PDA

Zobacz pełną wersję : Normy budowlane.



woj_s
22-07-2004, 15:06
Bry ...

Mam do Was pytanie w sprawie norm ... gdzie moge sprawdzic jakie moga byc odchylki (+-) przy budowie ?

Np. czy wylewka betonowa o roznicy poziomow 5cm na 3m to jest norma ???

Wojciech Nitka
22-07-2004, 16:45
Na takie rzeczy nie ma norm.
Takie wymagania określają "Warunki techniczne wykonywania i odbioru robót budowlano-montażowych".

Podaj co to za wylewka - pod posadzkę, a może w garażu ze spadkiem?

fromel
22-07-2004, 17:49
woj_s, mam nadzieje ze te 5 cm na 3m to tylko przyklad?

woj_s
23-07-2004, 08:04
Wojtku:
To jest wylewka betonowa na to ma isc ocieplenie i szlichta. Do istniejacego domu dobudowana zostala dodatkowa czesc, wlasnie szerokosci 3m.

Fromel:
Nie to nie jest przyklad .... nie usmiecha mi sie prostowac calosci z wlasnych pieniedzy skoro mozna to bylo zrobic od razu poprawnie.
Nie zalezy mi na idealnym poziomie ... Na powierzchni 12m2 (3 na 4m) wylewka opada po przekatnej (balem sie sprawdzac o ile) ..ale sprawdzilem o ile opada na krotszym boku .. wlasnie o 5cm. Niby nie duzo ..ale wyglada na to ze z jednej strony bede musial dac 5cm styropianu a z drugiej 10cm ....i tutaj juz ta roznice widac.

Wykonawca powiedzial ze przeciez to tylko wylewka i na nia ida jeszcze ocieplenie i schlichta. Ma racje czy nie ? .. Dac sobie z tym spokoj czy powiedziec aby cos z tym zrobili ?

inwestor
23-07-2004, 08:29
Woj_s
Jeśli ten sam wykonawca będzie robił szlichtę to może da się wyrównać na szlichcie. Sprawdź tylko jaka będzie grubośc tej szlichty w najcieńszym i najgrubszym miejscu oraz czy wyrobi się z wysokościami pomieszczeń i parapetów. Jeśli wykonawca chrzani robotę w tragiczny sposób tak że nie jest to do zaakceptowania i poprawki będa wymagały dodatkowych kosztów to wywal partacza bez jakiego kolwiek wynagrodzenia. Daj mu tylko wypowiedzenie umowy na pismie i jako powód podaj że nie wywiązuje się z umowy bo jakość wykonywanych przez niego robóty jest nie do przyjęcia a powierzony mu materiał został zmarnowany.
Pozdrawiam

woj_s
23-07-2004, 09:07
Na moje szczescie to nie on bedzie robil szlichte ...
Wylewka powinna byc na calej powierzchni tak jak jest w najwyzszym punkcie.

inwestor
23-07-2004, 09:19
Na moje szczescie to nie on bedzie robil szlichte ...
Wylewka powinna byc na calej powierzchni tak jak jest w najwyzszym punkcie.
Czyli robota jest skopana bo będziesz teraz musiał ponieśc dodatkowe koszty bo na szlichtę pójdzie wiecej betonu. Styropianem bym nie wyrównywał bo będzie siadał nierównomiernie i szlichta popeka.
Pozdrawiam

woj_s
23-07-2004, 10:47
I wlasnie o to mi chodzilo ... nie ma sensu nadkladac styropianu bo popeka szlichta ... heh .. co ja takiego zrobilem ze mam taka ekipe ? :evil:

inwestor
23-07-2004, 10:54
I wlasnie o to mi chodzilo ... nie ma sensu nadkladac styropianu bo popeka szlichta ... heh .. co ja takiego zrobilem ze mam taka ekipe ? :evil:
U Ciebie to chyba tak jak i u mnie roboty murarskie robili rolnicy siłą i przemocą oderwani od pługa i kosy, a nie murarze :cry: . Nie łam sie nie tylko Ty tak masz jak poczytasz forum to zobaczysz że mało kto nie narzeka na budowlańców.
Pozdrawiam

mobby
23-07-2004, 11:04
Z budowlańcami niestety tak jest.
Ja zmieniłem 3 ekipy.
Co z tego , że przychodzi firma i płaci się drożej , jak właściciel nie sznuje pracowników i oni chrzanią robotę , partolą. Ale to ile on im płaci ( o ile w ogóle płaci) to zapał ich do pracy i starannność jest żadna.
Wielu potrafi zaczarować i potem wychodzi szydło z worka.
Ja brałem jedną sprawdzoną ekipę, a mnie partaczyli, że szkoda gadać.
TO jest chyba błędne koło jeśli chodzi o murarzy i tynkarzy.
Brak słów.
Niedokładność, pośpiech, brak staranności, marnotrswstow materiału,już nie mówię o myśleniu przy budowie, bo coś takiego NIE ISTNIEJE.


ALe dom trzeba wybudować, anie dochodzić sowich praw i roszczeń w nieskończoność.

Pozdrawiam

Mobby

woj_s
23-07-2004, 12:39
Cos na rozweselenie ...

ekipa stawiala komin z klinkieru .. mieli kwadratowe prety aby wszystko ladnie wyszlo ... stawiali 2 dni komin 1,2m z 2ma kanalami wentylacyjnymi ... oczywiscie fura jest roznej grubosci ... klinkier przy "czapie" ma szczeliny.
Kilka dni pozniej sami ze szwagrem zrobilismy komin, 2,5 dnia, 4 kanaly ... majster podszedl i nas pochwalil za robote ... Szwagier stawial pierwszy raz komin z klinkieru, ja zas wogole pierwszy raz komin.

inwestor
23-07-2004, 12:45
ALe dom trzeba wybudować, anie dochodzić sowich praw i roszczeń w nieskończoność.

Pozdrawiam

Mobby
Dobrze powiedziane tak trzymać dom trzeba budować a nie zozczulać się nad wykonawcą. :wink: :D
Pozdrawiam