PDA

Zobacz pełną wersję : proszę o propozycję domu z wejsciem od zachodu



migota
22-07-2004, 13:13
Niestety muszę znowu szukać projektu.
Wjazd od zachodu.
Jak do tej pory znalazłam dwa ale ciężko mi się na nie przestawić bo cały czas myślę o tym którego nie mogę budować. :evil:

oto pierwszy:
http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-18.12

a to drugi ale w odbiciu lustrzanym:
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=151

chętnie obejrzę jakieś propozycje projektów i posłucham opini o w/w projektach.

Jagna
22-07-2004, 13:26
Migotka, Ty się MUSISZ budować. Wybierasz bardzo fajne projekty. Z tych dwóch bardziej mi się podoba pierwszy. W muratorowym nie podoba mi się miejsce na kominek, troszkę jednak za mała łazieneczka na dole, no i miejsce pod schodami trzeba koniecznie jakoś zagospodarować. Za to te ściany z luksferów mogą wyglądać świetnie. Ale jestem przekonana, że sobie dobrze z tym poradzisz :P
A dlaczego musiałaś zrezygnować z tamtego projektu?

migota
22-07-2004, 14:05
Jagna,
muszę dostosować się wymiarami domu do domów sąsiednich i mi architekt powiedział, że ten wcześniej wybrany projekt w żadnym razie nie będzie. :cry:

Nie uważasz, że w salonie będzie zbyt mało światła póznym popołudniem??

migota
22-07-2004, 14:27
Co może oznaczać ta żółta komerta przed drzwiami do łazienki i pokoju na poddaszu?? :o

http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-18.12

kroyena
22-07-2004, 14:43
Ktoś nie zapłacił firmie przeprowadzkowej i porzucili szafkę na końcu korytarza. :o :wink:

kroyena
22-07-2004, 14:47
Zobacz jak Tobie z tym C54 blisko padło ten sam architekt jeno o oczko niżej. :)

kroyena
22-07-2004, 14:50
Razem to tylko tarasy, a resztę osobno OK?
C54 w lustrze taraz z wystawą na południowy zachód z widokiem na ulicę.
W-18.12 północny wschód bez widoku na zachód.
No co ja Tobie będę pisał sama widzisz.

kroyena
22-07-2004, 15:05
C54.
A jak się qrka na ten taras wychodzi, czy w ogóle się wychodzi?Drogi będzie ten narożnik i energożerny. I co to za wyspa w kuchni?
Podobny narożnik przy wejsciu. No i połaczenie garaż dom, wiadomo ułatwiony dostęp.

Pieknie Pan Marek machnął łazienkę na dole no i pokój dla gości, albo co jest.

Odpuscił za to tyle m3 pod schodami, aż się prosi o pawlacz.
8 po byku jest prawie 10 m2.
Górka jest trochę myląca bo tam przekrój chyba na h=1m (tak jest w C64 jeżeli dobrze pamiętam). A jeżeli tak, to do tego parajakuzi to na klęczkach, a rence myć tylko przy otwartym oknie połaciowym. Czesać się i make-upować nad kiblem albo na drugiej ścianie, a kabina prysznicowa w lewym dole to juz pełen wirtual. Jednym słowem burdel nie łazienka.
Reszta góry to dwie kichy bez ścian. No i chyba Twój ulubiony motyw. Słup Ciebie prześladuje, ale tu pełna priva na sypialni wiec OK. :roll:
Ciekawe też co to za pustka na schodami, a już wiem to spiżarka jest wysoka na jakieś 5m (niezłą drabinkę będziesz potrzebowała).

To z tą wysokością przekroju, to postaram się na jutro sprawdzić w katalogu Muratora. Specjalnie nie piszą, a nadziać się można nieżle co nie? :(

kroyena
22-07-2004, 15:10
W-18.12

Jakby jakiś fajniejszy. I słupów nie ma :lol: :wink: .

Otworzyłbym kuchnie na jadalnie, jeżeli się da.
Korytarzy u góry trochę dużo, a tą szafką to się nie przejmuj. Za to łazienka u góry lepiej niż w C54. I pod schodami zabudowa. I pokoje na dole jakieś takie fajne są (praca/gość).

