PDA

Zobacz pełną wersję : Akrylowanie naroznikow scian GK



Anula73
22-07-2004, 08:15
Witam,

Czy macie pociagnieta smużkę akrylu w naroznikach gdzie lacza sie plyty GK (np. scianka kolankowa z GK i skosny sufit nad nia z GK) lub plyta GK z murowana sciana ?
Kiedy sie to robi ? Fachowcy mowili ze po pierwszym malowaniu a przed drugim. Kiedy jesli kupie farbe do jednokrotnego malowania. Czy po gruntowaniu czy przed ?
Czy starajacy sie laik moze to ladnie wykonac czy trzeba miec wprawe w tym aby prowadzic ten pasek akrylu prosto ?
A oze zostawic bez akrylu ? Chociaz przy schodzeniu sie dwoch GK czasami mam lekką falowaną linię i moze ten akryl mi to wyrowna ?


Bede wdzieczna za opinie
Anula

dobrzykowice
22-07-2004, 22:32
[quote="Anula73"]Witam,

Czy macie pociagnieta smużkę akrylu w naroznikach gdzie lacza sie plyty GK (np. scianka kolankowa z GK i skosny sufit nad nia z GK) lub plyta GK z murowana sciana ?

Tak, obowiązkowo :)

Kiedy sie to robi ? Fachowcy mowili ze po pierwszym malowaniu a przed drugim. Kiedy jesli kupie farbe do jednokrotnego malowania. Czy po gruntowaniu czy przed ?

Po grunotwaniu....

Czy starajacy sie laik moze to ladnie wykonac czy trzeba miec wprawe w tym aby prowadzic ten pasek akrylu prosto ?

Nie jest to szczególnie trudne i każdy może to wykonać. Kilka uwag:
- jeżeli bedziesz kupowac pistolet to akrylu to w żadnym wypadku nie kupuj badziewia a'la TOYA i tym podobne za 5 zł bo akryl zacznie ci wypływac od strony tłoka.

- końcówke tuby (mam na mysli ten lejek) obetni pod kątem ok. 45 stopni, lepiej będzie CI się rozporwadzać akryl

- przygotuj sobie wodę z mydłem, po nałożeniu akrylu umocz palec w tej wodzie i przejedz po nim zbierając jego nadmiar i przy okazji formują w delikatne półkole :)
I to by było na tyle :D

A oze zostawic bez akrylu ? Chociaz przy schodzeniu sie dwoch GK czasami mam lekką falowaną linię i moze ten akryl mi to wyrowna ?

Nie ma sensu, zrób to a zobaczysz, że będzie estetyczniej :)

pozdrawiam