PDA

Zobacz pełną wersję : JAKA OBUDOWA SATEL INTEGRA 64 - BB.PILNE. Przepraszam jesli bylo....



michalz2x
12-03-2014, 11:44
Czesc Wszystkim. Bede bardzo wdzieczny za porade! Zdecydowalem sie na zakup SATEL INTEGRA 64 + 3 x CA64E + ETHM1 + byc moze docelowo GSM. Calosc chcialbym upchnac w metalowej obudowie. W zwiazku z tym ze montaz chcialbym wykonac samemu, bede wdzieczny za polecenie obudowy. Najlepiej mozliwie najwiekszej - bo moge miec "duzy rozrzut" na poczatek ;-). Polecono mi AWO 256 - czy do niej jestem w stanie bezstresowo zainstalowac w/w osprzet? Czy orientujecie sie gdzie mozna zdobyc takze listwe ktora jest na zdjeciu ponizej?

http://www.zbychdom.republika.pl/Satel/Podcentrala.JPG

dendrytus
12-03-2014, 19:52
Polecono mi AWO 256 - czy do niej jestem w stanie bezstresowo zainstalowac w/w osprzet?

Nie zmieścisz się.
Możliwe, że na styk w plastikowej obudowie OPU-3p
http://www.satel.pl/img/products/xl/OPU-3%20P.jpg


Czy orientujecie sie gdzie mozna zdobyc takze listwe ktora jest na zdjeciu ponizej?

To listwa grzebieniowa. Zbędny, nic niedający bajer, który i tak nie zmieści ci się do obudowy.
Występuje w odcinkach 2m trudno dostępny i drogi, jak na listwę.

PS.
Listwa grzebieniowa i skrętka komputerowa do systemu alarmowego.:jawdrop::lol2:

michalz2x
13-03-2014, 05:58
Czesc. Dzieki za odpowiedz. Wyglada ze na listwie ladnie sie wszystko rozklada. Czy moglbys ewentualnie polecic jaka dodatkowo obudowe moglbym zastosowac np. do kart rozszerzen? Pomyslalem aby centrale wlozyc do jednek + ETH1 a np CA64E do drugiej? Czy stosuje sie takie rozwiazania? Jakos nie mam przekonanai do obudowy z tworzywa ;-). Wyglada, ze i tak calosc wchodzi na styk - a to mi nie odpowiada. Czy mozna zastosowac 2 obudowy? Jesli tak to jakie? Z gory dzieki. M.

dendrytus
13-03-2014, 08:51
.
Czesc. Dzieki za odpowiedz. Wyglada ze na listwie ladnie sie wszystko rozklada.
Nic się nie rozkłada, tylko nie widać plątaniny kabli. Nie ma mowy żeby ci się to zmieściło do JAKIEJKOLWIEK obudowy z integrą, nawet jeśli byłaby to tylko sama integra.
Sam stosuję korytka grzebieniowe, ale tylko w dużych rozdzielniach, bo łatwiej ułożyć przewody, szczególnie linki, tylko że w rozdzielniach masz w ch*j miejsca.


Czy moglbys ewentualnie polecic jaka dodatkowo obudowe moglbym zastosowac np. do kart rozszerzen?

Jakakolwiek, ale to trzeba sobie po przymierzać albo "wyliczyć".


Pomyslalem aby centrale wlozyc do jednek + ETH1 a np CA64E do drugiej? Czy stosuje sie takie rozwiazania?
Tak, stosuje się



Jakos nie mam przekonanai do obudowy z tworzywa ;-). Wyglada, ze i tak calosc wchodzi na styk - a to mi nie odpowiada. Czy mozna zastosowac 2 obudowy? Jesli tak to jakie? Z gory dzieki. M.
Od kiedy wyszły plastikowe obudowy satela, stosuję tylko je. Są pojemniejsze i wygodniejsze w montażu. Najczęściej montuję dwie.
Do jednej metalowej obudowy wejdzie ci integra i góra 3 rozszerzenia, nie ma mowy, żeby wszedł ci moduł ETHM.
Jak zamontujesz w metalowej obudowie centralkę i TYLKO dwa rozszerzenia, to zobaczysz jak wygląda na styk.

michalz2x
13-03-2014, 11:21
Kolega z FORUM ZBYCH zaproponowal takie rozwiazanie:

2XAWO 256
lub AWO305.

Ta druga wydaje sie zbyt duza. Wymiary 84x55x18. W tej sytuacji wybiore prawdopodobnie 2XAWO. Standardowo w 256 znajduje sie TRP 50VA/16V/18V/20 z katalogu wynika ze nominalny prad wyjsciowy wynosi 2,5A. Policzylem sobie, ze powinno starczyc i jest zapas, bede wdzieczny za weryfikacje, czy wszystko dobrze policzylem. ;-)

1. INTEGRA 64 - 150mA = 149
2. EKSPANDER 64E - 3x18mA = 54
3. PIR 5x15mA = 75
4. INT-KLCD-GR 2x17mA = 34
5. INT-KSG-SSW 1x165mA = 165
6. czujnik dymu 1x15mA = 15
7. kontaktrony 30x5mA = 150

SYRENA 40mA, w trakcie pracy 400mA
AKKU 18Ah

suma: 642 mA + ladowanie AKKU 800 mA = 1442mA + 400mA syrena

Dzieki pozdr. M.

Maanniutek
20-03-2014, 20:44
AWO 250 jest lepsza bo głębsza