PDA

Zobacz pełną wersję : Boazeria -> płyty gipsowe



luka5z
10-03-2014, 18:08
Otóż mieszkam w domu jednorodzinnym z lat 80tych. W 2000 cały przedpokoj na parterze został obłożony boazerią. Jest w niezłym stanie, ale czuję sie jak w trumnie. Chciałbym mieć zwykłe gładkie sciany. I tutaj moje pytanie - czy mogę zdjąć boazerię i przymocować płyty gipsowo-kartonowe na ruszcie na którym była boazeria? Czy też jedyna opcja to zrywać wszystko, mocować aluminiowe stelaże itd... Chciałbym zrobić wszyskto maksymalnie szybko i małym nakładem pracy (jeśli to możliwe).

jar.os
11-03-2014, 05:31
zrywaj wszystko i płyty na klej ...najszybsza z możliwych opcja..

luka5z
11-03-2014, 20:05
zrywaj wszystko i płyty na klej ...najszybsza z możliwych opcja..

a nie ebdzie z sufitu potem odpadac? i jak sciany sa generalnie rowne (tynk cementowy) to wystarczy 8mm?

gandw
11-03-2014, 20:33
Do sufitu nie klei się płyt, tylko trzeba zrobić ruszt metalowy lub drewniany. 8mm? Chyba 9,5mm, ale zwykle najpopularniejsza grubość to 12,5mm. Czy o co Ci chodzi?

luka5z
11-03-2014, 21:08
Tak 9,5. Czyli do ścian bym kleił a do sufitu ruszt. Nie jestem fachowcem, ale jestem z tych dokładnych. Myslicie, ze dam rade? Pomieszczenie małe, bo zacząłbym od korytarza. Zastanawiam się nad gładzią, ale to chyba trudniejsze... Jest jeszcze jakaś inna opcja na gładkie ściany? Tak jak pisałem, podłoże nie jest złe, bo tynk cementowy, raczej równy tylko jak to tynk - chropowaty. No i po zdjęciu boazerii trochę dziur będzie.

jar.os
12-03-2014, 05:33
no to skoro masz tynk to se daruj te płyty i po prostu zaszpachluj wszystko..