PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysł na rozmieszczenie kamer



Rodmano
04-03-2014, 20:47
Witam,

Pytanie do fachowców lub amatorów ogarniających temat. W załączeniu przesyłam rzut naszej działki z rozmieszczeniem mojego domu i siostry.
Czarną strzałką jest zaznaczony brama wjazdowa na posesję i wejścia do domów. Patrząc od wejścia ,po prawej stronie jest boczna furtka na działkę.

Ile potrzeba kamer i jak je rozmieścić,żeby ogarniały całą działkę?

z góry serdeczne dzięki za pomoc

pozdrawiam

Maanniutek
06-03-2014, 10:36
Witam

Według mnie 6 Kamer powinno wystarczyć, jednak trudno jest też to rozmieścić na podstawie rzutu najlepiej byłoby zobaczyć obiekt na żywo. Na planie zaznaczyłem wstępnie rozmieszczenie kamer.246502

Rodmano
06-03-2014, 18:28
Witam

Według mnie 6 Kamer powinno wystarczyć, jednak trudno jest też to rozmieścić na podstawie rzutu najlepiej byłoby zobaczyć obiekt na żywo. Na planie zaznaczyłem wstępnie rozmieszczenie kamer.246502

Niestety nie mogę otworzyć załącznika :( Nie masz litości dla mojego portfela :p , ja myślałem o 3/4 kamerach .

Maanniutek
06-03-2014, 19:02
246605

Rodmano
06-03-2014, 19:50
246605

Dzięki bardzo. Ja mam koncepcję taką,żeby obsłużyć to 4 kamerami. Nie wiem czy się uda...

Maanniutek
20-03-2014, 20:50
ok w ten sposób obsłużysz mniej więcej cały teren ale czy przewidziałeś że w takiej konfiguracji jest możliwość podejścia do kamery od tyłu i zasłonięcia jej? :) a to by chyba wszystko zepsuło :)

Rodmano
21-03-2014, 18:14
ok w ten sposób obsłużysz mniej więcej cały teren ale czy przewidziałeś że w takiej konfiguracji jest możliwość podejścia do kamery od tyłu i zasłonięcia jej? :) a to by chyba wszystko zepsuło :)

Raczej nie będzie tak prosto ze zdjęciem czy zasłonieciem,bo kamery będą wysoko na budynku lub na słupie.

Maanniutek
24-03-2014, 19:57
Raczej nie będzie tak prosto ze zdjęciem czy zasłonieciem,bo kamery będą wysoko na budynku lub na słupie.

ok to w takim razie weź pod uwagę to co one będą widziały skoro będą wysoko to będziesz musiał je skierować w dół a więc jak ja będę szedł to zobaczą tyle tylko czy jestem łysy czy nie a o twarzy zapomnij i innych szczegółach zapomnij. Optymalna wysokość to 3 m wtedy sprawdzają się najlepiej :)

dendrytus
24-03-2014, 20:29
Przecież autor chce założyć 4 kamery, a nie zrobić dozór wizyjny. Mi wychodzi min. 9 kamer i nie zmieściłbym się w 10 tys zł.

Maanniutek
24-03-2014, 20:53
Oczywiście ale w takim wypadku czy mają one sens? Rozumiem dendrytus że myślisz o HD?

dendrytus
25-03-2014, 07:40
Oczywiście ale w takim wypadku czy mają one sens?

Nie, ale to nie moje małpy, nie mój cyrk


Rozumiem dendrytus że myślisz o HD?
A to w 2014 są jeszcze jakieś inne?
W SD nie wiem czy dałbym radę w 16

Rodmano
25-03-2014, 08:20
ok to w takim razie weź pod uwagę to co one będą widziały skoro będą wysoko to będziesz musiał je skierować w dół a więc jak ja będę szedł to zobaczą tyle tylko czy jestem łysy czy nie a o twarzy zapomnij i innych szczegółach zapomnij. Optymalna wysokość to 3 m wtedy sprawdzają się najlepiej :)

Kamery mają być na włąsnie na wysokości 3 m,dokladnie tak planowałem. Na wysokości stropu między parterem,a piętrem,

Rodmano
25-03-2014, 08:21
Przecież autor chce założyć 4 kamery, a nie zrobić dozór wizyjny. Mi wychodzi min. 9 kamer i nie zmieściłbym się w 10 tys zł.

Ja myślę o Samsung SNB 6004

dendrytus
25-03-2014, 10:15
Ja myślę o Samsung SNB 6004

A to coś zmienia jeśli chodzi o ilość kamer do wykonania poprawnie dozoru wizyjnego?

A uwzględniłeś doświetlacze podczerwieni?

Rodmano
25-03-2014, 18:31
A to coś zmienia jeśli chodzi o ilość kamer do wykonania poprawnie dozoru wizyjnego?

A uwzględniłeś doświetlacze podczerwieni?

Nie uwzględniłem te Samsungi bardzo dobrze widzą w nocy.

