PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie poddasza sporadycznie użytkowanego.



elcede
09-03-2014, 10:25
Hej.
Chciałem zapytać czym najlepiej ocieplić poddasze, które będzie sporadycznie używane: przetrzymywanie tam różnych rzeczy na zimę, potrzebnych pudełek, rozstawienie stołu do pingponga i czasem pogranie ze znajomymi. Dach w tej chwili pokryty blachą, ale chcemy w tym roku pokryć blachodachówką i przedłużyć dach, tak aby więcej wystawał poza obrys domu. Koleś co ma nam robić dach powiedział, że nie ma potrzeby ściągać istniejącej blachy i położy po prostu na nią.

Spodobała mi się piana, ale koszty jednak odstraszają, zwłaszcza że wełnę mógłbym położyć sam. Tylko czy jest taka możliwość, żeby wełnę położyć, później od strony pomieszczenia przykryć folią i tak zostawić? Bo jest to kolejna kondygnacja i nie mam potrzeby jej tynkować czy szykować jak pomieszczenia mieszkalne bo to i tak będzie za duży metraż domu jak dla mnie.

Od razu odpowiadam:
czemu robię nowy dach? Obecny jest jeszcze w dobrym stanie, ale ma 30 lat a chcielibyśmy ocieplić poddasze tak, żeby były mniejsze straty ciepła.
pod blachą jest niepełne deskowanie (deski co jakieś 40-50cm) i oczywiście nie ocieplone niczym.
Dach dwu spadowy bez okien w dachu.
Co polecacie jak najmniejszym kosztem do ocieplenia i jak to najlepiej wykonać?
Z góry dzięki za podpowiedzi.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/20437874/DOM/2014-02-27%2016.41.03.jpg

zbigmor
23-03-2015, 18:30
Trzeba podjąć męską decyzję. Albo ocieplamy solidnie i możemy użytkować, albo nie ocieplamy połaci wcale. Każda prowizorka to będzie taki efekt, że wydasz pieniądze a i tak będzie za zimno aby cokolwiek tam robić. Położyć wełnę i przykryć folią można, ale czymś trzeba wełną przytrzymać (tą na krokwiach), a folia na wierzchu wieczna nie będzie.