PDA

Zobacz pełną wersję : Garderoba - drzwi ażurowe



kolak
19-03-2014, 14:17
Witam,

chciałbym zamontować drzwi ażurowe do garderoby. Póki co posiadam otwór drzwiowy, nieobrobiony o szer. 89 cm. Znalazłem marketach drzwi ażurowe 44,4 cm. zastanawiam się tylko jak je zamontować - czy bezpośrednio do muru czy jest potrzeba robienia jakiejś futryny.
Miałem pomysł, żeby ładnie gipsem obrobić nierówności w otworze i zawiasy przytwierdzić bezpośrednio do muru - pytanie, czy jest to prawidłowe postępowanie? Czy ktoś robił coś takiego u siebie?

emilus18
24-03-2014, 08:47
Też jestem ciekawa takiego rozwiązania. Ma ktoś?

Wlade
24-03-2014, 11:35
Mam drzwi ażurowe z popularnego marketu między kuchnią a spiżarnią. Ponieważ jest tam ściana g-k - wyrównałem obrzeże i w ramach futryny zamocowałem ładnie oheblowane deski a zawiasy od drzwi bezpośrednio do tych desek

kolak
25-03-2014, 09:07
Wlade - w jaki sposób zamontowałeś te deski? Możesz wrzucić zdjęcie, jak to wygląda?

Wlade
25-03-2014, 13:09
Nie dodawałem tu jeszcze zdjęć ale może jutro spróbuje. Z opisu: Płytę n-g (jako ścianę między kuchnią, a spiżarnią ) zamocowałem na drewnianym szkielecie. W prześwicie między belkami szkieletu wyciąłem otwór na drzwiczki. Wtedy bezpośrednio do kantówek konstrukcji nośnej ściany przykręciłem deski stanowiące futrynę, a dalej to już z górki do tego zawiasy i drzwiczki
250811
250812

theme
31-03-2014, 13:16
Dlaczego nie użyłeś zawiasu płaskiego jak ten:
252093
Źródło: www.oknonet.pl

Ciaśniej dosunąłbyś w ten sposób zewnętrzną krawędź skrzydła do ościeża i całość wyglądałaby jeszcze estetyczniej.

Wlade
01-04-2014, 08:52
Faktycznie ten zawias może byłby bardziej poręczny. Nie wpadłem na to, ale spiżarnia w tym przypadku jest małym pomieszczeniem w większości zajmującym przestrzeń pod schodami.Nie ma tam żadnej innej wentylacji, dodatkowo stoi tam pralka, więc większe przestrzały są wskazane. ale dzięki za radę, może w przyszłości zastosuje takie własnie zawiasy.