PDA

Zobacz pełną wersję : półka wpuszczona i wypuszczone ze ścianki regipsową



kluivert83
17-03-2014, 09:23
Witam

Remontując pokój będę jedną ze ścian ocieplał. Dam watę a na nią ściankę regipsową

I tutaj jest moje pytania?.

1 Bardzo podobają mi się wpuszczane półki Jaka może być minimalna głębokość półki żeby miała sens. Ocieplenie wraz z ścianką pewnie może zmieścić się w 6-10 cm więc nie wiem czy w ogóle warto robić półkę o głębokości 10 cm wpuszczoną?

2.. Gdybym jednak zdecydował się na półkę regipsową na zewnątrz to czy ładnie będzie ona wyglądała na ścianie na której mam zamiar położyć farbę/tynk strukturalną


Z góry dzięki za pomoc. jestem laikiem budowlanym i jeśli gdzieś popełniam błędy to przepraszam

Kasia Wojtek
17-03-2014, 10:36
Ogólnie, półka wpuszczona w regips to raczej mało lubiany "bajer" ;-) Co prawda, o gustach się nie dyskutuje, ale jest tendencja do odchodzenia od takich rozwiązań. Głębokość maks. 10 cm - sam chyba potrafisz ocenić, co na niej zmieścisz -telefon odłożysz, ramkę ze zdjęciem dasz, świeczkę? :D A trochę się napracujesz przy jej robieniu - dodatkowe profile, czymś by ją wypadało wzmocnić, wykończyć alu narożnikami krawędzie itd. Do tego, żeby nie polec przy czyszczeniu, musiałaby mieć jakiś "blat", wiesz jak by się ścierało kurz z pomalowanego regipsu. Jakbyś miał wątpliwości - podpowiadam: słabo.
Nie lepiej po prostu zawiesić na niej półkę? Jeśli masz zrobic ściankę od zera, daj wzmocnienie w miejsce planowanych mocowań półki, ewentualnie, jeśli nie jest za duża, wstaw na całości osb i możesz dać w przyszłości półki w dowolnym miejscu.