PDA

Zobacz pełną wersję : Kabe vs. Imprefarb



80mariusz80
04-03-2014, 08:31
Witam,
ekipa od elewacji zewnętrznych poleca mi tynk sisi (http://www.imprefarb.pl/katalog.php?katid=2&prodid=46) - na wełnę mineralną. Niestety nie znam tej firmy.
Myślałem o analogicznym produkcie z Kabe, na co wykonawca stwierdził iż Kabe ma dobry marketing (w to akurat nie wątpię), natomiast po przejęciu tej firmy przez kogoś tam 2-3 lata temu zaczęły mu się reklamacje na ich tynki. Ekipa specjalizuje się właściwie tylko w ociepleniach zewnętrznych. Dodam, iż wykonawca dał mi wolną rękę w wyborze - Kabe lub Imprefarb, w tej samej cenie.
Mam zgryz - w ogóle nie znam tej firmy (Imprefarb). Czy ktoś stosował ich tynki na elewacji zewnętrznej? Zadowolony :) ?
Czy faktycznie są jakieś reklamacje na tynki Kabe?
Pozdrawiam

Mariusz

fighter1983
04-03-2014, 09:38
Reklamacje pojawiaja sie na wszystkie tynki. Kazdego producenta. Geneze powstania tych reklamacji opisalem przy thermosanie Caparola :)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?218521-Caparol-thermosan-baranek-2mm-i-jego-spekania-po-wykonaniu&p=6379308&viewfull=1#post6379308
i to jest meritum sprawy... rzadko kiedy za powstala reklamacje odpowiedzialny jest producent. najczesciej zawodzi cos dalej.
Ale z tych 2 na Twoim miejscu wybralem Kabe bo ten imprefarb to jakis noname

Balto
04-03-2014, 19:46
I jak ładnie nazywają się ich produkty.... Ceraplast, żeby nie było, że to samo co u sąsiadów. Panasanic zamiast Panasonica.... ech czasy lat 90 tych...

insect79
19-07-2014, 08:47
Ja kupuję w jednej z tyskich hurtowni, która handluje tymi tynkami. na pracowałem tylko na Ceresicie, ale raz dałem się namówić na IF. Po prostu nie mieściłem się w zrobionej przez siebie wycenie. Byłem w szoku. Nieporównywalnie lepszy od Henkla. Nie wiem jak z Kabe bo uważam to za przereklamowany towar. Ja w sezonie robie 2 elewacje na miesiąc od kwietnia tego roku i nie miałem żadnej wpadki. Tzn raz miałem z mojej winy i nawet pomogli mi wybrnąć z kłopotliwej sytuacji. Ja robię na tym i jestem zadowolony.

Balto
19-07-2014, 20:35
Insect: baju baju będziesz w raju bo świstak za kratkami...

Wacławkr
27-09-2014, 18:39
witam panowie, w tym roku docieplałem dom, wykonwca proponował mi Caparola a znajomy powiedział mi, żebym nie przepłacał i zaproponaował tynki IF, mój wykonawca tej firmy nie znał a różnica w cenie była tak wielka, że zaryzykowałem...i nie pożałowałem, mój wykonawca był bardzo zdziwiony jakością produktu, dlatego z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę, to że jest to firma mniej znana niż Kabe czy Caparol o niczym jak widać nie świadczy.

fighter1983
28-09-2014, 19:31
witam panowie, w tym roku docieplałem dom, wykonwca proponował mi Caparola a znajomy powiedział mi, żebym nie przepłacał i zaproponaował tynki IF, mój wykonawca tej firmy nie znał a różnica w cenie była tak wielka, że zaryzykowałem...i nie pożałowałem, mój wykonawca był bardzo zdziwiony jakością produktu, dlatego z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę, to że jest to firma mniej znana niż Kabe czy Caparol o niczym jak widać nie świadczy.
Co za sick wpis... pokaz i zestawienie cenowe materialow Caparol vs ten Twoj wynalazek i roznice kwotowa/procentowa.
Aktualnie Caparol jest jednym z najtanszych systemow docieplen dostepnych na naszym rynku.
Wiec "przeplacanie" za marke... to lekko nietrafiony argument.

hejz0r
07-10-2014, 18:24
Dziwnie coś z tymi reklamacjami odnośnie KABE, przez ostatnie 3-4 lata nie miałem u siebie ani jednej reklamacji na tynki - a sprzedają się bardzo dobrze

Szmagaj
22-11-2014, 11:49
Imprefarb to rzeczywiście mało znana firma. Ale w tym roku zrobiłem trzy elewacje na ich tynkach (silikonowych), klienci się zdecydowali, ze względu na atrakcyjne ceny. Duży wybór kolorów mają. I naprawdę dobrze się na tym robi. Mają też niezłą farbę elewacyjną.

Balto
22-11-2014, 22:30
Szmagaj: reklama piętro wyżej.. a tak naprawdę wszelkie te farby i in mają jedną lub dwie podstawowe bazy co oznacza, że mając jakie takie pojęcie można samemu sobie to zrobić...