PDA

Zobacz pełną wersję : Tynkowanie kanałów SPIRO -



Wojcieszek
17-03-2014, 11:00
Witam Forumowiczów

Pytanie mam pewnie dość nietypowe, gdyż efekt końcowy ma być dość niedbały, rustykalny i nieco amatorski.
Rury SPIRO doprowadzające świeże powietrze do kominka z DGP prezentują się tak jak to widać na zdjęciu.
Niestety z różnych względów, nie było innej możliwości poprowadzenia tego kanału.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=248884&d=1395051603

Jak sam styl kominka wskazuje, pomieszczenie będzie miało taki "rustykalno-loftowy" charakter :-) (o ile takie stwierdzenie to nie sprzeczność.
Chciałbym, aby rury zostały zakryte tynkiem, ale nie chcę ich całkowicie zakrywać. Całość ma wyglądać, jak obrzucona liną, i wyrównana niewprawną dłonią wiejskiego murarza :-)
Jedno to sobie wymyślić, a drugie to to zrobić.
Zastanawiałem się nad takim wykonaniem:
- sama rura nie może być podstawą pod jakikolwiek tynk. Jest miękka i plastyczna. Planuję zakryć rurę zabudową z GK, która będzie powtarzała jej bieg. Oczywiście taka zabudowa będzie w przekroju prostokątna.

- następnie powstały kanał zakryć stalową siatką podtynkową, która utworzy krzywizny łagodnie schodzące do ścian.
- całość obrzucić tynkiem.
Powstałe nierówności i krzywizny nie będą mi przeszkadzać. Tynk w tym pomieszczeniu również będzie rustykalny, a podłoga z deski rozbiórkowej, więc jak sami widzicie zabudowanie tej rury "pod linijkę" nie odpowiada charakterowi pomieszczenia.
Pytania:
- czy dobrze kombinuję? A może da się to wykonać prościej?
- jeśli metoda OK, to jakiej siatki użyć? Może zamiast stalowej z zastosować z włókna szklanego?
- jaki tynk zastosować?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.