Maanniutek
27-03-2014, 10:00
żadna kamera bez doświetlacza przy braku oświetlenia zewnętrzego nie będzie widziała w nocy bo musiałaby mieć czułość 0lx

Maanniutek
27-03-2014, 10:01
oczywiście samsung jest bardzo dobry ale też cenowo wysoki zerknij na hikvision złoty wystawca targów securex które będą za tydzień my głównie na tym działamy i na ok 400 kamer które do tej pory zamontowaliśmy odpukać zero awaryjności i problemów

dendrytus
27-03-2014, 18:45
oczywiście samsung jest bardzo dobry ale też cenowo wysoki zerknij na hikvision złoty wystawca targów securex które będą za tydzień my głównie na tym działamy i na ok 400 kamer które do tej pory zamontowaliśmy odpukać zero awaryjności i problemów
Porównywanie tych twoich kamer do kamer z wisenet3, to jak porównywać trabanta do audi S8.

Ps.
Ja akurat do tych samsungów dodaję doświatlacze podczerwieni.

Rodmano
27-03-2014, 21:52
Porównywanie tych twoich kamer do kamer z wisenet3, to jak porównywać trabanta do audi S8.

Ps.
Ja akurat do tych samsungów dodaję doświatlacze podczerwieni.

To jeszcze cały czas mogę zrobić i pewnie zrobię.

Maanniutek
31-03-2014, 20:18
Porównywanie tych twoich kamer do kamer z wisenet3, to jak porównywać trabanta do audi S8.

Ps.
Ja akurat do tych samsungów dodaję doświatlacze podczerwieni.

że niby co w tym przypadku jest trabantem? jeśli uważasz ze Hikvision to się grubo mylisz. Ja bym to pozostawił na tym samym poziomie :) ale możesz mieć oczywiście swoje zdanie.

dendrytus
31-03-2014, 20:40
że niby co w tym przypadku jest trabantem? jeśli uważasz ze Hikvision to się grubo mylisz. Ja bym to pozostawił na tym samym poziomie :) ale możesz mieć oczywiście swoje zdanie.

UAHAHAHAHAHHAHAH
Nie żartuj, to że ty używasz jakiejś tam firmy nic nie znaczy. Ale OK.
Do której z kamer Hikvision można sobie wgrać swoja aplikację realizującą coś co potrzebujesz?

W którym modelu Hikvision masz podział obrazu na niezależne strumienie?
Który model Hikvision daje 60kl/s w full hd?

Maanniutek
31-03-2014, 20:45
UAHAHAHAHAHHAHAH
Nie żartuj, to że ty używasz jakiejś tam firmy nic nie znaczy. Ale OK.
Do której z kamer Hikvision można sobie wgrać swoja aplikację realizującą coś co potrzebujesz?

W którym modelu Hikvision masz podział obrazu na niezależne strumienie?
Który model Hikvision daje 60kl/s w full hd?

po pierwsze po co CI 60 kl/s skoro oko ludzkie jest bezwładne od 22 i nie zauważy róznicy?
po drugie który rejestrator zapisze CI 60 kl/s
każdy hik ma dwa strumienie główny i pomocniczy
a co do programu to powiedz mi jakie dodatkowe rzeczy potrzebujesz których nie mają programy producenta? a są Ci niezbędne?

czy kolega musi ze wszystkiego drwić i się naśmiewać? jak zauważyłem to co by kto nie napisał na forum to wszystko krytykujesz.

dendrytus
31-03-2014, 22:09
po pierwsze po co CI 60 kl/s skoro oko ludzkie jest bezwładne od 22 i nie zauważy róznicy?
po drugie który rejestrator zapisze CI 60 kl/s
każdy hik ma dwa strumienie główny i pomocniczy
a co do programu to powiedz mi jakie dodatkowe rzeczy potrzebujesz których nie mają programy producenta? a są Ci niezbędne?

czy kolega musi ze wszystkiego drwić i się naśmiewać? jak zauważyłem to co by kto nie napisał na forum to wszystko krytykujesz.

TY KOMPLETNIE NIE ZNASZ MOŻLIWOŚCI WISENET3 I KLEPIESZ W ZWIĄZKU Z TYM TAKIE BREDNIE, ŻE SZCZĘKA OPADA.

60 kl/s oznacza likwidacje opóźnień o co najmniej połowę, a jak pewnie wiesz jest to bolączka każdej kamery IP.
I co z tego, że masz strumień główny i pomocniczy? Ja mówię, że możesz sobie zaznaczyć dowolny obszar jaki widzi kamera i przesłać go oddzielnie tak jakby to była druga kamera. Takich obszarów może być kilka.

Może po prostu poczytaj sobie o WISENET3.

http://www.youtube.com/watch?v=SOQ9QfD388M

Maanniutek
01-04-2014, 09:19
ok spoko ale te funkcje nie są niezbędne w większości obiektów na których klienci potrzebują kamery, to są już zaawansowane rozwiązania dla wymagających :)

kowalt
24-04-2014, 09:59
Zasada jest taka, aby nie było przestrzeni która nie jest kamerowana. Każda kamera powinna więc być asekurowana.

ajni
22-01-2017, 19:49
Może ktoś pomoże mi w rozmieszczeniu kamer http://forum.muratordom.pl/showthread.php?334403-Rozmieszczenie-kamer-monitoring-IP&p=7390017#post7390017