PDA

Zobacz pełną wersję : Zacieki na elewacji akrylowej



roman169
09-03-2014, 12:45
Jak w temacie. Na elewacji akrylowej zrobiły się zacieki, a właściwie w miejscach gdzie działa deszcz (pod balkonem czy pod parapetami nie widać). Ponieważ elewacja jest żółta widać jak by ze spodu wychodził jakiś kolor (podobno klej) tylko w miejscach gdzie działa woda. Próbowałem myć to myjką ciśnieniową i dosyć łatwo się usuwa. Pytanie dotyczy metody zabezpieczenia na przyszłość. Słyszałem że niektórzy myją ściany i malują farbą silikonową. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub przerabiał podobny temat proszę o rady. Elewacja ma kilka lat.

sokratis
09-03-2014, 17:33
Akrylowa farba to jedna z lepszych metod na łatwość usuwania brudu. A co ma dać ten silikon, bo tego rodzaju brud to już wyższa szkoła jazdy dla każdej farby.

roman169
09-03-2014, 18:03
Akrylowa farba to jedna z lepszych metod na łatwość usuwania brudu. A co ma dać ten silikon, bo tego rodzaju brud to już wyższa szkoła jazdy dla każdej farby.

Nie wiem co ma dać ten silikon. Napisałem że podobno tak robią. Podobno żeby podobne zacieki nie miały miejsca w przyszłości. Pytanie jest precyzyjnie sformułowane wydaje mi się i prosiłem o jakieś rady. Poza tym w opisie tematu nie ma mowy o brudzie tylko o zaciekach.

jar.os
09-03-2014, 20:15
Daj jakieś fotki bo nie wiadomo o jakie zacieki Ci chodzi ..

roman169
09-03-2014, 22:30
Daj jakieś fotki bo nie wiadomo o jakie zacieki Ci chodzi ..


Niestety nie jestem w stanie zamieścić zdjęć mojego mieszkania gdyż jestem na wyjeździe ale wygląda to podobnie. Dodam że od strony z której zacina deszcz jest to bardzo widoczne, po przeciwnej praktycznie nie dostrzegłem. Krótko mówiąc gdzie ściana jest czasem mokra