PDA

Zobacz pełną wersję : Zbrojenie płyty posadzkowej, podłoga na gruncie



avinx
16-03-2014, 17:12
Witam. Chciałbym zapytać o zbrojenie płyty posadzkowej (warstwy nośnej) podłogi na gruncie. Stosować gotowe zgrzewane siatki zbrojeniowe, czy zbroić tradycyjnie z prętów zbrojeniowych? Co jest tańsze, a co skuteczniejsze w działaniu? Robocizny przy tradycyjnym zbrojeniu nie liczę, gdyż wykonam to samodzielnie.
Korzystając z okazji spytam jaką proponujecie grubość tej płyty. Zamierzam zrobić podłogę z warstw: chudy beton, papa, styropian, folia PE i wspomniana płyta posadzkowa.
Mały budynek mieszkalny.

beton44
16-03-2014, 22:25
Tradycyjnie to tego czegoś się nie zbroi. Tradycyjnie to coś nazywa się "wylewka".
Tradycyjnie nie ma potrzeby tego "zbroić" bo to w żaden sposób nie pracuje na rozciąganie.
Nu chyba przy rozbiórce ewentualnie...

avinx
17-03-2014, 06:27
Chce się zabezpieczyć przed ewentualnym osiadaniem gruntu bo teren ma wysoki poziom wody., a mówiono mi, że chudego betonu się nie zbroi...
Chcę zrobić cienką warstwę chudego betonu jako podkład pod pape i styropian,a jako właściwą warstwę nośną płyte posadzkową. Na górze będą płytki, więc nie chce żeby to wszystko "pływało" na styropianie.

vega1
17-03-2014, 10:01
zasadniczo, odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: tańsze są pręty stalowe od zgrzewanych siatek. ALe jest z nimi więcej roboty. Pręty zapewniają lepszą statykę od siatek, ale w Twoim wypadku jest to zupełnie bez znaczenia. Ja bym dał siatki.
Papa + styropian to może być kłopot. Zastosuj grubą folię czarną.

avinx
17-03-2014, 10:43
Dzięki za odp.
A mogę dać folię dodatkowo na papę? tzn. na chudym betonie, papa+folia i na to styropian.. Na styropianie oczywiście folia też.

jar.os
17-03-2014, 11:36
Chce się zabezpieczyć przed ewentualnym osiadaniem gruntu bo teren ma wysoki poziom wody., a mówiono mi, że chudego betonu się nie zbroi...
Chcę zrobić cienką warstwę chudego betonu jako podkład pod pape i styropian,a jako właściwą warstwę nośną płyte posadzkową. Na górze będą płytki, więc nie chce żeby to wszystko "pływało" na styropianie.
przed osiadaniem gruntu może Cię tylko ustrzec porządne ubicie , uwibrowanie tegoż gruntu , jeśli uwarzasz że grunt jak siądzie to pręty pomogą w chudziaku czy tam w posadzce to jesteś w błędzie ...

vega1
18-03-2014, 07:24
nie do końca. Proszę pamiętać jednak, do czego zostały stworzone siarki zgrzewane. Do czego ich używano, zanim weszły na stan zbrojenia konstrukcji?

avinx
19-03-2014, 05:33
To może zaproponujcie układ warstw i grubości do tej podłogi. Grunt to glina, powierzchnia budynku 40 m2.
Będę wdzięczny ;)