Chłolera jak nie kroyena piszę. :wink:

migota
22-07-2004, 16:18
kroyena ,
też mi się W-18-12 bardziaj podoba ale co z tym zachodem słońca co go nie będę z salonu widziała :roll:
Jak kawałek garażu dobuduje to miałabym ochotę tam jakiś balkonik trzasnąć. I będziemy spać wtedy na strychu :lol:

Słupa nie ma ale szafka na środku przedpokoju jest :wink: też możnaby się koło niej pościgać :P

kroyena
23-07-2004, 08:21
Ty coś się znowu w zeznaniach gubisz:
"Mojej prawie 9 arów.Wjazd północny zachód. "

No to przechodzimy do rzeczy.

A jakbyś tak przekręciła o 90 stopni zgodnie z wskazówkami zegara (cyfrowe wyszły z mody :D ).
Wtedy garaż jest od północy, jest to ściana bez okien więc można o 1m bliżej granicy posadowić. Taras od południowego wschodu. Pokój dzienny jest dzienny bo ma słońce przez cały dzień. Stół w jadalni jak sobie odpowiednie miejsce okopiesz to z zachodem słońca będzie. No i zmywanie garów też dzieki takiemu obrotowi sprawy (o te 90 :wink: ) przyjemniejsze będzie.

Qrdde, ale to szaleństwo.
Można jeszcze gwałt na dachu zadać. Tak na dach na widoku głównym kuknij. Jakby tak skroić tak w pionie przy prawej stronie połaciowego nad garażem, i nad garażem taras zrobić. Osłonić go "ścianką"/balustradką z dachówek o nachyleniu jak w projekcie. :o
To na rzucie strychu, jak pozmieniasz robi się 6 m2 tarasu. Robisz takie po byku okno balkonowe, bo to na północną stronę. Wejście do pokoju 15,50 robisz zaraz przy klatce schodowej. Łączysz pokój z komunikacją i masz jakieś 28 m2 (po co Tobie ta szafka, jest gdzie się gonić :o 8) :wink: , aż zadyszki dostaniecie :lol: ).
Z tego przepraszam za wyrażenie kopulodromu :oops: wykrawasz sobie kobieto jakieś 4 m2 garderoby przedłużając ścianę korytarza.
Rozpusta może osiągnąć jeszcze szczyt, jeżeli zauważysz, że komunikacja u góry jest nad łazienką na dole i twoja lepsza połowa może żrobić Tobie taką ładną toaletkę w sypialni, w stylu rustical z umywalką na szafce (najtańsze w ikei takie do postawienia na meblu około 0,3 kPLN) i zwierciadłem jak u Shreka i tak koło tego balkonowego okna będzie, a ty sobie na balkonie już jakieś zielsko nasadzisz.
Pomyśl kibel po drugiej stronie w nim kolejka do lustra, a Ty sobie jak ta chrabina siedzisz i indianujesz (mejk-łap znaczy robisz :wink: ) słyszysz te kwiki, ryki, a Ciebie to wali, masz umywalke i lustro z szafką na pełnym prajwecie 8) .

Ale Cię migo teraz w uliczkę wpuściłem. :roll: Alibi mam, bo jak odejmiesz 6 okien połaciowych i kawał koperty w dachu to kosztowo powinno wyjść na to samo. :wink:

Jeno weź zobie te wszystkie elewacje powiększ i wydrukuj no i daj orzeczenia, czy po takim szaleństwie bryła nadal się Tobie podoba.

PS 1. A tym u góry to się nie sugeruj. Ale perfidny jestem. :roll:
PS 2. No to teraz napisałem jak na kroyenę przystało, kompletny fikołek projektu (oczywiście :roll: ). Oczywiście :roll: .

migota
23-07-2004, 14:55
kroyena,
jesteś WIELKI a do tego w moich myślach czytasz :D

Zbyszek 1
26-07-2004, 10:46
a może Korona http://www.apa-domy.com.pl/Korona/projekt3.htm
albo Korona II (lustrzane odbicie) http://www.apa-domy.com.pl/korona2/projekt3.htm

kroyena
26-07-2004, 11:54
migota tylko trochę empatyi. 8)
Reszta to daleko posunięty w czasie :-? i pieniądzu :( marketing. W końcu jakoś musiałem moją lepszą połowę przekonać (qrde, żeby nie zapeszyć :-? ) do wiochy.

