planujemy na wiosne ruszyć , ale nie mamy jeszcze pozwolenia......

pawlok
22-12-2007, 19:14
[
Cieszę się że tak blisko bedzie druga Aga, my też planujemy na wiosne ruszyć , ale nie mamy jeszcze pozwolenia......[/quote]

Po trudach o bojach narescie znalezlismy w necie ludzi budujacyh Agę!!!
To będzie tez ansz domek :-)
Stąd fajnie by było pogadać:-)
Mamy juz projekt - czekamy na mapy geodezyjne, mialy byc pre swietami ael sie nie udało :-(
A w ramach adaptacji:
1)Likiwdujemy wykusz i balko - poserzajac tą srtrone domu o ok 60 cm
2) Posrzamy garaz analogicznei o 60 cm..
3)WC łączy my ze spiząrnią troszkę poserzajac tworzacw wiekszą łazienke z drzwiami na hol
4) Salon od Kuchni chcemy oddzielic scianka..
5)Brak okien w garazu..
6)Myslimy o połaceniu ktołowni i pomieszczenai gospodarczego - w jednow ieksze, czyli bylby pdoział garaz z wejsicem do kotłownio-gospodarczego...
7)Na górze zmainy mneijsze - podoba nam sie pomysl z likiwdacja gardroby na rzecz szaf wnękowych
8) Okna do góry wieksze takie pseudo balkonowe..
I to na gorąco tyle..
Ania i pawel
PS; czekamy anw ycene pierwszego budowlancaile za stan surowy...

asiaf1
02-01-2008, 19:06
Po trudach o bojach narescie znalezlismy w necie ludzi budujacyh Agę!!!
..
I to na gorąco tyle..
Ania i pawel
PS; czekamy anw ycene pierwszego budowlancaile za stan surowy...


Tak, cięzko jest znaleźć budujacych Agę, a jak juz sa to albo skonczyli budować albo mało sie udzielają ;)
Fajnie ze poszerzacie dom z lewej strony, salon bedzie wiekszy. Zmiany troche inne niz u nas ale ciekawie bedzie podgladać inne rozwiazania. Kiedy planujecie zacząć? Z tego co widzę pozwolenia jeszcze nie macie. Trzymamy kciuki za startujących w tym roku z Agą i nie tylko !!!!

ps. dzisiaj odebralismy ostatni kwitek potrzebny do pozwolenia, ale jeszcze musi sie uprawomocnic (3 tygodnie :evil: )

pawlok
02-01-2008, 21:19
Tak, cięzko jest znaleźć budujacych Agę, a jak juz sa to albo skonczyli budować albo mało sie udzielają ;)
Fajnie ze poszerzacie dom z lewej strony, salon bedzie wiekszy. Zmiany troche inne niz u nas ale ciekawie bedzie podgladać inne rozwiazania. Kiedy planujecie zacząć? Z tego co widzę pozwolenia jeszcze nie macie. Trzymamy kciuki za startujących w tym roku z Agą i nie tylko !!!!

ps. dzisiaj odebralismy ostatni kwitek potrzebny do pozwolenia, ale jeszcze musi sie uprawomocnic (3 tygodnie :evil: )[/quote]

Moze mapy odbierzemy jutro - jezeli uda sie wydobyc ze Starostwa!
Sorki jezeli to gdzieś na stronie jest ale skąd jestescie?
My będziemy budowac w Mosinie k/Poznania.
I mamy kolejny dylemat czy zlikwidowac okno dachowe nad schodami - zona jako osoba niska rafnie swteirdzila kto i jak to bedzie myl?
No i czekamy na pierwsza wycene wstepna jednego fachmana o stan surowy...
pozdrawiam
Pawel
PS; z tego co widze porpzedni wpis dokonalem z mnostwem literowek - no coz taki moj urok:-)

Agusia i Ja
17-01-2008, 20:56
Żartujesz chyba. Tam gdzie się budujemy przy jednej ulicy będą cztery takie domy, a Ty twierdzisz, że ciężko takich spotkać :lol:

radkoK
18-01-2008, 20:17
Witam Agowiczów,
sbudowę rozpocząłem we wrześniu 2006r. W grudniu już miałem ukończony dach i wstawiona okna. Jednak ze względów zawodowych musiałem przerwać prace praktycznie do września 2007 ale w tej chwili już prace nabrały tempa pomimo permanentnych kłopotów z umówionymi ekipami - efekty emigracji zarobkowej w tej branży są wyjątkowo widoczne:)
Projekt nieco zmieniłem i dostosowałem do swoich potrzeb i wielkości działki. Zaczynając od wejścia zrezygnowałem z prostego okapu na drzwiami wejściowymi na rzecz jaskółki podpartej na dwóch filarach (chyba uległem modzie :)).
Zrezygnowałem z garażu na rzecz dodatkowego pokoju jako mojego miejsca pracy. Garaż będzie zrealizowany jako przybudówka do ściany północnej lub jako zupełnie osobny element (wielkość działki na to pozwala).
Kuchnia i salon - wzbudzała największe emocje i nie kączące się dyskusje - skończyło się na tym że zrezygnowaliśmy z toalety w tej części przenosząc do pomieszczenia pomiędzy pokojem (z garażu) a kotłownią dwie ścianki działowe nieco przesunięte powiększają rozmiary dolnej łazienki.
Tu moje pytanie jak użytkuje się Wam otwartą kuchnię połączoną z salonem i z dużym połączeniem (wejściem) do klatki schodowej ? Taras powiększyłem o 5m2 i nie wykonywałem zadaszenia w planach markiza.
Same schody wykonałem jako konstrukcje betonową.
Na poddaszu nie ma zbyt wielu zmian ,nieco pomniejszona garderoba i ścian łazienki przesunięta w kierunku pokoju o jakieś 30cm na potrzeby ulokowania kabiny prysznicowej.
Co do kosztów do stanu surowego zamkniętego bez instalacji
Zamknąłem się w kosztach
Materiały z dachem i stolarką zewnętrzną - 71 tyś
Roboty murarskie - 21 tyś
Cieśla - 8 tyś
Po tym etapie przestałem prowadzić szczegółową buchalterię :))
załączam kilka zdjęć niestety nie najbardziej aktualnych.

