PDA

Zobacz pełną wersję : słupek geodety a ogrodzenie



Rafal111
11-03-2014, 08:18
Chciałem postawić ogrodzenie i...
Znalazłem betonowe słupki geodety.
Ogrodzenie mam postawić na słupkach czy dać je za lub przed działką?

gti11
11-03-2014, 09:19
Usuniecie słupków jest karalne ,z pewnych względów lepiej żeby pozostały na swoim miejscu i pilnować tego , na ogrodzenie w granicy musisz mieć zgodę sąsiada .Jak wyobrażasz sobie postawienie ogrodzenia "za słupkiem" na cudzej działce ?

Rafal111
11-03-2014, 09:25
nie znam zasady stawiania słupków czy są centralnie czy zawsze w którąś stronę :)

firewall
11-03-2014, 10:16
Jeżeli stawiasz wspólnie ze sąsiadem to możecie w granicy, ale nie ruszając słupka. Jeżeli stawiasz sam to musisz odsunąć się od granicy z ogrodzeniem choćby o 1cm. ale słupek dalej jest nietykalny.

owczarek
27-03-2014, 18:55
Chciałem postawić ogrodzenie i...
Znalazłem betonowe słupki geodety.
Ogrodzenie mam postawić na słupkach czy dać je za lub przed działką?


Powinieneś postawić ogrodzenie na obszarze swojej działki lub na linii jej granicy.

Pozdrawiam
Krzysztof Krysiński

Kubencki
27-03-2014, 20:18
Zewnętrzna krawędź lini słupków lub podmurówki nie może przekraczać lini granicy wyznaczonej krzyżem na słupku granicznym. Wykonywaliśmy ogrodzenia na podmórówce w którą ładnie wkomponowany był słupek graniczny. Nikt nie zgłaszal sprzeciów a geodeta zatwierdził ten układ.

certa
17-04-2014, 10:16
Czy wykonanie ogrodzenia muszę jeszcze gdzies zgłaszać poza sąsiadem którego nawet na oczy nie widziałem i niewiem czyja/e te działki wokoło.