Ty lepiej swoją orientację projektową zdefiniuj bo nie mam o czym pisać, a fajnie się postuje i jeszcze kilka haczyków by się znalazło.
To z którym projektem pewne?

PS. No co za niesugestywny poscik mi wyszedł :wink:

Zbyszek 1
27-07-2004, 11:12
Zobacz także dom w chabrach http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m3f02ade3a00c0&intra=ed270a6593369b86a3dcbe7cc3e4dc91&crc=3a55a65b5ec7ca3fc01d590dc57f1f34&lang=pl
i dom w magnoliach http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m3f02a7af6302c&intra=ed270a6593369b86a3dcbe7cc3e4dc91&crc=c3105c42b1c6a20f6c7ea7a6c63d1ca4&lang=pl

migota
29-07-2004, 07:57
Dziękuję za propozycje projektów.
Zbyszek 1 wymienione przez Ciebie domy są bardzo ładne lecz zbyt wielkie i drogie jak dla mnie :( .Muszę szukać trochę skromniejszych.
Dzięki

BK
29-07-2004, 08:19
Sosenka Horyzontu - bardzo prosty i pewnie niedrogi ale niebieskiego dachu bym nie zrobiła :)
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=35&id_autora=1&spacer=2&proj=SOSENKA

Wierzba 2 - przepiękny dom, ale musiałabyś lustrzane odbicie (żeby salon był od poł-wschodu, to dobry układ) , możesz zrobić nie 3 a 2 sypialnie na dole - będą większe, albo zostawić jak jest - a górę zostawić na później albo zostawić jak jest
gabinet byłby od północy - powinno być OK
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=40&id_autora=3&spacer=2&proj=WIERZBA

migota
29-07-2004, 08:22
kroyena cieszę się ze napisałaś o tym balkonie, łazience małżeńskiej, garderobie i zmienioniym hollu na poddaszu bo gdy sama o tym myślałam to tych zmian wydawało mi się zdyt wiele i zbyt drogo do przerysowania i wykonania.
Zobaczymy co jeszcze na to architekt i biuro projektowe.
Ten projekt w-18.12 bardziej mi się podoba w środku niż z zewnątrz. Boję się o wykonanie tygo komina z przodu domu. Czy nie będzie zbyt szpecący taki okopcony. :o

Fajnie, że jesteś taki empatyczny 8) i marketingowy :P bo może co jeszcze w innym projekcie poprzerabiamy - jak go znajdę. :wink:

kroyena
29-07-2004, 08:31
Migota na wszystko są sposoby, tylko się trzeba rozględać.
Jak byłem miesiąc temu w Koszalińskiem przyglądałem się domkom wybudowanym przez repatriantów z Berlina.
Zgadnij kto miał okopcone kominy?
Ci którzy nie nałożyki tzw. kogutka (chyba tak to się nazywa) na komin. To taki kawał blachy wędrujący za kierunkiem wiatru i "podnoszacy" wszystko to co wyrzuci komin. Kosztuje pewnie trochę, ale miom zdaniem warto.

PS. Co na to Twoja małolepsza połowa? Najpierw działka teraz projekt :roll:

migota
29-07-2004, 08:44
Moja ........połowa mówi "zrób jak chcesz, ja się nie znam ".
Więc robię :D

kroyena
29-07-2004, 10:43
Nie no jakie to romantyczne, takie francuskie card blanche (czy jakoś tak), no to już ślepa uliczka, to cię podpuszczę.
Tak ten tarasik nad garażem to od razu pergola poczęstuj. Konserwacja będzie trochę bardziej kosztowana ale chyba będzie warto. Do takiej pergoli to i ładną huśtawkę podwiesisz, tanio będzie bo to za sypialnią więc jeno dwuosobowa. Daszek z pleksi dorobisz to i gwiazdy będzie widać :o , a padać nie będzie (przy deszczu jesienią i wiosną będzie trochę dudnić :( ).
Boku z dachówki trochę podniesiesz to donice na pnącza za nimi skryjesz. Jak na zimę będziesz ogacać to i róże się udadzą.
A kompletny odlot to eko-daszek z łąką za drzwiami sypialni. I znowu się jakoś tak robi:
A na takiej priva łące,
to różne biegają zające
:oops: .