Napiszcie o Waszych doświadczeniach i rozwiązaniach no i wrażeniach z użytkowania domu.

radkoK
18-01-2008, 20:30
Swoją budowę rozpocząłem we wrześniu 2006r. W grudniu już miałem ukończony dach i wstawiona okna. Jednak ze względów zawodowych musiałem przerwać prace praktycznie do września 2007 ale w tej chwili już prace nabrały tempa pomimo permanentnych kłopotów z umówionymi ekipami - efekty emigracji zarobkowej w tej branży są wyjątkowo widoczne:)
Projekt nieco zmieniłem i dostosowałem do swoich potrzeb i wielkości działki. Zaczynając od wejścia zrezygnowałem z prostego okapu na drzwiami wejściowymi na rzecz jaskółki podpartej na dwóch filarach (chyba uległem modzie :)).
Zrezygnowałem z garażu na rzecz dodatkowego pokoju jako mojego miejsca pracy. Garaż będzie zrealizowany jako przybudówka do ściany północnej lub jako zupełnie osobny element (wielkość działki na to pozwala).
Kuchnia i salon - wzbudzała największe emocje i nie kączące się dyskusje - skończyło się na tym że zrezygnowaliśmy z toalety w tej części przenosząc do pomieszczenia pomiędzy pokojem (z garażu) a kotłownią dwie ścianki działowe nieco przesunięte powiększają rozmiary dolnej łazienki.
Tu moje pytanie jak użytkuje się Wam otwartą kuchnię połączoną z salonem i z dużym połączeniem (wejściem) do klatki schodowej ? Taras powiększyłem o 5m2 i nie wykonywałem zadaszenia w planach markiza.
Same schody wykonałem jako konstrukcje betonową.
Na poddaszu nie ma zbyt wielu zmian ,nieco pomniejszona garderoba i ścian łazienki przesunięta w kierunku pokoju o jakieś 30cm na potrzeby ulokowania kabiny prysznicowej.
Co do kosztów do stanu surowego zamkniętego bez instalacji
Zamknąłem się w kosztach
Materiały z dachem i stolarką zewnętrzną - 71 tyś
Roboty murarskie - 21 tyś
Cieśla - 8 tyś
Po tym etapie przestałem prowadzić szczegółową buchalterię :))
załączam kilka zdjęć niestety nie najbardziej aktualnych.

Napiszcie o Waszych doświadczeniach i rozwiązaniach no i wrażeniach z użytkowania domu.

pawlok
20-01-2008, 09:18
Żartujesz chyba. Tam gdzie się budujemy przy jednej ulicy będą cztery takie domy, a Ty twierdzisz, że ciężko takich spotkać :lol:

No proszę jacy fuksiarze:-)
Nasz projekcik się własnie adoptuje.A dzisiaj mam pierwszego murarza umowionego na rozmowe...
Pawlok

pawlok
20-01-2008, 09:22
Witam Agowiczów,
sbudowę rozpocząłem we wrześniu 2006r. W grudniu już miałem ukończony dach i wstawiona okna.
Co do kosztów do stanu surowego zamkniętego bez instalacji
Zamknąłem się w kosztach
Materiały z dachem i stolarką zewnętrzną - 71 tyś
Roboty murarskie - 21 tyś
Cieśla - 8 tyś
Po tym etapie przestałem prowadzić szczegółową buchalterię :))
załączam kilka zdjęć niestety nie najbardziej aktualnych.
.

Hmm albo mam cos zle w przegladarce ustawione bo zdjec nie widze :-(
Czy na poddaszu masz wszedzie okna dachowe?
pozdro
Pawlok

radkoK
20-01-2008, 12:52
Pomimo ,że w momencie wyboru projektu okna dachowe i to największe bardzo mi się podobały to jednak po wizycie u znajomych gdzie miałem okazję przekonać się podczas deszczy jakie to niesie ze sobą minusy – zrezygnowałem (pomimo że okna już były zakupione)
Nie chcąc jednak pozbawiać się przyjemności posiadania pięknego widoku na góry
Założyłem jedno okno Veluxa 160 w dachu na schodach. Dodatkowo poszerzyłem nieco okna balkonowe.

asiaf1
24-01-2008, 07:14
Założyłem jedno okno Veluxa 160 w dachu na schodach. Dodatkowo poszerzyłem nieco okna balkonowe.


Fotki poprosimy, fotki!!!!!

darek78
22-02-2009, 13:04
witam czy ktos buduje AGE z archipelagu potrzebuje informacji na temat kosztow

et75
01-06-2009, 10:24
witam
poszukuje osób, które budują lub już wybudowały dom Aga z Archipelagu