PDA

Zobacz pełną wersję : Strop Teriva, a dekowanie pustaków



caleb
22-07-2004, 06:27
Czy pustaki stropowe Teriva, te które będą leżały na skraju należy koniecznie zadekować, a jeśli tak to czym to najlepiej zrobić, betonem?
Prosze o radę.

Tomek_J
22-07-2004, 06:35
Czy pustaki stropowe Teriva, te które będą leżały na skraju należy koniecznie zadekować, a jeśli tak to czym to najlepiej zrobić, betonem?
Prosze o radę.

ZadekLować. Zadekować to ja mogę pustaki ukradzione sąsiadowi.

Japan
22-07-2004, 06:47
Czy pustaki stropowe Teriva, te które będą leżały na skraju należy koniecznie zadekować, a jeśli tak to czym to najlepiej zrobić, betonem?
Prosze o radę.
W pytaniu dałeś poprawną odpowiedź :D . Przynajmniej u mnie tak zrobili. Ułożyli potrzebną liczbę pustaków obok siebie i do środka nalali ok 2 cm betonem. Pozdrawiam

caleb
22-07-2004, 06:52
tak chyba zrobię,nie przwidzaiałem tylko wcześniej że będe musiał żaslepić prawie jedną trzecią pustaków, a to przez zebra rozdzielcze

ryby
22-07-2004, 07:16
A nie mogłeś zamówić zadeklowanych? Różnica cenowa jest niewielka a dzięki temu wchodzi również dużo mniej betonu.
pzdr.

Bard13
22-07-2004, 07:23
Pustaki trzeba zadeklować.
Wszystkie skrajne. I to nie tylko dlatego, żeby wyszło mniej betonu, ale po to, żeby wylewany beton nie wlazł do środka i nie dociążył stropu.
Strop liczony jest na pustaki a nie na bloczki betonowe i może się po prostu zarwać.

A dekluje się układając bloczki na desce i wrzucając po 2 cm betonu, który po zaschnięciu tworzy równą zaślepkę

ArtMedia
22-07-2004, 09:31
Odpadami styropianowymi jesli masz?

caleb
22-07-2004, 09:41
odpadami styropianowyni zatykałem kiedyś w Fercie, ale na Terivę to chyba troche mało bo ma duże otwory

ArtMedia
23-07-2004, 09:59
To zalezy jakie pustaki? Moje się świetnie zatkały...

Wojtek62
23-07-2004, 10:12
chyba taniej wychodzi kupic od razu deklowane pustaki niż się bawić na budowie w deklowanie

inwestor
23-07-2004, 10:47
chyba taniej wychodzi kupic od razu deklowane pustaki niż się bawić na budowie w deklowanie
A co to niby za wielka fatyga deklowanie przez robotników. A czy znasz takiego majstra który potrafi ci wyliczyc na etapie zamawiania stropu ile będzie potrzeba tych zadeklowanych :wink: :D Jakby mój majster chciał to wyliczać to chyba mózg by mu odparował z wysiłku :wink: :D Deklowanie to prościzna rozkładasz folię na równym podłożu ustawiasz pustaki otworem do góry i do środka wlewasz nieco zaprawy tak jak to było opisane wczśniej warstwa zaprawy ok 2cm. Na następny dzień masz gotowe dekielki i w takiej ilości jak potrzeba.
Pozdrawiam

Wojtek62
23-07-2004, 10:52
cóż, widac miałem majstra co umiał liczyć - z zamówionych pustaków został 1, a normalnych pustaków zostało tyle co producent dał nadwyzki ok.20

Pascall
23-07-2004, 21:09
Jak kupowalem pustaki stropowe, to kilka sztuk na palecie zawsze bylo zadekowanych ale niektore tak kiepsko ze denko odpadalo w rekach i trzeba bylo dekowac.

Zbigniew Rudnicki
23-07-2004, 21:56
W takie zadeklowane pustaki można też włożyć trochę odpadowej wełny mineralnej - jeśli ktoś ma, lub dostał od sąsiada, który wcześniej zbudował dom.
Taki pusty kanał w stropie to pudło rezonansowe. Obecność wełny wyciszy akustykę stropu i trochę ociepli strop od strony ścian zewnętrznych.
No troszeczkę.