Betka
29-07-2004, 14:20
Jak masz wjazd od zachodu to szukasz projektu z kuchnią od wschodu czy kuchnia może być od zachodu- projekty j.w. , a salon ma być od południa? Jaką powierzchnię szukasz? Jakie gabaryty budynku? Garaż na jedno stanowisko czy dwa?
Moim zdaniem kuchnia i jadalnia od zachodu to nie jest dobry pomysł.

migota
29-07-2004, 14:40
Wolałabym aby kuchnia była od wschodu ale jeżeli jast od zachodu to też mi nie przeszkadza bo z bezpośrednim wglądem na drogę i wiadomo kiedy mikrofalę włączyć by gdy mąż przekroczy próg domu obiad był na stole :wink: . Wolę aby salon był od południa niż od zachodu. Powierzchnia uzytkowa do 160 m, garaż dwustanowiskowy.

Czemu myślisz że jadalnia od zachodu to nie dobry pomysł? Wydaje mi się że lapiej niż salon ,bo nie lubię jak mi po oczach świeci a przy stole siedzi sie tylko chwilę.

migota
29-07-2004, 14:55
kroyena ,
pomysły masz urocze i warte rozważenia. 8)

Pan architekt zaproponował zrobienie lukarny nad 1 garażem a tarasik tylko z powiększenia o drugi -jakieś 3 metry do przodu. Stwierdził że tak będzie symetrycznie. Też mi się tak podoba. Pozostałe zmiany są też do zrobienia.

Rozmawialiśmy o umowach przedwstępnych i zaczymam wpadać w popłoch.

Betka
30-07-2004, 13:16
Trudno o projekt do 160 m z garażem dwustanowiskowym chyba, że przeprojektujesz na dwa. Domów z salonem od południa jest wiele, np Anastazja z Archipelagu (ale drogi dach koszt około 60 tyś) Eliza z Archipelagu (widziałam ją z garażem dwustanowiskowym) Konwalia z Horyzontu ale dach dwuspadowy (tani w budowie) Wiera z Horyzontu. Nie podaje linków, bo te biura są dostępne, albo już te projekty widziałaś. Ja wybrałam Cztery Kąty z Apa-domy.com.pl. Ale on ma trochę więcej metrów. Widziałam taki fajny domek do 160 m ale nie mogę go znaleźć. Podam link jak go wyszukam.

BK
30-07-2004, 13:26
migota,
a moze taki domek jak ja mam - u mnie ejst wejście od płn zach - ale bardziej od zachodu

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/D08r.jpg

w ciągu dnia w salonie będzie zawsze słonko - od wshcodu rano przez duże okna balkonowe, potem od południa a ponieważ kuchnia jest otwarta - od zachodu od kuchni

sypialnie dzieci od zachodu - będą mieć długo światło w ciągu dnia

nasza od wschodu - ja jestem ranny ptaszek, lubię widzieć słonko jak się budzę
w gabinecie nie potrzeba słońca - i tak pracuję wieczorami lub w nocy - a zresztą laptopa to wszędzie można podłączyć - tym bardziej że planujemy w każdym pokoju/pomieszczeniu wyjście do kompa/Internetu, co nie jest takie drogie

jeśli tylko masz działkę o wymaganej szerokości to jest to super domek - no i garaz na 2 auta

migota
30-07-2004, 13:45
BK ,
domek rzeczywiście budujesz ładny ale ja ze względu ma małe rozmiary działki potrzebuję czegoś mniejszego. I wolałabym coś z poddaszem bo bardzo lubię balkony :D .

Betka ,
dziękuję za namiary, pooglądam dokładnie.

kroyena
30-07-2004, 13:48
A jaki będzie potencjalny widok z balkonu. Może warto wejść na dach traktora jakiegoś chłopa. :roll:

migota
30-07-2004, 14:29
a widok będzie piękny:
na prawo widok z góry na miasto;
na lewo wodok na pola, sarny , zające, bażanty... i zachód słońca

BK
30-07-2004, 14:35
a wspomniałaś o jakimś swoim domku-faworycie - dlaczego go nie budujesz? - uwarunkowania działki?
a Klementynka z Archipelagu? Albo Kornelia?

migota
30-07-2004, 14:36
taki widok będzie z tego tarasu co mi go wymyśliłeś kroyena :D

migota
30-07-2004, 20:14
BK,
faworyta nie mogę budować bo bym wz nie dostała. Z zaproponowanych przez Ciebie Klementynka mi się podoba ale musiałaby mieć dach wielospadowy - bo wz. Wierzba II też jast super ale muszę mieć kuchnię zabudowaną (bałaganiara jestem :wink: ) i wtedy cały zachód słońca zostanie zasłonięty.

