PDA

Zobacz pełną wersję : Otwór w ścianie z rurami - wielkapłyta



GibonCzo
16-03-2014, 11:58
Witam,

Chcę wykonać remont w mieszkaniu i napotkałem pierwszy "problem". W załączeniu dodaje zdjęcia aby było łatwiej zrozumieć moje pytanie ;)

Mieszkanie jest w bloku z wielkiej płyty, więc w mieszkaniu są ścianki działowe gipsowe. Między przedpokojem a kuchnią jest wnęka w ścianie, w której znajdują się rury z wodą, gazem oraz rury ściekowe. Wcześniej było to wszystko przykryte boazerią, która to wszystko zakrywała. W planie mam położenie gładzi. I tu rodzi się pytanie czym najlepiej byłoby wypełnić tą odchłań ? płytą GK? jeśli tak to muszę odrazu dodać że ścianka gipsowa względem żelbetowej wnęki jest przesunięta i gdy przykładam listwę na tą wnękę to z lewej strony powstaje odchylenie około 1,5 cm od ścianki gipsowej. ;-(
Czy mogę wyrównać ścianę gipsową? tynkiem ? jeśli tak to czy zabezpieczenie taśmą lub innymi środkami zapobiegnie pękanie ściany (ściana gipsowa jest popękana w kilku miejscach więc pewnie i tynk by pękł). Może jest jakiś dobry, prosty sposób aby to wykonać ?

248699
248700

Z góry dzięki
Pozdrawiam

SQ6JNS
16-04-2014, 01:57
Hej.

Jeśli w tym szachcie przebiega rura z gazem to myślę że będzie problem z zabudowaniem, chyba że szacht ma przelot do sąsiadów góra/dół, na fotce tego nie widać. Czy w tym szachcie znajdują się liczniki wody itp ? Ja na Twoim miejscu pod warunkiem że jest przelot do sąsiadów, postawiłbym ściankę z cegły lub jakiegoś suporeksu bo to stabilne konstrukcje i można otynkować. W takim przypadku 1,5cm odskoku to nie problem by podrównać tynkiem po całości do ściany. Zapewne ściany masz też krzywe lub garbate miejscami. Pozdrowionka.