PDA

Zobacz pełną wersję : Łazienka - sufit podwieszany, ocieplenie, uszczlnienie...



pianim
11-03-2014, 07:25
Właśnie zabierałem się za podwieszanie sufitu w łazience, ale naszły mnie drobne wątpliwości czy aby nie podłożę sobie sam miny... tzn plan jest taki:
1. sufit będzie podwieszony ok 30cm poniżej właściwego,
2. między płytami g-k a sufitem będzie wełna mineralna 5 lub 10cm (ocieplenie - bo nad sobą mam strych nieogrzewany),
3. ściany + sufit chcę uszczelnić przed wilgocią folią w płynie,
4. kafle tylko na podłodze.
... i tu moje pytanie czy między płytami g-k i wełną a sufitem nie zrobi mi się przypadkiem jakaś wilgoć, grzyb? Czy może w łazience sufit podwieszany nie jest do końca dobrym pomysłem?
Bardzo proszę o rade fachowców. Dziękuje.

jar.os
11-03-2014, 07:28
skoro masz sporo miejsca między płytą a stropem to wełny daj więcej i koniecznie między wełnę a płyte folia paroizolacyjna

pianim
11-03-2014, 08:47
ooo... o foli nic nie wiedziałem.
Czyli rozumię, że jest konieczna - tylko czy wtedy ma sens pokrywanie sufitu folią w płynie na płyty od środka czy już tego nie robić?

jar.os
11-03-2014, 09:07
nie rób foli w płynie na suficie , tak jak powiedziałem - zwykła folia paroizolacyjna , musisz tylko postarać się aby przy ścianach dobrze uszczelnić - przykleić do ścian ( taśma dwustronna samoprzylepna ) , mam nadzieję że masz sprawną wentylację ??

pianim
11-03-2014, 09:15
No właśnie z tą wentylacją to u mnie tak średnio ale mam zamiar podłączyć wentylator żeby wymusić wyciąganie ewentualnej pary wodnej... mam nadzieję, że to pomoże.

wisnia&usia
23-10-2015, 21:13
U mnie jest podiweszony sufit w łazience o jakies 30 cm , ktoś kto mi to robił pewnie sie nie znał bo nic mi nie mówił o żadnej wełnie ani żadnej folii nie dał ;/ Proszę mi powiedziec czy musze to przerabiac ponieewaz mieszkam tam dopiero rok i boje sie ze za niedługo pojawi sie grzyb albo cos... dodam ze nad płyta kest przestrzen 30cm i nad nia strop który jest nieużytkowy ale na nim leży 30cm wełny , czy musze kłaść jeszcze raz wełne na tym podwieszonym sufitem? u mnie z wentylacja też kiepsko , również musze zamonotwać ten wiatrak . pozdrawiam