PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to otynkować?



johnny221
10-03-2014, 18:55
Witam wszystkich , mam taki problem przerabiam pomieszczenie gospodarcze , które całe było pokryte kafelkami.Kafelki zostały skute, pod nimi znajduje się tynk 2 warstwowy??? Czyli obrzutka w jasnym korze dosyć miękka i bardzo twarda warstwa ,ok 1,5 cm , cementowa na którą były klejone płytki. Mój problem polega na tym iż nie wiem jak, czym teraz tynkować ściany?Naczytałem się o tynach 2 i 3 warstwowych ale co w tym przypadku ?Z góry dziękuję za pomoc.
247387247388247389

Balto
10-03-2014, 19:17
Pytanie: z jakiego okresu masz dom? Przedwojenny? Lata 20 te? Naste
Dawniej tynki robiono w ten sposób, że na ścianę zwykle ceglaną szedł tynk wapienny (z dodatkami) jakbyś go boszem przeciął w pół to miałby takie śliczne bąbelki w środku, a na to dopiero tynk "właściwy" c/w.
Jak skujesz klajster od płytek, zobacz w jakim stanie jest to pod nim - jeśli się nie sypie, jest twarde i suche, nie ma wilgoci - to zagruntuj gruntem głębokopenetrującym, a potem po prostu wyrównaj ale tynkiem typu c/w zbliżonym do tamtego, doprowadź go do "używalności" i rób co chcesz.

johnny221
10-03-2014, 19:23
Rok budowy 1986 , dokładnie ściana jest ceglana ale przecinałem tynk i nie ma żadnych bąbelków, wszystko się trzyma jest twarde jedynie co to w niektórych miejscach pokazało się wapno od cieknącego tarasu.Czyli najlepiej zagruntować i nałożyć jedną warstwę tynku c/w?

gandw
11-03-2014, 19:23
Ale co chcesz zrobić z tymi ścianami? Znów kafelki? To jasne to raczej nie obrzutka tylko zwykły tynk, może pod nim gdybyś odkuł znajdziesz obrzutkę, a na nim klej do płytek (to twarde).

Balto
11-03-2014, 22:30
Skuj klej, reszta - grunt głębokopenetrujący i wyrównać wszystko do poziomu. Jeśli chcesz kafelki - duperelki - to kładź decyzja jest Twoja...

johnny221
12-03-2014, 19:35
No to zabieram się za kucie,dziękuję za znalezienie rozwiązania.

Gawor5
28-03-2014, 10:58
Powinieneś wszystko co luźne zrzucić to co się trzyma zostawić, tak jak pisali wcześniej użyj gruntu głęboko penetrującego i przeleć całość.