PDA

Zobacz pełną wersję : Zaprawa cienkowarstwowa w piance do Ytonga



DrKubus
16-03-2014, 09:46
Witam,

jako że za 2 miesiące planuję rozpocząć samodzielną budowę (tymi ręcami), szukam rozwiązań które ułatwią mi pracę. Wczoraj znalazłem film pokazujący Zaprawe Murarska Cienkowarstwowa Tytan Prof. http://www.tytan.pl/pl/produkty/zaprawa-murarska-cienkowarstwowa/, czy ktoś z forumowiczów stosował ją może?

Czy to dobry zamiennik do kleju Ytong'a? Zależy mi głównie na czasie i pracochłonności związanej z przygotowaniem i nałożeniem kleju.

Ostap
16-03-2014, 09:59
W zeszłym sezonie wymurowałem parter na kleju i poszło 15 worków kleju. Przygotowanie to 15 razy zamieszanie całego worka w wiadrze więc dużo czasu to nie zajmuje. A rozkładanie czy pianki czy kleju to mniej więcej tyle samo czasu.

DrKubus
16-03-2014, 10:04
W zeszłym sezonie wymurowałem parter na kleju i poszło 15 worków kleju. Przygotowanie to 15 razy zamieszanie całego worka w wiadrze więc dużo czasu to nie zajmuje. A rozkładanie czy pianki czy kleju to mniej więcej tyle samo czasu.

Jak duży ten parter? Ile bloczków/m2 ściany wychodzi z jednego worka?

Ostap
16-03-2014, 10:45
Teraz sprawdziłem dokładnie w pliku, z jednego worka muruje się ok 46 pustaków czyli jedna paleta. U mnie po sprawdzeniu to 1104 pustaka 24cm, 192 pustaka 12cm, a kleju razem 26 worków.

Więc parter nie taki mały

DrKubus
16-03-2014, 10:54
Dzięki Ostap, za wyliczenia.

Czyli jeden worek kleju na paletę, to podobna wydajność co jedna puszka pianki na 5-6 m2 ściany.

Worek kleju 27 zł puszka 32 zł, chyba jestem w stanie dopłacić 5 zł do palety, żeby mieć czysto.

Ktoś może jednak korzystał z tej pianki i może podzielić się opinią?

yendrek3
16-03-2014, 11:16
Dokladnie, przygotowanie kleju Ytonga nie zajmuje wieki, dobre wiadro, mieszalnik pod wierterke i jedziesz z koksem, samo nakladanie kleju to juz formalnosc i nie kombinowalbym z czym innym jak klej bp w stosunku do tradycyjnej zaprawy to tragedii nie ma

DrKubus
16-03-2014, 11:36
Dobra Panowie,

biorąc pod uwagę, że będę budował sam (bez pomocników), czy możecie ocenić jak szybko muruje się paletę Ytonga 24?

Dla mnie każde takie odejście do robienia zaprawy to strata czasu, a jednocześnie nie wiem jak długo taki zrobiony klej nadaje się do użycia (chciałbym uniknąć sytuacji że będę musiał co 10 minut przerywać pracę, żeby dorobić sobie kleju).

Ostap
16-03-2014, 11:43
Na kleju murowałem i będę bo poddasze zostało do zrobienia. Ja z pomocą brata lub kumpla murowałem, mieszaliśmy po całym wiadrze czyli całym worku i do roboty, klej po rozmieszaniu nie wiąże w ciągu 15 minut więc kilka godzin masz na wymurowanie go. Aplikuje się go za pomocą specjalnych kielni za kilka dyszek po przeciągnięciu masz nałożone na całą powierzchnię - zobacz jakiś filmik na necie. Co do używania pianki to też poszukaj jakiś filmików.

Piwnicę mam z bloczka betonowego więc murowanie na zaprawę cementowo-wapienną i tam dopiero robota zajmuje dużo czasu.