PDA

Zobacz pełną wersję : Skraplanie się pary wodnej wewnątrz świetlika



abra06
02-03-2014, 12:49
Hej, Mam świetlik dachowy velux ze sztywnym tunelem, który ciągnie się od dachu przez nieogrzewany stryszek do sufitu w ogrzewanej klatce schodowej. Niestety zbierają się kropelki wody na wewnątrznej powierzchni szyby która kończy tunel od świetlika i jest w suficie klatki schodowej. Jak mogę temu zaradzić ? pozdrawiam

awieuro
02-03-2014, 20:16
Hej, Mam świetlik dachowy velux ze sztywnym tunelem, który ciągnie się od dachu przez nieogrzewany stryszek do sufitu w ogrzewanej klatce schodowej. Niestety zbierają się kropelki wody na wewnątrznej powierzchni szyby która kończy tunel od świetlika i jest w suficie klatki schodowej. Jak mogę temu zaradzić ? pozdrawiam
Tam gdzie stryszek jest nieogrzewany, rura świetlika musi być ocieplona wełną. Wszystkie łączenia rur świetlika/szwy muszą być szczelnie zaklejone.
Pozdrawiam

abra06
04-03-2014, 10:50
Dzięki awieuro ale pomimo iż łączenia mamy szczelnie oklejone i cały tunel opatulony wełną to nadal się zbierają kropelki wody od wew na końcu tunelu świetlika. Podobno jak nie było jeszcze zamontowanego tunelu to i tak na szybie świetlika tuż pod dachem na stryszku niegrzewanym zbierał się lód. Hmm zastanawiam się dlaczego szyba takiego świetika mi tak przemarza ? Mogę mieć go żle zamontowanego, nie zaizolowanego właściwie na dachu ?

bracki88
04-03-2014, 14:03
A kratki z nawiewem w tym swietliku nie ma?

noname2
04-03-2014, 14:24
jak długo już mieszkasz ? Mam 4 świetliki. Po ustabilizowaniu się wilgotności problemy zniknęły. Wilgoć technologiczna jest wredna

abra06
05-03-2014, 22:33
jeszcze nie mieszkamy, sufity świeżo zrobione na poddaszu i pomalowane ściany, noname2 oby to była wina wilgoci technologicznej :)

מרכבה
05-03-2014, 23:46
jeszcze nie mieszkamy, sufity świeżo zrobione na poddaszu i pomalowane ściany, noname2 oby to była wina wilgoci technologicznej
Pirometr, lub termowizja, sprawdź jaka jest temperatura tych miejsc.
Gdzieś ciepło będzie szybciej przenikać i stąd problemy, powierzchnia nie utrzymuje ciepła i stąd wrażenie iż coś przymarza itp .
246447 podręczna ściąga ile wino być % pary wodnej (wrednego gazu niewidocznego jak by kto pytał )
do temperatury 20st i odpowiedniej temperatur powierzchni.

Andrzej Wilhelmi
15-03-2014, 07:58
A skąd wiesz, że Ci się skrapla na szybie?! Gipsowanie, malowanie bardzo duże ilości wody a jak widzisz skropliny to masz nie założoną osłonę od strony pomieszczeń. Długi tunel bez możliwości wentylacji. Musisz cierpliwie poczekać jak ściany wyschną a słoneczny dzień spowoduje odparowanie skroplin. Jak znikną to szczelnie zamontuj osłonę. Pozdrawiam.