PDA

Zobacz pełną wersję : Brama wjazdowa z furtką czy bez



axl2
18-03-2014, 12:48
Witam,

Ze względu na szerokość wjazdu do mojej działki głowię się z usytuowaniem bramy wjazdowej jak i z tym czy ma ona być z furtką czy bez. Tak wygląda mój teren:

249088

Jak widać szerokość mojej drogi ma 4,8m, na furtkę trzeba liczyć ok 1,2m czyli na bramę zostaje ok 3,5m (nie będzie to za mało? szczególnie że pale węglem i boje się że większy pojazd nie wjedzie). Myślałem żeby zrobić na całą szerokość bramę otwieraną na pilot żeby łatwiej wpuszczać gości, itp ale nie wiem czy to dobry pomysł :/ drugą opcją jest wysunięcie bramy na działkę i postawienie furtki z prawej strony:

249090

jednak w tym przypadku jakość dziwnie to będzie wyglądać. Nie mam już pomysłów. Proszę o jakieś porady.

pan Żubr
20-03-2014, 20:24
zrób furtkę w bramie i po problemie.

rafal194
21-03-2014, 14:48
Ja tam osobiście furtki bym nie robił.Jeżeli wiesz ze będzie od razu napęd.To i sprawa rozwiązania gdyż bramę możesz zaprogramować na opcje furtki.Otwiera się trochę i po problemie.A czy nosił kluczyki od furtki czy mały elegancki pilot na to samo wyjdzie.A druga propozycja wygląda na dziwną.

Piotrek2005
21-03-2014, 14:53
zrób furtkę w bramie i po problemie.
dokładnie

Liwko
21-03-2014, 15:11
Zastanów się jeszcze czy w ogóle potrzebna ci jest brama.

pan Żubr
21-03-2014, 23:15
Zastanów się jeszcze czy w ogóle potrzebna ci jest brama.

Zastanów się jeszcze czy w ogóle potrzebny jest Ci dojazd do domu...
:)

Liwko
22-03-2014, 08:13
Zastanów się jeszcze czy w ogóle potrzebny jest Ci dojazd do domu...
:)

Nie rozumiem. Dojazd to chyba sprawa oczywista, ale brama...

Łukasz80
22-03-2014, 08:22
Ja tam osobiście furtki bym nie robił.Jeżeli wiesz ze będzie od razu napęd.To i sprawa rozwiązania gdyż bramę możesz zaprogramować na opcje furtki.Otwiera się trochę i po problemie.A czy nosił kluczyki od furtki czy mały elegancki pilot na to samo wyjdzie.A druga propozycja wygląda na dziwną.

Tez nad tym mysle, ale nie znam tematu co w przypadku braku pradu...?

Pewnie sie rozsprzegla naped i otwiera recznie, ale w jaki sposob jest dojscie do napedu bramy?

Gosiek33
22-03-2014, 08:53
Tez nad tym mysle, ale nie znam tematu co w przypadku braku pradu...?

Pewnie sie rozsprzegla naped i otwiera recznie, ale w jaki sposob jest dojscie do napedu bramy?


od ,,podwórka" ;)

Dobrze mieć furtkę (na klamkę, klucz, domofon), może być w bramie. Bardzo niewygodne jest obsługiwanie pilotem każdorazowego wejścia i wyjścia... wszystkich potrzebujących

firewall
22-03-2014, 08:58
zrób furtkę. Jak kiedyś wysypią ci się łożyska w wózku bramy będziesz wiedzieć, że furtka czasem przydaje się.

Łukasz80
22-03-2014, 09:57
od ,,podwórka" ;)

Dobrze mieć furtkę (na klamkę, klucz, domofon), może być w bramie. Bardzo niewygodne jest obsługiwanie pilotem każdorazowego wejścia i wyjścia... wszystkich potrzebujących


zrób furtkę. Jak kiedyś wysypią ci się łożyska w wózku bramy będziesz wiedzieć, że furtka czasem przydaje się.

..no tak racja. Chcialem przez to miec szersze swiatlo przy otwartej bramie.
Znajac zycie to awaria stanie sie w najmniej przyjaznych warunkach... (np. w zimowa noc :/)
Jesli zrobie furtke to czy bawic w naped z funkcja odmykania czy to zwieksza jakos koszty napedu? (wtedy furtka moze byc tylko pro-forma)

autorus
22-03-2014, 14:42
Znajomy na furtkę w bramie. Patent uważam za dobry. Ale jest małe ale... przechodzenie przez furtkę wiąże się ze schyleniem. I wiadomo, musisz dać krok wiec wózkiem dziecięcym będziesz musiał pokombinować chwilkę. Taka mała niedogodność.
Ja osobiście zrobiłbym furtkę.

Kubencki
24-03-2014, 16:36
Osobiście robiłbym brame skrzydłową. Przy bramie przesuwnej o świetle wjazdu 4.8m wzrasta koszt wykonania ze względu na dłuższą szynę nośną. W takim przypadku brama skrzydłowa miałaby w świetle po odjęciu miejsca na zawiasy około 330cm, posiadam u mnie bramę 315cm i bez problemu wjeżdża transport węgla, stali i wiele innych. Brama przesuwna dodatkowo otwierać musiałby się na podwórko przez co wejście byłoby przez caly podjazd...kiepsko to wygląda moim zdaniem. Inną propozycją jest zastosowanie bramy dwuskrzydłowej przy czym jedno skrzydło miałoby około 3m a drugie 1.5m....kwestia gustu. Dobre wykonana brama nie obwiesi się a mozna zastosować do tego także napęd.

metalplanet
24-03-2014, 20:39
Drugi rysunek z narysowanym projektem bramy jest dobrym rozwiązaniem. Standardowa brama skrzydłowa szeroka jest na 4m (ocynkowana malowana z grotami o wysokości 1,45 m to 1180 zł brutto), oczywiście można jej szerokość zwiększyć. Standartowa furtka to 1m (ocynkowana malowana z grotami o wysokości 1,45 m to 293 zł brutto).

autorus
25-03-2014, 06:28
Światło bramy powinno mieć te 4 m. To i tak bardzo mało. 3 m jest nie do zaakceptowania. Oczywiście można się przyzwyczaić tylko po co?
Praktycznie nie korzystam z furtki jeśli mam ze sobą pilota od bramy. Człowiek jest leniwy i z biegiem czasu mu to sie jeszcze pogłębia :)
I uprzedzam pytanie, napęd powinien być podpięty pod UPS ale z pełną sisnsoidą.

owczarek
09-04-2014, 11:23
Tez nad tym mysle, ale nie znam tematu co w przypadku braku pradu...?

Pewnie sie rozsprzegla naped i otwiera recznie, ale w jaki sposob jest dojscie do napedu bramy?

Witam,
Każdy napęd posiada możliwość wysprzęglania. Jest to zazwyczaj dźwignia (zabudowana na zewnątrz) przy napędzie, blokowana zamkiem z kluczem dołączanym w komplecie do napędu.
Pozdrawiam
Krzysztof Krysiński