A jak podoba Ci się ten projekt nad którym rozmyślam

http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-18.12

kroyena
03-08-2004, 07:09
migota ten "zachód słońca" to mi tak pachnie "Pożegnaniem z Afryką" 8) :roll: .
Terzba wziąć pod uwagę także II stronę ulicy i czy działki za Tobą będą kiedykolwiek podzielone. Może warto kupić tak z parę ha i zostać rolniczką?? :wink:
Co do tarasu to żebym tylko nie musiał się przemianować. :roll: :lol:

migota
03-08-2004, 14:02
Widokami się nie martwię bo są naprawdę ładne a jak się ktoś dalej wybuduje to nasz dom i tak będzie stał wyżej więc podglądać mnie na tarasie będzie trochę trudno 8) . Cały czas jednak myślę o tych stronach świata. Czy salon jedynie na stronę południową jast OK ?

Rolniczką raczej nie bedę ale jak finanse kiedyś pozwolą to może się cos dokupi ale raczej od wschodniej strony.

migota
03-08-2004, 14:27
Pomyślałam jeszcze, że może pownica pod garażem by się przydała :roll:. Jeszcze nie pytałam architekta i nie wiem z jakimi problemami się to wiąże.

postawdom
04-08-2004, 12:10
W-18.12 - żółta koperta na poddaszu przy łazience i pokoju oznacza wyłaz na dach. Pomyłkowo został potraktowany jako szafa.

www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-18.12

migota
04-08-2004, 22:09
Dzięki za informację.
Czy mogę zasypać pytaniami na priva ?

kroyena
05-08-2004, 06:57
Migota ty to masz szczęście do ludzi 8) , żeby tak architekt od mojego wynalazku chciał po Projektach forumowych poqkać. :wink:
Co do piwnicy to rozpytaj po okolicy jaki jest poziom wód gruntowych, cobyś sobie basenu nie kopała. :wink:

migota
05-08-2004, 07:48
Nieśmiało wyślę na razie jedno pytanie, bo nie uzyskałam jeszcze zgody na ich zadawanie 8)

kroyena
05-08-2004, 08:57
Najlepiej czy dopuszcza takie zmiany jak w Wątku.
Bo jak nie to :o .
I albo robisz wg projektu albo szukasz dalej.

postawdom
05-08-2004, 09:53
Projekty architektoniczno - budowlane, których prospekty zamieszczono na stronie www.postawdom.pl, zawierają na drugiej stronie okładki "klauzulę autorską", która określa zasady adaptacji projektu do terenu oraz dokonywania zmian i uzupełnień w projekcie. Klauzula nie wprowadza ograniczeń w zakresie zmian w projektach wynikających z potrzeb Inwestora z wyjątkiem zmiany geometrii dachu (podniesienie ścianek kolankowych poddasza), zastrzeżonej uzyskaniem pisemnej zgody jednostki projektowej.

migota
05-08-2004, 19:33
Oj , jakie fajne to biuro
i napisali, że coś mi jeszcze na faxa mogą wysłać :D :o

to bardzo miłe

maxymov
15-08-2004, 17:34
Sorry że wpadam w temat, zerknij na Bliski Muratora. Jest skromny ale wygląda że ma wszysko na miejscu. Garaż jednostanowiskowy może być niewystarczający ale kto by codziennie wachlował bramą ? to jest mój lider i będę go budował. W moim garażu będzie stał motocykl bo autu się nic nie stanie jak na deszczu postoi. Ja też mam działkę z wjazdem od zachodu i rozważałem DOM na 102 z garażem lub bliski wariant 1, ale dla mnie za duży. I co ty nato?

10-09-2004, 15:08
spróbuj może zerknąć na Anastazję z Archipelagu, wydaje mi się że byłaby to dosyć ciekawa alternatywa, napisz czy Ci się podoba:

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=281