PDA

Zobacz pełną wersję : Mocowanie deski kompozytowej na istniejącą elewacje.



maverick0069
16-03-2014, 12:50
Witam serdecznie.
3 lata temu ociepliłem mieszkanie styropianem i położyłem klej z siatką, nadszedł czas na strukturę.
Mam jedną bardzo dużą ścianę która będzie dość brzydko wyglądać jeżeli będzie w jednej toni więc zdecydowałem dać od góry do dołu na samym środku ściany pas z desek kompozytowych o szerokości 1.20m tutaj nie będe miał problemu bo po wymierzeniu wytnę dwa paski na elewacji na łaty które zamocuje pionowo do ściany za pomocą kołków.
Zrobie tak ponieważ chcę by kompozyt licował się ze elewacją a nie wystawał i był zębem./
Problem natomiast mam z lukarną gdzie tego rozwiązania nie mogę zastosować, zastanawiam się czy ktoś z państwa robil coś takiego albo ma pomysł żeby to wykonać.
Może zastosować jakiś klej by przykleic tą deskę na lukarnę?? jakieś pomysły ??
Jeszcze mam pytanie czy ktoś może miał doczynienia z tynkiem strukturalnym firmy IZOTHERM/
Cena jest bardzo atrakcyjna bo tynk silikonowy kosztuje 129 zł za 25kg w kolorze

maverick0069
19-03-2014, 18:05
Nikt nic nie podpowie??

adrianoos966
19-03-2014, 21:38
Na piankę montażową, na youtube było widać jak mocowali takie "coś" na piance. I tyle wiem :bye:

EcoTeak
22-02-2016, 14:03
Aby okładzina deski elewacyjnej z kompozytu drewna była stabilna i trwała, najlepiej jest wykonać solidną podkonstrukcję z łat montażowych (kompozytowe lub stalowe). Możliwe, że jest Pan już po montażu, jednakże spróbuję dla kontynuacji tematu przedstawić sposób montażu na lukarnie.
Ponieważ konstrukcja nośna lukarny jest pionowa - należy najpierw zastosować łaty poziome, montowane na zazbrojonym ociepleniu, a następnie kontrłaty pionowe. Wówczas dopiero można montować okładzinę elewacyjną z deski elewacyjnej.

Nie do końca wiem w czym Pan widział problem w tym przypadku - chętnie się dowiem i przedyskutuje temat.

Pozdrawiam,
Łukasz Bąk

Zdun Darek B
22-02-2016, 18:08
Ekologiczna alternatywa dla drewna ?
Na czym polega ta ekologiczność ?

EcoTeak
22-02-2016, 18:16
Ekologiczna alternatywa dla drewna ?
Na czym polega ta ekologiczność ?

Polega ona na tym, iż do produkcji Kompozytu Drewna jako wypełniacz, wykorzystuje się odpady drewniane (zmielone do postaci mączki), a nie wycina się zdrowych drzew.
A nie chcąc odchodzić zbytnio od tematu - zapraszam do poczytania o materiale w 'Google'.