PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż rozdzielaczy przy ogrzewaniu podłogowym zasilanym pompa ciepła.



szeli
15-03-2014, 07:53
Dzień dobry.
Mam pewne wątpliwości co do wykonania moich szafek rozdzielaczy ogrzewania podłogowego, może ktoś pomoże mi je rozwiać.
1. Czy przy tym typie ogrzewania tz. ogrzewanie podłogowe w całym domu (jedynie drabinki w łazienkach do podsuszania ręczników) zasadne jest zastosowanie w rozdzielaczach zestawu pompowo mieszającego? Zaznaczę że źródłem zasilania jest pompa ciepła Galmet 11 GT
2. Czy ogólnie ten rozdzielacz został prawidłowo zamontowany, gdyż wydaje mi się że dolna listwa jest cieplejsza.
Z góry dziękuje za pomoc
248466

photos
15-03-2014, 07:59
Dzień dobry.
Mam pewne wątpliwości co do wykonania moich szafek rozdzielaczy ogrzewania podłogowego, może ktoś pomoże mi je rozwiać.
1. Czy przy tym typie ogrzewania tz. ogrzewanie podłogowe w całym domu (jedynie drabinki w łazienkach do podsuszania ręczników) zasadne jest zastosowanie w rozdzielaczach zestawu pompowo mieszającego? Zaznaczę że źródłem zasilania jest pompa ciepła Galmet 11 GT
2. Czy ogólnie ten rozdzielacz został prawidłowo zamontowany, gdyż wydaje mi się że dolna listwa jest cieplejsza.
Z góry dziękuje za pomoc
248466
Hahaha sorry, musiałem...Ja miałem identycznie :) MIałem.
Zacznę od drugiego pytania. Tak jest prawidlowo zmontowany, odwrotnie niż zazwyczaj bo tego wymagał mieszacz który masz tu wepchany.
A pierwsze pytanie...absolutnie nie, tak być nie powinno, a wrecz nie może, jest to poważny błąd jeśli pompa jest sterowana czujnikiem pogodowym.

yendrek3
15-03-2014, 08:01
Czy masz na mysli to ze listwa z powrotem wody (niebieska) wydaje ci sie byc cieplejsza niz ta gorna?. Ta niebieska powinna byc na 100% zimniejsza gdyz jest to powrot wody

photos
15-03-2014, 08:09
A moim zdaniem panowie pomylili kolorami otuliny czy peszle. W rozdzielaczu z mieszaczem zasilanie i powrot sa zamienione miejscami, poza tym rotametry masz na donej belce, a przeplywomierze montuje sie na zasilaniu
tak mialem na samym poczatku.
http://i57.tinypic.com/1zz2ety.jpg
Ale byly same problemy, pompa nie dogrzewala itd
teraz wygląda to tak i skonczyly sie wszystkie problemy
http://i61.tinypic.com/x1x6w9.jpg

jbloch
15-03-2014, 13:05
Dzień dobry.
Mam pewne wątpliwości co do wykonania moich szafek rozdzielaczy ogrzewania podłogowego, może ktoś pomoże mi je rozwiać.
1. Czy przy tym typie ogrzewania tz. ogrzewanie podłogowe w całym domu (jedynie drabinki w łazienkach do podsuszania ręczników) zasadne jest zastosowanie w rozdzielaczach zestawu pompowo mieszającego? Zaznaczę że źródłem zasilania jest pompa ciepła Galmet 11 GT
2. Czy ogólnie ten rozdzielacz został prawidłowo zamontowany, gdyż wydaje mi się że dolna listwa jest cieplejsza.
Z góry dziękuje za pomoc
248466

A te rurki zasilające rozdzielacz to nie za mały przekrój ?